Jump to content

regulamin grania w multi / za co ban?


adamets2

Recommended Posts

Kupiłem tą grę dwa dni temu więc wciąż się uczę. Jako, że na single jest stosunkowo mało scenariuszy (chyba nie ma nic w nocy) chciałbym pograć na multi, ale nie mam doświadczenia nie tylko w tej grze, ale i innych na multi bo zawsze gram w single. Nie znalazłem na forum żadnych zasad grania na multi i się boję, żeby coś nie zrobić nie tak. I stąd pytania nowicjusza:

- czy za brak zgłoszenia dyżurnemu gotowości do odjazdu może być ban? Bo wczoraj pograłem chwilę i wjechałem na stację, ale nie było żadnych głosów od dyżurnego więc po prostu odjechałem.

- czy pisanie w okienku tekstowym na dole jest obowiązkowe?

- czy można grać stosując się do gry tzn świateł, ograniczeń prędkości itd i spokojnie jeździć jak na single?

- czy są jakieś dodatkowe zasady gry na multi?

-czy w przypadku wykolejenie może być ban? W samouczku w pierwszym dniu grania nie zauważyłem ograniczenia do 40km/h i przy 120 km/h zaliczyłem wykolejenie - oczywiście w samouczku w single player

Link to comment
Share on other sites

 

10 minut temu, adamets2 napisał(a):

- czy za brak zgłoszenia dyżurnemu gotowości do odjazdu może być ban? Bo wczoraj pograłem chwilę i wjechałem na stację, ale nie było żadnych głosów od dyżurnego więc po prostu odjechałem.

 

Nie. Czasem dyżurny udaje po prostu że go nie ma.

 

 

10 minut temu, adamets2 napisał(a):

- czy pisanie w okienku tekstowym na dole jest obowiązkowe?

 

Unikamy, nie zaśmiecamy kanału. Lepszy mikrofon.

 

 

10 minut temu, adamets2 napisał(a):

- czy można grać stosując się do gry tzn świateł, ograniczeń prędkości itd i spokojnie jeździć jak na single?

 

Czy można? Trzeba, ale nikt Ci nie będzie robił problemów jak przyjedziesz za późno / za wcześnie. Gra i tak dopilnuje abyś nie przejechał S1.

 

 

10 minut temu, adamets2 napisał(a):

- czy są jakieś dodatkowe zasady gry na multi?

 

Nie tolerujemy wylgaryzmów i obrażania graczy.

 

Cytat

-czy w przypadku wykolejenie może być ban? W samouczku w pierwszym dniu grania nie zauważyłem ograniczenia do 40km/h i przy 120 km/h zaliczyłem wykolejenie - oczywiście w samouczku w single player

Jeżeli wykolejenie jest spowodowane błędem dyżurnego to nie. Jeżeli nadmierną prędkością - zbierasz punkty karne (patrz niżej).

 

Inne uwagi:

1) Graj z podpowiedziami (HUD) - masz tam jakie światło jest następne i jak jest daleko.

2) Wybierz sobie najpierw mało oblegane serwery (np. PL4) i jeżdzij ELFami (najłatwiejsze).

3) Gra ma system punktacji ale nie wiem jak przekłada się to na ban. Kilka razy mi się zdarzyło przejechać czerwone, a bana nie dostałem.

 

 

  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, PL_Andrev napisał(a):

Unikamy, nie zaśmiecamy kanału. Lepszy mikrofon.

Nie mam nawet mikrofonu fizycznie bo gram na TV padem. Chodziło mi o to czy można się w ogóle nie odzywać np pisać: przyjąłem itd. Radio mam w trybie uproszczonym w ustawieniach gry więc kanały są wyszukiwane automatycznie? Jak się zgłosi dyżurny mogę nacisnąć tylko na ZEW1 lub ZEW3 jak w samouczku?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Oczywiście takie oczywistości jak wulgaryzmy i obrażanie graczy są oczywiste 🙂

A co do pociągu to pokochałem świnkę 🙂 I chyba oprócz samouczka nie ma jej w scenariuszach na single dlatego odważyłem się wejść wczoraj na multi na 10 min.. A elfem już też jechałem na samouczku to mniej więcej ogarnąłem.

 

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Radio mam w trybie uproszczonym w ustawieniach gry więc kanały są wyszukiwane automatycznie?

Tak, dokładnie.

Cytat

Jak się zgłosi dyżurny mogę nacisnąć tylko na ZEW1 lub ZEW3 jak w samouczku?

Niestety, na chwilę obecną, obie formy wywołania mają zastosowanie jedynie wobec dyżurnych Al. Radiostop również nie oddziałuje, póki co, na innych graczy. Wystarczy wywołać dyżurnego (ZEW3) lub maszynistę (ZEW1) przez czat, lub głosowo.

Cytat

I chyba oprócz samouczka nie ma jej w scenariuszach na single

Na chwilę obecną nie ma.

Cytat

Chodziło mi o to czy można się w ogóle nie odzywać np pisać: przyjąłem itd.

Jeżeli nie masz możliwości rozmawiać przez mikrofon, to można. Nie jest to przymus, ale jednak jakaś forma odzewu z twojej strony daje znać dyżurnemu, że jesteś świadomy tego, co się dzieje.

Edited by OlgierdOs
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze dopytam bo grę mam od 2 dni - czy jak się zatrzymuję na stacji to mam obowiązek wywołać dyżurnego poprzez ZEW3 czy to on pierwszy daje mi sygnał do odjazdu i wtedy mam ja się odezwać? Wczoraj czekałem na multi na stacji i nikt się nie odzywał i czekałem, aż gra sama chciała przejąc pociąg więc odjechałem.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, OlgierdOs napisał(a):

Niestety, na chwilę obecną, obie formy wywołania mają zastosowanie jedynie wobec dyżurnych Al. Radiostop również nie oddziałuje, póki co, na innych graczy. Wystarczy wywołać dyżurnego (ZEW3) lub maszynistę (ZEW1) przez czat, lub głosowo.

ZEW3 i ZEW1  w multiplayerze nie działa, będzie słyszeć tylko ta osoba, która to wcisnęła. Boty nie da się wywołać ani pospieszyć ze strony maszynisty.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tak jeszcze tylko dodam, że grając na multi, możesz też sporo samemu zauważyć, jak prowadzony jest ruch kolejowy i jakie zachowania są na linii maszynista - dyżurny. Oczywiście, nie wszystko jest dokładnie tak jak w rzeczywistości, albo zgodne z "przepisami", ale duża część tak. Mikrofon nie jest obowiązkowy, czat w sumie też nie, ale są czasami sytuacje, w których przynajmniej z jednej z tych form komunikacji, przydaje się skorzystać. Albo dyżurny wywoła Cię, żeby coś ważnego Ci przekazać (chociaż na ogół i tak jego ostateczną decyzję zobaczysz na podstawie tego jaki przebieg/jakie semafory Ci poda), albo sam potrzebujesz np. podpytać dyżurnego dlaczego masz S1 (stój) i tu możesz się dowiedzieć, że np. musisz przepuścić Pendolino, które będzie za np. 3 minuty.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie chcę zakładać nowego tematu to jeszcze tu dopytam - jeśli serwer jest całkowicie pusty np 0/38 to jak się odbywa ruch? Bo wczoraj wszedłem w nocy na taki serwer i nie mogłem odjechać kibelkiem z Warszawy bo miałem czerwone. Czekałem z 10 min. Nie pamiętam czy była 1 osoba (chyba raczej maszynista) czy nikogo. Wtedy boty ogarniają ruch? Jak im to wychodzi?

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, adamets2 napisał(a):

Nie chcę zakładać nowego tematu to jeszcze tu dopytam - jeśli serwer jest całkowicie pusty np 0/38 to jak się odbywa ruch? Bo wczoraj wszedłem w nocy na taki serwer i nie mogłem odjechać kibelkiem z Warszawy bo miałem czerwone. Czekałem z 10 min. Nie pamiętam czy była 1 osoba (chyba raczej maszynista) czy nikogo. Wtedy boty ogarniają ruch? Jak im to wychodzi?

 

Dobrze to wychodzi. Najczęściej zdarza się że AI czeka na pociąg z wyższym priorytetem i nie ma zmiłuj, nie puści Cię (kiedyś stałem obok Tunelu towarem ponad pół godziny). Gracz na nastawni ma tą przewagę że może szacować czy jest sens długiego przetrzymywania pociągu (niezależnie od priorytetu), albo przepchnie problem na następną nastawnię.  

Taki przykład: PWJ ma najniższy priorytet ruchu, a w rzeczywistości z uwagi na prędkość maksymalną i przyspieszenie może być puszczany spokojnie przed ekspresy. Gracz puści takiego aby toru sobie nie blokować, a AI Cię przytrzyma jeżeli przyjedziesz przed czasem. 

  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Spokojnie odpalaj sobie najpierw serwery z małą ilością graczy (PL3, PL8,) albo ze średnim natłokiem (PL4). 

Jeśli nie masz mikrofonu to odpowiadaj tylko na ważne komunikaty od dyżurnych (na ai nie musisz). Słuchaj co do ciebie mówią i tyle. Jeśli naprawdę będziesz proszony o odpowiedź to pisz na czacie krótko i zwięźle. 

Słuchanie konwersacji, która jest zbliżona do realnej, z podkreśleniem na zbliżona... sporo nauczy cię w tej kwestii. Choć, być może usłyszysz też rozmowy o pupie Maryny, ale zaśmiecanie radia w ten sposób to już inna para kaloszy. 

Powodzenia na szlaku. 

  • Like 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 74 / 85
          • Percentage filling 87%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 5 / 89
          • Percentage filling 6%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 20 / 82
          • Percentage filling 24%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 6 / 85
          • Percentage filling 7%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 37 / 87
          • Percentage filling 43%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 32
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 85
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 27 / 80
          • Percentage filling 34%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 6 / 85
          • Percentage filling 7%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 94
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 31 / 87
          • Percentage filling 36%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 3 / 83
          • Percentage filling 4%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 82
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 14 / 82
          • Percentage filling 17%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 2 / 88
          • Percentage filling 2%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 32 / 34
          • Percentage filling 94%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 21 / 34
          • Percentage filling 62%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 20 / 34
          • Percentage filling 59%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 10 / 34
          • Percentage filling 29%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 351 / 1736 Total players
    • 20% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy