Jump to content

[Scenario] [EP07] Manewry w Katowicach / Shunting in Katowice


vardazed

Recommended Posts

Super scenariusz, super robotę zrobiłeś, Wydaje mi  się, że wyprzedziłeś Dev z tym scenariuszem, chyba większość z nas czekało na tego typu roszady w obrębie stacji. Tak jak koledzy wyżej napisali, jak wszystko jest zgodnie ze sztuką, to nie ma problemów z wygaszaniem się loka. Chciałbym postawić ci kawę za tą robotę, masz może jakiś zamysł na uraczenie nas kolejnymi swoimi pracami?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 6.10.2024 o 01:02, Tomasz Grykien napisał(a):

gdy podjechałem lokomotywa pod wagony mi zgasła wcale nie moglem zapalić

W papierowym rozkładzie jazdy jest instrukcja, jak sprzęgać lokomotywę z wagonami - jak połączysz wszystko, to rzeczywiście lokomotywa gaśnie, trzeba tylko sprzęg i hamulec. 

19 godzin temu, adisuper napisał(a):

Przy próbie restartu raz  manewrowy się odzywa i jest prawidłowy sygnał raz nie i tak cały czas

Restart jest z reguły skomplikowany z punktu widzenia gry, bo jak semafory są pozapalane przed restartem, to gasną dopiero po restarcie w chwili inicjalizacji VD (wirtualnego dyspozytora), a on też może się ładować nawet z minutę na początku. Jest też kilka innych mankamentów w tym stylu lub takich, które z tego wynikają, więc najlepiej restartować scenariusz wychodząc do menu głównego i wchodząc jeszcze raz - wtedy jest hard reset.

9 godzin temu, Nathaniel napisał(a):

Super scenariusz, super robotę zrobiłeś, Wydaje mi  się, że wyprzedziłeś Dev z tym scenariuszem, chyba większość z nas czekało na tego typu roszady w obrębie stacji.

Dziękuję bardzo! Szczególnie mnie ucieszyłeś, ponieważ jak gdzieś w maju siadałem do tego projektu nie wiedząc nic o pisaniu scenariuszy to motywowała mnie właśnie ta perspektywa, wiedząc, że jeszcze nie było tego na forum, zatem dobrze rozumiem waszą ekscytację 😃

9 godzin temu, Nathaniel napisał(a):

masz może jakiś zamysł na uraczenie nas kolejnymi swoimi pracami?

To bardzo zależne z dwóch powodów - po pierwsze mam jeszcze jeden prywatny projekt (niepowiązany z grą) i do końca roku chcę się skupić na nim, po drugie mam nadzieję, że do czasu jego zakończenia wyjdzie aktualizacja do SimRaila, która (podobno) wprowadzi dużo poprawek w manewrach i rozwój LUA, zatem jeśli po nowym roku będzie już to wszystko dostępne, to dopiero będę cuda wrzucał haha. Niemniej jednak nie traktujcie tego jako smutną informację - moim zdaniem dosyć przeciągnąłem limity tego, co na obecną chwilę w grze jest dostępne, i kolejny scenariusz byłby pewnie umiejscowiony w innej lokalizacji, z inną lokomotywą, z innym zadaniem, ale wątpię, żeby było to coś innowacyjnego (po tym scenariuszu). Czekamy więc na aktualizację, a potem na pewno jeszcze usiądę do tego 😉 (nawet jeśli aktualizacja nie dowiezie hah).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po podlaczeniu wagonów , wylaczam wszystko w 1 kabinie tak jak napisane, przesiadam sie do drugiej, bateria w drugiej nie ma juz ikonki (power) po jej zalaczeniu i aktywacji kabiny nie moge podniesc pantografu, po wlaczeniu baterii w 1 kabinie i aktywacji w 2 moge zapalic swiatla ale dalej pantograf nie idzie w gore.

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, misialec napisał(a):

Po podlaczeniu wagonów , wylaczam wszystko w 1 kabinie tak jak napisane, przesiadam sie do drugiej, bateria w drugiej nie ma juz ikonki (power) po jej zalaczeniu i aktywacji kabiny nie moge podniesc pantografu, po wlaczeniu baterii w 1 kabinie i aktywacji w 2 moge zapalic swiatla ale dalej pantograf nie idzie w gore.

Nie trzeba wyłączać baterii przy zmianie kabiny, zwłaszcza, że w tej lokomotywie włącznik baterii działa tylko w kabinie pierwszej (w drugiej można go przełączyć, ale nic nie robi). Upewnij się, że przy sprzęganiu łączysz tylko sprzęg i hamulec, nie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko poszło, robiłem błąd że wyłączałem baterie, ładnie szło dopóki sprężarka przestała mi nabijać, po zmianie kabiny nie chciało nabijać powietrza , po 4-5 zmianie kabiny nie byłem wstanie zwolnić hamulca bo miałem za mało nabitego powietrza. Problem ze sprężarka 

Link to comment
Share on other sites

Scenariusz super, tylko napotkałem dziwny problem. Gdy zmieniałem kabinę pod tarczą TM1, wjechał (lub bardziej próbował wjechać) we mnie skład wagonów intercity jadący tyłem. Gdy wagony były bliskie kolizji z lokomotywą, zniknęły, a sygnał zezwalający na jazdę wygasł uniemożliwiając kontynuacje scenariusza. Próbowałem zmieniać kierunek jazdy oraz użyć ZEW3, ale spodziewanie bez efektów. Wcześniej, w innej sytuacji, miałem wrażenie, że na rozjazdach byłem bliski kolizji z elfem KŚ, ale tutaj nic się nie stało i mogło mi się tylko wydawać. 
Nie widziałem w tym wątku podobnych problemów, więc być może błąd wynika z odpalenia SimRaila przez Protona na Linuxie, jednak wolę to zgłosić.


image.thumb.png.c1292916cd2b3d8dfe73db2c639bbee9.png

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, x.Asbiee napisał(a):

być może błąd wynika z odpalenia SimRaila przez Protona na Linuxie, jednak wolę to zgłosić.

Dzięki za informację. Generalnie w zależności od timingu jest mała szansa, że coś się wysypało przy ustawianiu przebiegów dla pociągu i może jakiś pociąg złapał sygnał nieprzeznaczony dla niego - przy takiej ilości ruchu AI w scenariuszu bardzo ciężko wyeliminować wszystkie możliwe błędy tego typu i mogą one nie wyjść przy testach, niemniej jednak śmiało możesz mi wysłać log z przejazdu na priv to chętnie przejrzę, czy coś się da ustalić z tego.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podobał mi się ten scenariusz, ciężko było mi go kilka razy powtórzyć ze względu na popełnione błędy, ale ostatecznie się udało.
Dziękuję bardzo za ten scenariusz, bardzo mi się spodobał!!

Jeśli nie masz nic przeciwko, nakręcę film na YouTube, aby pokazać Twój scenariusz

Edited by JLPlaying
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy