Jump to content

Rosnąca patologia na PL2


Recommended Posts

 

Droga administracyjna wysoka izbo, koledzy dyżurni i maszyniści. Od wydania update w listopadzie można zauważyć rosnącą patologię na serwerze PL2. Doszło sporo nowych użyktowników co sprawiło że coraz częściej są problemy ze sprawnym przejazdem przez trasę oraz a może przede wszystkim części tych których do niedawna uważałem za zorganizowanych i poważnych coś odwaliło i zaczęli bawić się w demolowanie ruchu na linii bo administracja i tak nic nie zrobi. Kilka przykładów które zapamiętałem: jeden użytkownik umawia się z innymi na puszczanie pociągów po lewym na czołówkę bez blokady i szybko ucieka by nikt nie zdążył reporta wysłać a potem wraca i udaje tego który ratuje sytuację i wycofuje nieprawidłowo wyprawiony pociąg. Przy okazji podśmiechujki że hehe administracja i tak nic nie zrobi bo mają wywalone. Inny przykład więzienie towara na boku w Grodzisku Mazowieckim @Doomik1980 (który ma planowo pt w Szeligach) by se pan @Kaczy mógł bez przeszkód przejechać swoim ulubionym 1433 (biada tym co śmią go jemu podebrać bo jego znajomi już przygotują pakiet szykan po drodze). Inny przykład: chowanie planowej TLK na bok i opóźnianie też w Grodzisku Mazowieckim @Akuma Masayoshi na bok by se Kaczy mógł przejechać EC z pominięciem ph i się bawić w pendolino nie zatrzymujące się nigdzie, każdy kto śmie go spowolnić ma gwarantowaną awanturę na radiu.  Do tego wszystkiego groźby na discordzie do osób które sprzeciwiają się takim praktykom że będą mieli w "nagrodę" sporo "eventów" na drodze (trzymanie na boku, przeloty bokami wyjazdy na sz) Ja sam byłem wielokrotnie wyzywany od rudych ormowców bo śmiem się sprzeciwiać takim praktykom. Rzeczywiście śmiem wymagać zbyt wiele jeśli chcę sobie spokojnie przejechać całą trasę. 

Pytanie do Szanownej Administracji @kojonek2 @GoppelPL @Kamila @uetam: czy naprawdę zamierzacie to dalej tolerować? Czy serwer PL2 ma dosięgnąć "renomie" multiplayerowi z Euro Truck Simulator gdzie normalny gracz wytrzyma 5 minut bo opanowały go osoby czerpiące przyjemność z utrudniania rozgrywki innym? Proszę ratujmy co się da, niech zwykłe serwery będą dla tych co sobie chcą spokojnie pojeździć a jak ktoś chce się pobawić to niech idzie na EU3 i powinno być to w końcu egzekwowane. 

Możecie mnie wyzywać od rudych ormowców sprzedawczyków jakkolwiek. Ja mam już dość i robię sobie przerwę od Simraila licząc że jeszcze kiedyś będzie się dało wrócić i miło pograć bo ostatnio to czułem tylko frustrację i słyszałem wyzwiska tylko dlatego że śmiałem wymagać od innych stosowania minimalnych standardów jak realizowanie postojów handlowych czy przestrzeganie ograniczeń prędkości. Mimo wysyłanych raportów nie było żadnej reakcji a w nagrodę dostałem zwiększenie minimalnej ilości znaków w reporcie. 

Liczę na ciekawą dyskusję i do zobaczenia na szlaku (kiedyś, może)...

 

  • Haha 5
  • I agree 12
Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz grać na poważnie i realnie to graj sobie na PL1 albo na EU2, gdzie boty sterują ruchem i nie ma, że boli.. 

//EDIT: Nie wiedziałem, że PL1 jest wyłączony

Urealnic.png

Edited by BrejSki
  • I disagree 18
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, BrejSki napisał(a):

Jak chcesz grać na poważnie i realnie to graj sobie na PL1 albo na EU2, gdzie boty sterują ruchem i nie ma, że boli.. 

Jak chcesz się wygłupiać i nie przestrzegać rozkładów to graj na singleplayer, gdzie nie utrudnisz nikomu rozgrywki i nie ma, że boli....

  • Haha 1
  • I agree 12
Link to comment
Share on other sites

Banować takich  bez żalu czy litości. Nie będzie jakiś oszołom psuł zabawy normalnym graczom. Nie podoba się, psujesz zabawę innym to wypad na singleplayer. A tak nawiasem niektórzy, jeśli nie będzie żadnej reakcji ze strony administracji podchwycą takie idiotyczne zachowania i będą tak robić. Polacy nie należą do zbyt inteligentnego narodu i jeden głupek zazwyczaj jak małpa kopiuje bezmyślnie negatywne rzeczy od drugiego. 

  • I disagree 3
  • I agree 11
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, tomnord15 napisał(a):

Polacy nie należą do zbyt inteligentnego narodu i jeden głupek zazwyczaj jak małpa kopiuje bezmyślnie negatywne rzeczy od drugiego.

To raczej domena ludzkości a nie tylko jednej wybranej narodowości. Kretyńskie zachowania są łatwiejsze i przysparzają popularności, więc ludzie to naśladują - co doskonale widać po rosnącej popularności głupków na tiktok'ach i innych takich.

  • I agree 12
Link to comment
Share on other sites

A wystarczy dać graczom możliwość tworzenia swoich serwerów... Ale nie, po co?

Godzinę temu, Michał_Wx napisał(a):

Od wydania update w listopadzie można zauważyć rosnącą patologię na serwerze PL2

Tą patologię to ja pamiętam już jakoś od kwietnia/ maja 🙂 Zarzuty dokładnie takie same jak teraz.

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

Ostatnie kilka tygodni to faktycznie jest dramat na serwerach, zalew ruskich/chińczyków i innych nacji nie rozumiejący co się do nich pisze (oczywiście zgłoszenia nic nie pomagają, kilka dni z rzędu te same osoby psują innym zabawę), dyżurni z Polski też nie są lepsi. Na PL2 to już nawet nie wchodzę, ale i na innych serwerach wystarczy pograć maks. pół h żeby trafić na postój z powodu nieobecnego dyżurnego albo innych wymysłów typu: zgłoś się jak będziesz pod semaforem to podam wjazd/wyjazd.

Grając jako DR też nie lepiej: albo sąsiednie posterunki AFK, albo maszyniści nie wiedzący co się dzieje i nie patrzacy na semafory.

Szczerze mówiąc to ostatnio nie mam przez to wszystko chęci grać w Simrail, o ile wcześniej byłem pewien, że kupię DLC jak tylko wyjdą, tak teraz poważnie się zastanawiam czy warto.

Mam wrażenie, że gra została zostawiona sama sobie, twórcy nie dają graczom żadnej możliwości wpływu na to co się dzieje (np. prywatne serwery albo funkcja moderatorów dla aktywnych członków społeczności).

  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Michał_Wx napisał(a):

Droga administracyjna wysoka izbo, koledzy dyżurni i maszyniści. Od wydania update w listopadzie można zauważyć rosnącą patologię na serwerze PL2. Doszło sporo nowych użyktowników co sprawiło że coraz częściej są problemy ze sprawnym przejazdem przez trasę oraz a może przede wszystkim części tych których do niedawna uważałem za zorganizowanych i poważnych coś odwaliło i zaczęli bawić się w demolowanie ruchu na linii bo administracja i tak nic nie zrobi. Kilka przykładów które zapamiętałem: jeden użytkownik umawia się z innymi na puszczanie pociągów po lewym na czołówkę bez blokady i szybko ucieka by nikt nie zdążył reporta wysłać a potem wraca i udaje tego który ratuje sytuację i wycofuje nieprawidłowo wyprawiony pociąg. Przy okazji podśmiechujki że hehe administracja i tak nic nie zrobi bo mają wywalone. Inny przykład więzienie towara na boku w Grodzisku Mazowieckim @Doomik1980 (który ma planowo pt w Szeligach) by se pan @Kaczy mógł bez przeszkód przejechać swoim ulubionym 1433 (biada tym co śmią go jemu podebrać bo jego znajomi już przygotują pakiet szykan po drodze). Inny przykład: chowanie planowej TLK na bok i opóźnianie też w Grodzisku Mazowieckim @Akuma Masayoshi na bok by se Kaczy mógł przejechać EC z pominięciem ph i się bawić w pendolino nie zatrzymujące się nigdzie, każdy kto śmie go spowolnić ma gwarantowaną awanturę na radiu.  Do tego wszystkiego groźby na discordzie do osób które sprzeciwiają się takim praktykom że będą mieli w "nagrodę" sporo "eventów" na drodze (trzymanie na boku, przeloty bokami wyjazdy na sz) Ja sam byłem wielokrotnie wyzywany od rudych ormowców bo śmiem się sprzeciwiać takim praktykom. Rzeczywiście śmiem wymagać zbyt wiele jeśli chcę sobie spokojnie przejechać całą trasę. 

Pytanie do Szanownej Administracji @kojonek2 @GoppelPL @Kamila @uetam: czy naprawdę zamierzacie to dalej tolerować? Czy serwer PL2 ma dosięgnąć "renomie" multiplayerowi z Euro Truck Simulator gdzie normalny gracz wytrzyma 5 minut bo opanowały go osoby czerpiące przyjemność z utrudniania rozgrywki innym? Proszę ratujmy co się da, niech zwykłe serwery będą dla tych co sobie chcą spokojnie pojeździć a jak ktoś chce się pobawić to niech idzie na EU3 i powinno być to w końcu egzekwowane. 

Możecie mnie wyzywać od rudych ormowców sprzedawczyków jakkolwiek. Ja mam już dość i robię sobie przerwę od Simraila licząc że jeszcze kiedyś będzie się dało wrócić i miło pograć bo ostatnio to czułem tylko frustrację i słyszałem wyzwiska tylko dlatego że śmiałem wymagać od innych stosowania minimalnych standardów jak realizowanie postojów handlowych czy przestrzeganie ograniczeń prędkości. Mimo wysyłanych raportów nie było żadnej reakcji a w nagrodę dostałem zwiększenie minimalnej ilości znaków w reporcie. 

Liczę na ciekawą dyskusję i do zobaczenia na szlaku (kiedyś, może)...

Na pl4 jest całkem przyjemnie-polecam.

  • Like 2
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

 

1 godzinę temu, zbynak napisał(a):

Ostatnie kilka tygodni to faktycznie jest dramat na serwerach, zalew ruskich/chińczyków i innych nacji nie rozumiejący co się do nich pisze (oczywiście zgłoszenia nic nie pomagają, kilka dni z rzędu te same osoby psują innym zabawę), dyżurni z Polski też nie są lepsi. Na PL2 to już nawet nie wchodzę, ale i na innych serwerach wystarczy pograć maks. pół h żeby trafić na postój z powodu nieobecnego dyżurnego albo innych wymysłów typu: zgłoś się jak będziesz pod semaforem to podam wjazd/wyjazd.

Grając jako DR też nie lepiej: albo sąsiednie posterunki AFK, albo maszyniści nie wiedzący co się dzieje i nie patrzacy na semafory.

Szczerze mówiąc to ostatnio nie mam przez to wszystko chęci grać w Simrail, o ile wcześniej byłem pewien, że kupię DLC jak tylko wyjdą, tak teraz poważnie się zastanawiam czy warto.

Mam wrażenie, że gra została zostawiona sama sobie, twórcy nie dają graczom żadnej możliwości wpływu na to co się dzieje (np. prywatne serwery albo funkcja moderatorów dla aktywnych członków społeczności).

W tej sytuacji trzeba czekać na serwer profesjonalny , na brak umiejętności i wiedzy u niektórych graczy nic nie poradzimy częściowo sytuacje na pewno by poprawił samouczek z zakresu obsługi nastawni w trybie singleplayer. Na tą chwilę trzeba zgłaszać graczy którzy w dokuczliwy sposób uniemożliwiają grę.

  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Michał_Wx napisał(a):

Droga administracyjna wysoka izbo, koledzy dyżurni i maszyniści. Od wydania update w listopadzie można zauważyć rosnącą patologię na serwerze PL2. Doszło sporo nowych użyktowników co sprawiło że coraz częściej są problemy ze sprawnym przejazdem przez trasę oraz a może przede wszystkim części tych których do niedawna uważałem za zorganizowanych i poważnych coś odwaliło i zaczęli bawić się w demolowanie ruchu na linii bo administracja i tak nic nie zrobi.

Dosłownie z tydzień temu pisałem, że wraz z rozwojem gry i napływem nowych graczy będzie tylko gorzej. Analogicznie jak na MP trucks w ETS2. Odpisali mi forumowicze, że przecież tu nie da się rozwalić pociągu, ale jak widać po tym poście i tak można mocno popsuć zabawę. Niestety nie ma na to recepty bo Producenci muszą balansować pomiędzy tym, żeby inni gracze mogli spokojnie grać, a nie drażnieniem trudnych klientów co kupili ten produkt, ale psują zabawę innym, ale tak samo zapłacili. To niestety jest bolączka takich multików. Jak już pisałem wcześniej - wydaje się dobrym rozwiązaniem stworzenie czegoś na kształt konwojów z ETS2 gdzie zaprasza się znajomych i tworzy własną sesję tylko nie wiem czy fizycznie byłoby to możliwe w przypadku SimRail.

Edited by adamets2
  • I disagree 2
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, adamets2 napisał(a):

wydaje się dobrym rozwiązaniem stworzenie czegoś na kształt konwojów z ETS2 gdzie zaprasza się znajomych i tworzy własną sesję tylko nie wiem czy fizycznie byłoby to możliwe w przypadku SimRail

Instancjonowanie świata w MP to chyba najgorszy pomysł jaki można wprowadzić w SimRail. Samouczki - tak, konsekwencje nieprzestrzegania przepisów/rozkładów - tak, prywatne serwery - tak, instancje - zdecydowane nie.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Rafał napisał(a):

Jak chcesz się wygłupiać i nie przestrzegać rozkładów to graj na singleplayer, gdzie nie utrudnisz nikomu rozgrywki i nie ma, że boli....

Tak? To wskaż mi, gdzie kiedykolwiek komuś coś utrudniłem podczas rozgrywki, no słucham. Śmieję się tylko, że co niektórzy próbują zgrywać się na nie wiadomo jakich profesjonalistów i wiecznie narzekają. To tylko gra ale widzę, że niektórym to od niej odbija i to zdrowo. Jak ktoś chce prawdziwego realizmu to niech się zatrudni na kolei i tyle. 

  • I disagree 7
Link to comment
Share on other sites

@Rafał ok... Tylko tak rzuciłem taką myśl. Ale możesz napisać co to dokładnie oznacza instancjonowanie i dlaczego nie może tu być? To chyba właśnie podobne do prywatnych serwerów bo zapraszasz tych co chcesz i eliminujesz patologię?

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Igx napisał(a):

częściowo sytuacje na pewno by poprawił samouczek z zakresu obsługi nastawni w trybie singleplayer.

Ale przecież jest system, że żeby przejść do dużej nastawni najpierw trzeba zaliczyć mniejsze? Zgadza się? Po za tym jak ktoś chce robić trolling to doskonale wie co robi i żaden samouczek nie pomoże.

To co pisałem tydzień temu. Ktoś podrinkuje, ktoś inny jeszcze ma 8 lat 🙂 i kolegom chce pokazać, że puści pociągi we wszystkich kierunkach żeby była zadyma, a ktoś inny po prostu lubi psuć zabawę... Mało co się na to poradzi. Taki urok multi. Admini też mają ograniczone możliwości logistyczne aby bawić się w policjantów.

Może jakimś pomysłem byłoby wprowadzenie Ai do nadzoru nad takimi patologicznymi zachowaniami? Albo nadzór Ai w sytuacji gdy ktoś ewidentnie robi coś sprzecznego z zasadami ruchu kolejowego? Oczywiście to daleka przyszłość bo na razie Ai trzeba nauczyć manewrowania w tył 🙂

Edited by adamets2
  • I disagree 2
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, BrejSki napisał(a):

To wskaż mi, gdzie kiedykolwiek komuś coś utrudniłem podczas rozgrywki, no słucham.

Ty chyba nie rozumiesz czym mój post był w odniesieniu do twojego.

 

28 minut temu, BrejSki napisał(a):

To tylko gra ale widzę, że niektórym to od niej odbija i to zdrowo.

Nie odbija, chcą się dobrze bawić symulując to co gra próbuje symulować z zachowaniem zasad i zdrowego rozsądku.

 

28 minut temu, BrejSki napisał(a):

Jak ktoś chce prawdziwego realizmu to niech się zatrudni na kolei i tyle. 

Beznadziejny argument. To może niech pociągi zaczną latać... W końcu jeżeli ktoś chce realizmu to niech zatrudni się na kolei?

25 minut temu, adamets2 napisał(a):

Ale możesz napisać co to dokładnie oznacza instancjonowanie i dlaczego nie może tu być?

Cytat

Instancja – kopia lokacji w grach MMORPG, wygenerowana specjalnie na potrzeby danego gracza lub grupy graczy.


Pomimo bycia na tym samym serwerze nie widzimy się i nie mamy na siebie żadnego wpływu jeżeli nie jesteśmy w tej samej instancji. Po co mi coś takiego jeżeli nie mam grupy ludzi z którymi mógłbym pojechać.
I nijak to nie przypomina prywatnego serwera na który możemy whitelistować sprawdzonych graczy lub blacklistować tych sprawiających problemy.

Edited by Rafał
  • Thanks 3
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Igx napisał(a):

W tej sytuacji trzeba czekać na serwer profesjonalny , na brak umiejętności i wiedzy u niektórych graczy nic nie poradzimy częściowo sytuacje na pewno by poprawił samouczek z zakresu obsługi nastawni w trybie singleplayer. Na tą chwilę trzeba zgłaszać graczy którzy w dokuczliwy sposób uniemożliwiają grę.

Ja mam obawy, że serwer profesjonalny może być "przegięty" w drugą stronę, ja na przykład nie mam nic wspólnego z koleją w życiu i nie mam znajomości instrukcji kolejowych, więc wychodzi na to, że powinienem grać z dzieciarnią na serwerze nieprofesjonalnym i akceptować wszystkie problemy wymienione w tym wątku. 😑

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście jak już wchodzę na multi to na takie gdzie nie ma ludzi lub jest ich mało... Ale to tak naprawdę zastępuje mi singla jak chcę pojeździć np. w nocy lub na innym odcinku niż te ze scenariuszy, a przecież w multi właśnie chodzi o interakcje z innymi graczami, ale z obawy o te różne patologie, wyzywanie czy blokowanie to nie mam za bardzo ochoty bo np. ktoś mnie zatrzyma na czerwonym i będę nie wiem ile czekać na przejazd. Albo co gorsza będzie niegrzeczny, będzie używał wulgaryzmów. To ma być 100% rozrywka. Wystarczy, że w pracy zawodowej mam od czasu do czasu oszołomów.

Edited by adamets2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, tomnord15 napisał(a):

Banować takich  bez żalu czy litości. Nie będzie jakiś oszołom psuł zabawy normalnym graczom.

Niby tak, ale wtedy jeden z drugim polecą na steam i będą wypłakiwać swoje żale jak to się tu "banuje bezpodstawnie" i zrobią złą opinię SimRail co może w rezultacie prowadzić do niższej sprzedaży.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, adamets2 napisał(a):

Ale przecież jest system, że żeby przejść do dużej nastawni najpierw trzeba zaliczyć mniejsze? Zgadza się? Po za tym jak ktoś chce robić trolling to doskonale wie co robi i żaden samouczek nie pomoże.

To co pisałem tydzień temu. Ktoś podrinkuje, ktoś inny jeszcze ma 8 lat 🙂 i kolegom chce pokazać, że puści pociągi we wszystkich kierunkach żeby była zadyma, a ktoś inny po prostu lubi psuć zabawę... Mało co się na to poradzi. Taki urok multi. Admini też mają ograniczone możliwości logistyczne aby bawić się w policjantów.

System przejścia z nastawni mniejszej do większej nie znaczy że ktoś ma wiedzę jak prawidłowo te nastawnie obsługiwać i sterować ruchem z tego powodu zaznaczyłem że przydał by się samouczek w trybie singleplayer  ( nowi gracze mogli by zdobyć podstawową wiedzę nie utrudniając gry na multi, a często się uczą na obleganych serwerach zamiast na pustych ). Cały czas to zaznaczam że osoby które celowo uniemożliwiają grę innym powinny być zgłaszane i banowane. 

  • Thanks 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Michał_Wx napisał(a):

Droga administracyjna wysoka izbo, koledzy dyżurni i maszyniści. Od wydania update w listopadzie można zauważyć rosnącą patologię na serwerze PL2. Doszło sporo nowych użyktowników co sprawiło że coraz częściej są problemy ze sprawnym przejazdem przez trasę oraz a może przede wszystkim części tych których do niedawna uważałem za zorganizowanych i poważnych coś odwaliło i zaczęli bawić się w demolowanie ruchu na linii bo administracja i tak nic nie zrobi. Kilka przykładów które zapamiętałem: jeden użytkownik umawia się z innymi na puszczanie pociągów po lewym na czołówkę bez blokady i szybko ucieka by nikt nie zdążył reporta wysłać a potem wraca i udaje tego który ratuje sytuację i wycofuje nieprawidłowo wyprawiony pociąg. Przy okazji podśmiechujki że hehe administracja i tak nic nie zrobi bo mają wywalone. Inny przykład więzienie towara na boku w Grodzisku Mazowieckim @Doomik1980 (który ma planowo pt w Szeligach) by se pan @Kaczy mógł bez przeszkód przejechać swoim ulubionym 1433 (biada tym co śmią go jemu podebrać bo jego znajomi już przygotują pakiet szykan po drodze). Inny przykład: chowanie planowej TLK na bok i opóźnianie też w Grodzisku Mazowieckim @Akuma Masayoshi na bok by se Kaczy mógł przejechać EC z pominięciem ph i się bawić w pendolino nie zatrzymujące się nigdzie, każdy kto śmie go spowolnić ma gwarantowaną awanturę na radiu.  Do tego wszystkiego groźby na discordzie do osób które sprzeciwiają się takim praktykom że będą mieli w "nagrodę" sporo "eventów" na drodze (trzymanie na boku, przeloty bokami wyjazdy na sz) Ja sam byłem wielokrotnie wyzywany od rudych ormowców bo śmiem się sprzeciwiać takim praktykom. Rzeczywiście śmiem wymagać zbyt wiele jeśli chcę sobie spokojnie przejechać całą trasę. 

Pytanie do Szanownej Administracji @kojonek2 @GoppelPL @Kamila @uetam: czy naprawdę zamierzacie to dalej tolerować? Czy serwer PL2 ma dosięgnąć "renomie" multiplayerowi z Euro Truck Simulator gdzie normalny gracz wytrzyma 5 minut bo opanowały go osoby czerpiące przyjemność z utrudniania rozgrywki innym? Proszę ratujmy co się da, niech zwykłe serwery będą dla tych co sobie chcą spokojnie pojeździć a jak ktoś chce się pobawić to niech idzie na EU3 i powinno być to w końcu egzekwowane. 

Możecie mnie wyzywać od rudych ormowców sprzedawczyków jakkolwiek. Ja mam już dość i robię sobie przerwę od Simraila licząc że jeszcze kiedyś będzie się dało wrócić i miło pograć bo ostatnio to czułem tylko frustrację i słyszałem wyzwiska tylko dlatego że śmiałem wymagać od innych stosowania minimalnych standardów jak realizowanie postojów handlowych czy przestrzeganie ograniczeń prędkości. Mimo wysyłanych raportów nie było żadnej reakcji a w nagrodę dostałem zwiększenie minimalnej ilości znaków w reporcie. 

Liczę na ciekawą dyskusję i do zobaczenia na szlaku (kiedyś, może)...

Mówiłem już wcześniej że pewne rzeczy należy wypalać gorącym żelazem zanim inny zdążąm zepsuć grę jeśli administracje tego w końcu nie zrozumie to będzie jak w ETS2 MP oraz TD2. 

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Igx napisał(a):

System przejścia z nastawni mniejszej do większej nie znaczy że ktoś ma wiedzę jak prawidłowo te nastawnie obsługiwać i sterować ruchem z tego powodu zaznaczyłem że przydał by się samouczek w trybie singleplayer  ( nowi gracze mogli by zdobyć podstawową wiedzę nie utrudniając gry na multi, a często się uczą na obleganych serwerach zamiast na pustych ). Cały czas to zaznaczam że osoby które celowo uniemożliwiają grę innym powinny być zgłaszane i banowane. 

Na pl4 można się uczyć dyżurki bądz na pl8.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Michał_Wx napisał(a):

Droga administracyjna wysoka izbo, koledzy dyżurni i maszyniści. Od wydania update w listopadzie można zauważyć rosnącą patologię na serwerze PL2. Doszło sporo nowych użyktowników co sprawiło że coraz częściej są problemy ze sprawnym przejazdem przez trasę oraz a może przede wszystkim części tych których do niedawna uważałem za zorganizowanych i poważnych coś odwaliło i zaczęli bawić się w demolowanie ruchu na linii bo administracja i tak nic nie zrobi. Kilka przykładów które zapamiętałem: jeden użytkownik umawia się z innymi na puszczanie pociągów po lewym na czołówkę bez blokady i szybko ucieka by nikt nie zdążył reporta wysłać a potem wraca i udaje tego który ratuje sytuację i wycofuje nieprawidłowo wyprawiony pociąg. Przy okazji podśmiechujki że hehe administracja i tak nic nie zrobi bo mają wywalone. Inny przykład więzienie towara na boku w Grodzisku Mazowieckim @Doomik1980 (który ma planowo pt w Szeligach) by se pan @Kaczy mógł bez przeszkód przejechać swoim ulubionym 1433 (biada tym co śmią go jemu podebrać bo jego znajomi już przygotują pakiet szykan po drodze). Inny przykład: chowanie planowej TLK na bok i opóźnianie też w Grodzisku Mazowieckim @Akuma Masayoshi na bok by se Kaczy mógł przejechać EC z pominięciem ph i się bawić w pendolino nie zatrzymujące się nigdzie, każdy kto śmie go spowolnić ma gwarantowaną awanturę na radiu.  Do tego wszystkiego groźby na discordzie do osób które sprzeciwiają się takim praktykom że będą mieli w "nagrodę" sporo "eventów" na drodze (trzymanie na boku, przeloty bokami wyjazdy na sz) Ja sam byłem wielokrotnie wyzywany od rudych ormowców bo śmiem się sprzeciwiać takim praktykom.

Czyli jednym słowem - na PL2 pojawiła się zorganizowana grupa przestępcza... 😂

sorry za też żarcik i rozumiem Twoją i innych frustrację, ale mam dosyć często wrażenie na tym forum, że niektórzy traktują tą GRĘ nieco za serio 🙂

Zresztą tak samo vski w Omsi 2 czy ETS2 (co były kiedyś) - mnie to rozwala jak dzieci się przejmują służbami itd. Oczywiście o wiele bardziej to propsuję niż picie piwa na osiedlu. Może jestem już stary zgredzik 😂, ale te "problemy" niekiedy mnie rozwalają. Tym nie mniej oczywiście w pełni popieram to żeby inni gracze nie psuli rozrywki innym. Sam osobiście jak jeżdżę w każdej grze symulacyjnej staram się jeździć jak należy i wszystkiego przestrzegać. Na multi tym bardziej.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

Problem z PL2 IMO jest psychologiczny... polega na tym, że to jest pierwszy serwer zaraz po tym, który ma w tytule 'zakaz eventów'... bo przecież jak PL1 działał, to był i dla maszynistów i dla dyżurnych. Tylko, że zawsze świecił pustkami... zwłaszcza wieczorami... podejrzewam, że z powodu tegoż tytułu. Jeździć z / zawiadować samymi botami nikomu się widać nie chciało... Może ludzie myśleli, że na PL1 skupiają się wszyscy moderatorzy? A może, że na TAKIM serwerze bardzo łatwo zarobić 'kicka'/'bana'/oberwać po punktach etc. za małą pomyłkę? Za wysokie progi? Tak się mnie by wydawać mogło. Psychologia, znaczy się. Na PL1 jest 'groźnie' wyglądające rządanie zachowania porządku, no, to na PL2 hulaj dusza i piekła nie ma...

(zamiast takich tytułów, powinna być możliwość wywołania moderatora/pomocy z telefonu / czatu nastawni jak również np kombinacja sygnałów na radiotelefonie w kabinie maszynisty, taka, żeby nie było wątpliwości że nie da się przypadkiem wywołać, obwarowana oficjalnymi sankcjami i regulaminem w razie nadużyć, ale dostępna z poziomu gry, no co mam zrobić jak nie jestem na discordzie [i nie będę]...)

Edited by stary_ortalion
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 81 / 88
          • Percentage filling 92%
          • Most players 93
      • PL3
      • pl3
      • 15 / 101
          • Percentage filling 15%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 22 / 89
          • Percentage filling 25%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 46 / 81
          • Percentage filling 57%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 1 / 41
          • Percentage filling 2%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 84
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 68 / 81
          • Percentage filling 84%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 3 / 82
          • Percentage filling 4%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 6 / 83
          • Percentage filling 7%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 22 / 79
          • Percentage filling 28%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 83
          • Percentage filling 2%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 77
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 23 / 99
          • Percentage filling 23%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 6 / 85
          • Percentage filling 7%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 30 / 34
          • Percentage filling 88%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 8 / 34
          • Percentage filling 24%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 30 / 34
          • Percentage filling 88%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 29 / 34
          • Percentage filling 85%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 17 / 34
          • Percentage filling 50%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 446 / 1629 Total players
    • 27% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy