Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Dyskusja o Roadmapie SR


Sn1ck3rs

Recommended Posts

W dniu 10.08.2024 o 14:46, adamets2 napisał(a):

Co do Train Planet - fajnie, ale naprawdę? Kolejna gra z niemieckimi trasami? Ile można?

To też prawda.

 

W dniu 10.08.2024 o 14:46, adamets2 napisał(a):

uważają, że gracz gra wyłącznie w ich grę i to codziennie... 🙂 No nie... Mam różne symulatory, w nich różne pojazdy i ciężko spamiętać wszystko... W Omsi z 40 autobusów, w TSW4 z 40 różnych pociągów, w SimRail kilka

Po części mają rację. Ja np. mam fazy raz na jedną grę raz na drugą, raz na trzecią i zwykle podczas takiej fazy mielę tylko jedną codziennie. Np. teraz w ramach oczekiwania na kolejny update tutaj plus TSW4 za -80%, przerzuciłem się na TSW4 i odpoczywam od SimRaila żeby bardziej go potem docenić znów - a także żeby go sobie nie znudzić do bólu, no bo nie ma kontentu, tak jak piszecie. 

@adamets2 Ty jak widzę jesteś zupełnie innym typem gracza, takim roztrzepanym po wielu grach. Zapewne dla takich ludzi właśnie TSW ma te wszystkie podpowiedzi Driver Assist, zaznaczę WYŁĄCZALNE, a w zasadzie ustawia się ich poziom. Zawsze jestem zwolennikiem dogadzania wszystkim w taki sposób, że można se to dogadzanie wyłączyć jeśli komuś przeszkadza. Ja np. sobie wyłączyłem bo chcę się "użerać" jak czegoś nie wiem, mam w tym fun żeby to rozwikłać samemu i sobie poradzić.
Co nie zmienia faktu, że niektóre rzeczy są niezgadywalne i powinny być uczone. Jak np. to że nie pojedziesz Pendolino jeśli nie zamkniesz drzwi. Boże ile ja na tym czasu straciłem, ostatecznie się musiałem poddać i szukać na jutubie, no bo przecież WSZYSTKIE przełączniki jakie były wcisnąłem już wielokrotnie i w różnych sekwencjach i konfiguracjach.

W dniu 10.08.2024 o 14:46, adamets2 napisał(a):

SimRail "zapomniał" dać jedynie do tej lokomotywy... Dlaczego na nią akurat padło nie wiem do dzisiaj 🙂 

Łatwo się domyśleć. Zapewne czas, poziom skomplikowania + może czekali na ETCS, żeby zrobić od razu dobry tutorial z tym.

 

W dniu 10.08.2024 o 15:00, PL_Andrev napisał(a):

Nie ma contentu aby grać non stop

No właśnie.

21 godzin temu, Sn1ck3rs napisał(a):

Skoro temat jest w offtopicu a nie zaglądałem na forum od dobrych 3-4 miesięcy a tu nagle 800 wiadomości XD

To nie ja! 😛

 

2 godziny temu, adamets2 napisał(a):

My tu gadu gadu, narzekamy, marudzimy, a tymczasem na dzień 11.08.2024 zarówno SimRail jak i DLC Cargo Pack mają rewelacyjną ocenę: wszystkie bardzo pozytywne dla podstawki i w większości pozytywne dla DLC...

W takim układzie widać, że graczom wszystko bardzo odpowiada, gra się świetnie sprzedaje, a my tu tylko marnujemy swój czas 🙂 

Dodam, że oceny: wszystkie bardzo pozytywne zdarzają się przy grach nie za często 🙂 

Wcale nie tak do końca. To jest SimRail:

image.png.eb8ea536fa350a2ad274e4528bc595f4.png

Natomiast gry, które ja osobiście wybieram zwykle nie mają problemów z ocenami, np. BeamNG.drive:

image.png.339c5fef661a5a36ead19664af4ce804.png

Derail Valley:

image.png.3a1e9e8a615383767eea8aa81fdbea03.png

Factorio:

image.png.fb1b647b330949435fe631b6e6de3882.png

GTA5 (wypuszczone w 2015!):

image.png.d61d4060268a2ce5de7c4e5754c95802.png

Civ 6:

image.png.140c4c85f4e73f6fb1fea3b90392f8b4.png

Cyberpunk (też polska gra):

image.png.91655e9635b9c8c6f922901e4fe16bfd.png

Portal (mocno stara gra):

image.png.0922ac377ce5c50c64da3deba81b58bf.png

Fallout 4 (zdaje się mocno hejtowana swego czasu gra):

image.png.f34c42c5b3cb60e084976ce3cdf61614.png

A tu TSW4:

image.png.5c9051531d2f6285c4d0a3d1f994b8d7.png

Jak by nie było, SimRail ma lepsze oceny od TSW póki co (i co ciekawe, ma mniej ocen, ale myślę, że nie wynika z ilości graczy tylko z ich rodzaju).

Dodam jeszcze, że dla SimRaila, trend ocen jest SPADKOWY. Wynika to jasno z tego, że średnia ze świeżych opinii jest gorsza niż ze wszystkich opinii. Także albo się wezmą do roboty szybko, albo stracą dobre imię, a wtedy to już bardzo ciężko je odzyskać.

Edited by PeVoo
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, PeVoo napisał(a):


Co nie zmienia faktu, że niektóre rzeczy są niezgadywalne i powinny być uczone. Jak np. to że nie pojedziesz Pendolino jeśli nie zamkniesz drzwi. Boże ile ja na tym czasu straciłem, ostatecznie się musiałem poddać i szukać na jutubie, no bo przecież WSZYSTKIE przełączniki jakie były wcisnąłem już wielokrotnie i w różnych sekwencjach i konfiguracjach.

Nie szkoda życia? 🙂 Ale wiesz co Ci powiem? Ja zanim w takim TSW4 włączę tutorial na zasadzie przypomnienia też parę min. sam kombinuję 🙂 Coś w tym jest... Czasami dłużej niż 5 min, ale zawsze dochodzę potem do wniosku, że szkoda życia 🙂 

No i trzeba uczciwie powiedzieć, że w TSW4 w trybie scenariuszy są wszystkie podpowiedzi. Nie ma tylko w trybie rozkładów na którym ja gram. Więc analogicznie jeśli uznamy, że w SimRail są scenariusze, a nie rozkłady (choć wg mnie to w istocie bardziej przypomina rozkłady z TSW) to by nie było tych podpowiedzi. Przy czym dla mnie system podpowiedzi powinien być nieco inny niż w TSW4 (gdzie też nie jest doskonały) o czym piszę w poście poniżej.

No i nie wiem ile graczy może mieć taką cierpliwość żeby dostać grę, zamarzyć np. żeby pojechać sobie Pendolino, nie dostać tutoriala i szukać po jutubach, ale skoro (...) :

4 godziny temu, PeVoo napisał(a):

Dodam jeszcze, że dla SimRaila, trend ocen jest SPADKOWY. Wynika to jasno z tego, że średnia ze świeżych opinii jest gorsza niż ze wszystkich opinii. Także albo się wezmą do roboty szybko, albo stracą dobre imię, a wtedy to już bardzo ciężko je odzyskać.

Akurat w DLC cargo startował od ocen mieszanych... Tego jestem pewien bo przez jakieś 2-3 dni zaraz od premiery sprawdzałem. Dzisiaj w większości pozytywne...

(...) to może nie jest tak źle... 🙂 

A gram w symulatory, które mają nawet oceny mieszane (sporo DLC do Omsi) czy jakieś TramSimy 🙂 więc z SimRail nie jest tak źle.. 🙂 

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, PeVoo napisał(a):

@adamets2 Ty jak widzę jesteś zupełnie innym typem gracza, takim roztrzepanym po wielu grach. Zapewne dla takich ludzi właśnie TSW ma te wszystkie podpowiedzi Driver Assist, zaznaczę WYŁĄCZALNE, a w zasadzie ustawia się ich poziom. Zawsze jestem zwolennikiem dogadzania wszystkim w taki sposób, że można se to dogadzanie wyłączyć jeśli komuś przeszkadza. Ja np. sobie wyłączyłem bo chcę się "użerać" jak czegoś nie wiem, mam w tym fun żeby to rozwikłać samemu i sobie poradzić.

Myślę, że nie tylko ja... Taki streamer o nicku WB też miał problem z SimRail - nie był w stanie uruchomić kibelka, męczył się ok 40 min - gdzieś na wiosnę tego roku. Robił coś nie w takiej kolejności. Wstawiłem nawet link tu na naszym forum. Też gra w różne gry. W symulatory 3xdłużej ode mnie. Ma znaczenie większe rozeznanie i też się męczył. Jeślibym grał wyłącznie w symulatory pociągów i miał jeszcze doświadczenia z Maszyny jestem pewien, że bym wszystko pamiętał, ale myślę, że część graczy jest taka jak jak czy WB. Dla nich wszystkich system opcjonalnych podpowiedzi byłby super rozwiązaniem żeby na samą myśl o odpaleniu gry nie "stresować" się potrzebą nauki. Ja mam papierową ściągę więc ok, poradzę sobie, ale milej by było jakby np. był taki system, że podaję przykład: ktoś uruchamia sprężarkę przed włączeniem baterii i jest podpowiedź uruchom najpierw to i to itd. Dotyczy oczywiście singla bo na multi wskakuje się do już jadącego pociągu więc i dziecko 5 letnie sobie poradzi 🙂 

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, adamets2 napisał(a):

My tu gadu gadu, narzekamy, marudzimy, a tymczasem na dzień 11.08.2024 zarówno SimRail jak i DLC Cargo Pack mają rewelacyjną ocenę: wszystkie bardzo pozytywne dla podstawki i w większości pozytywne dla DLC...

W takim układzie widać, że graczom wszystko bardzo odpowiada, gra się świetnie sprzedaje, a my tu tylko marnujemy swój czas 🙂 

Dodam, że oceny: wszystkie bardzo pozytywne zdarzają się przy grach nie za często 🙂 

może spojrzyj na to inaczej - presja ma sens 😉 😄 

Link to comment
Share on other sites

Bo Ci, którzy kupują je teraz nie wiedzą co było miesiącami zapowiadane i obiecywane, a co faktycznie otrzymali. A osoby, które czekały na wydanie DLC były zawiedzione i wystawili adekwatną ocenę.

Edited by Bazinga
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.08.2024 o 15:12, adamets2 napisał(a):

My tu gadu gadu, narzekamy, marudzimy, a tymczasem na dzień 11.08.2024 zarówno SimRail jak i DLC Cargo Pack mają rewelacyjną ocenę: wszystkie bardzo pozytywne dla podstawki i w większości pozytywne dla DLC...

W takim układzie widać, że graczom wszystko bardzo odpowiada, gra się świetnie sprzedaje, a my tu tylko marnujemy swój czas 🙂 

Dodam, że oceny: wszystkie bardzo pozytywne zdarzają się przy grach nie za często 🙂 

Jakoś po opiniach z forum i poza forum nie przekładają się one na realne doznania 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, adamets2 napisał(a):

No, ale od wydania tego ostatniego DLC i zmian do dzisiaj nie było żadnych znaczących zmian więc jak na razie nie widzę żadnego związku między presją a poprawą ocen.

Przeczytałem i z większością się zgodzę 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Sn1ck3rs napisał(a):

Ej pany czy tylko ja mam problem z dołączeniem ponownie na Discorda Simrila czy mam po prostu za coś bana nawet nie wiedząc XD

obraz_2024-08-12_193652223.png

A nie jednak sorry poprzednie konto musiałem wylogować, był stres XD 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.08.2024 o 10:26, adamets2 napisał(a):

na razie nie widzę żadnego związku między presją a poprawą ocen.

Naturalnie. To był żart (jako środek zaradczy na minorowe nasTroje) 😉. Aczkolwiek changelog wydusiła społeczność 🙂 
A propos - te animacje sprzęgów Scharfenberga to chyba są pod opcję łączenia EZTów?

Edited by qbahn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zostało opublikowane sprawozdanie z przeprowadzonych prac za miniony tydzień. Co o tym Państwo sądzicie? Podoba mi się w końcu to, że wzięto się za kontynuację prac nad lokomotywą 

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, misiekczołgista napisał(a):

A kiedy zostało utworzone?

Myślisz że 'na zaś' napisali kilka takich raportów i będą je upubliczniać co tydzień aby ludzie dali im spokój?


No ale widzę że pracują nad ustawieniem kamery w pociągach - super, żeby tylko to ustawienie nie było uniwersalne a dla każdej lokomotywy osobne i będzie bajka przynajmniej w tej jednej kwestii. Jak ktoś z SR to czyta (a chyba powinien przed akceptacją mojego postu ;)) to do tego okna możecie jeszcze dodać ustawienie FOV co by nie trzeba było szukać tego w osobnym miejscu jakim jest menu.

Edited by Rafał
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, misiekczołgista napisał(a):

A kiedy zostało utworzone? 

A po co Ci to wiedzieć? Wg. mnie wszystko jedno. Ważne, że mamy poczucie, iż jest (pro)gres. 😉 I tak nie zweryfikujesz, czy i kiedy prace miały miejsce. 🙂 Ale prawdopodobnie wątek był utworzony wcześniej, a potem przemianowany - widać w historii.

Edited by qbahn
Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.08.2024 o 14:11, KOlorowy napisał(a):

Co o tym Państwo sądzicie?

To ja cofnę się jeszcze do poprzedniego podsumowania. Nowy model torów, porośnięty jakąś zieleniną- od betatestów bolało mnie, że tory są ładne, ale nowiutkie i sterylne. Teraz jest szansa na jakąś drobną zmianę 🙂

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Gdzieś ty wyczytał, że ma być darmowe? Ja mam na liście życzeń ze zniżką lojalnościową - całe 10% co robi cenę 208zł i nie zamierzam kupować w tym roku bo to parodia co robi Dovetail. Poczekam na TSW6 na przyszły rok 🙂 Oni tak przeginają, że to jest poza skalą. To co powinno być darmowym update to robią jako kolejne części. To dopiero irytacja. Ludzi od SimRail jestem w stanie zrozumieć, że mają więcej pracy niż przypuszczali i update idą wolniej od zakładanych, ale wyciąganie kasy od fanów symulatorów po 140zł za DLC i robienie kolejnych części co rok tylko po to żeby jeszcze więcej zarobić to przesada.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, adamets2 napisał(a):

Gdzieś ty wyczytał, że ma być darmowe? Ja mam na liście życzeń ze zniżką lojalnościową - całe 10% co robi cenę 208zł i nie zamierzam kupować w tym roku bo to parodia co robi Dovetail. Poczekam na TSW6 na przyszły rok 🙂 Oni tak przeginają, że to jest poza skalą. To co powinno być darmowym update to robią jako kolejne części. To dopiero irytacja. Ludzi od SimRail jestem w stanie zrozumieć, że mają więcej pracy niż przypuszczali i update idą wolniej od zakładanych, ale wyciąganie kasy od fanów symulatorów po 140zł za DLC i robienie kolejnych części co rok tylko po to żeby jeszcze więcej zarobić to przesada.

Za darmo jest tylko Starter Pack + wszystkie DLC z poprzednich odsłon jeśli sie kupiło.

Odbiór Startera startuje 17 września i potrwa dokładnie 30 dni . Zeby odebrac Starter Pack nie musicie miec poprzednich części gry. Przez 30 dni jest do odebrania dla kazdego.

 

Zrzut ekranu 2024-08-21 174525.png

  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.08.2024 o 19:57, Roxy Migurdia napisał(a):

Juz jest zapowiedz TSW 5. 

Nie ma multi, nie ma dyspozytornii, nie ma komunikacji, nie ma klimatu PKP

Wiesz, TSW nie jest dla ludzi którzy z takich czy innych powodów mają słabość do PKP. Kupiłem SR jeszcze w promo tylko po to żeby się kilka razy przejechać po każdej z tras, ale teraz wolę albo jakieś cargo, albo posiedzieć na nastawni i sprawia mi to największą przyjemność - szczególnie jeżeli zrobi się korek. Jeszcze gdyby nie ta Dańdówka... 

  • Like 3
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, PL_Andrev napisał(a):

Nie ma multi, nie ma dyspozytornii, nie ma komunikacji, nie ma klimatu PKP

Wiesz, TSW nie jest dla ludzi którzy z takich czy innych powodów mają słabość do PKP. Kupiłem SR jeszcze w promo tylko po to żeby się kilka razy przejechać po każdej z tras, ale teraz wolę albo jakieś cargo, albo posiedzieć na nastawni i sprawia mi to największą przyjemność - szczególnie jeżeli zrobi się korek. Jeszcze gdyby nie ta Dańdówka... 

Od premiery gry czyli 13 stycznia 2023 ile zostało wydanych nowych tras? Zadna. To dzięki nowym trasom i nowym taborom gra przyciąga ludzi. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy