-
Posts
296 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
15
Everything posted by patwrobel
-
I do not understand. You don`t have to play all of my scenerio 1 to 5 to play 6. All of them are independent. Could You explain what do You mean?
-
Nowa wersja 1.6.1 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) Co nowego dla Misji 6: -poprawka w Zawierciu (problem z łączeniem / rozłączanie składu) -poprawa komunikatu w Łazach ŁB Co nowego dla Misji 5: -dodanie komunikatów głosowych dla stacji ("Następna stacja ..." oraz "Stacja ...") -dodanie dedykowanych komunikatów dla InterCity -wydłużenie trasy dla rozpoczęcia z Łodzi Kaliskiej (Początek = start Łodź Kaliska) -dodanie nowego etapu (możliwość startu): Łódź Dąbrówka (jak ktoś nie ma DLC Łódź 2) -dodanie Impulsa dla pociągów KM
-
Nowa wersja 1.6.1 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) Co nowego dla Misji 6: -poprawka w Zawierciu (problem z łączeniem / rozłączanie składu) -poprawa komunikatu w Łazach ŁB Co nowego dla Misji 5: -dodanie komunikatów głosowych dla stacji ("Następna stacja ..." oraz "Stacja ...") -dodanie dedykowanych komunikatów dla InterCity -wydłużenie trasy dla rozpoczęcia z Łodzi Kaliskiej (Początek = start Łodź Kaliska) -dodanie nowego etapu (możliwość startu): Łódź Dąbrówka (jak ktoś nie ma DLC Łódź 2) -dodanie Impulsa dla pociągów KM @Samolotnik @zbyszek.1961 Problem z manewrami w Zawierci naprawiony w nowej wersji @Masterczulki 1. Przebieg w Będzinie jest na wyjazd IC z przeciwka wiec nam nie przeszkadza - czasem SimRail zablokuje blokadę między stacjami a w LUA nie ma możliwości resetu liczniku osi. 2. Naprawione w nowej wersji (dzięki) 3. Wagon barowy jest losowo wkładany w skład - jest to całkowicie losowe w moich bibliotekach dla każdego składu. 4. Komunikaty można dodawać ale już jest ich i tak sporo a każdy komunikat blokuje inny (wydaje mi się że narazie wystarczy ich :)) 5. Myślałem o takim ale już jest długo mówiony cały tekst a pozatym trzeba by było za każdym razem sprawdzać czy jesteśmy opźnieni a i tak u niektórych już się gra zacina dlatego zrezygnowałem z tej opcji uznając że już jest za długi ten ciąg mówiony przez konduktora) 6. Co do DLC nie wypowiadam się @markus16w Jeżeli gra nie wczytała terenu to ja na to wpływu nie mam - pewnie coś się zacięło lub komputer nie wyrobił.
-
Przedstawiam mój szósty scenariusz pod SimRail: Poprowadzimy pociąg łączony 4520 HUTNIK relacji Bielsko-Biała/Jelenia Góra - Gdynia Główna na odcinku Katowice - Częstochowa - Łódź - Zgierz - Chociszew (łączenie na stacji Katowice) Aktualna wersja Wersja: 1.6.0 Data aktualizacji: 2026.03.30 Instalacja - WorkShop (zalecane) Wchodzimy na adres workshop: Patwrobel Scenerios i klikamy Zasubskrybuj Wszystkie aktualizacje będą instalowały się automatycznie Instalacja - ręczna Należy pobrać plik z adresu: 44_patwrobel.7z i wypakować go do głównego folderu scenariuszy gry SimRail (aktualizacje trzeba wgrywać ręcznie): ..\SteamLibrary\steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries\ Misja 6: Osobowy: Katowice - Łódź - Gdynia Tabor: EU07 / EP07 / EP08 / TRAXX / DRAGON / ET22 / CD163 Kanał startowy: 2 UWAGA - DLC: Odcinek: Katowice - Myszków (bez wymaganego DLC) Odcinek: Piotrków Trybunalski - Zgierz (wymagane DLC: Łódź 1 oraz Łódź 2) Przebieg trasy - przystanki: Katowice Sosnowiec Główny Dąbrowa Górnicza Zawiercie Myszków (przestok ze względu na brak trasy w SimRail) Piotrków Trybunalski Łódź Widzew Łódź Chojny Łódź Kaliska Zgierz Chociszew (koniec trasy w SimRail) Opis: Poprowadzisz pociąg łączony 4520 HUTNIK relacji Bielsko-Biała/Jelenia Góra - Gdynia Główna na odcinku Katowice - Częstochowa - Łódź - Zgierz - Chociszew. Scenariusz rozpoczynamy na peronie 3 stacji Katowice. Przed nami właśnie wjeżdza nasz pociąg z Bielsko-Biała. Przechodzimy na peron 4 i przejmujemy skład. Po zgłoszeniu się do dyżurnego ruchu wyprowadzamy nasz skład na tor 22 i cofamy w peron, aby połączyć się ze składem z Jeleniej-Góry. Po połączeniu i próbie ruszamy w trasę do Gdyni Głównej. Po drodze zatrzmyjemy się na wskazanych stacjach i wykonujemy polecenia dyżurnych ruchu. Trasa zawiera mnóstwo zdarzeń losowych i zmienny przebieg scenariusza. Każdy nowy przejazd może być zupełnie inny. Po drodze mamy bardzo duży ruch składów AI. Podczas trasy możemy słyszać komunikaty drużyny konduktorskiej do podróżnych w stylu InterCity (sami decydujemy czy chcemy to słyszeć czy nie). W Zawierciu mamy możliwość wykonania dodatkowych manewrów - czy je wykonujemy decydujemy sami. Jeżeli zdecydujemy się na manewry wówczas musimy pomanewrować po stacji (dodatkowy czas ok 35min) i wokół nas cały czas odbywa się pozostały ruch na stacji. Dodatkowe manewry w Zawierciu będą wiązały się z dodatkowymi pracami na stacji Łódź Widzew (tu jednak czas jest mniejszy ok 6min). Po dojechaniu w okolice Myszkowa - scenariusz przeniesie nas automatycznie do stacji Piotrków Trybunalski (brak odcinka w SimRail). Kontunuujemy dalej przejazd przez Koluszki (z pominięciem stacji) i docieamy do wspomnianego Widzewa. Trasa prowadzi nas dalej przez Łódź Chojny, Łódź Kaliską i Zgierz aż ruszamy linią 16 w stronę Kutna. Zakończenie scenariusza następuje przed stacją Chociszew. UWAGA (DRAGON): Dla lokomotywy z ETCS musimy poczekać na przejęcie składu, aż załaduje się wirtualny dyżurny ruchu - jest to związane z załadowaniem danych ETCS. Etapy: ★ Początek ★ Katowice (Wyjazd) Sosnowiec Główny Dąbrowa Górnicza Dąbrowa Górnicza Ząbkowice Zawiercie Piotrków Trybunalski Rokiciny Gałkówek Łódź Widzew Łódź Chojny Łódź Kaliska Zdjęcia:
- 83 replies
-
- 10
-
-
-
Wygląda na to że silnik SimRail postanowił usunąć pociąg EN57 na który scenariusz czeka że zjedzie w tory postojowe - dlaczego tak zrobił nie wiem. Jak widać przebiegi miał ustawione poprawnie - nie umiem powiedzieć dlaczego gra tak zrobiła. Scenariusz czeka aż EN57 (Babcia) wyjedzie z torów postojowych i EN57 (KM) zjedzie w tory postojowe. Dopiero po tych dwóch akcjach może podać w peron.
-
Przejechałem scenariusz od Dąbrowa Górnicza Wschodnia aż do Łaz (do końca scenariusza) i bez problemu całość przeszła.
-
A czy przypadkiem nie jest tak ze nie zwalniacie hamulca ręcznego w drugiej lokomotywie (tej ciagnietej) i ona jedzie na hamulcu az się zatrze? Nie wiem strzelam 🙂
-
Dzięki za propozycję ale lepiej skupić się już na nowych scenariuszach i nie cofać się do starych. Są jakie są 🙂
-
Sprawdziłem u siebie i bez problemu przejechałem z pełną prędkością do Sławkowa. Prędkość maksymalną ustala SimRail jakbym dał wagony na 80km/h to sam ograniczy prędkość rozkładową, więc to nie to. Niestety nie wiem co u Ciebie powoduje crash
-
Pewnie gra się zbugowała i sklad się wykoleił. Ja jako autorstwa scenariusza nie mam na to wpływu :). Ja tylko mogę ustawiać przebiegi i spawnowac boty
-
Nie rozumiem pytania? Mozna sobie ściągnąć recznie i wgrać i będzie działać niezależnie od wersji steam. W menu będą dwie pozycje. A czemu chcesz ossubskrybowac?
-
Nowa wersja 1.5.17 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) -drobne poprawki w Rogowie
-
Sprzęganie nie działa - twórcy pisali tu wyżej że jest jeszcze z tym problem i będzie naprawione w kolejnej wersji. Na razie dla Impulsa trzeba uruchomić scenariusz od etapu: Łódź Widzew - wówczas skład jest już gotowy i sprzęgnięty. Niestety ja na to wpływu nie mam
-
Numeru nie zmienię bo jest wspólny dla wszystkich typów przejazdu - inaczej musiałbym nagrywać dźwięki do każdej wersji - nie ma szans. Co do błędów poproszę plik logu - muszę znać dane szczegółowe. Rogów faktycznie był błąd - poprawione. Będzie dostępne w kolejnej wersji
-
Nie wiem dlaczego tak jest ja mam wszystkie DLC i działa. Skrypt nie wymaga jakiegoś DLC. Zgodnie z informacją od twórców brak DL powinien objawia się dopiero jak chcesz przejąć do Prowadzenia skład którego nie masz w DLC. Nie wiem jak jest z terenem ale ja na początku spawnuje gracza na Widzewie więc powinno działać z DLC: Łódź 1
-
Ja nie steruję tym czy jest maszynista czy go nie ma. Przecież to nie ma znaczenia do grania
-
Widzę w logu że nie zadziałał event na podjazd na min 100m przed semaforem Tm21 - nie wiem czemu nie zadziałał. Trzeba spróbować jeszcze raz może to jednorazowa akcja. Ja tu nic nie jestem w stanie zrobić bo to zwykły event gry.
-
Nowa wersja 1.5.16 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) -Dodanie Impuls 2 (36WEd) do misji 5
-
Można zrobić ale trzeba mieć czas na razie robię inny scenariusz i muszę go skończyć 🙂
-
Witam, dzięki @Sklox za błąd. Poprawione w nowej wersji: Nowa wersja 1.5.15 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) -poprawka na starcie IC z Olechowa (za długi skład)
-
Sprawdziłem, ustawiam poprawnie przebieg dla TLK z sem. U na J i w logu widać że przebieg się ustawił: Kod skryptu czeka aż TLK wjedzie w peron i będzie min 100m przed semaforem J dopiero wówczas leci dalej. Niestety tu coś się wysypało w grze i skład TLK przestał jechać dalej - jakiś błąd gry: Tu niestety nic nie poradzę 😞
-
Jak robię spawn pociągu BOTa ale również PLAYERa między Dąbrowa Górnicza Ząbkowice a Łazy na dowolnym torze to zawsze jest ograniczenie stałe do 40 km/h. Np. można zrobić spawn BOTa 500m przed L1_2868D i będzie jechał cały czas do 40km/h. Nawet jak zrobiłem to składem gracza i przejechałem następny semafor w Łazach LC_W2 to max prędkość nie zresetowała się. PS. Fajnie by było móc w LUA ustawiać na składzie max prędkość (bieżącą i stał rozkładową - dla cargo). Teraz trzeba sztucznie robić rozkład aby to osiągnąć.
-
Super, może kiedyś się zrobi teraz pracuje nad innym
-
Nowa wersja 1.5.14 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) -poprawka na wjeździe do Łódź Widzew -poprawka w Grodzisku Maz. Hey @markus16w, dzięki za logi. W Łodzi po wyjeździe w stronę Łodzi Fabrycznej robię reset stacji Widzew - myślałem że to operacja synchroniczna, ale jednak asynchroniczna i u Ciebie ustawia się przebieg wjazdowy a później idzie reset stacji Widzew, który zdejmuje wjazd. Dodałem sleep 5 sek. - powinno pomóc. Co do prędkości wjazdowej nie ma sensu zmniejszać bo zawsze wjazd jest podany - jak nie jest to błąd skryptu lub gry. Co do Grodziska - tor jest losowany można z każdego wszędzie wyjechać - u Ciebie akurat wylosował się tor 14. Był błąd w skrypcie - nałożenie się nazwy jednego składu BOTa. Identyczna nazwa, co spowodowało nie utworzenie pociągu a wyjazd miał być podany jak BOT wjedzie do Grodziska - przebieg kolizyjny. Poprawki dodane w nowej wersji