Jump to content

Ogłoszenie Eventów na forum


Recommended Posts

40 minut temu, Obwarzanek napisał(a):

Rozkład jest bardzo monotonny, prawie żadnych opóźnień itp. Więc robienie zamknięć jest zrozumiałe bo wrescie cos sie dzieje trzeba pokombinować troszeczkę, jeśli ktoś nie umie robić to nie powinien się za to zabierać  tu się zgodzę. Niestety


 

Odniosę się. Widocznie kolega ma super dzień albo stosuje inną technikę prowadzenia składów, lub nie prowadził składów towarowych.
Jest kilka które stanowią wyzwanie aby być na czas i to nawet bez wprowadzania wahadła po między dwiema lub większą ilością stacji.

A teraz co do eventów. Bo widzę że jest jeden problem a mianowicie wypraszanie graczy którzy tego najnormalniej w świecie nie rozumieją na inny serwer.
Otóż szanowni koledzy, nawet bym nie wchodził na serwer jeśli bym wiedział że coś będzie się działo ani jako dyżurny ani jako maszynista. Ale jak wbijam na jakiś serwer i okazuje się że coś się dzieje bo kilku dyżurnych postanowiło sobie zamknąć tor nr1 i prowadzić ruch torem nr2 po między dwiema lub kilkoma stacjami i robią to nieudolnie a tak niestety to wygląda z mojej perspektywy często jak prowadzę skład to zaczyna mnie to wnerwiać.

Dlatego przychylam się do wniosku iż wszelkie eventy które w skutkach tworzą sytuację zamknięcia toru szlakowego po między dwiema lub więcej stacjami tu dzież posterunkami powinny być oficjalnie zgłaszane i oficjalnie powinna być informacja o tym fakcie przy serwerze na którym to ma być zrobione. Nawet z podaniem godziny od której do której.
Tak aby osoba wchodząca na multi była zorientowana. Nie uśmiecha mi się przejechać połowy trasy i nagle nadziać się na słabą organizację ruchu. Totalnie nie przemyślaną i prowadzoną w sposób chaotyczny. A tak informacja przy serwerze PL2 wydarzenie (event) od 16:00 do 19:00

Kolejna sprawa to, sama organizacja, w momencie takiej informacji wiem że coś może się dziać gdzieś w jakimś miejscu i mogę podjąć decyzję czy wbijać na PL2 czy wbijać na PL4
Ale też taka informacja powinna być przestrzegana przez osoby które mają w planach wprowadzić jakieś zamknięcie toru na szlaku, aby zakończyć owe zamknięcie aby na tyle rozładować ruch by przez to miejsce już można było przejechać płynnie. Z uwagą iż nagłe odblokowanie ruchu będzie też niosło skutki dalej, bo o tym to chyba też się zapomina.
Tak więc jeśli coś planujecie to z głową. Co było wielokrotnie tu powtarzane, a nie na zasadzie to kończymy i wychodzimy z posterunków. Niech martwią się inni. Dwa lub więcej posterunków zostanie zwolniona ruch zostanie przywrócony na dwóch torach, BOTy mogą przejąć posterunki i narobić takiego zamieszania że szkoda gadać. Później w wyniku tego że ktoś miał świetną zabawę oberwie się i to mocno innemu dyżurnemu na innej stacji jak cały ten kocioł zacznie do niego się zjeżdżać.

Zaznaczam że tak jak i ktoś kto ma się dostosować do różnych pomysłów graczy na prowadzenie rozgrywki tyczy się i tych co wprowadzają takową w życie nie jesteście sami na serwerze i też powinniście brać pod uwagę to że na lokomotywach jest rotacja graczy. I to duża, więc tym bardziej taka akcja jak zamykanie torów szlakowych na jakiś czas by prowadzić ruch jednotorowy powinna być prowadzona z głową, po czym powinna być zakończona i ruch powinien być przywrócony do normalnego. Natomiast dyżurni powinni dać sobie czas na to by to przywrócenie nastąpiło płynnie.

Przykład. 45 minut wystarczyło aby Sos, Południe był przyblokowany przez błąd dyżurnego. Odkręcenie sytuacji o przywrócenie płynności ruchu zajęło 1,5 godziny.
Owszem tu był błąd dyżurnego ale, można to porównać do zamykania toru na szlaku. Im dłużej jest on zamknięty tym dłużej będzie trwało przywracanie płynności.

A teraz z realnego życia, w momencie gdy, zajdzie jakaś sytuacja i potrzeba nagłego zamknięcia toru po między dajmy na to dwoma posterunkami to zawsze współpracują z nimi posterunki skomunikowane i to w dużym obrębie. A nie tylko te konkretne dwa. W warunkach SR nie zauważyłem tej współpracy.
Dlatego takie działanie jak zamknięcie jakiegoś toru szlakowego i wprowadzenie ruchu jednotorowego jest dla mnie zwyczajną zachciewajką niż działaniem przemyślanym.
Ponieważ nie ma tej współpracy po między posterunkami skomunikowanymi do odcinka z utrudnieniem.
I z tego powodu przychylam się do wniosku aby eventy (czyli zamykanie toru szlakowego w celu prowadzenia ruchu jednotorowego w wyniku . . . . . . . .) było czymś co należy zgłosić, i tym samym było to odnotowane w momencie kiedy dokonujemy na jaki serwer chcemy się zalogować.

A teraz krótka piłka skoro ja mam sobie spierdzielać na serwer inny niż PL2 jak mi się nie podoba, to osoby które chcą sobie zamykać tory szlakowe bo tak im się podoba mają do dyspozycji też inne serwery czyż nie? PL4, PL3 zapraszam droga wolna zamykać możecie do woli ! Ta sam droga te same możliwości czyż nie !
Więc tłumaczenia że jak mi się nie podoba to mogę zmienić serwer jest trochę naciągane. Chcecie sobie zamknąć tor, też możecie zmienić serwer.

  • Confused 1
  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Odniosę się. Widocznie kolega ma super dzień albo stosuje inną technikę prowadzenia składów, lub nie prowadził składów towarowych.
Jest kilka które stanowią wyzwanie aby być na czas i to nawet bez wprowadzania wahadła po między dwiema lub większą ilością stacji.

Zaprzeczam, czesto jeżdżę różnymi składami towarowymi osobowymi jak i pośpiesznymi, lecz bardzej mi chodziło z strony dyżurnego.

 

Cytat

Tak więc jeśli coś planujecie to z głową. Co było wielokrotnie tu powtarzane, a nie na zasadzie to kończymy i wychodzimy z posterunków. Niech martwią się inni. Dwa lub więcej posterunków zostanie zwolniona ruch zostanie przywrócony na dwóch torach, BOTy mogą przejąć posterunki i narobić takiego zamieszania że szkoda gadać. Później w wyniku tego że ktoś miał świetną zabawę oberwie się i to mocno innemu dyżurnemu na innej stacji jak cały ten kocioł zacznie do niego się zjeżdżać.

Nie da się nigdy zrobić tak zamknięciach, aby nie bylo skutku w opóźnieniach szczególnie na LK4 czy LK1, bo rozkład jest na dwa czynne tory. Co do tego że ktoś wyjdze nagle z posterunku, i ma do tego prawo nikt mu nie zabrania. Każdy dobrze wie zeby zrobic kocioł nie trzeba wcale zamykac torów, co nie raz nam ktos pokazał.

 

Cytat

A teraz z realnego życia, w momencie gdy, zajdzie jakaś sytuacja i potrzeba nagłego zamknięcia toru po między dajmy na to dwoma posterunkami to zawsze współpracują z nimi posterunki skomunikowane i to w dużym obrębie. A nie tylko te konkretne dwa. W warunkach SR nie zauważyłem tej współpracy.
Dlatego takie działanie jak zamknięcie jakiegoś toru szlakowego i wprowadzenie ruchu jednotorowego jest dla mnie zwyczajną zachciewajką niż działaniem przemyślanym.
Ponieważ nie ma tej współpracy po między posterunkami skomunikowanymi do odcinka z utrudnieniem.
I z tego powodu przychylam się do wniosku aby eventy (czyli zamykanie toru szlakowego w celu prowadzenia ruchu jednotorowego w wyniku . . . . . . . .) było czymś co należy zgłosić, i tym samym było to odnotowane w momencie kiedy dokonujemy na jaki serwer chcemy się zalogować

Oczywiście w prowadzeniu ruchu pociągów biorą udział również dyspozytorzy odcinkowi, których w SR nie ma i brakuje ja osobiście staram się na mapce "liczyć" kiedy pociąg będzie i czy dany przytrzymać czy nie. To że dyżurni nie współpracują z sobą to już problem społeczności i braku organizacji i regulaminów. Osobiście myślę za najpierw trzeba wprowadzić regulaminy. 

 

 

Cytat

A teraz krótka piłka skoro ja mam sobie spierdzielać na serwer inny niż PL2 jak mi się nie podoba, to osoby które chcą sobie zamykać tory szlakowe bo tak im się podoba mają do dyspozycji też inne serwery czyż nie? PL4, PL3 zapraszam droga wolna zamykać możecie do woli ! Ta sam droga te same możliwości czyż nie !
Więc tłumaczenia że jak mi się nie podoba to mogę zmienić serwer jest trochę naciągane. Chcecie sobie zamknąć tor, też możecie zmienić serwer.

Tylko roznica jest taka ze na PL2 3....  można zamykać tory i nic nikomu nie mozna zrobić. A na PL1 nikt ci nie zamknie, i to nie jest tak ze zamknięcia są tylko na PL2. A i wam to nie pasuje 
 

  • I disagree 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Orzeł85A napisał(a):

To nie jest rozwiązanie róbie te eventy tylko z głową aby był wilk syty i owca cała.

Z tego co wiem problem jest o to ze one są i generują opóźnienia, i jakieś specjalne zgłoszenia ze na 30min zamknąć tor. I tu już trzeba wprowadzić regulamin, po coś to PL1 też jest.

Link to comment
Share on other sites

Robicie to zamknięcia, w większości odwalając taką popelinę, że głowa mała. Dzisiaj zamknięcie na odcinku Zawiercie - Góra Włodowska, stoi chyba z 7 składów, opóźnienia po 30 minut, wszyscy wkurzeni, połowa powychodziła a na deser Pendolino przepuszcza towara z naprzeciwka xD 
 

Edited by easy peasy carrot squeezy
Link to comment
Share on other sites

ogólnie co do robienia eventów jestem za. Ale nie cały czas jak teraz jest, bo teraz gra jest mega monotonna i zawsze coś nie działa i to na mega długich odcinkach. To nie wygląda jak w realu. Zbyt dużo chaosu też jest. Każdy ma być zadowolony, a nie tylko DR, który tak się bawi. Więc jako, że na pl2 jest sporo maszynistów to lepiej sobie na botach na innych serwerach takie coś robić jak ma być to tak chaotyczne oraz monotonne jak teraz

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, easy peasy carrot squeezy napisał(a):

Jak Ci się ktoś zesra i na środku głowicy rozjazdowej zasymuluje awarię taboru to też taki cwany będziesz? Przecież nie ma zakazu.

Robicie to zamknięcia, w większości odwalając taką popelinę, że głowa mała. Dzisiaj zamknięcie na odcinku Zawiercie - Góra Włodowska, stoi chyba z 7 składów, opóźnienia po 30 minut, wszyscy wkurzeni, połowa powychodziła a na deser Pendolino przepuszcza towara z naprzeciwka xD 
 

 

Co do tego 1 to nie do końca mój problem, chce stać to niech stoi.
Co z tym Podolino to widać ze tu Podolino też czekało az towarowy wyciągnie 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, easy peasy carrot squeezy napisał(a):

Na dwa takie zamkniecia jest tyle pomieszanych priorytetów co przez rok na PLK. W sumie nie ma co wymagać skoro irka nie obowiązuje.

To jest nawiekszy problem SR w tym momenice

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, easy peasy carrot squeezy napisał(a):

Robicie to zamknięcia, w większości odwalając taką popelinę, że głowa mała. Dzisiaj zamknięcie na odcinku Zawiercie - Góra Włodowska, stoi chyba z 7 składów, opóźnienia po 30 minut, wszyscy wkurzeni, połowa powychodziła a na deser Pendolino przepuszcza towara z naprzeciwka xD 
 

O tym właśnie mówie-zamist się zrelaksować to się nie potrzebnie denerwójemy.Róbcie tak dalej a graczy wam na pewno będzie przybywać.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Orzeł85A napisał(a):

O tym właśnie mówie-zamist się zrelaksować to się nie potrzebnie denerwójemy.Róbcie tak dalej a graczy wam na pewno będzie przybywać.

To chyba twórcą powinno zależeć aby graczy przybywało a nie mi czy tobie.

  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Obwarzanek napisał(a):

To chyba twórcą powinno zależeć aby graczy przybywało a nie mi czy tobie.

Pamiętaj tylko o jedym atmosfere  w grze tworzą nie tylko twórcy ale równierz gracze którzy w nią graja.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, domikb napisał(a):

Dalej nic nie rozumiesz i piszesz to samo xdddd

Zmień serwer i nie będziesz sobie stać. Co się tak upierasz jak inni grają? Mamy się bawić po twojemu?

1: sam się powtarzasz - przeczytaj poprzedni swój post.

 

9 godzin temu, domikb napisał(a):

To po prostu zmień serwer, jeśli nie potrafisz się dostosować do większości. Wszyscy tu ładnie to wyjaśnili. Monotonia jest nudna i trochę wydarzeń na jednym serwerze nie zaszkodzi. Bez tego ta gra nie żyje. Jest tyle serwerów PL lub International, że coś sobie znajdziesz, zamiast narzucania innym swojego nudnego trybu grania.

.

2: eventy kiedyś były organizowane na serwerze PL4, a nie akurat na najpopularniejszym - więc może sam zmień serwer na którym będziesz uprzykrzał życie wszystkim tym, którzy chcą jechać, a nie stać i czekać aż pobawią się nimi dyżurni, bo ci się nudzi normalna jazda. Może jednak inni nie chcą się bawić akurat PO TWOJEMU na najbardziej obleganym POLSKIM serwerze symulatora (na zagraniczne możesz iść sobie sam, jak chcesz - większość Polaków woli polskie, więc NIE WAŻ SIĘ NIGDY WIĘCEJ wysyłać kogokolwiek mówiącego po polsku na serwery zagraniczne - i ciesz się że tylko tak cię zripostuję) - eventuj sobie na innym, a na PL2 nie rób śmietnika.

  • I disagree 3
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Na multi sytuacja stabilna jak widać... Ja już miałem w pewnym momencie dość eventów typu "wszyscy stoją, bo JA się bawię". Rzuciłem multi w diabli. Nie mam zamiaru do tego bagna wracać, nie skusi mnie żaden parowóz albo nawet EN57. Swoją drogą, może na tym forum tego nie widać, ale na grupkach facebookowych zaczyna się coraz większe rozczarowanie trybem MP. Zarówno podejściem innych graczy, jak i samą prostą jak drut mechaniką tego trybu.

58 minut temu, Obwarzanek napisał(a):

To chyba twórcą powinno zależeć aby graczy przybywało a nie mi czy tobie.

Tobie też powinno zależeć, bo bez graczy gra umrze. Już teraz ilość (i poziom!) graczy z początku EA to niedoścignione marzenie, trochę wzrasta jak akurat wchodzi patch, ale chwilę potem znów idzie w dół. A przypominam, tu nie ma serwerów tworzonych przez graczy. Simkol swoich nie będzie utrzymywał wiecznie, szczególnie dla gry, w którą gra garstka ludzi.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, mluczak.kutno napisał(a):

Na multi sytuacja stabilna jak widać... Ja już miałem w pewnym momencie dość eventów typu "wszyscy stoją, bo JA się bawię". Rzuciłem multi w diabli. Nie mam zamiaru do tego bagna wracać, nie skusi mnie żaden parowóz albo nawet EN57. Swoją drogą, może na tym forum tego nie widać, ale na grupkach facebookowych zaczyna się coraz większe rozczarowanie trybem MP. Zarówno podejściem innych graczy, jak i samą prostą jak drut mechaniką tego trybu.

Tobie też powinno zależeć, bo bez graczy gra umrze. Już teraz ilość (i poziom!) graczy z początku EA to niedoścignione marzenie, trochę wzrasta jak akurat wchodzi patch, ale chwilę potem znów idzie w dół. A przypominam, tu nie ma serwerów tworzonych przez graczy. Simkol swoich nie będzie utrzymywał wiecznie, szczególnie dla gry, w którą gra garstka ludzi.

Nie chcę zabrzmieć tak jakbym popierał chaos cytowany przez Ciebie wyżej, bo nie popieram tej popeliny z pseudo eventami. Z drugiej strony Ty też chyba przesadzasz. Narzekanie było jest i będzie zawsze w każdej grze. SimRail nie jest idealny, i pewnie nigdy nie będzie choć będzie poprawiany. Natomiast to bolączka każdej gry. Ludzie przychodzą i odchodzą. Równie dobrze można by skopiować to co napisałeś i wrzucić na forum td2, bądź jakiejkolwiek innej gry, nawet niezwiązanej z tematyką kolei. Też pasowałoby w 100%. Dla mnie brzmi to trochę jak czarnowidztwo zbyt daleko idące. Idealnie nie jest, ale żadnego kataklizmu też nie ma. 

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, mluczak.kutno napisał(a):

Tobie też powinno zależeć, bo bez graczy gra umrze. Już teraz ilość (i poziom!) graczy z początku EA to niedoścignione marzenie, trochę wzrasta jak akurat wchodzi patch, ale chwilę potem znów idzie w dół. A przypominam, tu nie ma serwerów tworzonych przez graczy. Simkol swoich nie będzie utrzymywał wiecznie, szczególnie dla gry, w którą gra garstka ludzi.

No jak umrze to umrze simrail to nie moje całe zżycie wiec jak nie będzie nikt grał to są jeszcze inne symulatory, jeszcze nikt się nie narodził aby każdemu dogodził.

Cytat

 eventy kiedyś były organizowane na serwerze PL4

Nie kojarze od samego początku zamknięcia były na PL2 i okazjonalnie na innych serwerach. 

 

Cytat

Może jednak inni nie chcą się bawić akurat PO TWOJEMU na najbardziej obleganym POLSKIM serwerze symulatora

Skoro ktoś nie moze sie dostosować do mnie to czemu ja mam do kogoś??? A dwa mozna iść na PL1 tam zamknięć nie będzie i jakby kazda osoba która nie chce utrudnień poszła na PL1 to wydaje mi się ze PL1 byłoby w TOP2 serwerów.

 

 

Dyskusje mozna zakończyć jednym zdaniem Jak ktoś nie chcę zamknięć to na PL1 jak chcesz miec zamknięci to idzesz na inne serwery ale sie licz z problemami, proste. J
 Tak samo nie rozumem jest PL1 gdzie nie mozna zamykać torów, ale i tak pójdziemy na PL2 czy inne i będziemy narzekać hur dur zamknięte tory, opóźnienia.  
 

Edited by Obwarzanek
  • Like 1
  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

Jako czynny uczestnik tego eventu i w rezultacie ponad 50 minutowego opoznienia stwierdzam jednak ze jest to ciekawe urozmaicenie, nie dosc ze mi sie podobalo to chetnie zobaczylbym wiecej takich. Oczywiscie jesli sa one wykonywane profesjonalnie a mechanicy sa informowani na bierzaco przez dyzurnych co i jak.

Jak poprzednicy - jesli chcesz miec zwykla monotonna jazde, idz na PL1.  

  • I disagree 2
  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Arkadio40 napisał(a):

A potem się denerwujecie że macie godzinne opóźnienie bo dyżurny nie odpowiada na wasze wołania na radiu i sami wychodzicie  z gry

To nie ma nic wspólnego z jazdą po torze niewłaściwym ze względu na "awarię" czy wymyśloną jakąś sytuację. Kompletnie nic. 

Jeśli zaś wrócimy do sytuacji, która generuje opóźnienie, nawet 1h-2h, ale widać, że idzie do przodu i 2-3 posterunki radzą sobie w danej sytuacji rozładowując nawał składów to tylko dyżurnym przyklasnąć. Od jazdy bez sytuacji losowych i zamykania torów jest PL1, który często świeci pustkami i tyle w temacie.

Tydzień temu na Sosnowcu Południowym towarem stałem na boku 30 min na PT (cieszy mnie to) + prawie 2h ponieważ tak się zjeżdżały składy z wyższym priorytetem (gdzieś była jakaś nietypowa sytuacja i tak się wszystko ułożyło), że nie było jak mnie puścić. I co? Miło i konkretnie przepływały informacje pomiędzy mną i panią dyżurną na temat mojego stania na S1 (pozdrawiam serdecznie tą panią). Dyżurna na sam koniec życząc miłej dalszej jazdy, napomknęła że 98% zakończyłoby służbę na Południowym i poszło "bawić się" na inny serwer i tak cierpliwych mechaników ze świecą szukać. To było naprawdę miłe, ale jednak powinno być normą, a nie wykłócanie się na radiu o przeloty. 

Normą, na wszystkich serwerach poza PL1, na którym "służby" polegają na ekspresowych przejazdach z punktu A do punktu B.   

Edited by Grandal74
  • I disagree 1
  • Thanks 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Szanowny kolego @Obwarzanek skoro sam tak pięknie każdego zaprasza na PL1 to ja ciebie zapraszam na PL4
Skoro sam twierdzisz iż z jakiej racji ty masz się stosować skoro inni nie muszą to z jakiej racji ja mam się stosować skoro ty nie musisz.
No i właśnie tu widzę jest wielki problem, ty nie musisz, ty możesz. Tak samo ja nie muszę i mogę, skoro ja mam sobie iść na inny serwer tak samo tym możesz iść na inny serwer.

Wcale nie chodzi tu o fakt zamykania torów szlakowych i prowadzenie ruchu jednotorowego. Chodzi o to jak to jest organizowane i w jaki sposób jest to przeprowadzana.
Owszem uważasz że jest to sprawa społeczności że się dyżurni nie dogadują, że wiele spraw wymagałoby wprowadzenia regulaminów. 
Sam sobie tymi słowami zaprzeczasz jeśli tak mocno stajesz za swoim przekonaniem że możesz robić wszystko kiedy chcesz i kiedy tylko masz ochotę.
Widzisz tak się składa że nie potrzeba regulaminów zbyt wiele. Często kolego dyżur prowadzę na posterunkach, serio i jakoś się nie nudzę. 
Może dla tego że jak usiądę i wybiorę sobie jakiś posterunek to nie skaczę jak "żabka" gdy tylko przejadą dwa pociągi, tylko tam siedzę i za każdym razem są ciekawe sytuacje które wnoszą coś ciekawego. 

Prawda jest taka że na PL2 jest zawsze masa ludzi, i praktycznie są obsadzone wszystkie posterunki. Dlatego każdy chce i ma prawo tam jeździć. Nie ma oficjalnych regulaminów więc mogę uznać że notoryczne zamykanie toru na szlaku też wykracza poza regulamin więc dla czego to jest tak często robione, co gorsza w bardzo niezdarny sposób.
A grają w tą grę różni ludzie. I to powinno być brane pod uwagę przez wszystkich.
Na PL1 ruch jest prowadzony na zasadzie kto pierwszy ten przejedzie zwłaszcza na posterunkach na których ruch jest prowadzony przez BOTy gdy nie siedzi tam gracz. a to jest irytujące. Dyżurny jest od tego by ten ruch w miarę możliwości swojego posterunku regulować. 

Po co zamykać tory skoro tak prosta i prozaiczna sprawa jak prowadzenie ruchu kolejowego jest wielokrotnie nie spełniana przez dyżurnych, co powoduje wprowadzanie zamieszania na kolejnych posterunkach.

I teraz a by było jasność i klarowność mojej wypowiedzi. Rozumiem zamknięcie jakiegoś odcinka szlaku na jakimś torze. Ale do diaska niech to będzie zorganizowane, ty trzeba trochę myśleć, jak to zrobić by wszystko przebiegało w sposób zorganizowany. 
Opóźnienia, są i będą się pojawiać zawsze. Jednak tu też trzeba sobie kilka spraw wyjaśnić ale na to nie mam już siły.
Nie raz w czasie prowadzenia składu miałem okazję jechać przez miejsce w którym był prowadzony ruch jednotorowy. Ale ! Był on zorganizowany a dyżurni wiedzieli co robią.
I faktycznie to był ruch wahadłowy. Konkretna ilość pociągów z jednego kierunku w odpowiedniej kolejności i konkretna ilość pociągów z drugiego kierunku. Wszystko przebiegało sprawnie. Po mimo postoju ten ruch się odbywał według jakiegoś założonego schematu który wszystko ładnie regulował i nie było problemu.
Niestety z przykrością muszę stwierdzić że były to bardzo nieliczne przypadki tak dobrej i skutecznej organizacji. Na kilkanaście akcji które były przeprowadzone w sposób totalnie nieudolny. To jest największy problem.
Nie zgłaszanie takiego zamiaru czy też robienie takich akcji kiedy nam się podoba i kiedy nam się chce powoduje że dajecie przykład innym że jest przyzwolenie na samowolkę.
I zaczynają się za to zabierać osoby które nie podchodzą do tego w sposób poważny. 

Dlatego moim zdaniem takie akcje jak chęć zamknięcia toru szlakowego po między jakimiś posterunkami powinna być zgłaszana i powinna być informacja !
Teraz wrócę do początku mojej wypowiedzi, skoro ty nie musisz się dostosowywać bo inni nie dostosowują się do twoich akcji, no cóż, to samo stwierdzenie można zastosować w drugą stronę. A tak ciężko jest zgłosić akcję, tak trudno zorganizować jakieś wydarzenie zaplanować je, aby była informacja na serwerze, aby była informacja gdzieś na forum.
Wystarczy założyć wątek i poinformować ludzi że będzie akcja w godzinach x na serwerze PL2. 
Wtedy ja i inni gracze będą mieli wybór. Wchodzić na PL2 czy może wybrać inny serwer. Bo może dzisiaj nie mam ochoty na akcję gdy zasiadam za stery jakiejś lokomotywy.
O to chodzi. Dlaczego ja mam przerywać rozgrywkę. Skoro wychodzisz z założenia że ja mam przerwać rozgrywkę na PL2 i iść sobie na PL1 to wychodzę z takiego samego założenie też panie @Obwarzanek możesz przerwać rozgrywkę i iść sobie na PL4. Bo przecież ja nie muszę się dostosowywać do twoich zachcianek czyż nie?
Aktualnie zaczyna robić się samowolka i to konkretna a do tego przyczyniają się osoby które kiedy bądź jak bądź wprowadzają różnego rodzaju akcje bo mają na to ochotę.
Czy jest potrzebny regulamin do tego. Otóż nie, potrzebne jest odrobinę myślenia. I szacunku. 
Kłócić się możemy w nieskończoność.
Pięknie napisane Pl1 zaprasza, cóż za merytoryka.

PL4 zaprasza 🙂


 

Edited by PrykStary
  • Like 3
  • I disagree 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Szanowny kolego @Obwarzanek skoro sam tak pięknie każdego zaprasza na PL1 to ja ciebie zapraszam na PL4

Róznica jest taka ze mi nic na PL2/3/4... nie przeszkadza i nie czuje potrzeby zmiany serwera. Na PL1 zapraszam tych co mają dosyć zamknięć (bo tam ich napewno nie będzie)

 

Cytat

Sam sobie tymi słowami zaprzeczasz jeśli tak mocno stajesz za swoim przekonaniem że możesz robić wszystko kiedy chcesz i kiedy tylko masz ochotę.
Widzisz tak się składa że nie potrzeba regulaminów zbyt wiele. 

Nie wiem gdzie sobie zaprzeczam, ale dobra. Póki nie ma regulaminów mogę robic co tak naprawdę chce, to nie oznacza ze nie chce aby były?? Naprawdę nie rozumiem.

 

Cytat

Często kolego dyżur prowadzę na posterunkach, serio i jakoś się nie nudzę. 
Może dla tego że jak usiądę i wybiorę sobie jakiś posterunek to nie skaczę jak "żabka" gdy tylko przejadą dwa pociągi, tylko tam siedzę i za każdym razem są ciekawe sytuacje które wnoszą coś ciekawego. 

Tu chodzi o to aby co jakis czas cos urozmaicać a nie klepać w kolko to samo, sam czasem lubie posiedzieć na posterunkach gdzie nic sie nie robi, jednak jak juz gram w tego SR to chciałbym coś wiecej, bo zwykłe prowadzenie ruchu to mam w rzeczywistości. Odrazu mówię jestem w stanie bez zamknięć dyżurować (żadnego toru nie zamknąłem od miesiąca 🙂

 

Cytat

Prawda jest taka że na PL2 jest zawsze masa ludzi, i praktycznie są obsadzone wszystkie posterunki. Dlatego każdy chce i ma prawo tam jeździć. Nie ma oficjalnych regulaminów więc mogę uznać że notoryczne zamykanie toru na szlaku też wykracza poza regulamin więc dla czego to jest tak często robione, co gorsza w bardzo niezdarny sposób.

Póki nie ma regulaminu to jest to tylko twoje mało znaczące zdanie, na szczęście  nie ty piszesz regulamin. Co do tego ze nieudolnie pamiętaj zawsze działa to w 2 strony. Wystarczy ze maszynista WCJ do 5 minut i juz potrafi się sypać kolejne opóźnienie (szczególnie przy zamknięciu). Nie wiem czy kiedykolwiek myślałeś o tym nie zawsze cos zalezy od ISEDR. 

 

Cytat

Na PL1 ruch jest prowadzony na zasadzie kto pierwszy ten przejedzie zwłaszcza na posterunkach na których ruch jest prowadzony przez BOTy gdy nie siedzi tam gracz. a to jest irytujące

Jakbyś troche pomyślał to jak by kazdy komu zamknięcia nie pasują przeszedł na PL1 to ten serwer by był w TOP2 moze TOP3. 

 

 

Cytat

Po co zamykać tory skoro tak prosta i prozaiczna sprawa jak prowadzenie ruchu kolejowego jest wielokrotnie nie spełniana przez dyżurnych, co powoduje wprowadzanie zamieszania na kolejnych posterunkach.

To że ludzie nie dają rady sprawnie prowadzić ruchu to inna sprawa wymagająca innych rozwiązań 

 

 

Cytat

I teraz a by było jasność i klarowność mojej wypowiedzi. Rozumiem zamknięcie jakiegoś odcinka szlaku na jakimś torze. Ale do diaska niech to będzie zorganizowane, ty trzeba trochę myśleć, jak to zrobić by wszystko przebiegało w sposób zorganizowany. 

Do organizacji takich zamknięć przydałaby się zawsze osoba nadzorująca (dyspozytor linowy) oraz narzędzia jakies dyspozytorskie (czego raczej nie będzie)

 

Cytat

Nie zgłaszanie takiego zamiaru czy też robienie takich akcji kiedy nam się podoba i kiedy nam się chce powoduje że dajecie przykład innym że jest przyzwolenie na samowolkę.
I zaczynają się za to zabierać osoby które nie podchodzą do tego w sposób poważny. 

Dopóki nie będzie regulaminu samowolka będzie i nic z tym nie zrobisz. A i ja teraz nie mogę zrobic losowo zamknięcia, bo ktos inny weźmie z mnie przykład??  W SR są i będą gracze co przyszli pograć w pociągi i będą robić kocioł. 

 

Cytat

Bo może dzisiaj nie mam ochoty na akcję gdy zasiadam za stery jakiejś lokomotywy.

I mam dla ciebie rozwiązanie, w taki dzen idzesz na PL1 

 

Cytat

Aktualnie zaczyna robić się samowolka i to konkretna a do tego przyczyniają się osoby które kiedy bądź jak bądź wprowadzają różnego rodzaju akcje bo mają na to ochotę.

Samowolka tu jest od początku. 

 

 

 

Cytat

Dlaczego ja mam przerywać rozgrywkę. Skoro wychodzisz z założenia że ja mam przerwać rozgrywkę na PL2 i iść sobie na PL1 to wychodzę z takiego samego założenie też panie @Obwarzanek możesz przerwać rozgrywkę i iść sobie na PL4. Bo przecież ja nie muszę się dostosowywać do twoich zachcianek czyż nie?

Dlaczego? Już ci mówię bo na PL1 nie ma zamknięć, których nie chcecie. Poza tym chyba nie wazne na jakim serwerze będzie robione zamkniecie i zrobi opóźnienie będzie problem. 

 

 

Cytat

Czy jest potrzebny regulamin do tego. Otóż nie, potrzebne jest odrobinę myślenia. I szacunku. 

Setki lat, ludzie robią regulaminy zasady, a nawet jest prawo. I nagle przychodzi jakis PrykStary i mówi ze regulamin jest nie potrzebny, bo wystarczy myśleć. No powiem rozbawiło mnie to....

 

 

Cytat

Pięknie napisane Pl1 zaprasza, cóż za merytoryka.

Merytoryka chyba do was tez nie dociera, ale widzę ze sam przyjąłeś taktykę tylko z PL4, coś albo myślenie szwankuje albo nie wiem. Jest bardzo proste rozwiązanie na ten problem [PL1] 🙂 ale i tak wy będziecie swoje. Zgłaszanie zamknięcia na forum itp, a i widzisz tu już jest potrzebny regulamin, bo co jak nie zgłoszę??? Widzisz jednak te zasady są potrzebne 

 

 

Cytat

PL4 zaprasza 🙂

Okej 

  • I disagree 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Niektórym zdecydowanie się odkleiło w tym wątku... Ja osobiście nie mam problemów z eventami, jest to ciekawe urozmaicenie rozgrywki, ale powinny być zrealizowane przez mechanikę gry, a nie graczy.

  • Like 1
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 71 / 86
          • Percentage filling 83%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 5 / 50
          • Percentage filling 10%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 17 / 80
          • Percentage filling 21%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 10 / 80
          • Percentage filling 13%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 22 / 80
          • Percentage filling 28%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 55
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 79
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 45 / 83
          • Percentage filling 54%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 1 / 79
          • Percentage filling 1%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 4 / 54
          • Percentage filling 7%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 14 / 76
          • Percentage filling 18%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 83
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 82
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 15 / 80
          • Percentage filling 19%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 3 / 81
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 22 / 34
          • Percentage filling 65%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 21 / 34
          • Percentage filling 62%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 26 / 34
          • Percentage filling 76%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 8 / 34
          • Percentage filling 24%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 319 / 1638 Total players
    • 19% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy