Jump to content

Dyskusja o Roadmapie SR


Sn1ck3rs

Recommended Posts

Mam kilka pytań do Pana @Królik Uszasty i proszę, aby się Pan w jakikolwiek sposób do tego ustosunkował.

1. Czy kolejny planowany update gry to będzie już wyjście z Early Access i tym samym zostanie udostępniona trasa Tunel-Kraków?

2. Czy jest możliwość zaprezentowania jakiegoś screena z Edytora, który również ma być udostępniony? Jeśli nie, to czy może Pan napisać jakie funkcjonalności będzie posiadał ów edytor? Np. czy będzie tak jak np. w TSW, gdzie możemy sobie wybrać konkretną trasę, tabor, porę roku, porę dnia, dynamiczną pogodę? I czy np. dajmy na to na trasie Katowice-Sędziszów lub w przyszłości dodanej trasie Warszawa-Pabianice, będzie można wybrać/zaznaczyć sobie stacje/przystanki osobowe, na których będzie się zatrzymywał skład?

3. Czy w planowanym dodatku Warszawa-Pabianice będzie możliwość przejazdu tunelem średnicowym, z możliwością zatrzymania się na stacjach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Ochota i tym samym, czy zostanie dodana stacja Warszawa-Śródmieście?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, maszynista_ezt napisał(a):

Mam kilka pytań do Pana @Królik Uszasty i proszę, aby się Pan w jakikolwiek sposób do tego ustosunkował.

1. Czy kolejny planowany update gry to będzie już wyjście z Early Access i tym samym zostanie udostępniona trasa Tunel-Kraków?

2. Czy jest możliwość zaprezentowania jakiegoś screena z Edytora, który również ma być udostępniony? Jeśli nie, to czy może Pan napisać jakie funkcjonalności będzie posiadał ów edytor? Np. czy będzie tak jak np. w TSW, gdzie możemy sobie wybrać konkretną trasę, tabor, porę roku, porę dnia, dynamiczną pogodę? I czy np. dajmy na to na trasie Katowice-Sędziszów lub w przyszłości dodanej trasie Warszawa-Pabianice, będzie można wybrać/zaznaczyć sobie stacje/przystanki osobowe, na których będzie się zatrzymywał skład?

3. Czy w planowanym dodatku Warszawa-Pabianice będzie możliwość przejazdu tunelem średnicowym, z możliwością zatrzymania się na stacjach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Ochota i tym samym, czy zostanie dodana stacja Warszawa-Śródmieście?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Prędzej odpowie ile Ci przysługuje urlopu taryfowego, ile w tym masz dni "na żądanie" i dodatkowych dni wolnych płatnych 50% tzw. siły wyższej 

  • I disagree 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Falan napisał(a):

Prędzej odpowie ile Ci przysługuje urlopu taryfowego, ile w tym masz dni "na żądanie" i dodatkowych dni wolnych płatnych 50% tzw. siły wyższej 

Pan Królik to jedyny któremu się jeszcze coś chce pisać albo jedyny którzy nie boi się napisać. Nie traćmy tej ostatniej nitki komunikacji. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, maszynista_ezt napisał(a):

1. Czy kolejny planowany update gry to będzie już wyjście z Early Access i tym samym zostanie udostępniona trasa Tunel-Kraków?

30 marca w tym wątku Pan Prezes napisał:

 

"Informowaliśmy za to, że ETCS zostanie wydany osobno jako ostatni update przed wyjściem gry z early access i tak też się stanie."

"Nigdy nie mówiliśmy, że ET22 wyjdzie razem z Łodzią - od początku wszędzie przedstawiamy te 2 rzeczy jako niezależne dodatki, podobnie jak kwestia, że rzekomo Kraków i parowóz wyjdą przed końcem EA"

 

Tak więc chyba masz odpowiedź od najważniejszej osoby. 

 

 

 

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, misiekczołgista napisał(a):

Pan Królik to jedyny któremu się jeszcze coś chce pisać albo jedyny którzy nie boi się napisać. Nie traćmy tej ostatniej nitki komunikacji. 

Widocznie nic nie wnosi do dyskusji, skoro ludzie zadają te same pytania od czasu ostatniej aktualizacji, ale fakt może wkrótce będą poradniki jak założyć ZZ

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 godziny temu, maszynista_ezt napisał(a):

Mam kilka pytań do Pana @Królik Uszasty i proszę, aby się Pan w jakikolwiek sposób do tego ustosunkował.

1. Czy kolejny planowany update gry to będzie już wyjście z Early Access i tym samym zostanie udostępniona trasa Tunel-Kraków?

2. Czy jest możliwość zaprezentowania jakiegoś screena z Edytora, który również ma być udostępniony? Jeśli nie, to czy może Pan napisać jakie funkcjonalności będzie posiadał ów edytor? Np. czy będzie tak jak np. w TSW, gdzie możemy sobie wybrać konkretną trasę, tabor, porę roku, porę dnia, dynamiczną pogodę? I czy np. dajmy na to na trasie Katowice-Sędziszów lub w przyszłości dodanej trasie Warszawa-Pabianice, będzie można wybrać/zaznaczyć sobie stacje/przystanki osobowe, na których będzie się zatrzymywał skład?

3. Czy w planowanym dodatku Warszawa-Pabianice będzie możliwość przejazdu tunelem średnicowym, z możliwością zatrzymania się na stacjach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Ochota i tym samym, czy zostanie dodana stacja Warszawa-Śródmieście?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Nie jestem co prawda Królikiem Uszastym ani żadną osobą związaną ze studiem, ale spróbuję ci odpowiedzieć:

1. Nie wiem. Nie wiadomo.

2. Nie ma takiej możliwości. Nie mogę napisać.

3. Nie wiem. Nie wiadomo.

🙂

Też dziękuję za pytania i pozdrawiam

A odnośnie pkt. 2 bardzo bym chciał aby tak było jak piszesz.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, maszynista_ezt napisał(a):

2. Czy jest możliwość zaprezentowania jakiegoś screena z Edytora, który również ma być udostępniony? Jeśli nie, to czy może Pan napisać jakie funkcjonalności będzie posiadał ów edytor? 

Zdaje się że dewsi mają bana na odpowiedzi tego typu. Na jakimś filmiku YT znalazłem info pochodzące od prezesa, że jednak edytor będzie miał możliwość tworzenia własnych tras. Z drugiej strony cała magia odbywa się na multiplayer między maszynistami a nastawniczymi, więc aby zachować ducha gry to wszystko musiałoby się znaleźć na dedykowanym serwerze, uwzględniającym możliwość importu zewnętrznych tras.

 

 

5 godzin temu, maszynista_ezt napisał(a):

Np. czy (...) możemy sobie wybrać konkretną trasę, tabor, porę roku, porę dnia, dynamiczną pogodę?

 

A czy te funkcjonalności nie są już dostępne w formie scenariuszy?

 

 

5 godzin temu, maszynista_ezt napisał(a):

3. Czy w planowanym dodatku Warszawa-Pabianice będzie możliwość przejazdu tunelem średnicowym, z możliwością zatrzymania się na stacjach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Ochota i tym samym, czy zostanie dodana stacja Warszawa-Śródmieście?

 

Hę? To jest coś takiego planowane? Jakieś źródło?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 godziny temu, Falan napisał(a):

Widocznie nic nie wnosi do dyskusji,

Wg. mnie, wnosi. Poza tym daje znać, że czyta i analizuje.

PS. Na jego miejscu też bym nie klepał odpowiedzi do kolejnego podobnego zarzutu czy pytania, bo to pewnie nie jego działka.

Edited by qbahn
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, PL_Andrev napisał(a):

Zdaje się że dewsi mają bana na odpowiedzi tego typu. Na jakimś filmiku YT znalazłem info pochodzące od prezesa, że jednak edytor będzie miał możliwość tworzenia własnych tras. Z drugiej strony cała magia odbywa się na multiplayer między maszynistami a nastawniczymi, więc aby zachować ducha gry to wszystko musiałoby się znaleźć na dedykowanym serwerze, uwzględniającym możliwość importu zewnętrznych tras.

A czy te funkcjonalności nie są już dostępne w formie scenariuszy?

Hę? To jest coś takiego planowane? Jakieś źródło?

Ad 3. Nie ma źródło - więc dlatego jest pytanie do devów

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, qbahn napisał(a):

Wg. mnie, wnosi. Poza tym daje znać, że czyta i analizuje.

PS. Na jego miejscu też bym nie klepał odpowiedzi do kolejnego podobnego zarzutu czy pytania, bo to pewnie nie jego działka.

To się zagadka rozwiązała. 

Po ciężkim dniu pracy polegającym na czytaniu i analizach (oczywiście bez odpowiedzi na konkretne pytania, bo od tego jest ktoś inny), tylko myśli jak ustrzelić prezesa na kolejny piątek i poniedziałek wolny xD

Szanowne grono, za dużo postów na tym forum. Czytanie i analizy zespołu Simrail powodują kolejne przesunięcia 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, PL_Andrev napisał(a):

Hę? To jest coś takiego planowane? Jakieś źródło?

Źródło o nazwie: Ogłoszenia, Facebook, Discord

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Marcion napisał(a):

Źródło o nazwie: Ogłoszenia, Facebook, Discord

Codziennie jestem na tym forum i nie zauważyłem żeby ktoś z decyzyjnych takie coś powiedział. Facebook? Też nikt nie mówił o Ochota czy Powiśle. Możesz podać linka do tej wiedzy? 

Wszystko w normie w sumie. Jednolity czytelny przekaz informacji od developera gry do klienta to tutaj mrzonka. Trzeba być na kilku grupach zalogowanych i jeszcze prywatne konta na X przeglądać. 

 

 

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, misiekczołgista napisał(a):

Codziennie jestem na tym forum i nie zauważyłem żeby ktoś z decyzyjnych takie coś powiedział. Facebook? Też nikt nie mówił o Ochota czy Powiśle. Możesz podać linka do tej wiedzy? 

Wszystko w normie w sumie. Jednolity czytelny przekaz informacji od developera gry do klienta to tutaj mrzonka. Trzeba być na kilku grupach zalogowanych i jeszcze prywatne konta na X przeglądać. 

Co fakt to fakt. Również proszę o potwierdzenie takowych informacji 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, maszynista_ezt napisał(a):

3. Czy w planowanym dodatku Warszawa-Pabianice będzie możliwość przejazdu tunelem średnicowym, z możliwością zatrzymania się na stacjach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Ochota i tym samym, czy zostanie dodana stacja Warszawa-Śródmieście?

Już chyba wiem, kolega ma na myśli dodatek Łódź.

Dewsi jakiś czas temu pokazali zakres planowanej trasy:

Odpowiedź na wszystkie pytania z pkt 3 brzmi: NIE

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Albi_PL napisał(a):

A ja obstawiam, że trasa do Krakowa  jak i Łodzi to będą 2 DLC. 

Ale tutaj nie ma co obstawiać. Wiadome jest, że trasa Tunel - Kraków będzie darmową aktualizacją (spóźnioną kilka miesięcy, ale jednak), a trasa do Łodzi będzie płatnym dodatkiem. Teraz proszę zobaczyć, co dzieje się, gdy nie mamy CENTRALNEGO ŹRÓDŁA INFORMACJI. Mało?

  • Thanks 1
  • I agree 8
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, misiekczołgista napisał(a):

Codziennie jestem na tym forum i nie zauważyłem żeby ktoś z decyzyjnych takie coś powiedział. Facebook? Też nikt nie mówił o Ochota czy Powiśle. Możesz podać linka do tej wiedzy? 

Wszystko w normie w sumie. Jednolity czytelny przekaz informacji od developera gry do klienta to tutaj mrzonka. Trzeba być na kilku grupach zalogowanych i jeszcze prywatne konta na X przeglądać. 

Było pytanie o planowany dodatek czyli o DLC.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Marcion napisał(a):

Było pytanie o planowany dodatek czyli o DLC.

Pytań to była cała masa, bardziej mnie interesują odpowiedzi, ale tych nie widać 😐

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, zbynak napisał(a):

Pytań to była cała masa, bardziej mnie interesują odpowiedzi, ale tych nie widać

No tak, mogłaby istniej aktualizowana na bieżąco roadmapa, mógłby być FAQ jakiś, ale na co to komu?

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 godziny temu, Rafał napisał(a):

No tak, mogłaby istniej aktualizowana na bieżąco roadmapa, mógłby być FAQ jakiś, ale na co to komu?

Od kilku miesięcy o to apelujemy. Mój wątek siedzi w OffTopic na temat zmian na forum i nawet pies z kulawą nogą nie zainteresuje się. Już któryś z kolegów tutaj wspominał, że nikt nie będzie skakał między forum, Discordami, stroną na Facebooku, a prywatnymi kontami na Twitterze bo to jest czysty abaurd. 

(Poprzedni wpis został edytowany. Wyszło zwykłe nieporozumienie i wyglądało na to, jakoby miał wyjść jeszcze jeden dodatek na zasadzie przejazdu tunelem średnicowym i możliwości przejazdu przez pomniejsze Warszawy (Stadion, Śródmieście itd.). Chodziło o dodatek Warszawa - Łódź, a nie Warszawa - Pabianice (przynajmniej z tego co rozumiem).

Edited by KOlorowy
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 godzin temu, misiekczołgista napisał(a):

Gdzie? Tutaj na forum czy na prywatnej zamkniętej grupie? Mógłbyś coś podać bardziej dokładnie? 

Kilka postów wyżej został podany link, ale widocznie trzeba konkretnej wiadomości aż podać. 

 

Edited by Marcion
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, KOlorowy napisał(a):

Od kilku miesięcy o to apelujemy. Mój wątek siedzi w OffTopic na temat zmian na forum i nawet pies z kulawą nogą nie zainteresuje się. Zirytowałem się tym, że przypadkowo dowiadujemy się tutaj o jakimś kolejnym dodatku. Podobno miało już nie być nic zapowiadane, a jedynie skupianie się na wydaniu tego, co zostało obiecane. Już któryś z kolegów tutaj wspominał, że nikt nie będzie skakał między forum, Discordami, stroną na Facebooku, a prywatnymi kontami na Twitterze bo to jest czysty abaurd. Pośród setek wiadomości na Discrodzie, ktoś tam rzuci coś o nowym dodatku, a niezliczona ilość graczy, której nie ma w danym miejscu (w tym przypadku chociażby Discord) jest zwyczajnie w świecie niepoinformowana i nieświadoma tego, co będzie w przyszłości dodane. Na miłość boską! Przecież to są potencjalni klienci, którzy być może będą chcieli zapłacić za ten produkt. 

To ja pisałem. Pozdrawiam. Z tym, że ja już porzuciłem wszelkie nadzieje na refleksję twórców nad zmianą komunikacji.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
W dniu 7.07.2024 o 15:35, Rafał napisał(a):

I może to powód dla którego słabo ci idzie ten biznes, skoro zamiast iść z falą i się rozwijać jak dobrze idzie to ty bierzesz urlop? Dobrze że branża hotelarska nie kieruje się twoją logiką bo nie było by hoteli w okresie wakacyjnym xD

No właśnie nie biorę 🙂 Żadnego urlopu od 10 lat nie wziąłem...* Masz ewidentne problemy ze zrozumieniem mnie lub/i masz jakąś niechęć do mnie albo czytasz wyrywkowo. W każdym raziie Peace 🙂 😍

*prawie żadnego - ten urlop co pisałem co wziąłem 2 tygodniowy to było 8 lat temu 🙂 Bo właśnie jak piszesz - szło dobrze to byłem na fali i nie brałem urlopów, ale niestety obecnie w wyniku własnych błędów fala mnie wyrzuca na brzeg

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Marcion napisał(a):

Kilka postów wyżej został podany link, ale widocznie trzeba konkretnej wiadomości aż podać. 

No to jeszcze raz wklejam pytanie na które odpowiedz podobno tam jest wg Ciebie. Na to pytanie odpowiedziałeś że forum, facebook, discord jest odpowiedz.  Więc proszę Cię pokaż te odpowiedzi na te pytanie. 

3. Czy w planowanym dodatku Warszawa-Pabianice będzie możliwość przejazdu tunelem średnicowym, z możliwością zatrzymania się na stacjach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Ochota i tym samym, czy zostanie dodana stacja Warszawa-Śródmieście?

I proszę mi pokazać w tych linkach gdzie masz te stacje pokazane. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy