Jump to content

Dyskusja o Roadmapie SR


Recommended Posts

3 godziny temu, broniewskijarek napisał(a):

Do oznaczenia spadku terenu oczekiwałbym raczej czegoś takiego: (albo pełnego trójkąta)

Toler_nachylenie_oznaczenie_svg.png.84d3a2cf503e7207a0cee6c083162503.png

Dla jednych będzie to oznaczało spadek terenu, ktoś inny odczyta to jako wznoszenie się terenu :P
A pochylnik określa to jednoznacznie:

image.png.15d73b2a70b4b33dc9f515439c3e9307.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 31.03.2024 o 01:06, Akuma Masayoshi napisał(a):

[...] Samo podejście developerów do graczy jest aktualnie tragiczne i na waszym serwerze sypią się przerwy w postaci mutów i często jest to bez podanego powodu tylko w celu podbicia swojego mniemania bo jest się adminem na serwerze przez co zostałem zbanowany permanentnie przez niewiadomą mi osobę na serwerze discord co uniemożliwia mi przeglądanie informacji o sneak peekach i aktualizacjach ale no cóż, nie można mieć wszystkiego. Skoro mowa o serwerach to co się dzieje na serwerach w grze? Jak wiadomo, syf, bałagan, pełno trolli i faworyzowanie ludzi, jak żyje to bardziej karygodnej administracji nie widziałem. [...]

No właśnie, ten cały Discord, dziwny twór w kontekście zapewniania graczom wsparcia w grze. Autorzy SR udowodnili już, że komunikację radiową na linii Maszynista-Dyżurny można zawrzeć w samym symulatorze i nie ma potrzeby korzystania ze sztucznych rozwiązań jak TeamSpeak. W SR jest też zaimplementowany mechanizm zgłaszania bieżących problemów w grze. Coż z tego, gdy ten mechanizm nie działa, bo administratorzy, moderatorzy czy jak ich tam zwał wolą siedzieć na Diskordzie?
Dlatego nie wrzucałbym do jednego worka developerów i administracji, bo to często są dwa różne światy. Ktoś, kto jest wystarczająco długo w temacie polskich produkcji kolejowych, prędzej czy później zauważy, że pewne postacie, zwłaszcza te z grona tzw. administracji przewijają się w każdym polskim symulatorze. Są w tej grupie ludzie rzetelni i są (jak to było ujęte w pewnym polskim filmie z poprzedniej epoki) zawodowi dyrektorzy. Albo niczym zawodowi politycy, raz w tej partii, raz w innej, byle zawsze przy korycie. Mnie już to przestało dziwić, może Ciebie, kolego @Akuma Masayoshi też powinno przestać? ;) Szanujmy twórców i miejmy nadzieję, że SR będzie aspirował do stania się symulatorem, którego algorytmy w maksymalnym możliwym stopniu wyeliminują potrzebę istnienia wszelkich administracji i moderacji, które jak to pokazuje życie, z reguły istnieją głównie dla samych siebie. Pozdrawiam.

  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, 0x8000ffff napisał(a):

Dla jednych będzie to oznaczało spadek terenu, ktoś inny odczyta to jako wznoszenie się terenu 😛
A pochylnik określa to jednoznacznie:

image.png.15d73b2a70b4b33dc9f515439c3e9307.png

Aha, ok. Nieprecyzyjnie się wyraziłem - nie chodziło mi o oznaczenie nachylenia terenu przy torach, tylko o znaczek/symbol przy rozkładzie jazdy obok tonażu i długości składu.

Link to comment
Share on other sites

Cytat z Road Map - "Lua Mission Editor with AI Trains". Potwierdzono również, że będzie edytor na nadchodzącą właśnie aktualizację, a także Workshop na Steam. Jednak z warsztatem na Steam są ponoć pewne problemy, ale będą one usuwane w kolejnych poprawkach i Workshop ujrzy światło dzienne, co nie zmienia faktu, że edytor scenariuszy powinien być od jutra dostępny.

Edited by skylake
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2024 at 6:02 PM, Szociu said:

Wykreślacie te rzeczy co najmniej jakby zostały anulowane i wyrzucone do śmietnika.

Nigdy nie mówiliśmy, że ET22 wyjdzie razem z Łodzią - od początku wszędzie przedstawiamy te 2 rzeczy jako niezależne dodatki, podobnie jak kwestia, że rzekomo Kraków i parowóz wyjdą przed końcem EA. Ktoś coś napisze, potem kilka osób to podłapie i tworzą się jakieś dziwne historie i legendy, a użytkownicy zaczynają w nie wierzyć i ich od nas wymagają.

Informowaliśmy za to, że ETCS zostanie wydany osobno jako ostatni update przed wyjściem gry z early access i tak też się stanie.

Wszystkie rzeczy z roadmapy "1-3 miesiące" są na ukończeniu lub trwają ich testy i poprawki. Weźcie pod uwagę, że punkt punktowi nie jest równy, jedne to kilka lat wykonanej pracy, inne kilka miesiący. Przypomnę, że od publikacji roadmapy minęło 2.5 miesiąca, a gwiazdka nie jest tam bez powodu - można zrobić grę albo dobrze, albo szybko. My jesteśmy już na końcu drogi - jak tylko uznamy, że wszystko jest gotowe, po uzgodnieniu z wydawcą opublikujemy datę wyjścia z early access.

W najbliższym update będą dostępne nowe nastawnie, ruch AI oraz manewry w misjach, w pełni funkcjonalny system ETCS (ponad 3 lata pracy!), tor doświadczalny w Żmigrodzie oraz liczne poprawki + oczywiście Cargo Pack, który jest niezależnym dodatkiem i nie koliduje z głównymi pracami, a pozwoli nam przed wyjściem z EA sprawdzić mechanizm obsługujący DLC. Być może opublikujemy też wersję beta edytora misji (ale tu jeszcze będziemy podejmowali decyzję).

Skoro wszystko zajmuje tyle czasu i pracy dlaczego nie ma pomysłu i inwestycji w powiększenie drużyny deweloperskiej ? Jest to duża inwestycja ale jeśli studio będzie w stanie wydawać więcej dlc i poprawek do gry, napewno przyniesie to długoterminowo więcej korzyści niż strat.

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, skylake napisał(a):

Cytat z Road Map - "Lua Mission Editor with AI Trains". Potwierdzono również, że będzie edytor na nadchodzącą właśnie aktualizację, a także Workshop na Steam.

A czy kolega ma źródło tego potwierdzeni, że edytor ma być w jutrzejszej aktualizacji?

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
23 godziny temu, broniewskijarek napisał(a):

Odnośnie ostatniego sneekpeaku - może głupie pytanie, ale co oznacza przy rozkładzie jazdy to dodane kółeczko z oznaczeniem 5%?

Rzeczywisty procent masy hamującej całego zestawionego pociągu (łącznie z lokomotywą).

  • Like 6
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj na streamie przedpremierowym z ET 22, Piotrek z Mój Dzień w KaDe powiedział, że DLC będzie za 79 zł. Zakładam, że gość wie co mówi, dlatego podaję dalej.

EDIT: Potwierdzone na discordzie przez twórców.

Edited by MALECKI
  • Like 1
  • Confused 1
  • Haha 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, powyższa informacja jest jak najbardziej rzetelna. Na czacie padło również zdanie, że przez tydzień od premiery ww. DLC, obowiązywać będzie dziesięcioprocentowa zniżka od ceny 79 zł, co da około 71 zł z grosikiem. 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pewnie kasa się kończy to trzeba baranów strzyc, najpierw niech dokończą to za co wzieli pieniądze a dopiero potem biorą się za płatne dlc. 

