Jump to content

Nowa trasa (Zgorzelec - Dresden)


Recommended Posts

Co sądzicie o nowej trasie podanej w tytule? Wydaje mi się, że na obecną chwilę, nie ma po co robić takiej trasy. Nie lepiej zrobić trasę Katowice - Wrocław, Wrocław - Zgorzelec i na końcu Zgorzelec - Drezno? Wydaje mi się, że zrobienie w ten sposób byłoby o wiele lepsze. 

Jaki jest sens robienia trasy po kawałku? Przykład: Chcę przejechać się trasą z Warszawy do Drezna. W Katowicach kończy się moja trasa i muszę w menu gry teleportować się do Zgorzelca aby rozpocząć kolejną trasę. Po co? Przecież można zrobić, że przesiadłbym się w Katowicach na pociąg do Wrocławia, a z Wrocławia do Zgorzelca itd.

  • Like 4
  • I disagree 5
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Jest sporo graczy ze  społeczności Niemieckiej którzy oczekują tej trasy Zgorzelec - Dresden , a połączenie z Katowic do Zgorzelca na pewno w przyszłości będzie dodane do SimRail. Jestem zadowolony z tego że planowane są nowe trasy i projekt gry się rozwija.

  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się z perspektywy JAKIEJKOLWIEK nowej trasy. Znam już na pamięć większą część obecnej trasy. A i z ciekawością porównam sobie Drezno z TSW do Drezna z SR. A sąsiedzi z Zachodu na pewno zapłacą swoimi euro za możliwość takiej przejażdżki. Pamiętaj, że ta gra musi ściągnąć zagraniczną klientelę, jeśli ma się utrzymać. Jeśli polskie trasy będą w przyszłości stanowiły 25-40 % zawartości, nie widzę problemu.

  • Like 1
  • I disagree 1
  • I agree 12
Link to comment
Share on other sites

Według mnie tez lepiej by było skupić się na Pl trasach niz zagranicznych , nie wiem jaki jest sens robienia juz jakiejs trascy za granica jak jest tyle tras w PL... są gracze z różnych woj i kazdy by chcial pojezdzić po "swojej" okolicy , ale NIEEE lepiej dodać Niemcy , a moze nastepna zrobice w Portugalii dla tamtej spolecznosci i coś w Chinach moze ? bo przeceż po co robic Polske ... tragedia z tym pomyslem

  • I disagree 14
  • Confused 2
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, ArleXxinho napisał(a):

Według mnie tez lepiej by było skupić się na Pl trasach niz zagranicznych , nie wiem jaki jest sens robienia juz jakiejs trascy za granica jak jest tyle tras w PL... są gracze z różnych woj i kazdy by chcial pojezdzić po "swojej" okolicy , ale NIEEE lepiej dodać Niemcy , a moze nastepna zrobice w Portugalii dla tamtej spolecznosci i coś w Chinach moze ? bo przeceż po co robic Polske ... tragedia z tym pomyslem

Sympatyk lub co gorsze wyborca jedynie słusznej opcji? Mnie nie przeszkadza wizja obcych linii z ich systemem oznakowań i sygnalizacji. Może być nawet San Escobar.

  • Like 1
  • I disagree 2
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, JarkPomsky napisał(a):

Kluczowe jest, kto robi trasę? 

Zespół simrail czy jakaś niemiecka firma trzecia?

Jak chcesz mieć nową trasę co 1-2 miesiące, to oczywiście, że niemiecka firma trzecia.

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Każdy chce nową trasę co 1-2 miesiące, ale nie ma takiej firmy trzeciej, czy to niemieckiej, czy polskiej, która byłaby w stanie osiągnąć taki wynik. Wspomnianą trasę, podobnie jak tą w USA wykonuje zewnętrzny deweloper.

  • I agree 13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 20.04.2023 o 10:18, GoppelPL napisał(a):

Każdy chce nową trasę co 1-2 miesiące, ale nie ma takiej firmy trzeciej, czy to niemieckiej, czy polskiej, która byłaby w stanie osiągnąć taki wynik. Wspomnianą trasę, podobnie jak tą w USA wykonuje zewnętrzny deweloper.

Nie mówię o trasie co miesiąc czy 2 , mowię o tym aby robić nasze Pl trasy i inne woj a nie trasy zagraniczne 🙂 

  • I disagree 4
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, ArleXxinho napisał(a):

Nie mówię o trasie co miesiąc czy 2 , mowię o tym aby robić nasze Pl trasy i inne woj a nie trasy zagraniczne 🙂 

Ale użytkownicy SimRail są w wielu krajach i każdemu zależy na jakiejś trasie ze swojego terenu. 
Proponuję uspokoić wewnętrznego patriotę 😜

  • I disagree 1
  • Haha 2
  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, klawinsky napisał(a):

Ale użytkownicy SimRail są w wielu krajach i każdemu zależy na jakiejś trasie ze swojego terenu. 
Proponuję uspokoić wewnętrznego patriotę 😜

Jeżeli tak uważasz ,to proszę w jakim symulatorze zagranicznym mogę pojeździć polskim taborem po naszych liniach?

  • Like 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, krzysztof19 napisał(a):

Jeżeli tak uważasz ,to proszę w jakim symulatorze zagranicznym mogę pojeździć polskim taborem po naszych liniach?

Trainz, Railworks, BVE

Słychać wycie? Znakomicie ❤️

  • Like 3
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 3.05.2023 o 15:07, krzysztof19 napisał(a):

Jeżeli tak uważasz ,to proszę w jakim symulatorze zagranicznym mogę pojeździć polskim taborem po naszych liniach?

Jako że gram w Trainz od czasu do czasu:

Lublin-Dorohusk z odgałęzieniem do bogdanki

Korsze-Ełk-Olecko

Busko-Zdrój-Sitkówka Nowiny-Kielce-Skarzysko Kamienna oraz odnoga z włoszczowice-staszów-Połaniec

Kępno-Ostrów wielkopolski i odnoga od wieruszów do syców

Bydgoszcz Główna - Solec Kujawski (mają wydac do Torunia Głównego)

Chojnice-Kościerzyna/Bąk-Wierzchucin-Kartuzy i parę odnóg bodajże do czerska

Węgliniec-Zgorzelec jak dobrze pamiętam.

Trasa przez Wałbrzych z tego co pamiętam tez była ale bodajże pod TRS2004

Boguszow Gorce-Mezimesti

Ja swego czasu dla siebie przez parę lat zrobiłem kilkaset km tras na podkarpaciu/Małopolsce i lubelskim (głównie Kraków Płaszów-Rzeszów (91) i 106/107/108/110/96/104/71/70/68).

Mam wymieniać więcej? 😉

PS. nie pytaj się gdzie pobrać - jak dobrze poszukasz znajdziesz wszystko w internecie.

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze Open Rails. To także zagraniczny symulator wywodzący się z MIcrosoft Train Simulator który ma dostępnych wiele polskich tras w tym długie takie jak CMK czy Olszyn-Poznań

Link to comment
Share on other sites

Ale Panowie. Nie ma co porównywać Simraila do wyżej wymienionych gier. Sam śmigałem na MaSzynie, w MSTS, Railworksie pozniejszym Train Simulator, mam większość niemieckich tras w TSW3. Klientela zagraniczna ma w czym wybierać. Jednak z tych gier to tylko TSW3 może się równać z rodzimą produkcją. Dlatego tutaj koledzy wyżej chcieliby więcej tras krajowych i ja też bym się do tych próśb dołączał. Dlatego, że tak dobrych symulatorów osadzonych w naszych realiach nigdy nie było. Spójrzcie na recenzje na steamie. Niemcy, Francuzi, a w szczególności Anglicy bardzo sobie cenią przejazdy po naszych trasach, naszym taborem. Jest to dla nich coś nowego. Mam nadzieję, że będzie jak dotychczas, że twórcy 3rd party będą współpracować przy tworzeniu tras zagranicznych a glówny team będzie powolutku rozwijał nam naszą siatkę w Polsce. 

  • Like 1
  • I agree 13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

W dniu 8.04.2023 o 13:01, Kamera_ napisał(a):

Co sądzicie o nowej trasie podanej w tytule? Wydaje mi się, że na obecną chwilę, nie ma po co robić takiej trasy. Nie lepiej zrobić trasę Katowice - Wrocław, Wrocław - Zgorzelec i na końcu Zgorzelec - Drezno? Wydaje mi się, że zrobienie w ten sposób byłoby o wiele lepsze. 

Jaki jest sens robienia trasy po kawałku? Przykład: Chcę przejechać się trasą z Warszawy do Drezna. W Katowicach kończy się moja trasa i muszę w menu gry teleportować się do Zgorzelca aby rozpocząć kolejną trasę. Po co? Przecież można zrobić, że przesiadłbym się w Katowicach na pociąg do Wrocławia, a z Wrocławia do Zgorzelca itd.

Zgadzam się. 

Wydaję mi się, że szczególnie przez aspekt trybu multiplayer, bardzo fajnie jest mieć wszystkie trasy połączone ze sobą. To tworzy poczucie ogromu scenerii i jej realizmu. 

Takie skakanie pomiędzy sceneriami, na których będą tylko pojedyncze nitki linii kolejowych w wielu krajach psuje jednolitość świata przedstawionego w grze moim zdaniem. Super będzie pojeździć w przyszłości po liniach niemieckich, czeskich i innych, ale też wolałbym najpierw połączenia ich z istniejącymi liniami. Wyjątkiem z wiadomych przyczyn mogą być linie kolejowe na innych kontynentach.

  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

Prędzej czy później kolejne trasy w Polsce będą dodawane do SimRail. Dużo sensu ma zlecanie zagranicznych tras "na zewnątrz" - SimRail S.A. może skupić się na tworzeniu tras w Polsce, gdzie np. niemieccy devsi dużo lepiej odnajdą się tworząc trasę niemiecką. Gdyby to nasz zespół robił trasę niemiecką, byłoby to (moim zdaniem) niepotrzebne marnowanie mocy przerobowej.

A tak to jeszcze ktoś sobie zarobi na stworzeniu trasy, SimRail zarobi od niemieckich graczy na trasie a polski zespół będzie mógł się skupić na rozbudowywaniu siatki połączeń w Polsce.

Osobiście czekam na Drezno - Zgorzelec, bo znam dość dobrze tę linię (i stacje przy niej) i chętnie porównam ją do Drezna z TSW. Oby tylko zewnętrzna firma zachowała jakość i dopracowanie polskich tras...

  • Confused 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

A propos nowych tras. Jaki będzie ich los w trybie multiplayer? Zakładam, że te sprzedawane jako DLC będą dostępne w singlu i multi ale co z trasami, które, kiedyś, będą tworzone przez entuzjastów?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
W dniu 9.05.2023 o 23:18, CenariusPL napisał(a):

Jako że gram w Trainz od czasu do czasu:

Lublin-Dorohusk z odgałęzieniem do bogdanki

Korsze-Ełk-Olecko

Busko-Zdrój-Sitkówka Nowiny-Kielce-Skarzysko Kamienna oraz odnoga z włoszczowice-staszów-Połaniec

Kępno-Ostrów wielkopolski i odnoga od wieruszów do syców

Bydgoszcz Główna - Solec Kujawski (mają wydac do Torunia Głównego)

Chojnice-Kościerzyna/Bąk-Wierzchucin-Kartuzy i parę odnóg bodajże do czerska

Węgliniec-Zgorzelec jak dobrze pamiętam.

Trasa przez Wałbrzych z tego co pamiętam tez była ale bodajże pod TRS2004

Boguszow Gorce-Mezimesti

Ja swego czasu dla siebie przez parę lat zrobiłem kilkaset km tras na podkarpaciu/Małopolsce i lubelskim (głównie Kraków Płaszów-Rzeszów (91) i 106/107/108/110/96/104/71/70/68).

Mam wymieniać więcej? 😉

PS. nie pytaj się gdzie pobrać - jak dobrze poszukasz znajdziesz wszystko w internecie.

Jak usłyszałem Kościerzyna (moje miasteczko pozdro), od razu wszedłem na steama, zobaczyć cenę itd.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 66 / 89
          • Percentage filling 74%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 7 / 62
          • Percentage filling 11%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 13 / 82
          • Percentage filling 16%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 10 / 80
          • Percentage filling 13%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 24 / 84
          • Percentage filling 29%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 51
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 2 / 81
          • Percentage filling 2%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 44 / 84
          • Percentage filling 52%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 3 / 81
          • Percentage filling 4%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 1 / 62
          • Percentage filling 2%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 11 / 78
          • Percentage filling 14%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 1 / 82
          • Percentage filling 1%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 83
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 14 / 82
          • Percentage filling 17%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 3 / 78
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 26 / 34
          • Percentage filling 76%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 8 / 34
          • Percentage filling 24%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 15 / 34
          • Percentage filling 44%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 27 / 34
          • Percentage filling 79%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 12 / 34
          • Percentage filling 35%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 314 / 1669 Total players
    • 19% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy