Jump to content

Czy da się na czas przejść scenariusze?


Recommended Posts

Czy da się na czas przejść scenariusze? A właściwie - jeden: Sędziszów - Katowice na EN57 choć w innych też były podobne sytuacje dlatego zatytułowałem temat ogólnie. Za Bukowiną (dokładnie nie pamiętam czy Bukowno - jakoś tak) zatrzymuje mnie czerwone światło i po wymianie z dyżurnym zgłoszeń czekam ok 3 min. na wpuszczenie mnie na tor zastępczy. Niestety te 3 min. to jest czas w jakim powinienem dojechać na następną stację. W rezultacie mam opóźnienie, którego później już nie byłem w stanie nadrobić. Jechałem pod max. dopuszczalne prędkości i wydaje mi się, że wszystko robiłem dobrze, ale w Katowicach i tak miałem 5 min. opóźnienia.

Przy okazji chciałem zapytać: czy ten i inne rozkłady są realne i prawdziwi maszyniści też mają tak samo mało czasu? Jest tak mało czasu i ciągle trzeba uważać na semafory, sygnały baczność itd, że nie ma jak podziwiać przepięknych widoków 🙂 Nie skarżę się, ale jestem ciekawy czy maszyniści też mają aż tak mało czasu? Z kolei w drugą stronę z Katowic do Sędziszewa można nadrobić bo jest jakaś stacja (nie pamiętam jaka) gdzie się stoi ok 15 min.

Dodam, że scenariusz jesienny SUPER. Szkoda tylko, że nie padało. Gra jest na EA, a wygląda po prostu genialnie (z wyjątkiem tego o czym pisałem już wielokrotnie czyli nocnych budynków, a właściwie za dużej ilości świateł w nich), ale akurat w tym scenariuszu wyjeżdża się ok 15, a dociera ok 17 kiedy jest ciemno, ale jeszcze nie było tych świateł. I fajnie się też obserwuje te zmiany z dnia na popołudnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vor 5 Stunden schrieb adamets2:

 

Przy okazji chciałem zapytać: czy ten i inne rozkłady są realne i prawdziwi maszyniści też mają tak samo mało czasu?

 

 

Poszukałem w google prawdziwego połączenia kolejowego i znalazłem:

Sędziszów odjazd 4:32 - Katowice przyjazd 6:35 czas podróży 2:03  

Dla kontrastu, jeden z rozkładów jazdy Simrail:

Sędziszów odjazd 0:39 - Katowice przyjazd 0:52 czas podróży 2:13  

Tak więc maszynista pociągu prawdopodobnie spieszy się jeszcze bardziej w rzeczywistości niż w symulacji!


(Przetłumaczone z DEEPL)

SediszowKatowice.thumb.png.b77170a5ddd8479e09ff0ca20cee9559.png

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Gdyby nie to czekanie na czerwonym za Bukownem to by było ok. Ale szybko się zgłaszałem do odjazdu itd, ale dyżurny nie odpowiadał. A jak w końcu dał wjazd na tor zastępczy to akurat minęło 3 min. A jeszcze wcześniej (już nie pamiętam gdzie) zatrzymało też mnie czerwone i czekam, czekam i nic się nie dzieje. Dyżurny nie odpowiada. I już myślałem, że jest jakiś bug, ale odpowiedział, ale tam udało mi się nadrobić 🙂

Generalnie to te rozmowy z dyżurnymi są o wiele lepsze niż w TSW4 (gdzie właściwie ich nie ma - jest tylko opcja skorzystania z radiotelefonu) A tu są różne komunikaty i zgłoszenia. No naprawdę - dostaliśmy tak świetną grę, że mimo, że już gram z 2 miesiące nie mogę wyjść z zachwytu.

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Glendathu napisał(a):

Poszukałem w google prawdziwego połączenia kolejowego i znalazłem:

Sędziszów odjazd 4:32 - Katowice przyjazd 6:35 czas podróży 2:03  

Dla kontrastu, jeden z rozkładów jazdy Simrail:

Sędziszów odjazd 0:39 - Katowice przyjazd 0:52 czas podróży 2:13  

Tak więc maszynista pociągu prawdopodobnie spieszy się jeszcze bardziej w rzeczywistości niż w symulacji!


Warto tylko pamiętać że gra odwzorowuje rok 2018 i niektóre odcinki tej linii zostały od tego czasu zmodernizowane. Mniejszy czas przejazdu wynika więc raczej z wyższych prędkości niż z mniejszej rezerwy czasowej.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

vor 18 Stunden schrieb adamets2:

Gdyby nie to czekanie na czerwonym za Bukownem to by było ok. Ale szybko się zgłaszałem do odjazdu itd, ale dyżurny nie odpowiadał. A jak w końcu dał wjazd na tor zastępczy to akurat minęło 3 min. A jeszcze wcześniej (już nie pamiętam gdzie) zatrzymało też mnie czerwone i czekam, czekam i nic się nie dzieje. Dyżurny nie odpowiada. I już myślałem, że jest jakiś bug, ale odpowiedział, ale tam udało mi się nadrobić 🙂

Generalnie to te rozmowy z dyżurnymi są o wiele lepsze niż w TSW4 (gdzie właściwie ich nie ma - jest tylko opcja skorzystania z radiotelefonu) A tu są różne komunikaty i zgłoszenia. No naprawdę - dostaliśmy tak świetną grę, że mimo, że już gram z 2 miesiące nie mogę wyjść z zachwytu.

 

Tak, to prawda, czasami czerwone sygnały doprowadzają do rozpaczy...

Ja również gram dopiero od 2 miesięcy i jestem zachwycony Simrail! Ale część multiplayer jest jeszcze lepsza niż scenariusze! Czasem trzeba poczekać dłużej, bo w nastawniach są inni gracze, ale za to mamy aktualny czas i pogodę!

Nie ma nic bardziej relaksującego niż prowadzenie pociągu towarowego w nocy z EU07...

 

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W multiku @Glendathu to oczywiste, że gracze na nastawniach czy boty będą zatrzymywać itd, choć tam akurat ja nie mam zazwyczaj opóźnień bo pociąg już jedzie bez opóźnień sterowany przez bota, nie jedzie się od początku itd, a w scenariuszach jednak wszystko jest chyba ustalane - więc pytanie było, czy to jakieś błędy czy producenci celowo robią tak żeby były te opóźnienia, a może to tylko ja nie potrafię nadrobić?

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

vor 4 Minuten schrieb adamets2:

W multiku @Glendathu to oczywiste, że gracze na nastawniach czy boty będą zatrzymywać itd, choć tam akurat ja nie mam zazwyczaj opóźnień bo pociąg już jedzie bez opóźnień sterowany przez bota, nie jedzie się od początku itd, a w scenariuszach jednak wszystko jest chyba ustalane - więc pytanie było, czy to jakieś błędy czy producenci celowo robią tak żeby były te opóźnienia, a może to tylko ja nie potrafię nadrobić?

Mógłbym sobie wyobrazić, że dzieje się tak, ponieważ jeden lub więcej pociągów AI porusza się w scenariuszu, więc tor jest zablokowany. Nie sądzę, żeby to było takie złe, zdarza się to również w prawdziwych operacjach. A za spóźnienie nie odejmuje się aż tylu punktów.

Link to comment
Share on other sites

A to muszę się bardziej przyjrzeć bo grałem też na tych od społeczności, ale mi widocznie uciekło. W każdym razie ten o którym pisałem czyli Sędziszów - Katowice na 2 godz. jazdy to nie było żadnego ruchu Ai pociągów.

Link to comment
Share on other sites

Odświeżam temat dotyczący innego scenariusza, który zacząłem przechodzić drugi raz więc nie ma mowy o pomyłce. Chodzi o scenariusz od studia o nazwie:

Warszawa - Katowice - Tabor 4E - data odjazdu: 05.06.2021 godz. 19:00 lato

Na odcinku Warszawa Zach. - Grodzisk Maz. (za Warszawą Zach.) mamy dużo ograniczeń i w końcu wjazd na tor zastępczy 20km/h . W rezultacie mamy ok 14 min spóźnienia, którego nie jesteśmy w żaden sposób nadrobić później na szlaku mimo prawidłowej jazdy zbliżonej do max dopuszczalnych prędkości. W konsekwencji opóźnienie się powiększa bo również następne przystanki są tak ustawione, że mimo jazdy na max opóźnienie się powiększa do 19 min. Po przejściu całego scenariusza mamy 0pkt bo są za duże opóźnienia. Nie jest to typowy błąd techniczny, a system scenariuszy ma być przebudowany więc nie zgłaszam tego w dziale zgłoszeń, ale proszę aby studio robiło scenariusze MOŻLIWE do przejścia, a nie takie, których nie da się przejść. Pomijam, że tak pędząc nawet nie można się przyjrzeć otaczającemu światu. Jeśli w prawdziwym życiu godziny są też tak nierealnie ustawione nie dziwię się, że niemal każdy pociąg ma opóźnienie.

A kolejny błąd to już chyba typowy błąd techniczny. Przed Włoszczową Płn. zagapiłem się i hamowałem awaryjnie na 700m przed stacją. Oczywiście musiałem dać odłużniacz itd żeby potem ruszyć. I jak wjeżdżałem na stację mimo zbliżania się nie zaznaczyło mi na zielono: możesz się już zatrzymać, mimo, że podjechałem co do 4m. Potem cofnąłem pociąg i jeszcze raz wjechałem, bez rezultatu. Ostatecznie opuściłem stację i stanąłem przed czerwonym, które już nigdy się nie zmieniło. Kontakt z dyżurnym nic nie dawał. Może to przez zbyt duże opóźnienie spowodowane tym co pisałem wcześniej + zagapieniem przed Włoszczową, a może co innego, ale w takiej sytuacji gracz nie może kontynuować gry. Na screenie macie sytuację gdzie stoję przed czerwonym, jeszcze na dużej części Włoszczowy, a HUD pokazuje mi, że do stacji jest 1,31 km. To też trzeba naprawić.

https://images90.fotosik.pl/704/3c7ede138994f56a.jpg

Na marginesie dodam, że na tym screen jest jeszcze wezwanie o 19:37 do wjazdu na tor zastępczy co potem uniemożliwia dotarcie na czas do Grodziska Maz.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 81 / 90
          • Percentage filling 90%
          • Most players 93
      • PL3
      • pl3
      • 9 / 78
          • Percentage filling 12%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 56 / 80
          • Percentage filling 70%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 13 / 85
          • Percentage filling 15%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 53 / 88
          • Percentage filling 60%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 6 / 68
          • Percentage filling 9%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 66 / 78
          • Percentage filling 85%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 1 / 88
          • Percentage filling 1%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 8 / 74
          • Percentage filling 11%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 17 / 82
          • Percentage filling 21%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 80
          • Percentage filling 3%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 67
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 30 / 87
          • Percentage filling 34%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 10 / 82
          • Percentage filling 12%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 31 / 34
          • Percentage filling 91%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 28 / 34
          • Percentage filling 82%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 8 / 34
          • Percentage filling 24%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 32 / 34
          • Percentage filling 94%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 10 / 34
          • Percentage filling 29%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 30 / 34
          • Percentage filling 88%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 11 / 34
          • Percentage filling 32%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 15 / 34
          • Percentage filling 44%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 546 / 1715 Total players
    • 32% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy