Jump to content

Dyskusja o Roadmapie SR


Sn1ck3rs

Recommended Posts

14 godzin temu, Kolejarz1982 napisał(a):

Po dzisiejszym ogloszeniu na FB ze trasa lata 80 bedzie dodana za darmo z wyjsciem ze EA jest raczej martwiaca bo z tego co widac trasa jest dopiero w bardzo wczesnym etapie deweloperskim i napewno bardzo opozni wyjscie z EA

Niekoniecznie - w końcu deklarowali '80 na samym początku, więc może teraz dopiero pokazali screena żeby nakręcić hype - i zwróćcie uwagę, dworzec jest pokazany od wejścia (od strony normalnie niewidocznej) czyli wykonali dobrą, nikomu niepotrzebną robotę. Przypadek? Nie sądzę.

Po drugie informacja np. że pracują "nad scenerią na stacjach i szlakach: Łódź Kaliska" oznacza zapewne wersję letnią, zimową, '80, a może jeszcze oznaczać wersję zimową '80, nastawnie, torowiska, układ ruchu, itp - czyli lakoniczne info które może oznaczać wszystko.

 

Trzecią poszlaką jest nagłe Q&A i opóźnienie raportu za tydzień - moim zdaniem są przy końcówce i przed końcem roku dostaniemy Łódź z Krakowem.  Przekonamy się jutro :classic_laugh: - liczę na coś więcej niż suchy raport i jeden screen.

Nie żeby było różowo, brak hot-fixów to strzał w kolano. Aczkolwiek poważniejszych bugów chyba nie ma.  

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Bazinga napisał(a):

Zakładając, że ktoś dobrze pamięta trasę z lat 80 to w 2024 roku ma z 60+ lat. A jeżeli ktoś nie pamięta to im to wszystko jedno, bo historyczna trasa i tak nie połechta sentymentu, którego nie doświadczyli.

Przesada. Nie mam 60+, a pamiętam.

Mi się podoba to, że (pewnie) dla Parowozu tworzą wersję scenerii z epoki - jak w profesjonalnym modelarstwie - to ma istotne znaczenie. Ale już np. nie bardzo dbają o zachowanie detali. Np. gdzie jest model brudzenia?  W PRL wszystko było usyfione/mocno zużyte 😉 - poza przysłowiową trawą na 1 maja 😄. Mają także problem z zachowaniem skali (zobacz rozmiar płyt chodnikowych) i to nie tylko w tej scenerii, bo szerzej to: znaki drogowe; niektóre wiaty przystankowe; kierowcy w niektórych autach; zieleń, itp. Ale kiedyś zajmowałem się modelarstwem, może stąd moje zboczenie... 😉 

  • Like 2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem do końca roku nastąpi jedna albo dwie duże rzeczy: albo wyjście z EA razem z Krakowem albo wydanie DLC Łódź-Warszawa albo obie naraz. Ostatni duży update był na jesień 2023. Więc rok później kolejny. Są też uruchomione pytania do Prezesa. Więc się coś szykuje 🙂 

Edited by adamets2
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, adamets2 napisał(a):

Moim zdaniem do końca roku nastąpi jedna albo dwie duże rzeczy

od razu pisałem, że gwiazdka w roadmapie z wiosny oznacza, że to dojedzie na gwiazdkę. Cieszę się, że też tak myślisz 😉 

Ale ciekawe jak dalej chcą zadziałać z SR? Niestety nawet jak odpowiedzą, że patrzą super optymistycznie w przyszłość, to takie czy inne deklaracje warto przyjmować z dużą ostrożnością.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, misiek_131415 said:

A po czym po wnioskujesz? Widzisz tylko kielichy katowickie, żuka, stara i maluszka. 

Wnioskuje to poprzez jakichkolwiek innych zdjec niz z Katowic ktore prezentuja tylko nie dokonczone rzeczy a zeby odtworzyc ta trase to musze zrobic sporo modeli jak np budynkow dworcowych chocby ze Strzemieszyc czy Kazimierza, jakby mieli cos wiecej to by pokazali jak np pokazuja przedluzenie do Krakowa czy Lodzi.

19 hours ago, misiek_131415 said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Kolejarz1982 napisał(a):

akby mieli cos wiecej to by pokazali jak np pokazuja przedluzenie do Krakowa czy Lodzi.

19 maja 2023 tutaj na forum wrzucono zdjęcie lokomotywy Skoda stojącej na dworcu w Hamburgu.  Mało kto zauważył ten detal że Skoda stoi na dworcu w Hamburgu. Bo nie znam innego dworca o takim przeszkleniu i napisie PHILIPS jak Hamburg. Może się wkrótce okazać że w szufladach Simkol ma wiele niespodzianek. 

A dlaczego nie pokazują? Przecież Pan Prezes stwierdził że hejtujemy, wymuszamy informacje i terminy i odetnie graczy od informacji. I możliwe że odciął:) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.09.2024 o 19:03, misiek_131415 napisał(a):

Bo nie znam innego dworca o takim przeszkleniu i napisie PHILIPS jak Hamburg. Może się wkrótce okazać że w szufladach Simkol ma wiele niespodzianek.

ale to był render firmy współpracującej. Mogli sobie model postawić gdzie chcą i nie musiał to być fragment SR

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, misiek_131415 napisał(a):

No i pojawił się. Spadki napięcia bardzo ciekawa rzecz. Bardzo.

Zgadza się. Nie wiem czy oglądasz czasem kanał 850kN. Tam były odcinki (dawno), w których autor nie mógł rozbujać składu bo miał za niskie napięcie. Z drugiej strony (innym razem), stał pod semaforem w byku, a w tym czasie hamujące rekuperacyjne EZTy wywalały mu bezpiecznik szybki - za wysokie napięcie. Więc scenariuszy wykorzystania takiej symulacji byłoby trochę. 🙂 Tylko, czy faktycznie da się do tego dobrać - zobaczymy.

Edited by qbahn
  • I disagree 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Co to może znaczyć?

Cytat
  • dodano chowanie figurek maszynisty w nieaktywnych pojazdach

Czy "niekatywne" znaczy stojące na bocznicach? Swoją drogą same składy, luzaki, czy same wagony stojące na bocznicach wprowadziło by tyle samo magii do świata gry, co zawalone podróżnymi perony na pociągi dalekobieżne*.

* nie tylko dalekobieżne - kto mieszka w Katowicach to wie co się dzieje na linii S1 w godzinach szczytu

 

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, PL_Andrev napisał(a):

Swoją drogą same składy, luzaki, czy same wagony stojące na bocznicach wprowadziło by tyle samo magii do świata gry, co zawalone podróżnymi perony na pociągi dalekobieżne*.

Tu zgoda. Ale nie wiem czy zauważyłeś, jak wpływają takie składy na wydajność. Zwłaszcza osobowe (chyba głównie szyby) mają liczne odbicia. Przy pełnej jakości, taki przykładowy EN57, spokojnie dławi mi 4070 Ti Super, a to nie jest słaba karta. Przy niższych też nie jest zbyt różowo. Więc wcześniej chyba musieliby coś z tym zrobić, bo tytuł jest za mocno obciążający, jak na efekty wizualne, które oferuje - moim zdaniem. A odbicia to pewnie czubek góry dopiero... 😄 

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
5 godzin temu, PL_Andrev napisał(a):

Czy "niekatywne" znaczy stojące na bocznicach?

Tak, do tej pory nie było to uwzględniane. A to jest generalnie efekt na zasadzie: nie działa X, poprawiono X, to teraz Y jest bez sensu, poprawiono Y, no to teraz figurka jest bez sensu. Naprawiając jedną prostą rzecz, musiałem to pociągnąć dalej. Ale myślę, że niespodzianka się uda 😉

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, adisuper napisał(a):

Tylko pytanie ile jeszcze poczekamy na niespodziankę, wyjście z Ea, cokolwiek

Ilość poprawek na trasie Tunel-Kraków (poprawki pewnie łącznie z testami) wskazuje że są na etapie poprawek kosmetycznych. A że pracują już nad polepszeniem immersji (składy na bocznicach), które nie mają przełożenia na same trasy można spekulować że są przy końcówce. Obstawiam końcówkę roku, wcześniej powinniśmy otrzymać sesję odpowiedzi Q&A  z już podaną wstępną datą* premiery Łodzi i Krakowa.

* obsuwa możliwa na kolejne bug-fixy

  • Like 1
  • Thanks 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, PL_Andrev napisał(a):

Ilość poprawek na trasie Tunel-Kraków (poprawki pewnie łącznie z testami) wskazuje że są na etapie poprawek kosmetycznych.

Można wiedzieć gdzie te ilości poprawek są podawane? Bo chyba nie chodzi o tygodniowe raporty, gdzie stwierdzenie typu "Prowadzono pracę" może oznaczać zarówno 5 minut jak i 5 dni tych prac i o niczym nie świadczy.

 

2 godziny temu, PL_Andrev napisał(a):

Obstawiam końcówkę roku, wcześniej powinniśmy otrzymać sesję odpowiedzi Q&A  z już podaną wstępną datą* premiery Łodzi i Krakowa.

* obsuwa możliwa na kolejne bug-fixy

Przecież już taką datę mamy 1-3 miesiące licząc od bodajże stycznia 2024. Każda następna data będzie tak samo wiarygodna jak tamta, czyli jak widać wcale.

Tym bardziej jeśli po raz kolejny będzie to data z * - kompletnie nikt w to nie uwierzy patrząc na dotychczasowe mijanie się z terminami.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, zbynak napisał(a):

(...) stwierdzenie typu "Prowadzono pracę" może oznaczać zarówno 5 minut jak i 5 dni tych prac i o niczym nie świadczy.

Można tak powiedzieć. Można też powiedzieć że sam się oszukuję, bo wysuwam wnioski ze strzępków podsyłanych nam, graczom, informacji. To mi się tak wydaje, i rozumiem że możesz mieć swoją opinię, całkowicie przeciwną do mojej.

BTW. Ja też jestem już znudzony tą samą trasą, szczególnie że teraz DLC odcięło część graczy od możliwości jazdy towarami po mniej uczęszczanych trasach. Chętnie bym zajechał na Grochów czy podjechał pod inne składy na bocznicę na Towarowym. No ale na SimRailu świat się nie kończy: śledzę forum, postęp prac, czekam na odpowiedzi Q&A, i liczę że wejdę na nastawnię w Krakowie Głównym jeszcze tej zimy.

  • Like 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy