Jump to content

Zostałem zbanowany


Gedruxyk

Recommended Posts

Hej wszystkim. To mój pierwszy post tutaj więc się przedstawię - mój nick w Simrail to Gedruxyk, często bywam na nastawniach, w wolnym czasie od pracy rzecz jasna.

Teraz do sedna - zalogowałem się na pociąg RPJ 40190 który stał w stacji Katowice. Po zalogowaniu się wywołałem dyżurnego i poprosiłem o wyjazd w kierunku Zawodzia. Bezskutecznie wywoływałem na radiu dyżurnego dlatego napisałem na czacie co z wyjazdem. Dyżurny wyświetlił mi na semaforze wyjazdowym sygnał zastępczy więc zapytałem zgodnie z instrukcją Ir-1, jaki powód wyświetlenia Sz i na który tor odbędzie się jazda. Katowice odparły, że wyjazd z powodu poprzedniej obsady Zawodzia - brak konkretnej informacji oraz na który tor odbędzie się wyjazd. Po kilku potyczkach słownych z użytkownikiem o nicku KONSTYTUCJA (notabene był dyżurnym w Katowicach) w których przeczytałem wiele obraźliwych słów na mój temat (np. j***ć Wejherowo, jedź i sp******aj ze stacji) i w których pojawiły się moje dane osobowe (imię i nazwisko którego nie mam upublicznionego) oraz kilku sygnałach Sz na które - podkreślam, że zgodnie z Ir-1 - nie reagowałem. W końcu otrzymałem sygnał S12 i ruszyłem spod semafora. W czasie jazdy po rozjazdach jechałem z prędkością do 10 km/h ponieważ nie miałem pewności czy dyżurny specjalnie nie wyśle mnie na zderzenie czołowe. Po zjechaniu z rozjazdów kontynuowałem jazdę z prędkością określoną przez symulator (do 40 km/h). Podczas jazdy ktoś podszył się pod mój nick na innym pociągu i kontynuował utarczki słowne z dyżurnym. To nie byłem ja - ja jechałem nadal 40190 w kierunku Sosnowca.

Po dojechaniu do Dąbrowy Górniczej zatrzymałem się w stacji i w momencie ruszenia zostałem zbanowany i usunięto mnie z serwera. Po zalogowaniu się na serwerze Discord także mnie zbanowano na 24 godziny - a chciałem tylko uzyskać powód dla którego otrzymałem ban. Napisałem więc PW do moderatorów ale i tym razem nie uzyskałem odpowiedzi.

Pytanie za tym brzmi: dlaczego zostałem zbanowany pomimo, że zostałem zwyzywany przez innego użytkownika który nie wykonywał czynności dyżurnego ruchu z poszanowaniem przepisów kolejowych i z samym symulatorem? Jaki powodem kierowała się moderacja odbierając mi możliwość skontaktowania się i uzyskania informacji o moim przewinieniu oraz czym podyktowane były tak radykalne środki?

Edited by Gedruxyk
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gedruxyk napisał(a):

[...] przeczytałem wiele obraźliwych słów na mój temat (np. j***ć Wejherowo, jedź i sp******aj ze stacji) [...]

Właśnie otrzymałem odpowiedź w Simrailu - "Wulgaryzm w cytacie to nadal wulgaryzm" trudno się nie zgodzić, niemniej czym jest cytat bez dosłownego przytoczenia? Bo na pewno nie cytatem... Wszak bez informacji który konkretnie punkt regulaminu naruszyłem trudno się odwołać od decyzji. Nie daje to możliwości obrony, narusza elementarną wolność słowa i stanowi podstawę do złożenia pozwu sądowego. Sam osobiście się w to bawić nie będę ale chętnie za to zainicjuję dyskusję nad wprowadzeniem cenzury w czacie która zabroni wysyłania treści, według moderacji, niezgodnych... no właśnie, z czym? Bo przecież nie z regulaminem bo takowego nie ma...

  • I disagree 1
  • Haha 2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zawsze trafi się pieniacz i badacz Pisma Swiętego, który psuje zabawę innym.

Panie Gedruxyk SimRail to gra. Służy rozrywce dzieciom, młodzieży i dorosłym dzieciom. Jak chcesz Pan się purytańsko trzymać zasad i instrukcji Ir-1 to polecam profesjonalne symulatory jazdy. Zapłacisz Pan 5 stówek za godzinkę jazdy i będziesz Pan zadowolony bo to i kabina autentyczna i trzeba przestrzegać IR- 1.

  • Like 1
  • I disagree 5
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Obecnie stosowanie się do instrukcji Ir-1 to sprawa umowna między graczami , jest w planach serwer profesjonalny gdzie stosowanie się do instrukcji Ir-1 będzie już wymagane.

Stosowanie słów niecenzuralnych na czacie czy podczas rozmowy głosowej uważam za niedopuszczalne , z gry korzystają dzieci, a to i świadczy o kulturze osobistej rozmówcy  za takie zachowanie powinien być oczywiście ban . Do tego żeby romowa przebiegała w cywilizowany sposób nie potrzeba regulaminu.

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.11.2023 o 23:08, Gedruxyk napisał(a):

Teraz do sedna - zalogowałem się na pociąg RPJ 40190 który stał w stacji Katowice. Po zalogowaniu się wywołałem dyżurnego i poprosiłem o wyjazd w kierunku Zawodzia. Bezskutecznie wywoływałem na radiu dyżurnego dlatego napisałem na czacie co z wyjazdem.

Proponowałbym:

- magiczny przycisk na komputerze - wyłącz lub lapku co tam masz

- odpalić ponownie grę

- wejść sobie na inny serwer albo pojechać na singlu 🙂

A tak na marginesie: czy bot też odpowiada na pytanie zadane z godnie z instrukcją Ir-1 jaki jest powód wyświetlenia Sz?

Edited by adamets2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Igx napisał(a):

jest w planach serwer profesjonalny

Nie jestem przekonany czy to najlepszy pomysł bo każdy dzieciak będzie chciał pograć na profesjonalnym, a będzie to być może dla niego za trudne i się odbije od gry i zniechęci. Raczej chyba wszyscy gracze powinni mieć takie same serwery. Sam nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, zazor napisał(a):

Zawsze trafi się pieniacz i badacz Pisma Swiętego, który psuje zabawę innym.

Panie Gedruxyk SimRail to gra. Służy rozrywce dzieciom, młodzieży i dorosłym dzieciom. Jak chcesz Pan się purytańsko trzymać zasad i instrukcji Ir-1 to polecam profesjonalne symulatory jazdy. Zapłacisz Pan 5 stówek za godzinkę jazdy i będziesz Pan zadowolony bo to i kabina autentyczna i trzeba przestrzegać IR- 1.

Tylko że pytanie z jakiego powodu jest sygnał zastępczy i na jaki tor nie jest bezsensownym trzymaniem się Ir-1, a uzasadnionym pytaniem na które każdy dyżurny powinien odpowiedzieć. Jeśli dyżurny ma uzasadniony powód to go poda wraz z numerem toru na który odbędzie się wjazd. Jeśli nie umie podać powodu, to w większości przypadków kończy się to czołówką lub zakończeniem jazdy na wykolejnicy.

Sam kiedyś jeździłem na ślepo jak dyżurny wyświetlał Sz i nie zliczę sytuacji gdy potem okazywało się że pojechałem w złym kierunku, na szlak z wyłączoną SBL, na czołówkę, na wykolejnice, na tor bez sieci trakcyjnej, długo by wymieniać... Dlatego teraz się pytam i jeśli dyżurny nie umie mi podać powodu i toru na który jadę, to stoję i niech podaje albo przebieg pociągowy albo powód jazdy na Sz.

 

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

A tak na marginesie: czy bot też odpowiada na pytanie zadane z godnie z instrukcją Ir-1 jaki jest powód wyświetlenia Sz?

Bot z reguły nie wysyła pociągów na czołówki dla zabawy, graczom się zdarzy.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, jumps napisał(a):

Sam kiedyś jeździłem na ślepo jak dyżurny wyświetlał Sz i nie zliczę sytuacji gdy potem okazywało się że pojechałem w złym kierunku, na szlak z wyłączoną SBL, na czołówkę, na wykolejnice, na tor bez sieci trakcyjnej, długo by wymieniać...

Czasami to mam wrażenie, że wy zapominacie, że to gra i traktujecie to za bardzo poważnie. "Dyżurny" - jak to dumnie brzmi 🙂  - a tak naprawdę możesz mieć po drugiej stronie 10 latka robiącego sobie jaja, żeby wykolejać pociągi 🙂 Gra nie ma ograniczeń wiekowych - zagrać może każdy... To jest jeden z powodów, że wolę single albo wchodzę na multi jak nie ma za dużo graczy w roli dyżurnych lub wcale ich nie ma. Nie mam też ochoty słuchać bluzg bo sam tak nie mówię na co dzień i na pewno w środku nocy o 3 (jak zazwyczaj gram) nie chciałbym czegoś takiego słuchać.

Z drugiej strony admini nie mogą banować na lewo i prawo bo ludzie zaczną narzekać i przestaną kupować. Pamiętam jak w ETS2 co był kiedyś ten multi co tam się wyrabiało. Sporo ludzi uciekło stamtąd.

Ciekawe czy w SR dałoby radę wprowadzić coś analogicznie jak konwoje w ETS2/ATS? Może to by miało większy sens?

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, adamets2 napisał(a):

"Dyżurny" - jak to dumnie brzmi

Nic nie poradzę, tak to się nawet w grze nazywa 😉

 

38 minut temu, adamets2 napisał(a):

a tak naprawdę możesz mieć po drugiej stronie 10 latka robiącego sobie jaja, żeby wykolejać pociągi 🙂

No więc właśnie, czyli jego zabawa kosztem innych. Jak ktoś już decyduje się zagrać jako dyżurny na najbardziej obleganych serwerach, no to jest osobą odpowiedzialną też za zabawę innych. Ja rozumiem że to jest gra, ale powiedz mi co to za frajda z gry jak robisz sobie godzinną traskę tylko po to żeby pod koniec się wykoleić przez nieuwagę/głupotę innego gracza. A celowe odmawianie podania powodu jazdy na Sz raczej podchodzi pod głupotę lub wręcz złośliwość, bo każdy kto ma jakiś faktyczny powód żeby ten sygnał dać nie powinien mieć problemu z przedstawieniem tego powodu maszyniście. I mi nie chodzi o czytanie formułek typu "uszkodzenie urządzeń sterowania ruchem kolejowym", "usterka izolacji" i inne tego typu bzdury jak niektórzy mówią, tylko po prostu zwykłe "nie mogę podać wjazdu, wjedziemy na tor 1 na zastępczy". Jaką trudność sprawia to dyżurnemu? Zerową. 

Edited by jumps
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Masz oczywiście rację tylko chciałem Ciebie uświadomić, że nigdy nie wiesz kogo masz po drugiej stronie - czy dziecko albo pijanego albo kogoś z zaburzeniami itd, a taka osoba to powiedzmy delikatnie ma gdzieś odpowiedzialność.

Ja osobiście nawet jak jeżdżę na multi to się w ogóle nie odzywam. Mam podany semafor to jadę. Nie mam to czekam. I tyle. Jakbym za długo czekał (co się jeszcze nie zdarzyło) to może wtedy bym się spytał albo po prostu zaczął inną grę. Ale ja tu ekspertem nie jestem bo zdecydowanie wolę single niż jakieś interakcje z innymi graczami (często po głosie słychać, że to dzieci).

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jumps napisał(a):

A celowe odmawianie podania powodu jazdy na Sz raczej podchodzi pod głupotę lub wręcz złośliwość, bo każdy kto ma jakiś faktyczny powód żeby ten sygnał dać nie powinien mieć problemu z przedstawieniem tego powodu maszyniście. I mi nie chodzi o czytanie formułek typu "uszkodzenie urządzeń sterowania ruchem kolejowym", "usterka izolacji" i inne tego typu bzdury jak niektórzy mówią, tylko po prostu zwykłe "nie mogę podać wjazdu, wjedziemy na tor 1 na zastępczy". Jaką trudność sprawia to dyżurnemu? Zerową. 

Zgadzam się. Powiedzenie czegokolwiek nie jest żadną trudnością, natomiast patrząc na opisaną sytuację, to wydaje mi się, że więcej problemów w perspektywie całego serwera (ruchu) sprawi gość, który uparcie będzie stał pod semaforem, blokował ruch i się kłócił, żeby mu "dyżurny" podał powód, niż taki "dyżurny", co ma gdzieś komunikowanie dlaczego tak, a nie inaczej.

Ja ze swojej strony, mimo że nie jestem jakimś znawcą kolejnictwa, staram się stosować do przepisów, na tyle na ile je znam. Wiem, że S1 i SZ do niego, powoduje, że powinienem wiedzieć dlaczego jadę na zastępczy, więc pytam. Ale jeśli nie dostaję odpowiedzi, to olewam to i po prostu jadę, a nie stoję i się wykłócam.

Nie wiem jak dużo przypadków mieliście, gdzie ktoś specjalnie wysłał pociąg na SZ wprost na inny pociąg, ale ja, od kiedy gram, czyli niemalże równo od roku, nie spotkałem się ani razu z taką sytuacją. Raz tylko jechałem na czołówkę, ale tam to ogólnie był niezły bałagan i ciężko mi nawet stwierdzić, czy to specjalnie ktoś zrobił czy po prostu w całym tym zamieszaniu się pogubił.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 74 / 85
          • Percentage filling 87%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 7 / 82
          • Percentage filling 9%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 20 / 85
          • Percentage filling 24%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 12 / 84
          • Percentage filling 14%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 37 / 85
          • Percentage filling 44%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 31
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 82
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 26 / 97
          • Percentage filling 27%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 4 / 87
          • Percentage filling 5%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 84
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 26 / 83
          • Percentage filling 31%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 4 / 80
          • Percentage filling 5%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 80
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 8 / 78
          • Percentage filling 10%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 1 / 88
          • Percentage filling 1%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 27 / 34
          • Percentage filling 79%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 18 / 34
          • Percentage filling 53%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 15 / 34
          • Percentage filling 44%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 10 / 34
          • Percentage filling 29%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 331 / 1721 Total players
    • 19% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy