Jump to content

Dyskusja o Roadmapie SR


Recommended Posts

4 minuty temu, Korsarz napisał(a):

Jakoś nie wyobrażem sobie podczas jazdy w multi gdziekolwiek mijać się z parowozem, mamy rok 2024 :}

Przecież parowozy z muzeów pojawiają się na torach, oczywiście nie regularnie co godzinę, jednak 2-3 razy na dobę mógłby jakiś przejechać po LK62.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Korsarz napisał(a):

Jakoś nie wyobrażem sobie podczas jazdy w multi gdziekolwiek mijać się z parowozem, mamy rok 2024 :}

Idąc Pańskim tokiem rozumowania, w roku 2024 nie mają prawa również jeździć po ulicy starsze samochody (no bo jak to, mijać się na ulicy z takim rupieciem?), chodzić starsi ludzi (no bo jak to tak, rocznik 1930 chodzi jeszcze po ziemi?), bądź mieć rację bytu cokolwiek starego. Pragnę przypomnieć, że wystarczy stworzyć przejazdy na zasadzie atrakcji turystycznych, bądź przejazdów historycznych. Voila! Linia Katowice - Sędziszów, tętni życiem!

  • I disagree 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Korsarz napisał(a):

 i wcale mnie to nie dziwi skoro nie wszystko jeszcze jest dopięte.

Uwielbiam tą narrację. Mamy rok 2016 ostro pracujemy nad SM plan wydania 2021. Projekt w IT dawno śmierdzi trupem - wolę poczekać, ale za to mieć mieć produkt gotowy, bez błędów...

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, KOlorowy napisał(a):

Idąc Pańskim tokiem rozumowania, w roku 2024 nie mają prawa również jeździć po ulicy starsze samochody (no bo jak to, mijać się na ulicy z takim rupieciem?), chodzić starsi ludzi (no bo jak to tak, rocznik 1930 chodzi jeszcze po ziemi?), bądź mieć rację bytu cokolwiek starego. Pragnę przypomnieć, że wystarczy stworzyć przejazdy na zasadzie atrakcji turystycznych, bądź przejazdów historycznych. Voila! Linia Katowice - Sędziszów, tętni życiem!

Człowieku dostań najpierw namiastkę pary, w tym symulatorze, potem sie pultaj czy pasuje to do epoki...

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Falan napisał(a):

Człowieku dostań najpierw namiastkę pary, w tym symulatorze, potem sie pultaj czy pasuje to do epoki...

Ło matko! Znowu wojna polsko-polska., a parowóz... poniemiecki 😄 

  • Like 1
  • Haha 4
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Teraz, Falan napisał(a):

Człowieku dostań najpierw namiastkę pary, w tym symulatorze, potem sie pultaj czy pasuje to do epoki...

Nie wiem co to znaczy "pultaj", ale chyba pomylił Pan słowo z "hultaj". Mniejsza o to. Pański komentarz jest skrajnie niezrozumiały, gdyż tą namiastką pary jest właśnie parowóz! Dla komizmu sytuacji dodam, iż to nie mi nie pasuje parowóz do współczesnej epoki. Proszę nie kompromitować się więcej

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Falan napisał(a):

Projekt w IT dawno śmierdzi trupem - wolę poczekać, ale za to mieć mieć produkt gotowy, bez błędów...

zależy jakich błędów. Cyberpunk nie wytrzymał kryterium "akceptowalności" błędów, swego czasu 😉 

Link to comment
Share on other sites

 

"W zamian skończonego produktu. Z reguły produkty się kończy a później je przyozdabia dodatkami"

 

 

Masz rację, zreguły, ale nie zawsze. W tym przypadku się nie dziwię, ale i  tak bywa jeśli jedna ekipa pracuje nad DLC a inna nad podstawą Mnie cieszy że mamy dziś aktualizację i DLC a nie musimy czekać z DLC aż skonczą całą resztę. Przecież jeśli ktoś chce to wcale nie muśi teraz kupować DLC, może poczekać aż wyjdzie wczesny dostęp. Ja cieszę się że DLC jest teraz.

 

Edited by Korsarz
  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

Teraz, qbahn napisał(a):

Ło matko! Znowu wojna polsko-polska., a parowóz... poniemiecki 😄 

Translator i przetłumacz sobie moje wypowiedzi na dowolny język, może zrozumiesz. Nie pogniewam się jak dzisiaj zagram parową ciuchcią z trasą z Lizbony do Barcelony 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, KOlorowy napisał(a):

Nie wiem co to znaczy "pultaj", ale chyba pomylił Pan słowo z "hultaj". Mniejsza o to. Pański komentarz jest skrajnie niezrozumiały, gdyż tą namiastką pary jest właśnie parowóz! Dla komizmu sytuacji dodam, iż to nie mi nie pasuje parowóz do współczesnej epoki. Proszę nie kompromitować się więcej

Zapraszam na lekcje nauki czytania ze zrozumieniem. Po roku poćwiczymy historię języka polskiego. Regionalizmy, gwary czyli to co pozwala nam się ładnie wysławiać. Dzisiaj niczym EN54 w aktualizacji SM darmowa lekcja. Pultać pochodzi z gwary. Oznacza czepiać się. Zadanie domowe na dziś  odkryj genezę słowa i odpisz. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, qbahn napisał(a):

Ułani ułani, chłopcy malowani 😄 

Tobie również polecam dodatkowe korepetycje z klas 1-3🤗

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Korsarz napisał(a):

Masz rację, zreguły, ale nie zawsze.

Simrail przesuwa granice. Może tobie to pasuje, ale ja się na to nie zgodzę. W gamingu i tak już zbyt wiele granic zostało przesuniętych. Nieuczciwe praktyki i oszustwa stały się czymś normalnym.

24 minuty temu, Korsarz napisał(a):

Mnie cieszy że mamy dziś aktualizację i DLC a nie musimy czekać z DLC aż skonczą całą resztę.

A mnie nie cieszy. Mnie śmieszy, że aktualizacja która dziś będzie dostępna miała zostać wydana w grudniu. Miała być wyjściem ze wczesnego dostępu, który znowu jest przesuwany i nikt nawet nie usłyszał słów 'przepraszamy że nie spełniliśmy obietnic i pokładanych w nas nadziei'. Zamiast tego wyciągane są ręce po kolejne pieniądze z mojego i twojego portfela.

Nie mam kryształowej kuli, ale takie praktyki już widziałem. Wiem jak to się skończy, bo zawsze się to kończy w ten sam sposób.

  • I agree 9
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Falan napisał(a):

Tobie również polecam dodatkowe korepetycje z klas 1-3

Już nie ma 3 klasy. Te czasy minęły... ale chyba nie zauważyłeś

PS zapraszam na lekcje z logiki i myślenia nieszablonowego 😛

Edited by qbahn
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, qbahn napisał(a):

Już nie ma 3 klasy. Te czasy minęły... ale chyba nie zauważyłeś

Wybacz, widoczne jest to istotne z więc, obecnie na jakim etapie edukacji uczy się literki składać w słowa, a słowa składać w zdania a co najważniejsze rozumieć ich sens?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Rafał napisał(a):

. Zamiast tego wyciągane są ręce po kolejne pieniądze z mojego i twojego portfela.

No z mojego na pewno nie wyciągną 🙂 

Jak już tu wcześniej pisałem kontrowersje budzi nie tylko fakt wydania płatnego DLC przed wyjściem z EA, ale jak już wiemy cena oraz to co dostajemy. Tu są aż 3 powody. Jak pisałem - nie jaram się lokomotywami, autobusami i ciężarówkami, ale kocham te gry z uwagi na trasy, możliwość kierowania pojazdami... Ale nawet jakbym się jarał to 79zł za lokomotywę? Naprawdę? Do gry, która ma swoje różne: mniejsze lub większe bolączki?

Jak na moje po mojej obecności na tym forum. Wymianie zdań pomiędzy moderatorami a forumowiczami wychodzą 3 opcje. Niestety wszystkie niezbyt dobre:

- studio jest mega małe, dział PR, dział badania oczekiwań konsumenckich nie istnieje

- grę robią fanatycy którzy przeszli z Maszyny co z jednej strony jest zaletą, ale może i być wadą (o czym już tu wielokrotnie pisałem dlaczego)

i na koniec najgorsza możliwość:

- to jest wyłącznie produkt POBOCZNY więc dali to jako grę na zasadzie - niech się parę osób "pobawi" i spróbuje to sprzedać, ale PRAWDZIWE pieniądze mamy od PKP za symulator profesjonalny na szkolenia...

W takim układzie te parę osób pracuje pewno po 14h dziennie. I tak podziw za to co zrobili... Spółka ma generalnie na to wywalone i średnio jej zależy na jakiejś przemyślanej strategii. Kończy się mocno hajs więc wypuszcza się płatne DLC z lokomotywą za 79zł...

Oczywiście - to są wyłącznie moje przypuszczenia, spekulacje i mogę się całkowicie mylić w diagnozie... Ale wydanie płatnego DLC do nieskończonej gry, gdzie już po zapowiedzi było sporo opinii negatywnych na steam świadczy o tym, że oni nie mają strategii sprzedaży... Nie daj Boże większość negatywów albo mieszanych ocen do tego DLC, albo samej gry i będzie lipa...

Edited by adamets2
  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

Dyskusja w kwestii kontrowersyjnego, płatnego DLC, przed wyjściem z EA i tak nie ma żadnego znaczenia moi mili. Oczywiście, wyrazić opinię każdy może, ale jeżeli teraz za byka znacząca większość społeczności zapłaci, dla twórców będzie to jasny sygnał, że takie praktyki są akceptowalne i szybko zrobi nam się kolejne dovetail (tylko, że takie bardzo powolne 😆)

Jedyny głos jaki jaki jest słyszalny najbardziej przez twórców, to głos naszych portfeli.

  • I agree 8
Link to comment
Share on other sites

@Corrazone niestety może być tak, że sama gra się tak super nie sprzedała skoro już wydają płatne DLC... A to DLC może się jeszcze gorzej sprzedać... Pamiętajmy, że gry na steam kupują gracze z całego świata. Nie tylko z Polski.

Jeśli ktoś by tam u nich cokolwiek znał się na sprzedaży gier na steam - wiedziałby, że wydanie płatnego DLC do nieskończonej gry nie może skończyć się dobrze... Nawet Dovatail nie zrobiło takiego numeru. Tak samo malutkie TML do The Bus. Jedyny znany mi przykład takiej praktyki to Lotus, który już stał się synonimem żartu 🙂 Coś jak złote maliny w przemyśle filmowym...

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Korsarz napisał(a):

Jakoś nie wyobrażem sobie podczas jazdy w multi gdziekolwiek mijać się z parowozem, mamy rok 2024 :}

Gdziekolwiek na obecnej mapie SR czy gdziekolwiek w Polsce? Na trasie Wolsztyn - Zbąszynek i Wolsztyn - Poznań Główny jeździ planowo.

  • Like 2
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Corrazone napisał(a):

Dyskusja w kwestii kontrowersyjnego, płatnego DLC, przed wyjściem z EA i tak nie ma żadnego znaczenia moi mili.

Teraz może nie, ale im więcej się będzie o tym mówić tym więcej osób być może zrozumie jak pozwalają się traktować deweloperom.
 

29 minut temu, Corrazone napisał(a):

Jedyny głos jaki jaki jest słyszalny najbardziej przez twórców, to głos naszych portfeli.

I dlatego staram się być głosem rozsądku dla osób które planują wydać swoje pieniądze na niedokończony dodatek do niedokończonej gry.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Corrazone napisał(a):

Jedyny głos jaki jaki jest słyszalny najbardziej przez twórców, to głos naszych portfeli.

Obejrzałem cały lajt kolejowy wczoraj u mojdzienwkade. Wpisywałem "cargobyk" i "klucz" :D:D:DD: Za darmo to i ocet słodki. Obejrzałem też pokaz aktualizacji u   TheFloxiCz. Na marginesie. Tak jak on pokazał to powinno też być PL. Prośba żeby Simkol nawiązał jakąś współpracę np z mojdzienwkade i pokazywali takie zapowiedzi częściej. Tego co będzie. Wracając do tematu.  Mamy LUA, ETSC, nowe nastawnie za free. Nowe misje z manewrami. Za kasę mamy TYLKO byczka. Dla pewności sprawdziłem CO OBIECANO w styczniu że na 99% będzie w ciągu 3 miesięcy. I co mamy mieć dopiero teraz. Więc wniosek jeden. ZŁAMANEGO GROSZA ODEMNIE TERAZ NIE DOSTANIECIE. RAZ MNIE ZROBILIŚCIE W KONIA I NIGDY WIĘCEJ. Będzie koniec EA, będzie to co było w styczniu obiecane to będzie moje dofinansowanie. A na razie figa z makiem dla Was. Ja wszystko rozumiem ze poślizgi problemy. Ale to skandal co było obiecane a co dajecie. 

I dam plusa pierwszy raz koledze adamets2. Misja IR ponad 4h bez zapisu. Gdzie jest zapis stanu gry obiecany w styczniu !!!!!!

Po wczorajszym lajcie zmieniłem zdanie co do zapisu gry:)))   

Simrail zakupiłem dla nastawni. Floxi pokazał że będą 4 nastawnie przekaźnikowe i 2 komputerowe. Serce krwawi że Łb są komputerowe. Taki fajny pulpit kostkowy mógłby być. No trudno. Czekam na nastawnie i zero złotych na DLC za olewanie graczy.   

  • Like 3
  • Haha 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Tak czytam wszystkie posty tutaj i mam wrażenie,że niektórym to nigdy się nie dogodzi,tak źle i tak niedobrze.Rozumiem niezadowolenie bo nie ma tego czy tamtego,że terminy z road map a rzeczywistość to różne kwestie,ale nie rozumiem narzekania,że dodatek z dwoma bykami,które jakby nie patrzeć mają działającą kabinę itp kosztuje tyle a tyle.Czy nikt nie zauważył ile sobie w konkurencyjnych tytułach życzą za loki nieraz z o wiele mniej interaktywną kabiną? Ale cóż najlepiej na wszystko narzekać

  • Like 1
  • I disagree 3
  • I agree 8
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   4 members

  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 75 / 87
          • Percentage filling 86%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 2 / 28
          • Percentage filling 7%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 15 / 81
          • Percentage filling 19%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 8 / 78
          • Percentage filling 10%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 16 / 82
          • Percentage filling 20%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 1 / 75
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 61
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 42 / 79
          • Percentage filling 53%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 3 / 78
          • Percentage filling 4%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 1 / 29
          • Percentage filling 3%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 3 / 77
          • Percentage filling 4%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 80
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 3 / 85
          • Percentage filling 4%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 11 / 77
          • Percentage filling 14%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 3 / 81
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 22 / 34
          • Percentage filling 65%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 22 / 34
          • Percentage filling 65%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 23 / 34
          • Percentage filling 68%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 279 / 1588 Total players
    • 18% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy