Jump to content

Temat Zespołu SimRail --->Zapowiedź nowe update, screnny, zwiastun itp


glina20

Recommended Posts

Witam,

ze względu na krytykę bardziej lub mniej nachalną typu "twórcy ściemniają", "są nie poważni" "dawno nie było update" proszę aby Mnie tak nie zrozumiano ---

Czy zespół może ujawnić rąbka tajemnicy przed zbliżającym się update do SimRail, może screnny z trasy Kraków-Tunel, albo nowy tabor na trasie 😉 z pewnością nowy zwiastun niejednego najbardziej by zadowolił 😉

Pozdrawiam zespół serdecznie 🙂

  • I disagree 2
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.10.2023 o 15:13, Jezzman napisał(a):

Na facebooku jest sporo informacji na ten temat, choćby w rozmowie z Piotrem Szotem bodajże z targów Trako.

 Czy mogę prosić jakiś link do tej rozmowy? Nie mogę znaleźć.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety, trzeba mieć konto na facebooku by to odsłuchać. Szkoda że takich ciekawych rzeczy nie ma na ich oficjalnym kanale youtube. Wgl ten kanał jest bardzo zaniedbany, od 9 miesięcy nikt nic nie wrzucił.

Edited by Domin92
  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

Przydałby się jakiś Community Manager dbający o informacje dla społeczności. Osobiście czerpię newsy tylko z tego forum, ponieważ trzymam się z daleka od wszelkiej maści portali typu facebook itp. Jest to jednak mój świadomy wybór i mogę mieć pretensje wyłącznie do siebie. Jednakże, byłoby miło gdyby i tu wpadała jakaś informacja, w dziale ogłoszenia.

  • I agree 10
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Averrnor napisał(a):

Przydałby się jakiś Community Manager dbający o informacje dla społeczności.

Moim zdaniem to forum właśnie powinno pełnić taką funkcję. FB czy Diskordy jako dodatek dla chętnych, bo w przeciwnym razie powstaje pytanie po co funkcjonuje to forum?

 

Godzinę temu, Frank Murphy napisał(a):

Rany, ile jest kanałów komunikacyjnych? O tej grupie nawet nie wiedziałem.

Podbijam powyższe!

  • I agree 14
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Kaczy napisał(a):

Mowimy im od pół roku że nie tak to powinno wygladac, ze powinien ktos sie zajmowac community, mimo chetnych ludzi do pracy, brak checi z drugiej strony

No ty pierdołami spamujesz im całego Discorda. Może powinieneś im wysłać swoje CV, kto wie może to ty będziesz  "Guru" tutaj. Próbuj do skutku

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, K4smo napisał(a):

No ty pierdołami spamujesz im całego Discorda. Może powinieneś im wysłać swoje CV, kto wie może to ty będziesz  "Guru" tutaj. Próbuj do skutku

Ale rację ma. Takie rzeczy powinny być na ich oficjalnym kanale youtube do którego każdy ma dostęp, albo tutaj na forum. Sam osobiście uważam że pomysł z tak długą przerwą od aktualizacji jest zły. Panowie z SimRaila chcą chyba zrobić wszystko naraz, a z racji tego że nie są deweloperami AAA z setkami pracowników to sporo im to zajmuje. Moim zdaniem dodawanie niedużej, ale nowej zawartości średnio co miesiąc byłby lepszym pomysłem, który utrzymałby graczy przy grze. Po przejechaniu zaledwie 5000km sam się już trochę znudziłem i odpalam grę co kilka dni na max godzinkę, i to wtedy kiedy już naprawdę nie mam co robić.

Edited by Domin92
  • I agree 14
Link to comment
Share on other sites

W dniu 19.10.2023 o 10:22, Domin92 napisał(a):

Moim zdaniem dodawanie niedużej, ale nowej zawartości średnio co miesiąc byłby lepszym pomysłem

Owszem, ale nie tym razem. 😉 Oni wdrażają nowszy silnik gry. Gdzieś na FB czytałem, że to praktycznie "przepisanie gry na nowo". Nie wiem ile w tym prawdy, ale sądzę, że to jednak uzasadnia dłuższą przerwę.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem Unity był złym pomysłem od samego początku, ale widocznie był jakiś powód dla którego dewsi wybrali własnie ten silnik. Są jakieś informacje gdziekolwiek kiedy update ma się pojawić? Czy nikt nic nie wie? Przydałby się jakiś przybliżony termin, bo raczej październik nie wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Domin92 napisał(a):

Moim zdaniem Unity był złym pomysłem od samego początku, ale widocznie był jakiś powód dla którego dewsi wybrali własnie ten silnik. Są jakieś informacje gdziekolwiek kiedy update ma się pojawić? Czy nikt nic nie wie? Przydałby się jakiś przybliżony termin, bo raczej październik nie wchodzi w grę.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Widzę, że burza odchodów i debaty zawziętych zniecierpliwionych się rozwija. Ludzie - weźcie temat na logikę. Skoro nie ma od dłuższego czasu informacji o postępach, podniecacie się screen`ami byczka i kibelka, to chyba powinna się zapalić lampka nad większością - chociaż do połowy myślących - główek.

Niech taki przykładowy narzekacz, podliczy wszystkie tickety z błędami od ostatniej aktualizacji, dodać do tego trwające prace nad nowymi trasami i wypuszczeniem pełnej wersji symulatora, pomnożyć przez chwilowe problemy z supportem Unity, do kwadratu z tym, że Team jest dosłownie malutki i robi co może, chociaż nie każdy ma na to pełnoetatowy czas. 

Zaczyna się tu - za przeproszeniem - "pitolenie kotka za pomocą kotka". Każdemu nie pasuje przerwa.  Jest wiele dróg uzyskania informacji. Discord, Facebook, Tweeter, na końcu Forum.

Skoro Zespół SimRail nie wypowiada się od dłuższego czasu w kwestii aktualizacji i zmian, to może to oznaczać:
A) Nie chcą rzucać słów na wiatr i obiecać czegoś, co może się nie ukazać;
B) Pracują nad dużą łatką, która wymaga sporo pracy, nawet wielomiesięcznej;
C) Skupiają się nad rozwijaniem i wdrażaniem nowych, wygodniejszych niż dotychczas rozwiązań
D) Wszystkie odpowiedzi są właściwe

   A teraz kilka odpowiedzi na Wasze wypowiedzi (z mojej strony):
- Wyszukiwanie linków - @MALECKIno chłopie, Google jest już na tyle zaawansowane, że za rok będzie za Ciebie kanapki robić. Wystarczy chcieć poszukać, chociaż wielki szacun, że wrzuciłeś w ostatnim poście screena z profilu Pana Piotra - może to rozwieje wszelkie wątpliwości i naganianie do narzekania, oraz uciszy kwoki na podwórku - jak to moja babcia mawiała.

- @Kaczyszukasz doznań? Idź na miasto. A tak serio to jeżeli masz tyle do powiedzenia - a najbardziej krytykowania - wyślij CV do SimKol i zobaczymy w praktyce, czy będziesz taki wyszczekany. Serio? To nie jest serwer prywatny w Minecraft, czy Metin2 - to nie jest jakaś za przeproszeniem popierdółka, a Ty, ani nikt ze społeczności, nie będzie podcierany newsami, bo tego sobie życzy. Zamiast narzekać, zwróć uwagę jak wiele udało się osiągnąć od wypuszczenia prologu, aż do teraz. Wtedy zadaj sobie pytanie, czy rzeczywiście warto jest krytykować, chociaż moim zdaniem @K4smo wyjaśnił Cię delikatniej.
- @qbann sytuacja zmiany silnika (obecnej wersji, czy nawet przejście na innej produkcji silnik) na 100% bylibyśmy poinformowani, z tego względu, że na innym silniku gry, trzeba by wszystko robić praktycznie od zera. Oczywiście można zaimplementować konwersję i przenieść niektóre elementy, niemniej jednak nowy silnik ma też ograniczenia. To tak jakbyś chciał przejść z Unity na Unreal. Nie wszystko da się za pomocą czarodziejskiej fujarki, czy magicznej flet (pozdro dla kumatych 😄 )
- @Domin92 - gość może i ma rację, ale tylko pod tym względem. Wystarczy trochę cierpliwości i ewentualnego śledzenia aktualnych prac nad projektem.

I teraz wisienka: 


- @Averrnor - wybacz, ale troszkę się zapędzasz. Z resztą jak większość krzykaczy ("to powinno być tak, to inaczej, a tamto to bym w ogóle wyp.... itd.) - coś jak na wykończeniu...klienta, a nie mieszkania. Pisałem o tym wiele razy, w wielu wątkach - jeśli nie chcą udzielać informacji, to niech nie udzielają. Ktoś z zespołu mógłby napisać, że będzie to i to i tamto i w rezultacie macie obiecane złote góry, a później wyjdzie inaczej i będzie wojna, wyzwiska i Bóg jeden wie co jeszcze...Może nie ma takiej potrzeby na chwilę obecną.

Teraz mamy fazę Wczesnego Dostępu. Więc na ludzką logikę, twórcy skupiają się wyłącznie nad poprawkami i rozwijaniem projektu, a nie na kontaktach ze społecznością, czy formułowaniem ewentualnych regulaminów i tabeli kar - czego niektórzy BARDZO wymagają jak mniemam. Na chwilę obecną mamy wolną amerykankę - i bardzo dobrze. To nie peron, że będziesz miał zapowiedź każdego pociągu (czyt. aktualizacji), a temat forum i CoMa, to temat marginesowy z najniższym obecnym priorytetem. 


Podsumowując: Nie bronię twórców projektu SimRail, oraz na nikogo nie "psioczę" - moja wypowiedź jest jedynie obiektywna. Podkreślam jedynie obraz tego, co się obecnie dzieje wśród społeczności. Niektórzy panikują do tego stopnia, że na Facebook`u pojawiały się autentycznie pytania o to, gdzie zgłosić się o zwrot pieniędzy. Każdy wiedział na co się pisze kupując grę, ze świadomością o wersji demo (Prolog), oraz EA. Aktualizacje pojawiały się raz częściej, raz rzadziej. Tak samo informacje o nadchodzących zmianach. Z tego co widzę, to niektórzy zjadają paznokcie z niepewności o dalsze powodzenie projektu. 

Edited by Quentis
  • I disagree 6
  • Confused 1
  • Thanks 3
  • I agree 11
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, adisuper napisał(a):

Jeszcze fajnie by było jakby na stronie simraila w steam db były te zmiany opisane a nie tylko data  i  numer zmiany.

Przecież na Steamie masz zawsze opisane aktualizacje. Masz opisz, czy to duża, czy mała, co zmienia, itd. Tylko trzeba w nią kliknąć.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, MavPL napisał(a):

Przecież na Steamie masz zawsze opisane aktualizacje. Masz opisz, czy to duża, czy mała, co zmienia, itd. Tylko trzeba w nią kliknąć.

Tak ale co mi po tym, że ta sprzed dwóch dni jest testowa,   żadnej innej informacji  nie ma o takowych

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, adisuper napisał(a):

Tak ale co mi po tym, że ta sprzed dwóch dni jest testowa,   żadnej innej informacji  nie ma o takowych

Na Steamie nie widzę żadnej aktualizacji sprzed dwóch dni. Jeśli możesz, zrób zdjęcie i podeślij.

Link to comment
Share on other sites

Kolego @Quentis, to co piszesz, obraca się przeciwko Twoim tezom. Od razu zaznaczam, że piszę bez żadnej złośliwości, czy chęci udowodnienia swoich racji. 

Skoro regularnie, kilka razy w tygodniu, sprawdzam oficjalny profil na FB, oficjalne forum, śledzę TT pana Szota i jeszcze dość regularnie zaglądam na Discord, a i tak uciekają mi jakieś istotne szczegóły, o których powiedzieli twórcy, to świadczy to o niczym innym, jak o fatalnej polityce komunikacji z graczami. Do ilu grup i na ilu portalach mam jeszcze dołączyć, żeby być na bieżąco? 

Twoja wypowiedź nie jest obiektywna, bo prywatne wypowiedzi są z natury subiektywne i o tyle nabierają obiektywizmu, o ile są oparte na twardych faktach. A twarde fakty są takie, że o pracy nad aktualizacjami wiemy mało. Nawet Ty, pisząc o możliwych postępach, piszesz "zapewne". A "zapewne", to nie są stwierdzone fakty i informacje źródłowe, tylko Twoje domysły. Prawdopodobnie słuszne, ale jednak tylko domysły. 

Pisałem już kiedyś na tym forum - nie mam nic przeciwko dłuższym pracom, jestem w stanie to zrozumieć i poczekać. Ale chciałbym mieć więcej komunikatów z prac. Naprawdę niewiele kosztuje pokazanie jakiegoś nagrania z tego, jak np. ktoś testuje EN 57, albo po trzech tygodniach klepania kodu udało mu się zmienić liście na brązowe z powodu zmiany pory roku. Cieszyłbym się tym i kibicował dalej. Niestety jesteśmy wrzuceni od pół roku do informacyjnej czarnej dziury. Z pewnością efekty aktualizacji będą robić wrażenie. Ale większość chyba wolałaby komunikat typu: ludzie, mamy dwa tygodnie obsuwy, bo jeszcze czasami coś nie działa i trzeba testować, niż kolejny screen kibla na FB z tajemniczym opisem typu: w SimRail nadchodzi jesień.

Tak czy inaczej, życzę wszystkim wytrwałości i satysfakcji, kiedy zmiany już wyjdą.

  • I agree 12
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Quentis napisał(a):

Niektórzy panikują do tego stopnia, że na Facebook`u pojawiały się autentycznie pytania o to, gdzie zgłosić się o zwrot pieniędzy. Każdy wiedział na co się pisze kupując grę, ze świadomością o wersji demo (Prolog), oraz EA. Aktualizacje pojawiały się raz częściej, raz rzadziej. Tak samo informacje o nadchodzących zmianach. Z tego co widzę, to niektórzy zjadają paznokcie z niepewności o dalsze powodzenie projektu. 

Wiadomo, że każdy kupując grę pisał się na to że jest niedokończona i na przyszłe aktualizacje trzeba poczekać. Jednak myślę, że graczom którzy zaufali twórcom i wydali 140zł na grę w tym stanie należy się chociaż trochę szacunku i minimalna komunikacja ze strony twórców, a nie screen raz na 2 miesiące i po pół roku czekania od biedy informacja na Twitterze (i to jeszcze nieoficjalnym, tylko prywatnym CEO Simraila), że update będzie w październiku.

 

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 74 / 84
          • Percentage filling 88%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 7 / 82
          • Percentage filling 9%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 17 / 81
          • Percentage filling 21%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 4 / 81
          • Percentage filling 5%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 41 / 84
          • Percentage filling 49%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 28
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 81
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 19 / 77
          • Percentage filling 25%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 6 / 80
          • Percentage filling 8%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 89
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 24 / 83
          • Percentage filling 29%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 6 / 80
          • Percentage filling 8%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 80
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 15 / 77
          • Percentage filling 19%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 4 / 86
          • Percentage filling 5%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 27 / 34
          • Percentage filling 79%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 24 / 34
          • Percentage filling 71%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 19 / 34
          • Percentage filling 56%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 339 / 1683 Total players
    • 20% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy