-
Posts
510 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
83
Other groups
Królik Uszasty last won the day on May 21
Królik Uszasty had the most liked content!
Reputation
1594 ExcellentRecent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
W-wa Zach. zbyt krótki peron
Królik Uszasty replied to beskidek2513's topic in Zgłaszanie błędów [Tryb wieloosobowy]
Rozkładowo pociąg 3108 powinien przyjechać na tor 2 przy peronie VI, najprawdopodobniej sytuacja ruchowa musiała wymusić zmianę peronu - wjazd pociągu 4506 i zajęte odcinki izolowane w przebiegu na tor 2, co na etapie podawania wjazdu spowodowało wybór wolnego toru, na który dało się podać przebieg szybciej. -
Poc. 1313 - nieaktualny papierowy rj
Królik Uszasty replied to beskidek2513's topic in Zgłaszanie błędów [Tryb wieloosobowy]
Rozkłady jazdy zostały wygenerowane i są dostępne w grze. -
Poc. 1313 - nieaktualny papierowy rj
Królik Uszasty replied to beskidek2513's topic in Zgłaszanie błędów [Tryb wieloosobowy]
Wiemy, pracujemy nad rozwiązaniem. -
Adaptacja światła po użyciu rolety
Królik Uszasty replied to Barszczyk's topic in Zgłaszanie błędów [Tryb jednoosobowy]
W poprzednim paczu została zmieniona metoda wyliczania HDR i ekspozycji - ustawiono większą wagę na środek ekranu. -
Wrong timetable for R 71524?
Królik Uszasty replied to LeProblemo's topic in Bug reporting [Multiplayer]
Problem fixed with realeas of the new timetable. -
This is by design. The dialogues between dispatcher and driver are static, always mentioning intended train parameters and locomotive. Number of possible combinations is constatly growing with each locomotive or wagon. It might be rather simple to make interactive chat messages, but the problem occurs with sounds. We will not classify this as a bug, but we will talk this over.
-
Dokładnie, jedno i drugie wygląda na skyboxy - modele z nałożonymi statycznymi obrazkami chmur, ewentualnie z możliwością przechodzenia między obrazkami. Na pewno wyglądają genialnie, bo odtwarzają idealnie 1:1 kształt chmur określonego typu na podstawie zdjęć, natomiast to nie jest system dynamicznego i animowanego nieba, jaki mamy teraz w SimRailu.
-
@RWag64 what about https://api.simrail.eu:8082/api/getAllTimetables?serverCode=fr1&train=4516?
-
Nowy rozkład jazdy. Kiedy?
Królik Uszasty replied to k.fornal24's topic in Dyskusja [Tryb wieloosobowy]
Będą dodane w późniejszym etapie (ale już relatywnie niedługo). Z racji tego, że są to pociągi o charakterze dekoracyjnym, będą upychane w wolne luki, które nie zostaną wykorzystane przez pociągi towarowe. -
Nowy rozkład jazdy. Kiedy?
Królik Uszasty replied to k.fornal24's topic in Dyskusja [Tryb wieloosobowy]
Wczoraj została wgrana aktualizacja rozkładu testowego. Zmiany obejmują: Dodane pociągi nocne 163xx (Warszawa Wschodnia) Warszawa Grochów-Sędzice (Szklarska Poręba Górna) vmax 120 613xx (Szklarska Poręba Górncza) Sędzice-Warszawa Grochów (Warszawa Wschodnia) vmax 120 831xx (Szczecin Główny) Zgierz Kontrewers-Kraków Płaszów (Kraków Główny) przez Łódź Kaliska, Włoszczowa Północ, Dąbrowa Górnicza Ząbkowice vmax 140 381xx (Kraków Główny) Sosnowiec Maczki-Zgierz Kontrewers (Szczecin Główny) przez Zawiercie, Włoszczowa Północ, Łódź Kaliska vmax 140 542xx (Gdynia Główna) Zgierz Kontrewers-Brynów (Bielsko Biała Główna) przez Łódź Kaliska, Piotrków Trybunalski vmax 120 452xx (Bielsko Biała Główna) Brynów-Zgierz Kontrewers (Gdynia Główna) przez Piotrków Trybunalski, Łódź Kaliska vmax 120 141xx (Warszawa Wschodnia) Warszawa Grochów-Katowice Tow. KTC (Gliwice) przez Piotrków Trybunalski vmax 140 411xx (Gliwice) Katowice Tow. KTC-Warszawa Grochów (Warszawa Wschodnia) przez Piotrków Trybunalski vmax 140 Dodane pociągi towarowe ZUE 6490xx (Piława Górna) Katowice Tow. KTC - Myszków przez Będzin vmax 80 co 2 godziny ZNE 6290xx (Piława Górna) Katowice Tow. KTC - Czarnca (Kielce Herbskie KHB) przez Będzin vmax 100 co 2 godziny (BETA) TKE 4432xx Katowice Muchowiec Staszic - Mysłowice co 2 godziny TKE 4431xx Katowice Muchowiec Staszic - Dąbrowa Górnicza Towarowa przez Dorota (wybrane kursy przez Sosnowiec Kazimierz) co 2 godziny vmax 100 (BETA) TME 4440xx (Częstochowa Towarowa) Myszków - Staszic (Łaziska Średnie) przez Dąbrowa Górnicza Południowa vmax 80 co godzinę TDE 2421xx Sędziszów Towarowy - Katowice Tow. KTC przez Sosnowiec Kazimierz (wybrane kursy do Sosnowiec Maczki przez Dorotę lub Sosnowiec Kazimierz) vmax 100 co 1-3 godziny TNE 2430xx (Kielce Herbskie) Sędziszów Towarowy - Sosnowiec Maczki (Jaworzno Szczakowa) przez Sosnowiec Kazimierz vmax 80 kursy nieregularne LTE 2450xx Sędziszów Towarowy - Borowa Górka kursy nieregularne TDE 4220xx (Gliwice Port) Katowice Tow. KTC - Sędziszów Towarowy (Nałęczów) przez Sosnowiec Kazimierz vmax 120 kursy nieregularne TNE 4230xx (Jaworzno Szczakowa) Sosnowiec Maczki - Sędziszów Towarowy (Kielce Herbskie) przez Sosnowiec Kazimierz vmax 80 kursy nieregularne LTE 4250xx Borowa Górka - Sędziszów Towarowy kursy nieregularne Pociągi oznaczone BETA z góry mogą mieć poważne błędy i niedociągnięcia, więc na pewno zostaną poprawione. Mogą występować kolizje na odcinku Sędziszów-Tunel, wiemy o nich i będą niebawem usuwane. Zestawienia składów są tymczasowe i będą zmieniane. Numeracja pociągów nocnych będzie jeszcze korygowana później. Zapraszam do testów na serwerach PL5, INT5 i INT9. -
Have you ever considered to exchange showing speed and signal colour to the delay of a train? So in squares would be shown how much a train is late.
-
Nowy rozkład jazdy. Kiedy?
Królik Uszasty replied to k.fornal24's topic in Dyskusja [Tryb wieloosobowy]
No i do tego powrót klasyków Warszawa - Katowice p. CMK, Kozłów i odwrotnie na 120 km/h. Nie do końca rozumiem, na czym polega ta nierealistyczność i nietypowe sytuacje. Żeby zagęścić ruch, pociągi muszą się poruszać ze zbliżoną prędkością, inaczej powstają ogromne dziury między pociągami. Z drugiej strony nie można dopychać pociągów z innych miejsc bez ograniczeń. Nawet jeśli przyjmiemy, że braki z Grodziska uzupełnimy pociągami z Markowa, to wciąż jesteśmy ograniczeni wyjazdem w Szeligach, gdzie przecinamy tory szlakowe. Można dopchać pociągów w Idzikowicach przez łącznice z Radzic, ale wtedy Opoczno i Olszamowice utoną, bo nie będą w stanie przerobić tego ruchu i wyprzedzań. -
Nowy rozkład jazdy. Kiedy?
Królik Uszasty replied to k.fornal24's topic in Dyskusja [Tryb wieloosobowy]
Całej mapy -
Braking and Acceleration of the ČD163
Królik Uszasty replied to jmluengor's topic in General Discussion [Singleplayer]
It seems you have overcharged the brake pipe with pressure greater than 5 bar. You should not use fill position (↑↑↑) unless you know, what are you doing. The brake lever should not stay there for a long time, rather short impulse and immediately you should go back to assimilation (↑↑) - then the brake pipe overcharges in a controlled manner to only 5,4 bars and goes back to 5,0 bar gradually, when the brake lever is back in "running"/"driving" position. -
0x8000ffff started following Królik Uszasty
-
Kontrolery gier
Królik Uszasty replied to Piotrek Blaszczak's topic in Sugestie usprawnień [Tryb jednoosobowy]
Nie będę tutaj się zbytnio rozwodzić na temat decyzji biznesowych, natomiast uważam że Twoje twierdzenia są (być może tylko jako zabieg retoryczny) przejaskrawione. Fakty są takie, że: 1) na rynku istnieją podmioty gospodarcze, które używają w tym momencie do różnego rodzaju szkoleń symulatorów robionych metodami gospodarczymi w oparciu o MaSzynę (i czasem zaczynają się odbijać od jej ograniczeń) i mogą mieć pokusę dokonania niskokosztowego unowocześnienia oprogramowania, 2) przynajmniej jeden z naszych konkurentów walidował swoją symulację danego pojazdu w oparciu o moją pracę na rzecz MaSzyny. Dla mnie, na podstawie mojej, wyżej przedstawionej wiedzy o sytuacji na rynku, obawy o wykorzystanie gry SimRail w sposób niezgodny z przeznaczeniem (tj. czyli nie do grania w grę w domu a do szkolenia lub zdobywania know-how o symulacji konkretnego pojazdu) nie wydają się być wyssane z palca. Pewnie dlatego musimy wyważyć co i ile możemy przenosić do wersji "cywilnej" naszego oprogramowania, która jest przecież po wielokroć tańsza od wersji komercyjnej/szkoleniowej.