  • Like 1
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

Też nie potrafię zrozumieć, jak można pracować nad płatnymi dodatkami, nie wydając pełnej wersji. Wyjście z EA jest zapowiadane co pół roku przy najbliższej aktualizacji od dwóch lat. Aktualizacje były dwie, sam Simrail miał się pojawić w 2021 r.

Powiedzcie mi, bo już się trochę pogubiłem. W tej aktualizacji ma się pojawić ETCS, kilka nowych scenariuszy w singlu z manewrami i parę dyżurek, a gra dalej będzie w fazie EA?

Płatny dodatek będzie zawierał ET22 i ile nowych wagonów?

Trasa na Katowice-Kraków, Łódź-Warszawa, Lokomotywa Ty2 i pozostałe rozumie, że to będą osobne płatne dodatki?

Jak tak to ma wyglądać to naprawdę szanowni twórcy mieliście gest, że nie połasiliście się o 70 dudków za EN 57 w poprzedniej aktualizacji. Dziękuję

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Falan napisał(a):

kilka nowych scenariuszy w singlu z manewrami

Całe dwa 🙂 Dla graczy singleplayer zapowiada się istne eldorado, tyle nowych misji...

image.png.f57d73f344f3a00ce41dcbc489961306.png

4 minuty temu, Falan napisał(a):

Płatny dodatek będzie zawierał ET22 i ile nowych wagonów?

ET22 i dwa nowe wagony, ten obiecany jako trzeci będzie później w patchu do DLC. Darmowym patchu 😉

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Falan napisał(a):

 

Trasa na Katowice-Kraków, Łódź-Warszawa, Lokomotywa Ty2 i pozostałe rozumie, że to będą osobne płatne dodatki?

Nie wiem, skąd kolega ma takie absurdalne informacje. Trasa Katowice - Kraków (dla ścisłości Tunel - Kraków), będzie osobną darmową aktualizacją (jeszcze z końca zeszłego roku. Listopada, czy tam października). Lokomotywa Ty2 też będzie darmową aktualizacją, której mam nadzieję doczekam się, bo to, jak traktowana jest po macoszemu i przesuwana z aktualizacji na aktualizację to zakrawa na śmieszność. Warszawa - Łódź, będzie płatnym dodatkiem (i mam nadzieję, że cena będzie o wiele bardziej dostosowana, niż w przypadku tego dodatku)

  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

No i prawidłowo. Za takie dwa scenariusze to z 5 dyszek, bym kasował 😁

Szanowni twórcy SM2021 - abonament - mówi panom to coś? 70 dyszek za 1 mc grania na multi i promki jak się bierze z góry na 3 mc. Druga rzecz, przestańcie korzystać z Discorda. Forum pełne reklam to jest przyszłość. My nie lubimy reklam, więc kupimy subskrypcję V.I.P z możliwością dodania swojego Avatara i specjalnym forum tylko dla posiadaczy V.I.P konta 

Edited by Falan
  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, KOlorowy napisał(a):

Nie wiem, skąd kolega ma takie absurdalne informacje. Trasa Katowice - Kraków (dla ścisłości Tunel - Kraków), będzie osobną darmową aktualizacją (jeszcze z końca zeszłego roku. Listopada, czy tam października). Lokomotywa Ty2 też będzie darmową aktualizacją, której mam nadzieję doczekam się, bo to, jak traktowana jest po macoszemu i przesuwana z aktualizacji na aktualizację to zakrawa na śmieszność. Warszawa - Łódź, będzie płatnym dodatkiem (i mam nadzieję, że cena będzie o wiele bardziej dostosowana, niż w przypadku tego dodatku)

Właśnie nie mam informacji, więc pytam... Kłania się sztuka czytania i to że zrozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, KOlorowy napisał(a):

mam nadzieję, że cena będzie o wiele bardziej dostosowana, niż w przypadku tego dodatku

Jak jedna lokomotywa i 3 wagony kosztują 80 złotych, to dostosowana cena za nową trasę wychodzi większa niż teraz kosztuje gra.

Chyba, że będzie na zasadzie każde DLC za tą samą cenę, bez względu na zawartość. Ale to też absurd.

I jeszcze info z Discorda:

image.thumb.png.aa617618750c701e8919850d95457940.png

Edited by zbynak
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, zbynak napisał(a):

I jeszcze info z Discorda

Czyli że dziś to nadal nie jest wyjście ze wczesnego dostępu? I znowu zostało przełożone na 'kiedyś tam' ale w zamian można kupić DLC za 79zł? XDD

  • Haha 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, zbynak napisał(a):

Jak jedna lokomotywa i 3 wagony kosztują 80 złotych, to dostosowana cena za nową trasę wychodzi większa niż teraz kosztuje gra.

Chyba, że będzie na zasadzie każde DLC za tą samą cenę, bez względu na zawartość. Ale to też absurd.

I jeszcze info z Discorda:

image.thumb.png.aa617618750c701e8919850d95457940.png

Znakiem tego, jeśli następny dodatek (Warszawa - Łódź) ma być droższy (idąc logicznym tokiem rozumowania) od obecnego, to będę musiał poważnie zastanowić się nad jego kupnem. Co do ceny obecnego, wyraziłem swoje zdanie.

Teraz sprawa poważniejsza...parowóz. Z tego co zrozumiałem, parowóz w trybie wieloosobowym nie pojawi się na stałe, skoro ma jeździć tylko po linii z lat '80? 

Jeśli tak, to jestem bardzo zawiedziony i rozczarowany. Nie mówię, żeby do spółki z Pendolino jeździł po CMK, ale mamy również inną trasę w SimRailu...

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Rafał napisał(a):

Czyli że dziś to nadal nie jest wyjście ze wczesnego dostępu? I znowu zostało przełożone na 'kiedyś tam' ale w zamian można kupić DLC za 79zł? XDD

Jakie w zamian? Przecież o DLC tez była mowa . I jedno i drugie bedzie, tylko wczesny dostęp będzie później i wcale mnie to nie dziwi skoro nie wszystko jeszcze jest dopięte.

3 minuty temu, KOlorowy napisał(a):

Teraz sprawa poważniejsza...parowóz. Z tego co zrozumiałem, parowóz w trybie wieloosobowym nie pojawi się na stałe, skoro ma jeździć tylko po linii z lat '80? 

Jeśli tak, to jestem bardzo zawiedziony i rozczarowany. Nie mówię, żeby do spółki z Pendolino jeździł po CMK, ale mamy również inną trasę w SimRailu...

Jakoś nie wyobrażem sobie podczas jazdy w multi gdziekolwiek mijać się z parowozem, mamy rok 2024 :}

  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Korsarz napisał(a):

Jakie w zamian?

W zamian skończonego produktu. Z reguły produkty się kończy a później je przyozdabia dodatkami.

  • Like 1
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   1 member

  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 56 / 80
          • Percentage filling 70%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 2 / 47
          • Percentage filling 4%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 21 / 82
          • Percentage filling 26%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 2 / 64
          • Percentage filling 3%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 26 / 84
          • Percentage filling 31%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 1 / 79
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 28
          • Percentage filling 4%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 40 / 77
          • Percentage filling 52%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 4 / 78
          • Percentage filling 5%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 50
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 8 / 78
          • Percentage filling 10%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 77
          • Percentage filling 3%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 4 / 79
          • Percentage filling 5%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 8 / 78
          • Percentage filling 10%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 1 / 81
          • Percentage filling 1%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 19 / 34
          • Percentage filling 56%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 18 / 34
          • Percentage filling 53%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 20 / 34
          • Percentage filling 59%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 8 / 34
          • Percentage filling 24%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 261 / 1572 Total players
    • 17% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy