Jump to content

Ogłoszenie Eventów na forum


Recommended Posts

Panie Obwarzanek, przypomnę Ci co nieco co napisali Ci już inni, bo chyba coś do Ciebie nie dociera jeszcze.

Zgadzam się w 100% z PrykStary. Brawo napisał pan wszystko w tym temacie jestem tego samego zdania.

Nie rozumiem jak można się nudzić?, jak można się nudzić!? Wyłącz sobie HUD-y jak jedziesz, nie ma mowy o nudzeniu! 100% reality! Na nastawni też można wszystko wyłączyć i prowadzić ruch tak jak w rzeczywistości. 

Co do eventów, prowadzicie je wbrew wszelkim regulaminom których jeszcze niema i nadużywacie radia do bólu.  Jest haos i bajzel a korki na godzinę i czasem dłużej. 

Nie wysyłaj nikogo na Pl1, tak jak przedmówca Ci napisał i inni a Ty dalej swoje jak katarynka. Sam idź na pl4  i tam trenuj swoje "eventy" może nauczysz się tam jak je zrobić z głową a wtedy nie będziesz miał oporu innych graczy. Bo kto nie lubi jak coś się dzieje na trasie, ale z głową i nie tak że radio jest cały czas zajęte jak nie przez was to przez innych graczy, bo ileż można stać? Innych dyżurnych nie słychać  co mówię bo jest haos i wszyscy gracze pytają co tam się dzieje.

Powtarzam, NIE ODSYŁAJ NIKOGO NA INNY SERVER, PL1?  Tyle razy to napisałeś a i tak pozostaną wszyscy tak gdzie są, sam skrzyknij kolegów którzy uwielbiają twoje eventy i sam zmień serwer PL4, on jest idealny do nauki eventów. Zobaczymy wtedy, ilu będzie takich co je uwielbiają w takim wydaniu! bo z tego co piszesz to wszyscy je uwielbiają.

I żeby było jasne, nie jestem przeciwny jakimkolwiek zdarzeniom z którymi można się spotkać w realnym życiu prowadząc pociąg, jestem przeciwny temu w jaki sposób jest to zorganizowane. 

Pierwszego czerwca PKP InterCity na dzień dziecka w Katowicach na dworcu zorganizowało dla dzieci EVENT, zabawy i konkursy i zwiedzanie lokomotyw i składów z wagonami. Można było przejść przez całe Pendolino od kabiny przez wszystkie wagony aż do końca. Impreza trwała cztery godziny od 10.00 do 14.00, ale cały trzeci peron i oba tory po obu stronach były wyłączone z ruchu na sześć godzin i wiesz co? Zgadnij ile pociągi miały opóźnienia? Byłem tam trzy godziny i wszystkie pociągi odjeżdżały według rozkładu przez ten czas który tam byłem, prawdopodobnie tak było do końca imprezy bo nie widziałem żeby stacja była przepełniona składami, czasami było nawet pustawo. 

Nie rozpisuję się więcej o tym jak to wygląda z waszymi eventami, napisał o tym już PrykStary,  nic dodać, nic ująć nie trzeba, i przyjmij krytykę innych bo tak to niestety wygląda, popracujcie nad tym na innym serwerze a może i my zmienimy zdanie. 

 

 

Edited by Ir.Ba.
  • I disagree 5
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Panie Obwarzanek, przypomnę Ci co nieco co napisali Ci już inni, bo chyba coś do Ciebie nie dociera jeszcze.

Można to obrócic w drugą strone ze to do was nie dociera 😉 bo kazdy zawsze ma jakies przekonania bardzej lub mniej słuszne.
 

Cytat

Nie rozumiem jak można się nudzić?, jak można się nudzić!? Wyłącz sobie HUD-y jak jedziesz, nie ma mowy o nudzeniu! 100% reality! Na nastawni też można wszystko wyłączyć i prowadzić ruch tak jak w rzeczywistości. 

No i tu się różnimy. Gram bez HUD-ów czasem prowadzę R146. Każdy ma inne poczucie nudy wiec nie próbuj mnie przekonać (w tej sprawie) Znów musze się powtarzać  "bo chyba coś do Ciebie nie dociera jeszcze" klepanie przebiegów od A do B i to się jeszcze powtarza cykliczne jest po czasie nudzące, a tak to moge sobie tor zamknąć i już troche kombinowania.


 

Cytat

Nie wysyłaj nikogo na Pl1, tak jak przedmówca Ci napisał i inni a Ty dalej swoje jak katarynka. Sam idź na pl4  i tam trenuj swoje "eventy" może nauczysz się tam jak je zrobić z głową a wtedy nie będziesz miał oporu innych graczy

Znów musze się powtarzać  "bo chyba coś do Ciebie nie dociera jeszcze" mi tam pasują zamknięcia wiec nie czuje potrzeby zmiany serwera i mogę je robić wszędzie tylko na PL1. A wy skoro nie chcecie miec zamknięć to idziecie na serwer gdzie ich nie moze byc. Poza tym masz jakiś dowód ze nie robię z głową tych zamknięć?? No chyba nie jeśli tak to możemy to wyjasnic, poza tym to nie dyskusja o mnie.

 

 

Cytat

Powtarzam, NIE ODSYŁAJ NIKOGO NA INNY SERVER, PL1?  Tyle razy to napisałeś a i tak pozostaną wszyscy tak gdzie są, sam skrzyknij kolegów którzy uwielbiają twoje eventy i sam zmień serwer PL4, on jest idealny do nauki eventów.

Skoro będziecie  na PL2/3/4... to nie narzekajcie ze są zamknięcia (raz z większymi utrudnieniami raz z mniejszymi). A jakie kryteria musi spełniać wymogi do nauki eventów?

 

 

 

Cytat

Pierwszego czerwca PKP InterCity na dzień dziecka w Katowicach na dworcu zorganizowało dla dzieci EVENT, zabawy i konkursy i zwiedzanie lokomotyw i składów z wagonami. Można było przejść przez całe Pendolino od kabiny przez wszystkie wagony aż do końca. Impreza trwała cztery godziny od 10.00 do 14.00, ale cały trzeci peron i oba tory po obu stronach były wyłączone z ruchu na sześć godzin i wiesz co? Zgadnij ile pociągi miały opóźnienia? Byłem tam trzy godziny i wszystkie pociągi odjeżdżały według rozkładu przez ten czas który tam byłem, prawdopodobnie tak było do końca imprezy bo nie widziałem żeby stacja była przepełniona składami, czasami było nawet pustawo. 

A wiesz moze czemu?? Masz jakieś pojęcie odnośnie organizacji ruchu itp?  jak się układa rozkłady? W SR mamy dosyć napięty rozkład i nieprzystosowany pod zamknięcia. Nie wiem jak to było w Katowicach i jak jest, czy mają rozkłady pod korek czy nie. 

 

Cytat

 przyjmij krytykę innych bo tak to niestety wygląda, popracujcie nad tym na innym serwerze a może i my zmienimy zdanie. 

Krytyki nie widze tu odnośnie tego jak prowadzę ruch itp to jedno.  A i to my mamy sie dostosować bo wy serwera nie możecie zmienić abyście nie mieli opóźnień.

  • I disagree 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Obwarzanek napisał(a):

Krytyki nie widze tu odnośnie tego jak prowadzę ruch itp to jedno.

Nie widzisz krytyki bo nie chcesz, graczy którzy wychodzą podczas czekania godzinnego też nie chcesz widzieć, ja jestem jednym z nich i dlatego mówię nie dla tak chaotycznie prowadzonych eventów bo robią więcej szkody niż pożytku.

Masz wprost napisane jak to wygląda. 

Do Ciebie i tak nic nie dociera, więc szkoda czasu aby dyskutować z tobą. Inni prowadzą ruch po jednym torze i idzie to sprawnie bez problemowo, profesjonalnie i jest wszystko pięknie. Wasze eventu robią korki na godzinę i więcej, chaos na radiu i w efekcie trzeba wyjść, bo ma się dosyć czekania i słuchania narzekania graczy niezadowolonych, radio ciągle zajęte. A ty mówisz że jest wszystko ok i sam oceniasz siebie. My widzimy zupełnie coś innego. Dlatego pisałem że krytyki nie przyjmujesz, a co to jest jak nie krytyka? Zrób to profesjonalnie jak inni i nie będzie tematu.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Nie widzisz krytyki bo nie chcesz

A może bo jej nie ma :kekw:
 

 

Cytat

Do Ciebie i tak nic nie dociera, więc szkoda czasu aby dyskutować z tobą.

Abo do was dociera.... no tak 

 

Cytat

Inni prowadzą ruch po jednym torze i idzie to sprawnie bez problemowo, profesjonalnie i jest wszystko pięknie. Wasze eventu robią korki na godzinę i więcej, chaos na radiu i w efekcie trzeba wyjść, bo ma się dosyć czekania i słuchania narzekania graczy niezadowolonych, radio ciągle zajęte. A ty mówisz że jest wszystko ok i sam oceniasz siebie. My widzimy zupełnie coś innego. Dlatego pisałem że krytyki nie przyjmujesz, a co to jest jak nie krytyka? Zrób to profesjonalnie jak inni i nie będzie tematu.

Znów musze się powtarzać  "bo chyba coś do Ciebie nie dociera jeszcze" żadnego toru nie zamknąłem od miesiąca 🙂, dziś to zrobiłem pierwszy raz. Mówisz ciągle o mnie ze powoduje korki, to powiedz gdzie i kiedy??? Zarzucasz mi cos czego nie robiłem. Podziwam tak bez dowodów. Sam siebie chyba mogę oceniać i nikt mi nie zabroni, i tak dla mnie moje zamknięcia są ok nie jakos super. No i super ze widzicie inną perspektywę nie wiem czy dobrą czy  nie. Co do radia, to gadane będzie było i jest, szczególnie przy zamknięciach, racja czasem przesada w szczególności jak nie dotyczy to ruchu. I nadal poczekam na udowodnienie ze zamknięcia robie nieprofesjonalnie 😉  

  • I disagree 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Przeciez regulamin eventow i zamykania torow juz jest.

Wchodzisz w multiplayer, wpisujesz "PL" i przy PL1 jest informacja " zakaz eventow i zamykania torow"

Przy PL2 juz takiego nie ma. Ciezko pojac, ze tu eventy sa dozwolone przez TWORCOW GRY ? 

Skoro tak, to jakim prawem ktokolwiek mowi "idz sobie pocwicz na PL4". Nie ziomeczki, tu wszystko jest zgodne z regulaminem, jak WAM nie pasuje to WY idzcie na serwer z ustawieniami wam pasujacymi. Bo my juz takowy wybralismy - taki na ktorym dozwolone sa eventy.

  • Like 3
  • I disagree 3
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

No to proponuję kompromis. Fanom eventów robić własne eventy. "Oj, panie dyżurny, lok zepsuty. A że na rozjazdach? No cóż, awaria nie wybiera". Albo pijany awanturnik na pokładzie, to sobie postoimy w peronach...

3...2...1 Płacz dzieci, które nie mogą się bawić tak, jak sami chcą. Olaboga, rozgrywkę psujo! Bo JA tak bardzo chciałem się dobrze bawić! Płacz, raporty, tematy na forum, zniszczone z bezsilności klawiatury. Szkoda tylko, że oberwą przy tym ci, którzy po prostu chcą jechać przed siebie zgodnie z rozkładem.

Ps. Podziwiam ZIOMECZKA powyżej, który widzi regulamin tam, gdzie go nie ma. Przytoczyć Ci tutaj sławne prawo odnośnie defekacji do paczkomatu?

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

"3...2...1 Płacz dzieci, które nie mogą się bawić tak, jak sami chcą. Olaboga, rozgrywkę psujo! Bo JA tak bardzo chciałem się dobrze bawić! Płacz, raporty, tematy na forum, zniszczone z bezsilności klawiatury." 

Ta wypowiedz idealnie pasuje do zamieszczanych przez Ciebie tutaj wypowiedzi.

Nie jest lamana zadna zasada tutaj, to Ty probujesz zmienic grę pod siebie bo Ci sie nie podoba to czy to. 

 

I jeszcze krotki edit dla Pana powyzej, ktory chyba dopiero sie budzi w tym swiecie 😄

Nullum crimen sine lege (z łac. Nie ma przestępstwa bez ustawy) – paremia prawnicza oznaczająca, że nie jest przestępstwem czyn, który nie był zabroniony w momencie jego popełniania. Jest to jedna z najbardziej istotnych zasad współczesnego prawa karnego i ważny składnik koncepcji państwa prawa.
Edited by Kaczy
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ciesze się, że zdążyłeś już prześwietlić całość moich wypowiedzi, ale na przyszłość poświęć trochę więcej czasu, bo nic z nich nie zrozumiałeś.

Ja nie próbuje zmieniać gry pod siebie. Ja próbuję w nią GRAĆ (tak normalnie, dla przyjemności i na ile mi czas pozwala) ale tacy niestety w większości turbo nieudolni fani eventów mi to utrudniają. Tu się naprawdę powinny sypać na was raporty.

PS. Brawo, znasz łacinę. Jeszcze nam się pochwal, że studiujesz prawo 😆 Zasady jakiegoś współżycia społecznego są Ci znane, czy Ty z tych robiących wrzuty do paczkomatu? Przecież to nie zbrodnia, nikt wprost nie zabrania defekacji do paczkomatu!

Edited by mluczak.kutno
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Alez nikt Ci nie broni grac tak jak sobie zyczysz ( w granicach zasad ) i caly sens w tym temacie abys TY pozwolil nam grac tak jak my tego chcemy ( w granicach zasad ).

Chodzi o to abysmy wszyscy zrozumieli ze PL2,3,4,8 sa otwarte na eventy, server ktory tego nie akceptuje to PL1.

Jaki jest problem abys tam gral jesli nie pasuja Ci te zasady z innych serwerow ? 

Dlaczego reszta ma sie dostosowywac do Ciebie/Ludzi ktorzy takze wybrali otwarty serwer wiedzac doskonale co moze ich spotkac ? 

Gdy ja wybieram PL2 jade wrecz z NADZIEJA ze napotkam zamkniety tor / towarowy przedemna /  kiepskiego druznika /  inne sytuacje losowane aby moc rozmawiac z druznikami i mechanikami innych skladow, kombinowac a przede wszystkim reagowac na to co sie dzieje przedemna. 

Co za frajda jest ustawic tempomat na 140/160/200 i isc na 10 minut do kuchni, wrocic i zobaczyc ze NIC sie nie wydarzylo.

Wrecz bym powiedzial ze takie eventy typu awaria tarczy powinny byc codziennoscia i ustawione przez tworcow gry jako cos z czym gracze musza sobie radzic.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cóż, lubisz się bawić? To mam szczerą nadzieję, że znajdziesz sobie dużo dobrej zabawy. Np mając na granie godzinę albo dwie tygodniowo, na pewno z radością spędzisz ją pod wiecznym S1. No cóż, zaakceptuj to, przecież inni też chcą się dobrze bawić! I to jest dopiero frajda, nie to co jazda przed siebie zgodnie z rozkładem.

Idź sobie na PL1!? Oj nie, może nie rozkazuj innym graczom.

PS. Super, że deweloperzy się odezwali w tym temacie.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

To moze w druga strone sie pobawmy.

Skoro Serwer PL1 nie jest uzywany przez graczy ktorzy nie chca miec eventow, wnosze o zdjecie zakazu ich tworzenia tam. 

Jesli jak widac nie potrafia zrozumiec iz to jest specjalnie dedykowany im serwer, nie ma sensu go trzymac w takim stanie.

 

Tak na koniec zadam takie proste pytanie, na chlopski rozum :

- Dlaczego przewazajaca liczba graczy wybiera PL2 na ktorym moga sie wydarzyc sie eventy a nie PL1 na ktorym jest to zakazane ? Pewnie dlatego ze przewazajaca liczba graczy nie ma z nimi problemu.

Wierze w to ze ogarniesz ze jestes w mniejszosci i caly serwer nie bedzie sie dla Ciebie zmienial. To nie USA, to Polska. Tu mniejszosci nie rzadza

  • I disagree 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

To idźmy w jeszcze inną stronę. Niech blokada eventów na PL1 zostanie zniesiona, za to niech działa na wszystkich innych serwerach. Zobaczymy wtedy, kto przyłazi na PL2 "bo som super eventy" a nie z jakichś innych powodów. Wierzę w to, że wreszcie ogarniesz, że ludzie nie chcą, abyś tylko Ty dobrze się bawił.

PS. A jakbyś tak, no nie wiem, robił sobie eventy na pustych serwerach z botami? Dobrze się bawisz, micha się cieszy, nikt nie ma problemu. No możesz jeszcze drugiego kolegę z dyskusji na ten serwer zabrać, tam się bawcie w zamykanie wszystkiego.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Nie zamknalem ani jednego toru w tej grze, generalnie malo siedze na dyzurce. Pisze z punktu widzenia mechanika skladu. 

Niestety twoj pomysl nie ma szans na dzialanie, gdyz boty nie potrafia zamykac torow i robic eventy.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, mluczak.kutno napisał(a):

PS. Super, że deweloperzy się odezwali w tym temacie.

To jest źródło tego problemu. Cała ta dyskusja to jego objaw.

Jak są jasne regulaminy i zasady to można dyskutować z tym, kto te regulaminy i zasady stworzył. Oczywiście powinien to być zarządca danej infrastruktury, czy "e-infrastruktury" (w tym przypadku właśnie Oni). W tym momencie czegoś takiego nie ma, więc jedna strona konfrontuje się z drugą i jest pewne prawdopodobieństwo, że jeśli przedstawicielowi, którejś ze stron się nie znudzi to będzie to trwało w nieskończoność. 

Z formalnego punktu widzenia jeśli nie ma oficjalnych zasad i regulaminów to każda ze stron ma prawo wysyłać drugą na serwery, pisać co mogą, a czego nie mogą itd... Dlatego zamiast dalej ciągnąć ten temat w nieskończoność proponuję zgłosić się bezpośrednio w tej kwestii do zarządcy e-infrastruktury... 

  • Like 2
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Nie ma regulaminów. Nie ma zasad. Mamy za to zdrowy rozsądek, tzn kto ma to ma, bo wielu animatorom eventów chyba zaczęło go w pewnym momencie brakować. Pamiętam, jak zaraz po EA grupa ludzi tutaj (albo na discordzie) skrzyknęła się na ewent. Była jasna informacja, co, kiedy i gdzie będzie robione. Kto chciał, ten brał udział. Można było? To samo powtórzyło się jeszcze kilka razy, bodajże nawet przy pomocy dewów. Teraz po prostu jest event, tak pyk prosto z powietrza. Bez ostrzeżenia. Grasz sobie na ulubionym serwerze, wszystko fajnie, nagle widzisz, że na liście graczy pojawiły się nowe nicki... I zaczyna się torowy jihad! Dyżurny bawi się świetnie, myśli że inni gracze też. A tu w korku, który sam stworzył, zostały same zadowolone z rozgrywki boty...
Jeszcze taka dygresja. Była dawno temu luźna deklaracja, że może powstanie kiedyś serwer "pro". Nic z tego. Deweloperzy sobie jak widać omijają niektóre działy tego forum. A może (oj, będzie zgryźliwie), trzeba im pokazać, że tutaj jest wątek, w który trzeba by się zaangażować? Skoro jeden członek forumowego "zespołu Simrail" ostatnio w innym wątku nie wiedział nawet, jakie funkcje ma tworzony przez nich symulator... Tak więc, "zarządco e-infrastruktury", przybywaj i dyskutujmy.

Link to comment
Share on other sites

Kolego @Obwarzanek post dotyczył generalnie postulatu aby eventy były zgłaszane, tak jak to było i miało miejsce kiedyś kilka razy co przypomniał @mluczak.kutno.
Ty zaś szanowny kolego od razu wypunktowałeś myślę całkiem merytoryczne wypowiedzi odnoszące się do obecnej sytuacji jaka panuje w SR. oraz zakończyłeś swoje wypowiedzi zaproszeniem na serwer PL1.
Chwalisz się że grasz bez HUDa cóż ja też od jakiegoś czasu gram bez tego udogodnienia zarówno jako maszynista i jako dyżurny zwłaszcza na posterunkach z pulpitem kafelkowym.

Wspomniałem że obecnie akcje zamykania torów są robione często i gęsto i w sposób chaotyczny.
Ba powiem więcej chętnie wziąłbym udział nawet specjalnie wybrałbym taki skład który ma trasę gdzie będzie zamknięcie toru zwłaszcza jak ty będziesz dyżurnym na tym odcinku. Chętnie bym zobaczył jak to jest i tak dalej.

Co do opóźnień to wybacz nie jestem aż takim dzieckiem aby nie rozumieć zależności jakie są na kolei i jaki wpływ może mieć jakaś sytuacja gdzieś na szlaku by powstało opóźnienie. Jednak na te czynniki składają się zawsze dwa czynniki które możemy rozbijać dokładniej. Maszyniści i dyżurni, ich zaawansowanie i podejście do gry, powodować mogą różne sytuacje i wynikające z nich opóźnienia. Nie mówię tu o zamykaniu torów na szlakach.
Tym samym doskonale rozumiem że zamknięcie toru na szlaku spowoduje znacznie większe opóźnienia i też z tym nie mam problemów.
Jedynie to że jest to robione nagminnie. Oraz niestety przez graczy którzy nie ogarniają więcej niż komputer czy pulpit kostkowy na swoim posterunku. A czasami nawet i tego dobrze nie ogarniają. 

Dlatego w zgodzie do tego co przyświecało w tym wątku, nadal uważam że akcje pod tytułem zamykamy tor szlakowy na wybranym odcinku powinny być zgłaszane. Takie jest moje zdanie.
I tym samym też tego dotyczył między innymi ten wątek. 
A nie roztrząsaniem i wnioskami jak się nie podoba to zmień serwer bo to nie prowadzi do konkluzji tylko zawsze do kłótni.
Gdzie tak na prawdę rację mamy wszyscy bo przecież regulaminów żadnych nie ma jeśli chodzi o to co można robić na serwerze a czego nie można robić na serwerze.
Równie dobrze mogę wbić się w jakiś skład jadący przez całą CMK i prowadzić go z prędkością 20km/h symulując uszkodzenie lokomotywy czyż nie? Cóż w SR nie ma możliwości wysłania składu aby się podpiął pod nasz uszkodzony więc tak mogę się toczyć. Oczywiście zaraz będzie że ktoś mnie na bok ściągnie i będę pod S1 stał aż mi się znudzi, owszem może. Jednak są sposoby aby całą CMK pokonać ze średnią prędkością powiedzmy 30km/h i konkretnie namieszać, na tyle że po drodze wszystkie posterunki będą miały co robić.
Bo przecież nie ma regulaminów i to jak ja będę jechał pociągiem i daną relacją zależy tylko i wyłącznie ode mnie.

Moim zdaniem nie o to chodziło w tym wątku. 
Każdy miał prawo wyrazić opinię ale żeby od razu wypraszać kogoś na PL1 przedstawiając to jako argument, no cóż.


  • I disagree 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Problem też dotyczy tego, że jeżeli już eventy będą ogłaszane, to ile osób będzie zaglądać w konkretny temat czy to na forum czy na discordzie, aby się dowiedzieć czy jest event czy go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli będzie to jedno miejsce to myślę że jako tako problemów nie będzie są osoby które śledzą wiele socjalek odnośnie SR czy na FB, tutaj, czy discord. 
Owszem może być tak że ktoś nie będzie w temacie bo nie śledzi. 
Ale lepiej poinformować kogoś że była informacja i powiedzieć że w tym jednym konkretnym miejscu będą się pojawiały informacje na temat takich akcji całkowicie ich brak.

Dodam że swego czasu było mocno pisane o tym że zespół SR ma problemy z komunikacją 🙂 a wygląda na to że samo ogłaszanie eventów które chcą zrobić sami gracze aktualnie jest jakąś dziwną wielką bolączką.

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Chwalisz się że grasz bez HUDa

Nie chwalę tylko ktos mi to zasugerował aby mi się nie nudziło, więc odpowiedziałem 

 

Cytat

Wspomniałem że obecnie akcje zamykania torów są robione często i gęsto i w sposób chaotyczny.
Ba powiem więcej chętnie wziąłbym udział nawet specjalnie wybrałbym taki skład który ma trasę gdzie będzie zamknięcie toru zwłaszcza jak ty będziesz dyżurnym na tym odcinku. Chętnie bym zobaczył jak to jest i tak dalej.

No i widzisz nie kazdy ma czas na planowane eventy, ja zamknięcia robię bardzo spontaniczne. Nie kazdy musi planować zamknięcie bo moze akurat wrócił z pracy (nawet jakos ISEDR) i chce sobie akurat teraz zamknąć tor i super.

 

Cytat

Jedynie to że jest to robione nagminnie. Oraz niestety przez graczy którzy nie ogarniają więcej niż komputer czy pulpit kostkowy na swoim posterunku. A czasami nawet i tego dobrze nie ogarniają. 

To już jest problem braku regulaminów i poziomu wiedzy niedzielnych graczy.

 

 

Cytat

Równie dobrze mogę wbić się w jakiś skład jadący przez całą CMK i prowadzić go z prędkością 20km/h symulując uszkodzenie lokomotywy czyż nie? Cóż w SR nie ma możliwości wysłania składu aby się podpiął pod nasz uszkodzony więc tak mogę się toczyć. Oczywiście zaraz będzie że ktoś mnie na bok ściągnie i będę pod S1 stał aż mi się znudzi, owszem może. Jednak są sposoby aby całą CMK pokonać ze średnią prędkością powiedzmy 30km/h i konkretnie namieszać, na tyle że po drodze wszystkie posterunki będą miały co robić.
Bo przecież nie ma regulaminów i to jak ja będę jechał pociągiem i daną relacją zależy tylko i wyłącznie ode mnie.
 

Oczywiście ze tak, i osobiście mi to by problemu nie robiło, chcesz to tak jedz. Z takim defektem na CMK to jak napisałeś szybki bok i koniec. 

 

Link to comment
Share on other sites

Jakimś rozwiązaniem byłaby informacja przy wyborze serwera w oknie symulatora. Wybierasz PL4 i masz jak byk napisane, że na nim odbywa się "Event" więc masz możliwość zrezygnować zanim ruszysz na szlak. To jednak wymaga współpracy z ekipą SimRail.

Informacje na Forum, Discord, Steam czy FB nie trafią do wielu osób. Sporo ludzi nawet nie wie, że coś takiego istnieje dla SimRail. 

 

  • Like 2
  • Confused 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Eventy, jak przyjęło się tu nazywać "uatrakcyjnienia gry" są domeną tylko jednej grupy graczy - Dyżurnych Ruchu. W założeniu mają im uatrakcyjniać grę, tworząc wyzwania w postaci skomplikowanych sytuacji ruchowych. No fajnie, tylko że jest to objaw krótkowzroczności i braku empatii, a mówiąc dosadniej zwykły przejaw egoizmu. Bo oto kilkunastu do nawet kilkudziesięciu graczy w roli Maszynistów ma służyć dobrej zabawie jednego do kilku DR. Wejdźcie sobie na mało uczęszczany serwer i róbcie sobie wasze eventy z udziałem Maszynistów-botów. Natomiast,  gdy taki "rozrywkowy DR" sam zasiada za nastawnikiem, to zapomina o eventach i głośno krzyczy gdy na tarczy ma Os1, bo dlaczego nie ma wjazdu (bo jest jakiś evencik?), albo dlaczego na wjazdowym nie ma przelociku - bo ktoś się bawi na swoim Posterunku?

  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Uff, udało mi się przebrnąć przez cały ten temat w końcu 😄 . Jako w większości prowadzący składy, postanowiłem, że też się wypowiem w temacie, może wniosę coś konstruktywnego, bo problem jest, ale trzeba po prostu jakieś rozwiązanie wymyślić 🙂.

Z mojej perspektywy eventy są, jak to kolega przede mną określił, "uatrakcyjnieniem gry" nie tylko dla dyżurnych (choć przede wszystkim), ale także dla maszynistów (choć nieraz w mniejszym stopniu). Ja sam cieszę się, jak trafię, że nagle pojedziemy np. wyjątkowo po lewym, albo poczekamy chwilę, bo puszczamy ruch akurat z naprzeciwka, bo jeden tor szlakowy zamknięty. Zawsze to jakaś odskocznia od np. samych przelotów. ALE...

To co już było poruszane, a jakoś zostało chyba lekko zbagatelizowane, to po prostu skupienie się na tym, by to wszystko miało ręce i nogi dla obu stron, a nie np. tylko dla dyżurnych. Poczekanie pod S1 np. 10, a może nawet i wyjątkowo 20 minut, na jeden przejazd przez CMK, przynajmniej dla mnie, tragedii nie czyni. Problem pojawia się, gdy albo takich eventów jest kilka na jeden przejazd, albo gdy zamiast jechać, to czekasz pod semaforem ponad godzinę. Nikt nie włącza gry z nadzieją, że będzie sobie obserwował czerwone światełko na semaforze przez pół dnia. To po prostu musi być robione z głową i wtedy ma sens dla obu stron. Reasumując, to po pierwsze balans ilości takich wydarzeń, a po drugie "balans" w prowadzeniu już takiego wydarzenia (żeby nie skutkowało to tym, że trzeba będzie czekać "obrazową" godzinę).

I tak często tworzą się opóźnienia nie wynikające nawet z żadnych takich "zabaw", a po prostu z faktu, że to tylko gra, i mamy na serwerach zarówno mniej doświadczonych maszynistów (np. ktoś nie ogarnie wyluzowania hamulca, albo ruszanie pójdzie mu baaaardzo powoli itp.), jak i mniej doświadczonych dyżurnych ruchu (np. ktoś wypuści jakiś towarowy nie zwracając uwagi na ekspres, który już pędzi do niego na szlaku). To powoduje, że gdzieś dalej na szlaku trzeba coś przepuścić, zjechać na chwilę na bok, itp. Są to, w pewnym sensie, też jakieś wydarzenia dla dyżurujących na stacjach, gdzie teoretycznie "nic by się normalnie nie działo".

Trzeba też zrozumieć, że dla maszynisty te "Opóźnienie XX minut", to nie tylko czerwony tekst na ekranie, ale realnie stracony czas na gapieniu się w ekran i oglądaniu S1. To ten wolny czas, który ktoś chciał poświęcić na rozrywkę, odstresowanie się i frajdę z prowadzenia wirtualnego pociągu. Myślę, że nikomu by nie przeszkadzało być spóźnionym nawet i 20 godzin, gdyby nie fakt, że traci się własny, wolny czas, stąd też rozumiem frustrację i powody graczy prowadzących składy.

 

Teraz co do samego pomysłu wprowadzenia informacji o eventach. Jeśli byłoby to jakoś zaimplementowane w samej grze - jak najbardziej super. W przeciwnym wypadku, obawiam się, że nie każdy (a nawet powiedziałbym, że mało kto) będzie wchodził na forum lub Discorda by poczytać, gdzie i czy się coś dzieje. Tak samo też, nie każdy by wchodził napisać, że coś się będzie działo. Myślę, że jest mimo wszystko spora część graczy, która nie zagląda na fora / Discorda i ma je w nosie. Gdyby mieli taką informację np. na ekranie wyboru serwera, to każdy by od razu widział co i jak i mógł podjąć decyzję. Tak samo gdyby będąc na serwerze dało się taki event "ogłosić", co mogłoby jeszcze dodatkowo blokować możliwość takiego wydarzenia gdzieś dalej na linii. To tylko propozycje, albo nawet i marzenia, bo pewnie to nigdy nie trafi do gry 🙂. Nie chcę negować samego pomysłu, bo idea jest spoko. Rzecz w tym, że obecnym stanie, raczej niestety nie do zrealizowania.

 

Na sam koniec, spróbuję się tylko odnieść do typowego "Idź na PL1 jak nie chcesz eventów"/"Idź na PL4 jak chcesz sobie robić eventy", bo akurat tak mi się te "uzasadnienia" skojarzyły z tekstem, jaki wypowiedział kiedyś były nasz Pan Prezydent, zapytany o to jak w Polsce kupić mieszkanie zarabiając 2 tyś. zł miesięcznie: "zmienić pracę i wziąć kredyt". Dla mnie to jest po prostu "argument" bez najmniejszego sensu i jest na równi "Jak się nie podoba, to wypad", czyli jest jedynie obrazem braku konstruktywnego myślenia i próby rozwiązania problemu tak, by wilk był syty i owca cała.

Dlaczego ja sam wybieram PL2, a nie np. PL1? Ponieważ odczuwam, że na tym serwerze jest jednak zauważalnie wyższy poziom "zaawansowania" graczy (dyżurni ogólnie nieco lepiej ogarniają, mechanicy płynniej jeżdżą) i ogólnie, "poziom serwera" jest wyższy. Do tego jest to, co jak co, najbardziej oblegany Polski serwer. Dla mnie żadną frajdą byłoby jeździć wśród samych botów na PL100 i nie mieć nikogo, do którego można się odezwać słowem.

Sorry za ścianę tekstu i gratuluję, jeśli się to komuś chciało przeczytać w całości 🙂 .

 

Edited by Szczurson
mikro-formatowanie
  • Like 2
  • I agree 8
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 67 / 85
          • Percentage filling 79%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 7 / 64
          • Percentage filling 11%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 15 / 79
          • Percentage filling 19%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 11 / 83
          • Percentage filling 13%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 26 / 82
          • Percentage filling 32%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 42
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 79
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 37 / 82
          • Percentage filling 45%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 3 / 78
          • Percentage filling 4%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 67
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 11 / 79
          • Percentage filling 14%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 84
          • Percentage filling 2%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 77
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 18 / 80
          • Percentage filling 23%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 0 / 80
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 26 / 34
          • Percentage filling 76%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 20 / 34
          • Percentage filling 59%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 26 / 34
          • Percentage filling 76%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 8 / 34
          • Percentage filling 24%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 310 / 1651 Total players
    • 19% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy