Jump to content

Dyskusja o Roadmapie SR


Recommended Posts

Dyżurne boty dalej są bardzo głupiutkie. 2 dni temu wróciłem na kilka kursów do gry i bot w Pruszkowie zatrzymał mnie (EP07) na 5min by przepuścić towarowego... który mnie potem spowalniał. No mam nadzieję że takie szopki zostaną wyeliminowane w pełnej wersji gry.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 9.03.2024 o 12:14, Domin92 napisał(a):

Dyżurne boty dalej są bardzo głupiutkie.

żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie. Mnie w Pendo zatrzymał w Psarach - już w stacji (miałem odbić na Starzyny), by po lewym puścić jakiś 24xxx do Góry Włodowskiej. 😞 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Roadmapa została opublikowana 13 stycznia. Nie wiem jak co niektórzy liczą, że już im 3 miesiące minęło 😅

13.01 -> 13.02 (1 miesiąc) -> 13.03 (2 miesiące) -> 13.04 (3 miesiące).

Edited by IR45
  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, broniewskijarek napisał(a):

Co nie zmienia faktu, że minęły 2 miesiące, a w określonym w pierwszej kolumnie roadmapy terminie od 1 do 3 miesięcy nie zostało zrealizowane NIC.

Biorąc pod uwagę skąpe wypowiedzi twórców, jest szansa na dodanie wszystkich pozycji w jednej aktualizacji. Osobiście jednak, nie za bardzo potrafię w to uwierzyć. Obawiam się, że gwiazdka nad pierwszą kolumną nie została dodana przypadkowo. 🙂

  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, MALECKI napisał(a):

Biorąc pod uwagę skąpe wypowiedzi twórców, jest szansa na dodanie wszystkich pozycji w jednej aktualizacji. Osobiście jednak, nie za bardzo potrafię w to uwierzyć. Obawiam się, że gwiazdka nad pierwszą kolumną nie została dodana przypadkowo. 🙂

Kolego Malecki, ja to tylko tutaj zostawię. Takie zrzuty ekranu krążą tu i ówdzie, więc Twoje obawy nie są bezpodstawne 

Screenshot_2024-03-20-14-23-50-076-edit_com.discord.jpg

Screenshot_2024-03-20-14-22-49-771-edit_com.discord.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem najpierw wyjdzie ETCS jako samodzielny update i może nawet wyrobią się do 13.04.

W kolejnym update (około miesiąc później) dostaniemy edytor, manewry, savegame, Ty2 i wagony z lat 80tych i prawdopodobnie tor w Żmigrodzie. I to pewnie załatwi wyjście z Early Access i pozwoli na wydanie DLC cargo i DLC Łódź.

Później pojawi się rozszerzenie do Krakowa.

Zobaczymy czy miałem rację 🙂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nie będzie żadnego toru doświadczalnego w Żmigrodzie. Już o tym pisano. Nawet został usunięty screenshot z któregoś Sneak Peek.

Edited by tomnord15
  • I disagree 4
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, tomnord15 napisał(a):

Nie będzie żadnego toru doświadczalnego w Żmigrodzie. Już o tym pisano. Nawet został usunięty screenshot z któregoś Sneak Peek.

Jednak okazuje się, że będzie

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, jumps napisał(a):

Jednak okazuje się, że będzie

To chyba jednak za rzadko tu zaglądam. Ale to dobra wiadomość, że jednak ten tor doświadczalny będzie.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, MALECKI napisał(a):

Ok. 🙂

image.thumb.png.def07f6cc5ae847499e23b27942c2fca.png

Dalej możecie się podniecać obiecankami, a w rzeczywistości jest jak widać. Ileż to hejtu na mnie spadło jak o tym właśnie pisałem rok temu. 

Edited by Pasiur
  • Haha 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Arkadio40 napisał(a):

To zrób lepiej i samemu

Co Ty bredzisz? Nie trzeba było się "porywać z motyką na księżyc". Znasz to powiedzenie?

  • I disagree 1
  • Haha 2
  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo, a ja zapytam się o lokomotywę (która zbywana i przesuwana jest do granic absurdu), Tunel - Kraków i w końcu wyjście z etapu wczesnego dostępu? 

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Wykreślacie te rzeczy co najmniej jakby zostały anulowane i wyrzucone do śmietnika.

Nigdy nie mówiliśmy, że ET22 wyjdzie razem z Łodzią - od początku wszędzie przedstawiamy te 2 rzeczy jako niezależne dodatki, podobnie jak kwestia, że rzekomo Kraków i parowóz wyjdą przed końcem EA. Ktoś coś napisze, potem kilka osób to podłapie i tworzą się jakieś dziwne historie i legendy, a użytkownicy zaczynają w nie wierzyć i ich od nas wymagają.

Informowaliśmy za to, że ETCS zostanie wydany osobno jako ostatni update przed wyjściem gry z early access i tak też się stanie.

Wszystkie rzeczy z roadmapy "1-3 miesiące" są na ukończeniu lub trwają ich testy i poprawki. Weźcie pod uwagę, że punkt punktowi nie jest równy, jedne to kilka lat wykonanej pracy, inne kilka miesiący. Przypomnę, że od publikacji roadmapy minęło 2.5 miesiąca, a gwiazdka nie jest tam bez powodu - można zrobić grę albo dobrze, albo szybko. My jesteśmy już na końcu drogi - jak tylko uznamy, że wszystko jest gotowe, po uzgodnieniu z wydawcą opublikujemy datę wyjścia z early access.

W najbliższym update będą dostępne nowe nastawnie, ruch AI oraz manewry w misjach, w pełni funkcjonalny system ETCS (ponad 3 lata pracy!), tor doświadczalny w Żmigrodzie oraz liczne poprawki + oczywiście Cargo Pack, który jest niezależnym dodatkiem i nie koliduje z głównymi pracami, a pozwoli nam przed wyjściem z EA sprawdzić mechanizm obsługujący DLC. Być może opublikujemy też wersję beta edytora misji (ale tu jeszcze będziemy podejmowali decyzję).

 

  • Like 14
  • I disagree 3
  • Thanks 6
  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Wykreślacie te rzeczy co najmniej jakby zostały anulowane i wyrzucone do śmietnika.

Dla Pana od strony warsztatu wygląda to inaczej. Dla nas, jakby tych rzeczy nie było, gdyż ich nie widzimy, pomimo wielokrotnych zapowiedzi i przesunięć.

Cytat

Nigdy nie mówiliśmy, że ET22 wyjdzie razem z Łodzią - od początku wszędzie przedstawiamy te 2 rzeczy jako niezależne dodatki, podobnie jak kwestia, że rzekomo Kraków i parowóz wyjdą przed końcem EA. Ktoś coś napisze, potem kilka osób to podłapie i tworzą się jakieś dziwne historie i legendy, a użytkownicy zaczynają w nie wierzyć i ich od nas wymagają.

No właśnie...może warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak dzieje się? Odpowiedź jest prosta i była poruszana na forum niejednokrotnie na przestrzeni kilku miesięcy. Brak jasnych, przejrzystych informacji. Część jest jedną wielką niewiadomą. Kiedy? Cholera wie. Co będzie dokładnie? Też cholera wie. Zdarza się, że użytkownicy dostają niekiedy sprzeczne ze sobą informacje, pochodzące od ludzi, którzy działają przy projekcie (mowa tutaj o zespole SimRail, jak i testerach) Sam miałem taką sytuację z odcinkiem Tunel - Kraków, a kolega Kaczy z torem doświadczalnym w Żmigrodzie. Zgłupieć niekiedy idzie i nie tylko ja mam z tym problem, patrząc po komentarzach i pytaniach użytkowników na Facebooku, jak i Discordzie. (Wymieniłem tutaj dwie rzeczy, ale tego uzbierałoby się o wiele więcej).

Cytat

W najbliższym update będą dostępne nowe nastawnie, ruch AI oraz manewry w misjach, w pełni funkcjonalny system ETCS (ponad 3 lata pracy!), tor doświadczalny w Żmigrodzie oraz liczne poprawki + oczywiście Cargo Pack, który jest niezależnym dodatkiem i nie koliduje z głównymi pracami, a pozwoli nam przed wyjściem z EA sprawdzić mechanizm obsługujący DLC. Być może opublikujemy też wersję beta edytora misji (ale tu jeszcze będziemy podejmowali decyzję

I tak! Tego właśnie potrzebujemy! Oficjalnie, wielkimi literami. Konkretnie. Chodzą już słuchy, że w Paczce Cargo nie będzie jednego z wagonów, a ludzie pytają się o cenę dodatku. 

Niemniej ja, jak i wielu innych cieszy się na to, że w końcu dodatek i aktualizacje zostały ogłoszone. W kwestii mojego komentarza, nie dbam o to, czy kogoś on obrazi, czy nie, bo nie przejmuję się tym zbytnio. Nie jest on również atakiem, czy frustracją. To tak dla sprostowania, gdyby zostało mi coś zarzucane (i w wielkim skrócie)

Edited by KOlorowy
  • I agree 13
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   4 members

  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 59 / 105
          • Percentage filling 56%
          • Most players 93
      • PL3
      • pl3
      • 22 / 129
          • Percentage filling 17%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 17 / 89
          • Percentage filling 19%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 53 / 86
          • Percentage filling 62%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 2 / 97
          • Percentage filling 2%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 88
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 53 / 81
          • Percentage filling 65%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 3 / 77
          • Percentage filling 4%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 9 / 78
          • Percentage filling 12%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 10 / 79
          • Percentage filling 13%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 7 / 80
          • Percentage filling 9%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 20 / 134
          • Percentage filling 15%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 4 / 82
          • Percentage filling 5%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 19 / 34
          • Percentage filling 56%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 13 / 34
          • Percentage filling 38%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 11 / 34
          • Percentage filling 32%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 31 / 34
          • Percentage filling 91%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 27 / 34
          • Percentage filling 79%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 402 / 1715 Total players
    • 23% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy