Jump to content

Szambo wybiło


MALECKI

Recommended Posts

W dniu 4.11.2023 o 01:37, en57 napisał(a):

jak miałaby wyglądać obsługa stacji Warszawa Zachodnia, gdzie w jednej nastawni są 3 pulpity na 3 oddzielne rejony (czy jeden gracz obsługiwał będzie wszystkie 3 rejony, czy każdy oddzielny i czy będą nawzajem widzieli swoje avatary mieli swój wewnętrzny czat).

3 pulpity na Zachodniej? Ale z tego co pamiętam, to niewiele się tam działo na jednym - tym od W-wy Głównej - póki nie powstała nowa stacja. A, że jej nie ma w SimRail, więc zostają 2 pulpity. 🙂 Tak więc 2 pulpity nie byłyby jakieś mega trudne do obsługi.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, en57 napisał(a):

Ja oprócz zamknięcia tego wątku naprawdę radzę zająć się tym forum. To już czwarty jak nie piąty wątek tego typu. Z czego tylko jeden został zamknięty i z tego co pamiętam po moim "wniosku". 

Mogłoby to być naprawdę fajne i przede wszystkim oficjalne miejsce do konstruktywnych dyskusji. Szerszych niż można byłoby prowadzić na Facebook'u czy Discordzie. Mogłoby, gdyby tylko było odpowiednio prowadzone. Zdaje się, że swego czasu nawet niektórzy ludzie zgłaszali się do POMOCY w prowadzeniu tego forum.

W tym momencie mamy tu coraz większy bałagan, forum nie jest zupełnie moderowane i dodatkowo nie są prowadzone tu już prawie w ogóle wyższe dyskusje (w tym również konstruktywna krytyka, która jest częścią dyskusji), nawet gdy ktoś zacznie taką dobrą dyskusje, jaką chciał rozpocząć @MALECKI. Za moich czasów wątek miał temat. Posty w wątku miały być na temat. Ponadto jasno sprecyzowany temat miał dotyczyć treści pierwszego postu (rola autora) jak również następnych (rola reszty użytkowników i autora). Nad autorem i użytkownikami powinna być moderacja, w tym administracja, która pilnuje tych podstawowych zasad każdego forum dyskusyjnego.

Chwila, moment, pół godziny...: Przecież mamy tu otwartą, demokratyczną dyskusję. Czego nie rozumiesz?

Na logikę, to kwestie organizacyjne i w cudzysłowie mówiąc "prawne" dotyczące forum, stworzenia regulaminów i ewentualnie obowiązujących kar za zaniechanie porządku na forum, ogarnia się już przed ostateczną premierą. Z obserwacji moich, czy innych użytkowników - większość przytaknie, że obecni na funkcji moderatora forum - dbają o zamknięcie dotychczasowych tematów w związku ze zgłoszeniami błędów, czy pomysłów, które się powielają i niekiedy dublują. Formacja administracji i moderatorów - stricte tego oficjalnego forum - nie jest jeszcze stworzona, jak można zauważyć. Jest to niższym, jak nie NAJNIŻSZYM priorytetem. Każdy człowiek posiadający jakąkolwiek zdolność racjonalnego myślenia, jest w stanie na to wpaść nawet bez wypowiedzi w tym wątku. 


Owszem, jest bałagan, lecz jest on spowodowany toksycznym podejściem wielu osób wobec projektu, który de facto jeszcze dobrze nie wystartował, a wiele osób (wnioskuję z ich wypowiedzi) wymaga, jakby to była już pełna, grywalna wersja. Czego oczekujesz? Moderowania zbędnych wątków 24/7, czy rozwoju symulatora?

Forum obecnie istnieje głównie (i jak mniemam, takie założenie było od powstania projektu) dla zrzeszenia użytkowników (czyt. graczy), celem zgłoszenia jak największej ilości dotychczas wykrytych przez społeczność błędów, oraz bezapelacyjnej pewności co do informacji dotyczących rozwoju np. w wątku "Sneak Peak", żeby nikt postronny, nie wrzucał na inne media "fake-new`s". Bo przecież przy dzisiejszych możliwościach można wszystko. Szkoda tylko, że nie wiele osób rozumie taką politykę działań i rozwoju.

  • Haha 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, qbann napisał(a):

3 pulpity na Zachodniej? Ale z tego co pamiętam, to niewiele się tam działo na jednym - tym od W-wy Głównej - póki nie powstała nowa stacja. A, że jej nie ma w SimRail, więc zostają 2 pulpity. 🙂 Tak więc 2 pulpity nie byłyby jakieś mega trudne do obsługi.

2 pulpity mogłyby faktycznie zostać, ale z zupełnie innego powodu. 

Warszawa Główna nigdy nie była i nie jest do dnia dzisiejszego sterowana z nastawni znajdującej się w granicach Warszawy Zachodniej, która również przez ostatnie kilkadziesiąt lat nie istnieje jako monolityczny twór. I tu właśnie pojawia się moje pytanie. Od dziesięcioleci były to trzy oddzielne posterunki techniczne (zwane rejonami) które były w jednym budynku, z własnym pulpitem, dyżurnym ruchu oraz nastawniczym. I podejrzewam, a nawet jestem pewien, że po modernizacji będą to nadal dwa rejony. 

WZD - Warszawa Zachodnia Dalekobieżna 

WZP - Warszawa Zachodnia Podmiejska 

WZS - Warszawa Zachodnia Szczęśliwicka 

Ten ostatni rejon rzeczywiście można by pominąć, ponieważ prowadzono tam ruch praktycznie tylko po linii nr 20. 

Obecnie trochę się pozmieniało, ale jak już napisałem, nie wierzę w to, że zrezygnowano z podziału na WZD i WZP z prostego powodu - w praktyce to jednak są dwa oddzielne posterunki z dwoma zupełnie innymi układami torowymi i przede wszystkim stylami prowadzenia ruchu. Jeżeli w tej grze ma być rzeczywisty rozkład jazdy, to jednoczesne prowadzenie ruchu na WZD i WZP jest co najmniej nierealne. Szczególnie z lataniem od pulpitu do pulpitu. 

Dla Wschodniego jest to odpowiednio:

WSD - Warszawa Wschodnia Dalekobieżna 

WSP - Warszawa Wschodnia Podmiejska

Z tego samego powodu na gruncie pod semaforami wyjazdowymi na Zachodniej i Wschodniej są wskaźniki W26a i W26b. Ja to nazywam swego rodzaju blokadą stacyjną poprzeczną. Dyżurny ruchu WZD musi wyrazić zgodę, aby pociąg z rejonu WZP wyjechał na szlak z kierunku posterunku WZD. I odwrotnie. Czyli jeśli obecnie z Zachodniego w grze wyjeżdżamy KMką z toru przy peronie 2, który to tor należy do rejonu WZP i pod semaforem wyjazdowym jest wskaźnik W26b to maszynista w tym momencie nie ma prawa pominąć semafora i wyjechać na szlak, gdy widzi w rozkładzie, że nie kontynuuje jazdy linią 447/448 tylko 1/2, a wskaźnik nie jest podświetlony. Wówczas uznaje, że jest to skierowanie na inny szlak niż w rozkładzie jazdy, bo nie da się podać wyjazdu z Zachodniego/Wschodniego w ten sposób, bez obsługi bloku porozumienia. Drobiazg, ale szczegół w kierunku ku "profesjonalizmowi". 

Generalnie jeżeli przyjmiemy rzeczywisty rozkład jazdy dla każdego posterunku w grze, to Zachodni powinien mieć wyłącznie pociągi AI z kierunku Jerozolimskich oraz właśnie po linii nr 20 i z służbowe z kierunku Czystych (dla WZD) oraz Warszawy Ochoty Postojowej (dla WZP), a Wschodni z kierunku Wawra (z dwóch linii), Podskarbińskiej/Rembertowa oraz Pragi. Ale tego też się nie dowiemy, czy w ogóle jest taki zamysł. 

 

5 godzin temu, Quentis napisał(a):

Chwila, moment, pół godziny...: Przecież mamy tu otwartą, demokratyczną dyskusję. Czego nie rozumiesz?

W tych demokratycznych dyskusjach nie bez powodu wymyślono stanowisko Marszałków oraz Komisję Etyki 😂 Biorąc za przykład źródło demokracji narodowej. Okręt musi mieć trzeźwo myślącego kapitana. Inaczej kończy na mieliźnie, albo na górze lodowej...

5 godzin temu, Quentis napisał(a):

ogarnia się już przed ostateczną premierą

Nie. W momencie otwarcia forum. Każdego forum. Grę rozumiem, ale tutaj mamy już gotowy twór, bez jakiegokolwiek nadzoru. Już nie wspominając, że regulamin po tylu miesiącach powinien już sam się napisać. Nie ma lepszego twórcy regulaminów jak życie. Ostateczna premiera patrząc pod względem społecznościowym miała miejsce niemal rok temu. Tak zdecydowali, moim zdaniem błędnie, bo nie byli zupełnie przygotowani na to co stało się w styczniu i dzieje się do dnia dzisiejszego. Fundament pod społeczność robi się dużo wcześniej. W tym momencie tłumaczenie, że rozwój gry zostałby całkowicie wstrzymany, gdyby zaczęto ogarniać to forum jest totalnym przegięciem. Już pisałem na wiosnę, że to forum jest częścią tej gry. A ono w dużej mierze tworzy również atmosferę wokół gry, która również jest jej częścią, bo to gra społecznościowa. A efekt świeżości po wydaniu pełnej wersji bardzo szybko odejdzie. 

Zaraz ktoś przyjdzie i mi zarzuci: Ej. Podali termin, to teraz będą się czepiali forum. No bezczelni...

Tak, bo forum jest źródłem całej tej otoczki wokół. I czas najwyższy, albo się nim zająć, albo go zamknąć, bo (co pisałem) jeśli ma służyć zgłaszaniu błędów to można to robić w inny sposób. 

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, en57 napisał(a):

Ja oprócz zamknięcia tego wątku naprawdę radzę zająć się tym forum. To już czwarty jak nie piąty wątek tego typu. Z czego tylko jeden został zamknięty i z tego co pamiętam po moim "wniosku". 

Mogłoby to być naprawdę fajne i przede wszystkim oficjalne miejsce do konstruktywnych dyskusji. Szerszych niż można byłoby prowadzić na Facebook'u czy Discordzie. Mogłoby, gdyby tylko było odpowiednio prowadzone. Zdaje się, że swego czasu nawet niektórzy ludzie zgłaszali się do POMOCY w prowadzeniu tego forum.

W tym momencie mamy tu coraz większy bałagan, forum nie jest zupełnie moderowane i dodatkowo nie są prowadzone tu już prawie w ogóle wyższe dyskusje (w tym również konstruktywna krytyka, która jest częścią dyskusji), nawet gdy ktoś zacznie taką dobrą dyskusje, jaką chciał rozpocząć @MALECKI. Za moich czasów wątek miał temat. Posty w wątku miały być na temat. Ponadto jasno sprecyzowany temat miał dotyczyć treści pierwszego postu (rola autora) jak również następnych (rola reszty użytkowników i autora). Nad autorem i użytkownikami powinna być moderacja, w tym administracja, która pilnuje tych podstawowych zasad każdego forum dyskusyjnego. I teraz daleko nie trzeba szukać, żeby podać jakiś przykład. Pomimo tak bogatej dyskusyjnie treści pierwszego postu stworzonej przez autora, mam pytanie: którego z postu ma dotyczyć temat tego wątku pt.: "Szambo wybiło"? Z tego co wiem nie jest to forum kanalizacyjne, a nawet jeśli by było, taki tytuł wątku po prostu by nie przeszedł. 

Już nie mówiąc, że wątki typu "co byście chcieli mieć w grze", która (jak ochoczo część użytkowników tutaj zaznacza) jest we wczesnym dostępie, nie mają sensu i tylko nakręcają spiralę oczekiwań. Wątki z błędami wykrytymi przez graczy, które zaczęły być zgłaszane niemal rok temu nie są na bieżąco usuwane, a powinny być skoro (jeszcze w to wierze) błędy są eliminowane. Pomińmy już te głupie reakcje od których zależy tzw. reputacja. Reputacja czego? Kogo? Słynny Pan IrBa raz, że używa tutaj multikonta to dodatkowo zmienił sobie teraz nick tak po prostu. Może tak można przy interakcji forum ze Steam, ale również nie powinno tak być. Poprzedni IrBa, kiedy więcej było tutaj optymistycznie myślących miał reputacje dużo na plusie. Ten z października szybko wylądował poniżej zera. A teraz jest to jakiś sposób na podbicie tej tzw. reputacji..., bo przecież to już inny użytkownik, inna nazwa multikonta...   

Reasumując mamy tu do czynienia z forum pozostawionym samopas. To jest również część komunikacji. I może nawet bardziej wymownej niż brak słów. 

Czytając ten post mam wrażenie, że za twoich rządów mogłaby zapanować mega cenzura. Fakt w części się zgadzam aby zadbać o porządek ale nie można ludzi zaduśić tylko jedyną i słuszną narracją. Poza tym dziękuję za tą bardzo ciekawą informację na temat multi kont tego pana teraz już wiem żeby się nie przejmować i nie reagować na zaczepki. Dziękuje jeszcze raz.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, en57 napisał(a):

2 pulpity mogłyby faktycznie zostać, ale z zupełnie innego powodu. 

Warszawa Główna nigdy nie była i nie jest do dnia dzisiejszego sterowana z nastawni znajdującej się w granicach Warszawy Zachodniej, która również przez ostatnie kilkadziesiąt lat nie istnieje jako monolityczny twór. I tu właśnie pojawia się moje pytanie. Od dziesięcioleci były to trzy oddzielne posterunki techniczne (zwane rejonami) które były w jednym budynku, z własnym pulpitem, dyżurnym ruchu oraz nastawniczym. I podejrzewam, a nawet jestem pewien, że po modernizacji będą to nadal dwa rejony. 

WZD - Warszawa Zachodnia Dalekobieżna 

WZP - Warszawa Zachodnia Podmiejska 

WZS - Warszawa Zachodnia Szczęśliwicka 

Ten ostatni rejon rzeczywiście można by pominąć, ponieważ prowadzono tam ruch praktycznie tylko po linii nr 20. 

Obecnie trochę się pozmieniało, ale jak już napisałem, nie wierzę w to, że zrezygnowano z podziału na WZD i WZP z prostego powodu - w praktyce to jednak są dwa oddzielne posterunki z dwoma zupełnie innymi układami torowymi i przede wszystkim stylami prowadzenia ruchu. Jeżeli w tej grze ma być rzeczywisty rozkład jazdy, to jednoczesne prowadzenie ruchu na WZD i WZP jest co najmniej nierealne. Szczególnie z lataniem od pulpitu do pulpitu. 

Dla Wschodniego jest to odpowiednio:

WSD - Warszawa Wschodnia Dalekobieżna 

WSP - Warszawa Wschodnia Podmiejska

Z tego samego powodu na gruncie pod semaforami wyjazdowymi na Zachodniej i Wschodniej są wskaźniki W26a i W26b. Ja to nazywam swego rodzaju blokadą stacyjną poprzeczną. Dyżurny ruchu WZD musi wyrazić zgodę, aby pociąg z rejonu WZP wyjechał na szlak z kierunku posterunku WZD. I odwrotnie. Czyli jeśli obecnie z Zachodniego w grze wyjeżdżamy KMką z toru przy peronie 2, który to tor należy do rejonu WZP i pod semaforem wyjazdowym jest wskaźnik W26b to maszynista w tym momencie nie ma prawa pominąć semafora i wyjechać na szlak, gdy widzi w rozkładzie, że nie kontynuuje jazdy linią 447/448 tylko 1/2, a wskaźnik nie jest podświetlony. Wówczas uznaje, że jest to skierowanie na inny szlak niż w rozkładzie jazdy, bo nie da się podać wyjazdu z Zachodniego/Wschodniego w ten sposób, bez obsługi bloku porozumienia. Drobiazg, ale szczegół w kierunku ku "profesjonalizmowi". 

Generalnie jeżeli przyjmiemy rzeczywisty rozkład jazdy dla każdego posterunku w grze, to Zachodni powinien mieć wyłącznie pociągi AI z kierunku Jerozolimskich oraz właśnie po linii nr 20 i z służbowe z kierunku Czystych (dla WZD) oraz Warszawy Ochoty Postojowej (dla WZP), a Wschodni z kierunku Wawra (z dwóch linii), Podskarbińskiej/Rembertowa oraz Pragi. Ale tego też się nie dowiemy, czy w ogóle jest taki zamysł. 

Ja jedynie dodam od siebie, iż podczas modernizacji Wwy Zachodniej sterowanie usrk zostanie przeniesione do nowej nastawni, zajdującej się od strony ul. Tunelowej. Tzw. "grzybek", czyli wcześniejsze miejsce dowodzenia jak ja to nazywam został wpisany w rejestr zabytków. Co PLK dalej z nim zrobi już nie wiadomo. Co do samych okręgów nastawczych to według nowego podziału są rozłożone tak:
WZP - Warszawa Zachodnia Podmiejska - nic się z grubsza nie zmieni
WZD-W  -  Warszawa Zachodnia Dalekobieżna Wschód - okręg WZD został podzielony na wschodnie i zachodnie głowice rozjazdowe. Pod okręg WZD-W wchodzi wschodnia część dawnego WZD.
WZD-Z  -  Warszawa Zachodnia Dalekobieżna Zachód - zachodnia część dawanego WZD w skład której wchodzi również dawny okręg WZS 
Na okręg WZP i WZD (WZD-W, WZD-Z) ma przysługiwać minimum jeden ISEDR
 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, boban121 napisał(a):

Czytając ten post mam wrażenie, że za twoich rządów mogłaby zapanować mega cenzura.

Nawet jeśli, to na Twoją korzyść 😂Chociaż masz skrajne poglądy.

Nie no, na poważnie. Porządek, a cenzura to wie różne sprawy. Porządkiem jest np. wyegzekwowanie normalnego tematu tego wątku, a cenzurą po prostu jego usunięcie. BO TAK. Na normalnym forum wątek poboczny pt.: Posterunki techniczne na stacji Warszawa Zachodnia zostałby już dawno przesunięty do innego działu i może nawet rozwinięty. Tutaj nie jest na to miejsce. I w ten sposób robi się bałagan. Owszem, ja go rozpocząłem, ale wyszło to przez przypadek. Po to jest moderator, żeby pilnować takich rzeczy.

Mnie od początku denerwuje brak jakiegokolwiek profesjonalizmu w podejściu do klienta. Ponieważ tak - jesteśmy ich klientami. Chyba jestem jedną z dwóch osób, której po gównoburzy na wiosnę, poprzez moje (jakby nie było) filozoficzne często wątki, udało się zamienić kilka postów na tym forum z samą głową tego tworu. Paradoksalnie więcej postów wymieniłem z nim, niż ze wszystkimi jego programistami. Ale musiała być wcześniej naprawdę ostra gównoburza, żeby zechciał on cokolwiek napisać użytkownikowi będącemu mniej więcej po środku - między ostrą krytyką i ostrym (wg mnie całkowicie nieadekwatnym) zachwytem. Użytkownikowi, będącym jego klientem, którego denerwuje nie to, czego nie ma lub jest, a to że nie potrafią napisać czemu tego nie ma lub jest tak jak jest.

Na dobrą sprawę (też już to pisałem, pewnie tego nie widziałeś) na te 140 zł może Cię zrobić w wafla prosty sprzedający na OLX. I również wtedy nic nie zrobisz. Możesz oczywiście się szarpać, ale to jak walka z wiatrakami, bo wymyśli tysiące powodów dla których nie zwróci Ci pieniędzy. I OLX to klepnie, bo ma od sprzedaży prowizje. Jak i Steam. A tutaj jest dodatkowo postawiony betonowy kozioł oporowy pomiędzy potencjalnym klientem i spółką - nie ma żadnej dyskusji. Jak to mówią... życie jest brutalne. Ale prawda - każdy powinien robić tak, żeby było choć trochę łatwiejsze. 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, en57 napisał(a):

Warszawa Główna nigdy nie była ... sterowana z nastawni znajdującej się w granicach Warszawy Zachodniej

Z tego co pamiętam, widziałem Warszawę Główną (a raczej jej niedobitki) na monitorze, gdy zwiedzałem grzybek. 🙂

Odnośnie WZD, WZP i WZS, to racja. Mój błąd.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, en57 napisał(a):

[...]Nie. W momencie otwarcia forum. Każdego forum. Grę rozumiem, ale tutaj mamy już gotowy twór, bez jakiegokolwiek nadzoru. Już nie wspominając, że regulamin po tylu miesiącach powinien już sam się napisać. Nie ma lepszego twórcy regulaminów jak życie.[...]

[...]Tak, bo forum jest źródłem całej tej otoczki wokół. I czas najwyższy, albo się nim zająć, albo go zamknąć, bo (co pisałem) jeśli ma służyć zgłaszaniu błędów to można to robić w inny sposób. 

Może inaczej, bo widzę, że nie dotarło, albo napisałem coś zbyt niezrozumiale. Robiąc sobie kanapkę, najpierw smarujesz masłem/margaryną (zależy co kto woli), a potem dodajesz składniki w postaci np. sera i szynki, albo najpierw na patelnię lejesz olej, czekasz, aż się rozgrzeje i kładziesz kotlet, czy na odwrót? Śmiem stwierdzić, że troszkę to od...ekhm końca wagonu strony.

Dlaczego, tak myślisz? Postaw siebie w miejscu takiego twórcy - uznaj, że jednym z pierwszych etapów rozwoju będzie zrobienie forum, a pod to forum regulaminów, tabeli kar, czy taryfikatora (jak zwał tak zwał) za niestosowne zachowanie. Forum stworzone, wszystko dopracowane, udostępniasz publicznie i uruchamiasz swój projekt, który cieszy się niemałym zainteresowaniem. Masz ekipę, działacie. Nagle coś idzie nie tak, po miesiącach bety, czy po wczesnym dostępie coś idzie nie tak i wszystko psu w...hak cięgłowy. Wtedy dociera do Ciebie, że trzeba było działać w inny sposób. A czas, który straciłeś na coś, co nie było tak ważne...no cóż, sam sobie odpowiedz. 

Dlaczego tak mówię? Swego czasu uczestniczyłem w kilku projektach prywatnych serwerów pewnej gry MMORPG. Część się udała. Co prawda po wzlotach i upadkach, dwa z nich prosperują do dzisiaj. Reszta, która miała w głowach właśnie skupianie się na rzeczach typu, strona WWW, Forum, kanał na YT, a nie na tym, co było na prawdę ważne - albo nie wystartowała i się rozpadła, albo wystartowała i przetrwała może miesiąc, bo zjedli ich gracze żywcem, że w przeglądarce jest tęczowa kraina, a w grze bug na bugu bugiem pogania, gdzie nawet ja zrezygnowałem, bo jako członek zespołu odpowiedzialny JEDYNIE za rozwijanie forum i jego tłumaczenie (gdzie posiadałem oczywiście rangę, ale nie byłem bliżej związany z projektem serwera) dostawałem dość niesmaczne komentarze, jakbym ja był za to odpowiedzialny. 

Rozumiem Twoją frustrację w tym temacie, niemniej jednak wiedz, że ja już coś takiego przeżyłem i wiem z czym to się je. Tym bardziej sam etap planowania rozwoju gry, a PR - to inny poziom i dwie różne rzeczy. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

Edited by Quentis
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, en57 napisał(a):

Nawet jeśli, to na Twoją korzyść 😂Chociaż masz skrajne poglądy.

Nie no, na poważnie. Porządek, a cenzura to wie różne sprawy. Porządkiem jest np. wyegzekwowanie normalnego tematu tego wątku, a cenzurą po prostu jego usunięcie. BO TAK. Na normalnym forum wątek poboczny pt.: Posterunki techniczne na stacji Warszawa Zachodnia zostałby już dawno przesunięty do innego działu i może nawet rozwinięty. Tutaj nie jest na to miejsce. I w ten sposób robi się bałagan. Owszem, ja go rozpocząłem, ale wyszło to przez przypadek. Po to jest moderator, żeby pilnować takich rzeczy.

A ty przypadkiem nie pisałeś coś parę postów wcześniej o rejonach stacji Warszawy Zachodniej? To chyba też nie jest w temacie tego wątku. Dajcie ludziom pisać o czym im się podoba, to forum to i tak martwy twór i lepiej chyba żeby był jeden wątek do ogólnej dyskusji taki jak ten, niż robienie setek wątków które będą kończyły się na dwóch wpisach.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jumps napisał(a):

to forum to i tak martwy twór

No i właśnie szkoda, że tak się dzieje. FB przereklamowany, jakby to było jedyne centrum wiedzy wszelakiej i na wszystkie tematy. Tu są grupy tematyczne, wątki, a na tym całym Diskordzie jeden mętlik, pomieszanie z poplątaniem. Lubię uporządkowane informacje, a nie jeden chaos 😛

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, en57 napisał(a):

Nawet jeśli, to na Twoją korzyść 😂Chociaż masz skrajne poglądy.

Nie no, na poważnie. Porządek, a cenzura to wie różne sprawy. Porządkiem jest np. wyegzekwowanie normalnego tematu tego wątku, a cenzurą po prostu jego usunięcie. BO TAK. Na normalnym forum wątek poboczny pt.: Posterunki techniczne na stacji Warszawa Zachodnia zostałby już dawno przesunięty do innego działu i może nawet rozwinięty. Tutaj nie jest na to miejsce. I w ten sposób robi się bałagan. Owszem, ja go rozpocząłem, ale wyszło to przez przypadek. Po to jest moderator, żeby pilnować takich rzeczy.

Mnie od początku denerwuje brak jakiegokolwiek profesjonalizmu w podejściu do klienta. Ponieważ tak - jesteśmy ich klientami. Chyba jestem jedną z dwóch osób, której po gównoburzy na wiosnę, poprzez moje (jakby nie było) filozoficzne często wątki, udało się zamienić kilka postów na tym forum z samą głową tego tworu. Paradoksalnie więcej postów wymieniłem z nim, niż ze wszystkimi jego programistami. Ale musiała być wcześniej naprawdę ostra gównoburza, żeby zechciał on cokolwiek napisać użytkownikowi będącemu mniej więcej po środku - między ostrą krytyką i ostrym (wg mnie całkowicie nieadekwatnym) zachwytem. Użytkownikowi, będącym jego klientem, którego denerwuje nie to, czego nie ma lub jest, a to że nie potrafią napisać czemu tego nie ma lub jest tak jak jest.

Na dobrą sprawę (też już to pisałem, pewnie tego nie widziałeś) na te 140 zł może Cię zrobić w wafla prosty sprzedający na OLX. I również wtedy nic nie zrobisz. Możesz oczywiście się szarpać, ale to jak walka z wiatrakami, bo wymyśli tysiące powodów dla których nie zwróci Ci pieniędzy. I OLX to klepnie, bo ma od sprzedaży prowizje. Jak i Steam. A tutaj jest dodatkowo postawiony betonowy kozioł oporowy pomiędzy potencjalnym klientem i spółką - nie ma żadnej dyskusji. Jak to mówią... życie jest brutalne. Ale prawda - każdy powinien robić tak, żeby było choć trochę łatwiejsze. 

 

Link to comment
Share on other sites

Wiesz mnie najbardziej boli, że jest to produkt z mega potencjałem a zanosi się raczej na zmarnowanie, jak wiele rzeczy w Polsce. Pozostaje mi tylko żal. Naprawdę nie wiele potrzeba. Dodać singla, parę manewrów i dać możliwość tworzenia misji graczom. A potem mogą sobie robić linie niemiecką ( sam chętnie bym zagrał )

  • Confused 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 74 / 85
          • Percentage filling 87%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 5 / 89
          • Percentage filling 6%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 20 / 82
          • Percentage filling 24%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 6 / 85
          • Percentage filling 7%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 37 / 87
          • Percentage filling 43%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 32
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 85
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 27 / 80
          • Percentage filling 34%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 6 / 84
          • Percentage filling 7%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 92
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 26 / 86
          • Percentage filling 30%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 5 / 80
          • Percentage filling 6%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 81
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 14 / 80
          • Percentage filling 18%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 3 / 86
          • Percentage filling 3%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 29 / 34
          • Percentage filling 85%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 21 / 34
          • Percentage filling 62%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 20 / 34
          • Percentage filling 59%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 10 / 34
          • Percentage filling 29%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 346 / 1724 Total players
    • 20% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy