Jump to content

Prowadzenie lokomotyw sama mysza / Ogolne przemyslenia nt sterowania


Recommended Posts

Nie wiem, czy bylo o tym, i czy pasuje do tego dzialu, jak nie to z gory przepraszam 馃槈

no i rzecz jasna, nie to wygodne co wygodne ale co sie komu podoba 馃槈a ponizsze generalnie mnie osobiscie sie podoba.

Ja zauwazylem, ze generalnie wszystkie sklady w Simrail - EU07/EP08, E186 Traxx, ED250, Elfy (jeszcze nie probowalem Dragonow w ten sposob) -聽 w miare wygodnie prowadzi sie sama mysza (poza syrena h/j i czuwakiem (spacja) - w ogole nie dotykam sekcji numerycznej (a zazwyczaj nawet jej nie mam na tym sprzecie na ktorym prowadze...) Problem (nie dalej jak wczoraj) w Traxxie mialem jak nie dalo sie przelaczyc mysza przelacznika wycieraczek bez wstania z fotela (bo sie chowa za dzwignia hamulca pneumatycznego...) zmiana perspektywy nie pomaga 馃槈 ale to nie jest jakis 'wielki' problem.

Odhamowanie Traxxa聽 - z czym wiele osob ma problem - za pomoca myszy pomaga wiedza, ze dzwigienka odluzniacza ma 2 pozycje... wiec najpierw kranem glownym napelniamy az wskaznik sie prawie zatrzyma, pozwalamy zeby wrocil do poz. jazdy a potem wachlujemy ta mala dzwigienka odluzniacza az cisnienie w obu pozycjach zjedzie do 0. (z tego co mi sie wydaje, odluzniacz w klawiaturze jest ustawiony pod 1 klawisz (num .)?

Trax zaczyna byc dzieki temu moja druga (na rowni z Elfem, zaraz po 4E) ulubiona jednostka 馃槈

Jeszcze /cos/ pomaga - ustawienie tego mnoznika ktory steruje przelozeniem myszy na przelaczniki, na maxa - nareszcie przelaczajac 'kierownice' w 4E nie trzeba jechac do przodu na pol stolu 馃槈

Tak mi przyszlo do glowy napisac,

mam nadzieje, ze to ma sens i ze moze komus pomoze 馃槈

Link to comment
Share on other sites

Te偶 prowadz臋 poci膮gi w taki sam spos贸b w trybie "realistycznym" bez 偶adnego Hud'a (sama mysz + syrena i czuwak z klawiatury, bo jednak druga r臋ka czasami jest niezb臋dna). Je偶d偶臋 wszystkimi dost臋pnymi pojazdami i ka偶dym je藕dzi si臋 bardzo przyjemnie i pewnie.

Jedyne uwagi jakie bym mia艂 to: jak wspomnia艂e艣 w przypadku wycieraczek w traxxie, przyda艂a by si臋 mo偶liwo艣膰 wychylania kamery kiedy siedzimy w fotelu aby by艂 pe艂ny dost臋p do wszystkich prze艂膮cznik贸w w poje藕dzie i dodatkowo mo偶liwo艣膰 obracania fotela aby muc np. prze艂膮czy膰 艣wiat艂a je偶eli panel znajduje si臋 za naszymi plecami.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Problem jest jeszcze z prze艂膮cznikiem 艣wiate艂 na ED250, bo jest z ty艂u za fotelem i nie wida膰 go, wi臋c 偶eby na przyk艂ad zmieni膰 na Pc2 trzeba wsta膰 z fotela. Oczywi艣cie nie u偶ywa si臋 pewnie tego tak cz臋sto jak wycieraczek, ale jednak.

Edited by Jezzman
Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.10.2023 o 10:23, Corrazone napisa艂(a):

Te偶 prowadz臋 poci膮gi w taki sam spos贸b w trybie "realistycznym" bez 偶adnego Hud'a (sama mysz + syrena i czuwak z klawiatury, bo jednak druga r臋ka czasami jest niezb臋dna). Je偶d偶臋 wszystkimi dost臋pnymi pojazdami i ka偶dym je藕dzi si臋 bardzo przyjemnie i pewnie.

Jedyne uwagi jakie bym mia艂 to: jak wspomnia艂e艣 w przypadku wycieraczek w traxxie, przyda艂a by si臋 mo偶liwo艣膰 wychylania kamery kiedy siedzimy w fotelu aby by艂 pe艂ny dost臋p do wszystkich prze艂膮cznik贸w w poje藕dzie i dodatkowo mo偶liwo艣膰 obracania fotela aby muc np. prze艂膮czy膰 艣wiat艂a je偶eli panel znajduje si臋 za naszymi plecami.

Polecam zakup trackira.

Odk膮d kupi艂em, nie wyobra偶am sobie jazdy bez niego. Znik艂 problem z za艂膮czaniem wycieraczek, czy zmian膮 o艣wietlenia na tylnej 艣ciance kabiny.

Swoj膮 drog膮 ciekawe czym si臋 kieruj膮 producenci pojazd贸w umieszczaj膮c prze艂膮cznik 艣wiate艂 na tylnej 艣cianie kabiny? Dla mnie to idiotyzm.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pomiary.el1 said:

Polecam zakup trackira.

Odk膮d kupi艂em, nie wyobra偶am sobie jazdy bez niego. Znik艂 problem z za艂膮czaniem wycieraczek, czy zmian膮 o艣wietlenia na tylnej 艣ciance kabiny.

Swoj膮 drog膮 ciekawe czym si臋 kieruj膮 producenci pojazd贸w umieszczaj膮c prze艂膮cznik 艣wiate艂 na tylnej 艣cianie kabiny? Dla mnie to idiotyzm.

A偶 musialem p贸j艣膰 i wygoogla膰 co to TrackIR 馃檪

Nie no, wystarczy艂o by mie膰 opcj臋 jak w strzelaninach FPS gdzie z kt贸rym艣 dodatkowym klawiszem przesuwanie myszy powoduje pochylenie pola widzenia...

A z innym obr贸t fotela ( bo albo tak maj膮 w prawdziwych pojazdach albo 艣wiat艂a prze艂膮cza I'm pomocnik maszynisty...)

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, stary_ortalion napisa艂(a):

A偶 musialem p贸j艣膰 i wygoogla膰 co to TrackIR 馃檪

Nie no, wystarczy艂o by mie膰 opcj臋 jak w strzelaninach FPS gdzie z kt贸rym艣 dodatkowym klawiszem przesuwanie myszy powoduje pochylenie pola widzenia...

A z innym obr贸t fotela ( bo albo tak maj膮 w prawdziwych pojazdach albo 艣wiat艂a prze艂膮cza I'm pomocnik maszynisty...)

Jest alternatywa dla TrackIR - nawet gdzie艣 tu o tym by艂o i to pozytywnie - stamt膮d mam link do produktu - mam na my艣li to:聽Nadajnik IR do 艣ledzenia ruch贸w g艂owy FTrack czarny聽(link prowadzi do Alle_rogo)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy