Jump to content

Dyskusja o Roadmapie SR


Sn1ck3rs

Recommended Posts

@Roxy Migurdia聽za to Dovetail wydaje co 2 miesi膮ce tras臋 na 30min-40min po 184z艂 馃ぃ聽To teraz sobie podziel ca艂y odcinek od Warszawy do Katowic na kawa艂ki po 30-40min i tak samo z Katowic do S臋dziszewa i policz ile mia艂by艣 tras od tego 13.01.2023? 馃檪聽Tyle samo co pazerne Dovetail wyda艂o? Co艣 podobnie. Tylko tu masz wszystko bez 艣ciemy za 150z艂 a nie za 1500z艂 馃檪

Edited by adamets2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Godzin臋 temu, Roxy Migurdia napisa艂(a):

Od premiery gry czyli 13 stycznia 2023 ile zosta艂o wydanych nowych tras? Zadna. To dzi臋ki nowym trasom i nowym taborom gra przyci膮ga ludzi.聽

Nie wiem czy mam racj臋 ale co艣 kojarz臋 偶e dodali Wschodnia - Kozio艂 - 艁c. Niby niewiele ale jednak dodali.聽

  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
14 godzin temu, misiekczo艂gista napisa艂(a):

Nie wiem czy mam racj臋 ale co艣 kojarz臋 偶e dodali Wschodnia - Kozio艂 - 艁c. Niby niewiele ale jednak dodali.聽

Plus oczywi艣cie tor do艣wiadczalny w 呕migrodzie na potrzeby samouczk贸w ETCS.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, uetam napisa艂(a):

Plus oczywi艣cie tor do艣wiadczalny w 呕migrodzie na potrzeby samouczk贸w ETCS

dorzu膰cie tam jaki艣 tabor... np. do test贸w zderzeniowych 馃槃. Chyba tam kiedy艣 robili takowe... By艂by to bodaj偶e pierwszy symulator kolei z takimi scenariuszami 馃槈

Link to comment
Share on other sites

W dniu 23.08.2024 o 19:16, Roxy Migurdia napisa艂(a):

Od premiery gry czyli 13 stycznia 2023 ile zosta艂o wydanych nowych tras? Zadna. To dzi臋ki nowym trasom i nowym taborom gra przyci膮ga ludzi.聽

Jasne - TSW bawi tysi膮ce graczy.聽Ale cz臋艣膰 gier (np SR) przyci膮ga do siebie niepowtarzalnym klimatem.

BTW. Dzi臋ki raportom z post臋p贸w prac du偶o cz臋艣ciej wchodz臋 na forum, a przy okazji i do gry.聽:classic_laugh:

Edited by PL_Andrev
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Por贸wnywanie TSW i SR nie ma sensu. Przede wszystkim r贸偶ne kraje do je偶d偶enia, r贸偶ny tabor i w艂a艣nie r贸偶ne d艂ugo艣ci tras. SR ma rozmach bo mamy ca艂y odcinek Warszawa-CMK-Katowice. Skala przygniataj膮ca i nieosi膮galna dla Dovetail. I to jest dla mnie du偶y plus. Wszak 艂atwiej jest zrobi膰 r贸偶nej d艂ugo艣ci s艂u偶by maj膮c do dyspozycji tak d艂ugi szlak i z kolei je艣li mamy czas to mo偶emy sobie "pykn膮膰" i Pendo na ca艂o艣ci czy poturla膰 si臋 bruttem 4 godziny. Je艣li nie mamy czasu to wskakujemy, jedziemy jaki艣 odcinek i przekazujemy sk艂ad. Do TSW siadamy, mamy 5 godzin, czteropak a i tak poje藕dzimy kikutami bez pe艂nej relacji.

SR mnie niezmiennie cieszy od pocz膮tku. Mam czysto kolejowe podej艣cie. Uwielbiam kolej i same zwyk艂e przeja偶d偶ki w symku daj膮 mi frajd臋. Kr臋cenie ko艂em, mijanie stacji itp. koi mnie po ca艂ym dniu p臋du w dzisiejszym 艣wiecie. TSW te偶 mam ale tam to odskocznia od czasu do czasu. Nic nie zast膮pi mi klimatu polskiej kolei.聽

Bardzo kibicuj臋 SR i wierz臋, 偶e nast膮pi prze艂om. Przede wszystkim zostanie uporz膮dkowane to co jest tak, 偶eby dzia艂a艂o. Trasy? Niech dopieszcz膮 to co jest, multi i single. Niech dojdzie opcja zapisywania i w miar臋 przyjazny edytor s艂u偶b. Potem przyjdzie czas na tabor i trasy.

Nieco 艣miesz膮 mnie koncerty 偶ycze艅 w innych tematach. Po co? Lepiej od razu napisa膰, 偶e chcemy ca艂膮 Polsk臋 w SR bo wiadomo, 偶e takie by艂oby marzenie wszystkich z nas 馃槈聽Podobnie z taborem. Je艣li nast膮pi prze艂om i ten projekt ma ruszy膰 to b臋dzie i tabor i trasy.

Trzymam kciuki za ekip臋. Ogarn膮膰 aktualne problemy, wyj艣膰 z beta i do przodu.聽

  • Like 5
  • I agree 8
Link to comment
Share on other sites

W dniu 21.08.2024 o 15:32, Roxy Migurdia napisa艂(a):

i gdyby kogo艣 interesowa艂a waga Ca艂ej TSW 4 i wszystkich DLC.

Zrzut ekranu 2024-08-21 152949.png

TSW to mnie mo偶e w pompk臋 poca艂owa膰 - nie ta cena, nie ten klimat. No i akurat ilo艣膰 zajmowanego miejsca na dysku to zdecydowanie nie jest pow贸d do dumy, wi臋c niespecjalnie rozumiem, co chcia艂e艣 przez to osi膮gn膮膰, jeszcze bardziej mnie zniech臋ci膰? Zatem uda艂o si臋. SR jest obecnie w kiepskim miejscu, to fakt, ale to nie oznacza, 偶e TSW ma tutaj co艣 do powiedzenia.

  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

W dniu 2.09.2024 o 10:34, Ensifer napisa艂(a):

TSW to mnie mo偶e w pompk臋 poca艂owa膰 - nie ta cena, nie ten klimat. No i akurat ilo艣膰 zajmowanego miejsca na dysku to zdecydowanie nie jest pow贸d do dumy, wi臋c niespecjalnie rozumiem, co chcia艂e艣 przez to osi膮gn膮膰, jeszcze bardziej mnie zniech臋ci膰? Zatem uda艂o si臋. SR jest obecnie w kiepskim miejscu, to fakt, ale to nie oznacza, 偶e TSW ma tutaj co艣 do powiedzenia.

IMHO 209 z艂 za trzy trasy, to dobra cena jak na tego wydawc臋.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Ensifer napisa艂(a):

Tylko jaki zwi膮zek z prowadzeniem ruchu poci膮g贸w w Polsce ma TSW? Dla mnie to w og贸le nie jest konkurencyjny produkt.

Niekt贸rzy lubi膮 sobie tylko poje藕dzi膰 poci膮gami po r贸偶nych trasach, bez kooperacji z dy偶urnym jako 偶ywym cz艂owiekiem. Dla takich os贸b SR i TSW s膮 produktami konkurencyjnymi do siebie.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim nawet nie to. Niekt贸rzy by si臋 zanudzili na 艣mier膰 je偶d偶膮c tylko po Polsce 馃檪聽W TSW mamy trasy niemieckie, ameryka艅skie, angielskie, francusk膮, szwajcarsk膮 - pi臋kne widoki, nowe miejsca. Zreszt膮 zgodnie z zapowiedziami w SimRail te偶 b臋d膮 zagraniczne wi臋c @Ensifer聽chyba mia艂e艣 na my艣li wy艂膮cznie tryb dy偶urnego bo tu rzeczywi艣cie SimRail nie ma konkurencji, ale dla graczy graj膮cych jako maszyni艣ci jak najbardziej TSW jest konkurencj膮 i to bezpo艣redni膮.

Jak dla mnie nigdy za ma艂o wi臋c w SimRail te偶 bym chcia艂 zobaczy膰 zagraniczne trasy, byle nie niemieckie bo tych jest mn贸stwo ju偶 w TSW 馃檪

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.08.2024 o 18:57, Roxy Migurdia napisa艂(a):

Juz jest zapowiedz TSW 5. A w Simrailu nadal cisza. TSW 5 ma by膰 darmowe podobno.聽

No, te偶 oberwa艂em t膮 wiadomo艣ci膮 w 艂eb. Chwil臋 po tym jak kupi艂em TSW4 na -80% bo wreszcie by艂a godna zni偶ka (godna zawarto艣ci). Teraz si臋 upewni艂em, 偶e TSW nale偶y kupowa膰 (je艣li kto艣 to rozwa偶a) w wakacje na letniej wyprzeda偶y, tu偶 przed wyj艣ciem corocznej nowej wersji. Rok temu te偶 by艂o -80% tu偶 przed wypuszczeniem kolejnej. I tak si臋 nic nie zmienia w kolejnych cz臋艣ciach, wi臋c warto poczeka膰 te par臋 miesi臋cy na -80%.

Ponadto jeszcze nie wypu艣cili TSW5, a ju偶 maj膮 gn贸j na jutubie. I to nie tylko niezale偶ny, ale nawet kole艣, kt贸ry sam si臋 przedstawia jako ich ambasador ("mo偶ecie mnie hejtowa膰", jak m贸wi) nagra艂 film pod tytu艂em Dlaczego nie ciesz臋 si臋 na TSW5, w kt贸rym jedzie po Dovetail i ich polityce. Ale nawet Dovetail chyba zrozumia艂, 偶e a偶 tak bezczeln膮 chciwo艣ci膮 rujnuj膮 sobie nie tylko opini臋, ale te偶 zyski, no i pos艂uchali i wydali to w formie darmowego update'a. Tyle tylko, 偶e ten update jak si臋 spojrzy na ich obrazek to NIC NIE MA - do tego stopnia, 偶e nawet nie mo偶esz w Mastery uczestniczy膰, ani innych takich, w tym zdaje si臋 nowych funkcjonalno艣ci takich jak "route hopping" czy "tryb konduktora" (czyli w zasadzie jak si臋 przesi膮dziesz na to z TSW4 to je艣li dobrze rozumiem nie tylko nie dostaniesz nowych rzeczy z TSW5 ale te偶 stracisz cz臋艣膰 funkcjonalno艣ci z TSW4, dop贸ki nie kupisz prawdziwego TSW5 lub 6 za pe艂n膮 cen臋). No troch臋 grzybni膮 zalatuje. Jedyny plus tego jest taki, 偶e b臋dziesz 艂askawie m贸g艂 KUPI膯 sobie DLC z TSW5 i ono ZADZIA艁A. Do tego ludzie ju偶 narzekaj膮 na krytyczne b艂臋dy i niedor贸bki w TSW5 na 2 tygodnie przed wyj艣ciem, wi臋c nie ma szans 偶eby to naprawili. M.in. zawieszenie kompletnie wy艂膮czyli bo wykryli b艂膮d i b臋dziesz je藕dzi艂 偶elazkiem po stole dop贸ki nie naprawi膮 i nie wypuszcz膮 aktualizacji (w co ludzie 艣mi膮 w膮tpi膰 czy dotrzymaj膮, jak zwykle). Jeszcze nie wypu艣cili, a ju偶 maj膮 syf w internetach. A SimRail le偶y i kwiczy zamiast korzysta膰 z tego i zgarn膮膰 ca艂膮 ich niezadowolon膮 spo艂eczno艣膰 do siebie, p贸ki tamci si臋 nie ogarn膮, bo zawsze jest ryzyko, 偶e w ko艅cu si臋 jednak ogarn膮.

W dniu 23.08.2024 o 11:00, PL_Andrev napisa艂(a):

Nie ma multi, nie ma dyspozytornii, nie聽ma komunikacji, nie ma klimatu PKP

Komentarze pod oficjalnym filmem promuj膮cym TSW5:

image.png.46dfbab38ee216105ca62404ba608fa0.png
馃槃
To chyba dobitnie podsumowuje ca艂y temat 馃槃
艁膮cznie z tym co niekt贸rzy my艣l膮 o dy偶urowaniu i konduktorowaniu聽馃槈

PS: a mo偶e takie loko do SimRaila: 馃槃

  • Haha 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Co艣 si臋 wali to forum. Nagle pokaza艂o mi si臋 to:
image.png.f252f2dfd701d653011b761cfae36457.png

i wy艣wietli艂o mi 11 nowych starych post贸w pod moim najnowszym...

W dniu 4.09.2024 o 12:51, Ensifer napisa艂(a):

Tylko jaki zwi膮zek z prowadzeniem ruchu poci膮g贸w w Polsce ma TSW? Dla mnie to w og贸le nie jest konkurencyjny produkt.

Jak najbardziej dla ludzi lubi膮cych je藕dzi膰 poci膮gami jest to bezpo艣rednia konkurencja. Po prostu Ty jeste艣 w ma艂ej podgrupie ma艂ej podgrupy graczy poci膮gowych, kt贸ra toleruje tylko PKP, natomiast inni (w wi臋kszo艣ci) lubi膮 r贸偶norodno艣膰, nowe trasy i nowe lokomotywy (a nie w k贸艂ko to samo) - co nie zmienia faktu, 偶e te偶 uwa偶am, 偶e nale偶y najpierw sko艅czy膰 single player (i generalnie "silnik" gry, czyli m.in. wszystkie systemy kolejowe) zanim si臋 zacznie tworzenie tras i p艂atnych DLC, bo je艣li pogwa艂cimy zdrowy rozs膮dek, to sko艅czymy jak Dovetail, kt贸rego ka偶de DLC jest w zasadzie osobnym programem (skopiowanym i zmienionym kodem), przez co potem nie mog膮 wprowadza膰 nowo艣ci we wszystkich trasach tylko potem s膮 takie kwiatki:

image.png.89877229cf969c417f3706ec0530f3b4.png

Pr贸buj膮 doda膰 VR i nie mog膮 tego zrobi膰 w ca艂ej grze tylko na jednej z tras zrobili - i wszyscy na nich pluj膮 za to i (s艂usznie) domagaj膮 si臋 偶eby to by艂o dost臋pne wsz臋dzie - i w dodatku nie 偶eby dzia艂a艂o tylko z jednym (najgorszym) sprz臋tem do VR. Tak samo zreszt膮 jak pluli wcze艣niej, 偶e nowo艣ci z TSW3 (takie jak dynamic weather) nie dzia艂a艂y na trasach z TSW2 itp. Chcecie te偶 mie膰 taki syf? Lepiej zrobi膰 raz a dobrze - ca艂膮 gr臋 na jednym kodzie, a potem dopiero pyka膰 jedn膮 fajn膮 tras臋 za drug膮 na tym kodzie, za p贸艂-darmo.

Ale wracaj膮c do tematu, to JEST konkurencja. Co do Derail Valley to mo偶na si臋 spiera膰 (ale to bardziej taka konkurencja jak "8 godzin snu" dla Netflixa), natomiast tutaj oba s膮 symulatorami poci膮g贸w, oba usi艂uj膮 by膰 realistyczne i odwzorowywa膰 prawdziwe trasy i poci膮gi - i oba maj膮/planuj膮(podobno) trasy z wi臋cej ni偶 jednego kraju. Co powiesz, jak nagle w TSW pojawi si臋 trasa z Polski? Co niekt贸rym mina by mocno zrzed艂a, a przecie偶 to mo偶liwe jest (Dovetail u偶ywa podwykonawc贸w, wi臋c teoretycznie m贸g艂by nawet nasz膮 dru偶yn臋 SR zwerbowa膰, o ile nie maj膮 tego zakazanego przez umow臋 z PlayWay). A jak w SR b臋dzie trasa z USA to co? Te偶 nie mo偶e bo w TSW ju偶 jest? Nikt nie ma wy艂膮czno艣ci na kraje, co najwy偶ej na loga kolei poszczeg贸lnych itp. U nas jest dispatcher, u nich konduktor. U nas jest multiplayer, u nich jest 100 DLC z trasami. U nas jest lepsza dok艂adniejsza punktacja, u nich w nowych trasach ju偶 te偶 (cho膰 nadal s艂aba). U nas s膮 poradniki tekstowe, u nich ju偶 te偶 dodali w TSW5. U nas s膮 d艂ugie trasy, u nich nie dali rady ale przynajmniej dodali "route hopping" (teleporty pomi臋dzy DLC, kt贸re PRAWIE聽nie psuj膮 immersji - to "prawie" robi wielk膮 r贸偶nic臋, zw艂aszcza 偶e ekran znika). U nich s膮 sejwy - u nas ludzie domagaj膮 si臋 sejw贸w. U nich s膮 trasy - u nas ludzie domagaj膮 si臋 tras. U nas jest dispatcher i multiplayer, u nich ludzie domagaj膮 si臋 dispatcher i multiplayer. I tak dalej. No konkurencja jak si臋 patrzy. I od tego co kt贸ry symulator ma zrobione lepiej/wi臋cej, przemno偶one przez to co najbardziej ceni膮 gracze poci膮gowi, daje wynik kt贸ry symulator zdobywa kt贸rych graczy i kt贸ry ma ich wi臋cej (minus oczywi艣cie to, 偶e TSW jest ju偶 na rynku od lat i ma ugruntowan膮 pozycj臋 lidera i wsz臋dzie o nim g艂o艣no bo by艂 pierwszym takim symulatorem, kt贸ry by艂 wystarczaj膮co dobry i 艂atwy w obs艂udze 偶eby odnie艣膰 sukces - przy czym nadal twierdz臋, 偶e oni przebili pierwsz膮 艣cian臋 dla graczy i wychowuj膮 nam graczy, kt贸rzy chc膮 "czego艣 wi臋cej", wi臋cej wyzwa艅 i realizmu, dlatego SR mo偶e by膰 naturalnym nast臋pnym krokiem po TSW, tak jak to by艂o i w moim przypadku bo sam te偶 startowa艂em tam od zera - dzi臋ki temu 偶e wystawili TSW2 za pi膮tala i si臋 skusi艂em na taki nietypowy zakup - nie maj膮c wcze艣niej 偶adnego poj臋cia o poci膮gach i nie wiedz膮c, 偶e je lubi臋!). Dlatego uwa偶am, 偶e powinni艣my celowa膰 w przejmowanie ich graczy, kt贸rzy maj膮 ju偶 dosy膰 banalnej prostackiej rozrywki. Niech oni sobie robi膮 jakich艣 konduktor贸w dla dzieci 偶eby kasowa艂y wirtualne bileciki, a my przejmiemy od nich tych, kt贸rzy chc膮 realizmu i wyzwa艅. A je艣li samouczki b臋d膮 wystarczaj膮co dobre 偶eby i zielony cz艂owiek ruszy艂 z miejsca i dobrze si臋 bawi艂 przy tym, to z czasem wygramy tak偶e i nowych, zielonych graczy i wszystko si臋 zwr贸ci z nawi膮zk膮 - i b臋dzie za co robi膰 te dodatkowe trasy. Pocz膮tek jest zawsze najgorszy. Ale odpu艣ci膰 teraz i zmarnowa膰 tak dobry produkt i to jeszcze po udanej premierze (i rzekomych super wynikach finansowych), to by艂by po prostu grzech niewybaczalny.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Do SR: je艣li PlayWay upierdzieli艂 Wam ca艂y interes zakr臋caj膮c kurek i odbieraj膮c produkt dla siebie (nie pozwalaj膮c go rozwija膰 nikomu ju偶 nigdy), to moja rada (je艣li tylko jaka艣 podst臋pna umowa, w kt贸r膮 si臋 wpakowali艣cie Wam tego nie zabrania): powiedzcie nam szczerze jak jest, bez owijania i udawania ekspert贸w od wszystkiego lub wielkiej firmy - i zwr贸膰cie si臋 do nas o pomoc. Zr贸bcie crowdfunding na now膮 gr臋, po szczerym wyja艣nieniu sytuacji (i w sytuacji, 偶e albo to albo nic wi臋cej nie b臋dzie z SR) wierz臋, 偶e wszyscy fani st膮d si臋 zrzuc膮, a przy dobrym marketingu tak偶e i z innych miejsc. Nawet je艣li skasujecie ka偶dego pe艂n膮 cen臋 gry (jak to by艂o przy EA). Dostaniecie kas臋 ze sprzeda偶y gry zanim jeszcze zaczniecie j膮 robi膰, wi臋c b臋dzie na utrzymanie deweloper贸w, zw艂aszcza, 偶e dok艂adnie wiecie ile czasu maksymalnie zajmie Wam napisanie tego wszystkiego od nowa bo ju偶 to robili艣cie (a tym razem b臋dzie szybciej). W ten spos贸b uwolnicie si臋 od sponsora i b臋dziecie na swoim, bez ryzyka robi膮c co艣, co wiecie ju偶 jak zrobi膰, a na ko艅cu wszystkie licencje i zyski b臋d膮 dla Was i nikt Was nie uwali jedn膮 odg贸rn膮 decyzj膮. Jedyna moja w膮tpliwo艣膰 jest taka, czy nadal jeszcze macie zaufanie ludzi ze swojej spo艂eczno艣ci po tym co si臋 ostatnio dzia艂o i czy odwa偶膮 si臋 jeszcze wy艂o偶y膰 kas臋, bo z jednej strony pokazali艣cie, 偶e potraficie, ale z drugiej strony nie by艂o szczero艣ci, traktowania nas z szacunkiem i dotrzymywania obietnic (wi臋c mo偶e by膰 problem, no i mo偶e te偶 przeceniam Polak贸w i ich kooperacj臋 w ci臋偶kich chwilach...). Natomiast je艣li rzeczywi艣cie stoicie przed 艣cian膮 to spr贸bowa膰 nie zaszkodzi, bo ryzyka nie ma dla nikogo - najwy偶ej zrzuta si臋 nie uda i kasa wr贸ci do ludzi. A je艣li jeste艣cie kompetentnymi lud藕mi z pasj膮, to to si臋 musi uda膰, no i macie ju偶 do艣wiadczenie bo ju偶 raz to zrobili艣cie, nie porywacie si臋 z motyk膮 na s艂o艅ce. Nie wiem jak inni (mo偶ecie si臋 wypowiedzie膰 poni偶ej), ale ja by艂bym w takiej sytuacji sk艂onny zap艂aci膰 i poczeka膰 ten rok czy nawet dwa, ale jednak ostatecznie DOSTA膯 ten wypa艣ny symulator uko艅czony tak jak si臋 zapowiada艂, czyli na poziomie do kt贸rego TSW nie dorasta do pi臋t. Ja si臋 pewnie na wielu rzeczach nie znam (w tym na marketingu) i wiele nie wiem, ale pomy艣lcie czy TO (lub lekka tego modyfikacja) to czasem nie jest wyj艣cie z tej beznadziejnej sytuacji pod tytu艂em "koniec SR". No i oczywi艣cie to wszystko ma zastosowanie tylko przy za艂o偶eniu, 偶e rzeczywi艣cie Was uwalili, a nie tylko spauzowali (bo tak to z zewn膮trz wygl膮da). Pozdr.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.08.2024 o 19:17, Kr贸lik Uszasty napisa艂(a):

To chyba zepsuj臋 zabaw臋 - post i w膮tek (podobnie jak poprzedni i nast臋pne) zosta艂 utworzony wcze艣niej jako notatnik na zapas.

Spiseg.

Tak naprawd臋 gra jest ju偶 dawno uko艅czona, ale poniewa偶 p艂aska ziemia i iluminati to zostanie wydana dopiero w 2137 roku, a zarz膮d b臋dzie spija艂 艣mietank臋 z early access.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.09.2024 o 15:06, Ensifer napisa艂(a):

Jak TSW zacznie mie膰 polskie trasy (nawet nie musz膮 dodawa膰 dy偶urki, niech strac臋), to wtedy pogadamy. Na razie to czysta gdybologia.

Czarno to widz臋. Oni od dawna ju偶 id膮 na 艂atwizn臋 i mas贸wk臋. Nie chce im si臋 wychodzi膰 poza te ich 3 kraje na krzy偶 (UK, Niemcy i kawa艂ek USA). Ostatnio si臋 wielce chwalili 偶e nowy kraj dodali, wybitne osi膮gni臋cie: Austria (1 trasa), kt贸ra prawie niczym si臋 nie r贸偶ni od Niemiec. Jakby chcieli kombinowa膰 to by ju偶 dawno wyszli ze swojej "strefy komfortu" i robili jak膮艣 Japoni臋 co najmniej bo tam jest multum nietypowych poci膮g贸w (zw艂aszcza 偶e w ich starym Train Simulator Classic by艂a z tego co widzia艂em), albo inne takie, w szczeg贸lno艣ci w艂a艣nie Polska, bo blisko, nietypowe poci膮gi, Polacy gadaj膮 po angielsku, a po艂owa z nich to i tak ju偶 siedzi u nich w UK. Wida膰 tak dobrze im prosta tandetna mas贸wka za偶ar艂a, 偶e spocz臋li na laurach. Widz臋 dwie opcje - albo im si臋 nie chce ju偶 bo zarobili i stracili serce do tego, albo si臋 rozro艣li i zmienili w du偶膮 korporacj臋 (w dodatku s艂abo zarz膮dzan膮), kt贸ra ma ju偶 tak du偶膮 bezw艂adno艣膰, 偶e bardzo ci臋偶ko j膮 rozp臋dzi膰 w jak膮kolwiek stron臋 (a jak ju偶 si臋 j膮 rozp臋dzi, to przez 3 lata nie wyhamuje po tym jak ju偶 dawno wszyscy wiedz膮, 偶e kierunek jest z艂y - bo tak dzia艂aj膮 korposy w艂a艣nie).

Edited by PeVoo
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, PeVoo napisa艂(a):

Czarno to widz臋. Oni od dawna ju偶 id膮 na 艂atwizn臋 i mas贸wk臋. Nie chce im si臋 wychodzi膰 poza te ich 3 kraje na krzy偶 (UK, Niemcy i kawa艂ek USA). Ostatnio si臋 wielce chwalili 偶e nowy kraj dodali, wybitne osi膮gni臋cie: Austria (1 trasa), kt贸ra prawie niczym si臋 nie r贸偶ni od Niemiec. Jakby chcieli kombinowa膰 to by ju偶 dawno wyszli ze swojej "strefy komfortu" i robili jak膮艣 Japoni臋 co najmniej bo tam jest multum nietypowych poci膮g贸w (zw艂aszcza 偶e w ich starym Train Simulator Classic by艂a z tego co widzia艂em), albo inne takie, w szczeg贸lno艣ci w艂a艣nie Polska, bo blisko, nietypowe poci膮gi, Polacy gadaj膮 po angielsku, a po艂owa z nich to i tak ju偶 siedzi u nich w UK. Wida膰 tak dobrze im prosta tandetna mas贸wka za偶ar艂a, 偶e spocz臋li na laurach. Widz臋 dwie opcje - albo im si臋 nie chce ju偶 bo zarobili i stracili serce do tego, albo si臋 rozro艣li i zmienili w du偶膮 korporacj臋 (w dodatku s艂abo zarz膮dzan膮), kt贸ra ma ju偶 tak du偶膮 bezw艂adno艣膰, 偶e bardzo ci臋偶ko j膮 rozp臋dzi膰 w jak膮kolwiek stron臋 (a jak ju偶 si臋 j膮 rozp臋dzi, to przez 3 lata nie wyhamuje po tym jak ju偶 dawno wszyscy wiedz膮, 偶e kierunek jest z艂y - bo tak dzia艂aj膮 korposy w艂a艣nie).

A mi si臋 wydaje 偶e wi臋kszo艣膰 z nas 藕le pojmuje dzia艂anie biznesowe takie jak chocia偶by wydanie gry. Mam wra偶enie 偶e wiele os贸b my艣li 偶e robienie biznesu to realizowanie jakiej艣 szlachetnej idei. " Zr贸bmy symulator kolei ale taki najlepszy, i najlepiej niech obejmie ca艂y 艣wiat, i niech ka偶da nacja b臋dzie zadowolona dostaj膮c swoje krajowe trasy, a potem spe艂niajmy 偶yczenia ka偶dego nawet pojedynczego gracza. B臋d膮 nas kocha膰". Tymczasem biznes chce jak najmniej wyda膰 by jak najwi臋cej zarobi膰. To oczywi艣cie nie oznacza wydania s艂abej gry sprzedawanej za du偶e pieni膮dze, bo to si臋 nie uda, ale oznacza 偶e zainwestowane pieni膮dze musz膮 si臋 nie tylko zwr贸ci膰 ale da膰 fajny zysk. Jeden rynek ma potencja艂 taki inny taki, jeden jest ma艂y inny 艣redni a jeszcze inny du偶y. Dlatego ci臋偶ko b臋dzie liczy膰 na jakie艣 dzie艂a skierowane do rynk贸w s艂abo rokuj膮cych z r贸偶nych powod贸w. Cz臋sto si臋 te偶 oka偶e 偶e lepiej da膰 odgrzewanego kotleta bo to ma艂y nak艂ad si艂 i 艣rodk贸w ni偶 wchodzi膰 na nowy rynek bez gwarancji sukcesu. Ma艂o tego, czasem lepiej wycofa膰 si臋 z nietrafionego projektu ni偶 brn膮膰 w niego dalej. Tak czy siak... nie wiem jak to wygl膮da w przypadku Simrail, nie wiem jak wygl膮da w przypadku TSW ale wiem, 偶e tak naprawd臋 za ma艂o wiemy 偶eby wypowiada膰 si臋, 偶e jest tak czy inaczej. Nie mamy te偶 wi臋kszego wp艂ywu na to. A je艣li tak to czkoda czasu si臋 nad tym zastanawia膰 i lepiej sobie pogra膰 w gr臋, kt贸r膮 lubimy.

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, JoeBlack72 napisa艂(a):

To oczywi艣cie nie oznacza wydania s艂abej gry sprzedawanej za du偶e pieni膮dze, bo to si臋 nie uda

To jeszcze zale偶y od wielko艣ci, khe khe, Ubisoft, khe khe, wydawcy 馃槈
Ale tak, z reszt膮 nie mo偶na si臋 nie zgodzi膰.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, PeVoo napisa艂(a):

Jakby chcieli kombinowa膰 to by ju偶 dawno wyszli ze swojej "strefy komfortu" i robili jak膮艣 Japoni臋

Nie wiem czy wiesz, ale robi膮. Do tego Holandia.

image.thumb.jpeg.daa0f0cfb59d6757d7e33ef18fc7d5f2.jpeg

Edited by MALECKI
Link to comment
Share on other sites

Ja nie gram w TSW ju偶 od jakiego艣 czasu, ale trzeba zauwa偶y膰, 偶e gra si臋 sprzedaje i DLC te偶. Jak by艣cie j膮 krytykowali, to nie zmienia faktu, 偶e jest zainteresowanie TSW. Robi膮 kas臋, bo j膮 umiej膮 robi膰. SR w tym wzgl臋dzie do pi臋t im nie dorasta.

Link to comment
Share on other sites

Uwierz mi, 偶e jakby w TSW by艂a jedna czy dwie trasy na krzy偶 to ju偶 dawno by ta gra umar艂a. Dovetail postawi艂a na kr贸tkie trasy, ale r贸偶ne i gra si臋 nie nudzi. Ot i ca艂y sukces. A do tego sprzedaj膮 tras臋 za tras膮, a nawet poci膮gi.

Przy ca艂ym szacunku do SimRail troch臋 zaryzykowali z tak d艂ug膮 tras膮 bo nie ka偶dy ma tyle cierpliwo艣ci. Oczywi艣cie m贸wi臋 o singlu bo na multiku to zupe艂nie inna sprawa. Ale analizuj膮c wy艂膮cznie singla to danie kilku godzin monotonnej jazdy (szczeg贸lnie na niekt贸rych odcinkach o czym ju偶 pisa艂em na forum) jest pewnym ryzykiem, a do tego nawet nie ma save. Ja od miesi臋cy apeluj臋 o jak najwi臋ksze urozmaicenie gry.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, adamets2 napisa艂(a):

Uwierz mi, 偶e jakby w TSW by艂a jedna czy dwie trasy na krzy偶 to ju偶 dawno by ta gra umar艂a. Dovetail postawi艂a na kr贸tkie trasy, ale r贸偶ne i gra si臋 nie nudzi. Ot i ca艂y sukces. A do tego sprzedaj膮 tras臋 za tras膮, a nawet poci膮gi.

Przy ca艂ym szacunku do SimRail troch臋 zaryzykowali z tak d艂ug膮 tras膮 bo nie ka偶dy ma tyle cierpliwo艣ci. Oczywi艣cie m贸wi臋 o singlu bo na multiku to zupe艂nie inna sprawa. Ale analizuj膮c wy艂膮cznie singla to danie kilku godzin monotonnej jazdy (szczeg贸lnie na niekt贸rych odcinkach o czym ju偶 pisa艂em na forum) jest pewnym ryzykiem, a do tego nawet nie ma save. Ja od miesi臋cy apeluj臋 o jak najwi臋ksze urozmaicenie gry.

Noo, bez przesady. Obecnie standardem jest sto kilometr贸w, to nie jest z艂y wynik. A jak wydaj膮 co艣 kr贸tkiego, to zazwyczaj wo艂aj膮 mniej kasy. Mniej, ale i tak to s膮 drogie dodatki.

D艂uga trasa w SR, to og贸lnie jej wielki atut, niestety z jednym problemem - odcinek mi臋dzy Zawierciem a Grodziskiem, to w zasadzie symulator zbijania czuwaka. Chyba, 偶e trzeba kogo艣 przepu艣ci膰.聽

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy