-
Posts
296 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
15
Everything posted by patwrobel
-
Hello, first drive when You arrive to Lodz Widzew then broken BOT train: When some train broken then SRK broken I hope so. The next start game is the same problem on Your computer do not takeover the train: I don not know how fix it for You 😞 on my computer train take over and black screen hide.
-
Nie no żartujesz - jakby miało jechać za Tobą od Katowic to na pewno by nie dotarło do DZ - zgubiłby się po drodze. Po co zresztą obciążać grę składem którego nie masz możliwości zobaczyć aż do wyprzedzenia. Jak jest scenariusz z mijanką w Sonsowcu Głównym i dalej to skład w Katowicach ginie a później tworzę jego brata bliźniaka 🙂 W tym konkretnym przypadku tworzę go aż w DZ bo tam nie psuje limitu prędkości ale jak widać u Ciebie uznał że ma za dużo składów do obsługi i go ubił a nowy powstał bliżej Ciebie z limitem do 50km/h (bug).
-
Jak tworze skład (BOTa ale i gracz) na linii 1 między Dąbrowa Górnicza Ząbkowice a Łazy ŁB ( w tym kierunku do Zawiercia) w dowolnym miejscu to skład ma zawsze maksymalną prędkość zlimitowaną do 50km/h. Utworzenie składu od semafora DZ_K dopiero pozwala na normalne zachowanie się składu a od wyjazdowego DZ aż do ŁB zawsze jest narzucony limit. Dotyczy to na pewno linii 1 ale chyba też 186. Wygląda jakby nie resetowało się ograniczenie stacyjne DZ
-
Tu jest jakiś problem w grze na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice a Łazy ŁB. Jak tworzę skład na trasie to ma limit prędkości 50 tak jakby nie uznawał końca stacji DZ. Dlatego tworzę Pendolino jeszcze w stacji DZ, ale u Ciebie system uznał że nie tworzy go od razu tylko był w trybie uśpionym i utworzył go dalej (znacznie dalej): A to miało konsekwencję w prędkości maksymalnej. Niestety jak nie naprawią odcinka to chyba będzie problem to naprawić. W wolnej chwili może okombinuje coś ale jak ja jechałem to u mnie Pendolino nie znikało z gry tylko jechało równolegle od DZ więc miało prędkość swoją 120 i doganiało mnie pomiędzy ŁC-ŁB
-
Dzięki, odjazd jest zrobiony na event (gwizdek), czyli koniec czasu odliczania. Dodanie warunku na semafor przed nie jest takie proste bo nie ma w SimRail możliwości sprawdzenia stanu semafora przed nami a poza tym nie na każdym przystanku / stacji wiadomo o który semafor chodzi (w realu kierownik to człowiek i interpretuje) - takie oczekiwanie na podanie semafora zrobiłem w Misji 6 ale tam jest mniej zatrzymań łatwiej tego pilnować 🙂 Błąd logiczny może się zdarzyć - starałem się tego pilnować, ale przy tylu wersjach i różnych scenariuszach ciężko zapanować nad tym na następnej stacji - tu jak widać nie przewidziałem tego. Raczej nie będę tego modyfikował bo musiałbym wyciąć tego towara w Rogowie. Co do Wschodniej to brakuje tego wpisu w rozkładzie - w wolnej chwili dodam to do następnej wersji
-
Jak wjeżdżamy w Łódź Widzew od Andrzejewa po LK17 z załączonym ETCS i wjazd jest na bok 60 km/h to po przejechaniu semafora wjazdowego następuję dezaktywacja ETCS i przejście na SHP ale resetuje również ograniczenie - nie zostaje 60 km/h tylko 120 kh/h. Testowane na Dragonie
-
Witam, wyjazd z Grodziska Mazowieckiego w kierunku Milanówka na linii 447 jak jest na bok to nie resetuje prędkości maksymalnej po wyjeździe ze stacji tylko trzeba jechać do następnego SBL.
-
Znalazłem przyczynę problemu - tworzyłem skład wagonów przy semaforze Tm14 i widocznie mu się to nie spdobało, bo rzuca błędem: "Failed spawning train at t39949 track" dopiero dziś zauważyłem w tym gąszczu logów. To że skład nie powstał - OK ale czemu SRK wywala się. Gra powinna pomijac taki skład, który nie udało się spawn'ować a nie wywalać SRK - prośba o poprawienie tego, bo to może objawiać się w innych miejscach gdy np. skład nie powstał runtime z innego powodu nie związanego z błędem w skrypcie.
-
Nowa wersja 1.6.6 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) - Misja 5: Koluszki - naprawienie zwalniania przebiegów - Misja 6: poprawione nazwy dyżurnych w Łazach i Dąbrowie Górniczej - Misja 6: Zawiercie - poprawione tworzenie składów z przeciwka - Misja 6: Piotrków Trybunalski - poprawienie składu towarowego - Misja 6: Piotrków Trybunalski - komunikat konduktora po rozpoczęciu wymiany pasażerów - Misja 3: W-wa Wschodnia - poprawienie EN57 nie zjeżdza w tory postojowe - Globalnie: Poprawka w wagonach 629Z - problem z za długimi składami Generalnie naprawiłem co znalazłem w Waszych komentarzach od ostatniej wersji i dało się naprawić 🙂 NAJWAŻNIEJSZE: Udało się znaleźć przyczynę z Koluszkami w Misji 5 że nie zwalniało przebiegów - tworzone były wagony na odstawczym torze przy Tm14 a gra widocznie na to nie pozwala i nie tworzy składu - niestety wywala to SRK (kiedyś tak nie było). Usunąłem zbędny skład i tadam - działa 😄 Generalnie system sterowania powinien działać niezależnie czy skład udało się utworzyć czy nie ale no cóż jest jak jest - trzeba sobie radzić i samemu szukać tych problemów 😕
-
Nowa wersja 1.6.6 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) - Misja 5: Koluszki - naprawienie zwalniania przebiegów - Misja 6: poprawione nazwy dyżurnych w Łazach i Dąbrowie Górniczej - Misja 6: Zawiercie - poprawione tworzenie składów z przeciwka - Misja 6: Piotrków Trybunalski - poprawienie składu towarowego - Misja 6: Piotrków Trybunalski - komunikat konduktora po rozpoczęciu wymiany pasażerów - Misja 3: W-wa Wschodnia - poprawienie EN57 nie zjeżdza w tory postojowe - Globalnie: Poprawka w wagonach 629Z - problem z za długimi składami Naprawiony problem w Koluszkach z przebiegami. @Dylu niestety Twojego problemu nie jestem w stanie naprawić - u Ciebie tworzą się pociągi (na co czeka scenariusz) a później znikają z gry i pojawiają się za 2-3 min (przez ten czas scenariusz chce na nich działać a są NULL i się wywala. Nie jestem w stanie sprawdzać co instrukcję czy pociąg istnieje - u innych one nie znikają tylko przechodzą w tryb wirtualny (TS) że nie ma ich na planszy ale nie są NULL
-
Nowa wersja 1.6.6 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) - Misja 5: Koluszki - naprawienie zwalniania przebiegów - Misja 6: poprawione nazwy dyżurnych w Łazach i Dąbrowie Górniczej - Misja 6: Zawiercie - poprawione tworzenie składów z przeciwka - Misja 6: Piotrków Trybunalski - poprawienie składu towarowego - Misja 6: Piotrków Trybunalski - komunikat konduktora po rozpoczęciu wymiany pasażerów - Misja 3: W-wa Wschodnia - poprawienie EN57 nie zjeżdza w tory postojowe - Globalnie: Poprawka w wagonach 629Z - problem z za długimi składami @Tadeusz Hajto przebudowałem tworzenie towarów z wagonami 629Z - faktycznie był problem bo tam są 3 różne długości składów a były traktowane jako jedno i czasem towar był mega długi. Naprawione - sprawdź
-
Nowa wersja 1.6.6 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) - Misja 5: Koluszki - naprawienie zwalniania przebiegów - Misja 6: poprawione nazwy dyżurnych w Łazach i Dąbrowie Górniczej - Misja 6: Zawiercie - poprawione tworzenie składów z przeciwka - Misja 6: Piotrków Trybunalski - poprawienie składu towarowego - Misja 6: Piotrków Trybunalski - komunikat konduktora po rozpoczęciu wymiany pasażerów - Misja 3: W-wa Wschodnia - poprawienie EN57 nie zjeżdza w tory postojowe - Globalnie: Poprawka w wagonach 629Z - problem z za długimi składami @Tadeusz Hajto wydaje mi się że znalazłem przyczynę i naprawiłem to w wersji 1.6.6 - sprawdź
-
Sprawdze i dzięki za wylapanie błędów - poprawi sie w kolejnej wersji. Co do przejechania z każdą wersja możesz włączyć sobie pytanie na początku o zdarzenia losowe ze decyduje gracz ale to tylko są zdarzenia glowne. W pliku mission.lua na górze masz zmienna PERCENT_CONFIG i tam masz wszystkie procenty dla gry możesz wymuszać dana rzecz ustawiając 100 lub 0 procent. Jest tego ogrom więc nie da sie tego wszystkiego sprawdzic wielokrotnym przejazdem. Polecam jazdy lewym torem na odcinku Piotrkow-Baby-Rokiciny-Koluszki. Fajnie sie jedzie rownolegle z innym skladem. Motyw z Pendolino na początku jest też spoko. Jest 5 głównych scenariuszy i w Sosnowcu jest do tego kilka modyfikacji i w Będzinie kolejne chyba 3 wersje. Fajna jest wersja z Pendolino rownolegle do Będzina oraz taka ze od Będzina po jednym czynnym torze i pendolino nas dogania w Będzinie jeśli nas nie odleciało od Katowic. Generalnie lubię jak scenariusz jest nieprzewidywalny wowczas fajnie sie jedzie jak w realu 🙂
-
Nowa wersja 1.6.4 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) -zabezpieczenie dla TimeTable.Skip U Ciebie najpierw ELFY pojawiają się na planszy a następnie znikają i pojawiają się za 3 min. w tym czasie kod mojego skryptu chce skipnąć im rozkład żeby ruszyły z miejsca - niestety jak ich nie ma na planszy to leci błąd. Dodane zabezpieczenie żeby kod czekał aż się pojawią. Sprawdź najnowszą wersję 1.6.4 i daj znać czy pomogło.
-
Nowa wersja 1.6.3 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) -drobne poprawki -tłumaczenia EN i ES dla Misji 6 (thanks @jmluengor for translate ES) -poprawiona wersja Respawn @Tomasz Grykien sprawdź przeskok Myszków-Piotrków na nowej wersji 1.6.3. Dodam tylko że u mnie wszystko działa na każdej wersji więc zmiany dodaję tak po omacku - generalnie wywala się wyładowywanie rozkładu oraz przejęcie składu przez BOTa - jedyne co mogę zrobić to włożyć to w drugi wątek i liczyć że nie wywali to głównego)
-
A jak go zmienić? Inne wagony?
-
Nie to nie jest celowe musiały dwa składy nałożyć sie idealnie - dziwne. Sprawdzę w wolnej chwili
-
Hey, ten sam problem co wyżej nie udało się wyładować rozkładu - odśwież wersję na najnowszą 1.6.2 tam zrobiłem wyładowanie rozkładu asynchronicznie wiec jak się wywali to idzie dalej i nie blokuje dalej gry. Jeżeli korzystasz z wersji z warsztatu Steam to powinien automatycznie pobrać najświeższą wersję - upewnij się że masz 1.6.2 i spróbuj ponownie (możesz wystartować od Zawiercia - żeby nie trzeba było jechać całości ponownie). Daj znać czy na 1.6.2 już działa
-
Nowa wersja 1.6.2 (link do ręcznego pobrania: 44_patwrobel.7z) -poprawiona funkcjonalność Respawn (przeskakiwanie brakujących odcinków)
-
@zbyszek.1961@Królik Uszasty Problem jest że na Koluszkach (lub w całej grze) przestały odpuszczać przebiegi po przejechaniu pociągu. Podałem wjazd z przeciwka dla IC z 1803_KO_B =>1803_KO_E103. Pociąg wjeżdża w stację i normalnie po przejechaniu semafora wygasza go i przebieg się zwalnia - ja czekam aż pociąg będzie w odległości X od następnego semafora. Niestety coś zepsuło się w silniku SimRail (duży błąd) po nowej aktualizacji i nie odpuszcza przebiegów - nie wiem czy tylko w Koluszkach czy też w większej ilości miejsc. Ja tego nie naprawię a nie warto łatać bo to problem dla wielu przebiegów - na pewno nie działa dla semafora: B, E103, J5, K1 tylko na Koluszkach. Musimy czekać aż naprawią to programiści SimRail Poniżej filmik jak to wygląda: SimRail 2026-04-03 08-29-14.mp4
-
Witam, proszę o pilne naprawienie problemu z nie zdejmowaniem przebiegu 1803_KO_B =>1803_KO_E103 w Koluszkach. Mam ustawiony taki przebieg i pociąg IC wjeżdża w stację ale nie wygasza automatycznie semafora 1803_KO_B - cały przebieg po przejechaniu dalej jest ułożony i blokuje kolejne przebiegi. Wcześniej przed ostatnia aktualizacją wszystko działało. W załączniku filmik jak to wygląda SimRail 2026-04-03 08-29-14.mp4 Dla semafor 1803_KO_E103 też jest to samo: asd EDIT: Sprawdziłem na czystym scenariuszu i przebieg się zwolnił, a jak odpalam na moim z pełnym ruchem to już jest problem. Zauwazyłem że w logu leci bardzo dużo wpisów: [SRK] Brakuje informacji o pociągu o numerze -9223372036854758884 - długość kolejki 1977 Może to jest problemem. Załączam logi od userów jak mieli ten objaw: InterCity - SimRail_log_2026-04-01_19-37-09.txt Przyspieszony - SimRail_log_2026-04-02_20-30-44.txt Sprinter - SimRail_log_2026-04-02_19-03-33.txt
-
Ale przecież tak robię. Odpala się moja TryCatchOperation funkcja która po 5 sekundach weryfikuje czy przeszła żeby ponowić operację a operacja to: ClearTrainsetTimetable z argumentem playerTrainset który linijkę wcześniej pobrałem funkcją standardową RailstockGetPlayerTrainset. Poza tym widać po treści logu że uruchamia się strona serwerowa poprawnie czyli jest OK - to wewnątrz funkcji serwerowej SimRail następuje wywalenie się i nie jest to obsłużone TryCatch. Ten błąd nie leci zawsze u mnie problem z rozkładem (wyładowaniem / załadowaniem) występuje raz na 10 może 15 razy - robię Restart scenariusza i za drugim razem jest OK.
-
Tak jak przewidywałem - wywalił się rozkład (wydaje mi się że ClearTimetable) - nawet moja druga próba nie pomogła 😞 niestety nie mam na to rozwiązania - czasem się zdarza że SimRail wywala się podczas zmian w rozkładzie a niestety nie zrobili u Siebie TryCatch i kilka prób ja po swojej stronie już zrobiłem powielenie po 5 sek. operacji ale nie pomogło:
-
Proszę dodawać zawsze plik logu - bez tego nic nie jestem w stanie powiedzieć. Plik jest zawsze w folderze: C:\Users\[username]\AppData\LocalLow\SimKol\SimRail\logs
-
A to sorry nie zaczaiłem. Jutro sprawdzę w logu co tam nie zaskoczyło. Niestety najczęściej problem jest z rozkładem jazdy albo podczas wyładowywania sie wywala albo podczas załadowania. Juz robiłem jakieś try catch ale to nie pomaga a u mnie czasem też to jest ale to losowe kurcze i nie wiem jak to wylapywac