Jump to content

Przygotowanie graczy na ETCS


Recommended Posts

 

Szanowni gracze!

Kierując się informacją z wiarygodnego źródła jak poniżej, pomyślałem że w związku z planami jego implementacji w SR warto by na temat tego ETCS czegoś się dowiedzieć.

W dniu 5.04.2023 o 10:50, inomushis napisał(a):

Posiadamy oprogramowanie będące symulatorem ETCS poziomu 1 i 2, które współpracuje z SimRailem jako zewnętrzna aplikacja używana podczas szkoleń na fizycznych symulatorach. Kiedy tylko zakończą się nasze testy zgodności z wytycznymi Biura Automatyki i Telekomunikacji PKP PLK, przystąpimy do integracji tego rozwiązania w SR, będzie to ekran osadzony in-game w modelu lokomotywy.

Znalazłem na YouTube bardzo fajnie zrobione filmiki, łopatologicznie wyjaśniające posługiwanie się ETCS podczas jazdy pociągu pod jego nadzorem. Nie będę podawał linków ani nazwy kanału, bo jeszcze wejdę w kolizję z jakimś punktem Regulaminu Forum 😛 Zamiast tego podpowiem, że w pasku wyszukiwania na stronie YouTube'a wystarczy wpisać "etcs", a pojawi się lista filmików, z których szczególnie poleciłbym dwa: "Opis ekranu ETCS poziomu 2" oraz "ETCS L2 - jazda we mgle za innym pociągiem". Oba na tym samym kanale.

Po co te moje "rekomendacje"? Nie wiem na ile ETCS w SR będzie oddziaływał na prowadzenie naszych pociągów, ale uważam że dobrze byłoby zawczasu dowiedzieć się czegoś o jego działaniu, żeby później uniknąć w grze sytuacji, gdy maszynista nieobeznany z systemem doprowadzi do zatrzymania swojego składu i spowoduje zakorkowanie całej linii kolejowej. Jeśli takich pociągów będzie w jednym czasie więcej, zacznie się wzajemne obrzucanie się graczy i obwinianie wszystkich o wszystko. Może lepiej zawczasu się przygotować i tego uniknąć? Może to dmuchanie na zimne, ale ja tak lubię. Pozdrawiam 🙂

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy