Jump to content

Określony czas dyżurowania na nastawni dla każdego gracza!


Recommended Posts

Moim zdaniem, a zresztą nie tylko moim a znacznej wielkości graczy jesteśmy za uruchomieniem "timera" na nastawniach dla graczy 

Co to?

Mianowicie zależy nam aby pewni gracze nie zajmowali nastawni przez 5-6H, ponieważ tak się dzieje, że po uruchomieniu PL2 o 16:15 nastawnia np: SG jest już zajmowana przez pewnego gracza i tak przez najbliższe pięć a nawet więcej godzin. A graczy jest więcej chętnych do gry i duże zainteresowanie stacją np: SG

 

Przykładowe rozwiązanie które na pewno pomoże

  • Dyżurny "kowalski15" wchodzi o 16:15 na stacje SG razem z wejściem w prawym górnym rogu uruchamia się licznik który odlicza od 03:00:00 do 00:00:00 czyli trzy godziny dyżurowania na nastawni gdy czas dobiegnie końca pojawi się komunikat i gracz zostaje usunięty z nastawni SG i nie ma możliwości ponownego wejścia przez trzy godziny, może jednak korzystać z innych nastawni dostępnych na serwerze oczywiście nastawnia SG nie jest dostępna przez trzy godziny od usunięcia gracza. To miało by tyczyć się wszystkich serwerów blokada przechodziła by na inne serwery aby gracz nie skakał pomiędzy nimi w celu dyżurowania na tej samej nastawni w przypadku jej dostępności 

 

 

Uważamy że dzięki temu sposobowi cała społeczność SimRail, mogłaby w 100% czerpać korzyści również z dyżurowania!

Dziękuje za uwagę i zapraszam do podpisywania się 🙂 Niech będzie nas więcej 

 

Edited by Matyjasek_v3
  • I disagree 17
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

 

W tym poście masz odpowiedź dlaczego to bez sensu i niepotrzebna robota dla programistów

Nastawni będzie coraz więcej i nadejdzie czas, że wystarczy dla wszystkich, więc komplikowanie symulatora reglamentacją czasu służby na posterunku ruchu uważam za zbędny trud.

Pomijam fakt, że pociągi na każdym serwerze PL jeżdżą w jednakowym takcie i nastawnie też są jednakowe, więc jeśli Grodzisk Maz. jest zajęty na PL1/PL2, to może trzeba spróbować go objąć na innym serwerze.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Problem znany już z tedeka, ten odgrzewany kotlet jednak musiał się siłą rzeczy pojawić i tutaj 😛 Osobiście to nie potrafię zrozumieć tego parcia na siedzenie na jednej nastawni przez wiele godzin. W ogóle siedzenie przez kilka godzin na jakiejkolwiek nastawni jest dla mnie trudne do pojęcia. To już ludzie życia poza grą nie mają? 😛 No ale ok, ja mam tak, ktoś ma inaczej. Jednakże, kolego @Matyjasek_v3 ja również nie jestem za wejściówkami na nastawnie. Zastanawiam się jak to jest, że nikt nie chce jeszcze rezerwacji określonych składów. Wszyscy chcą być DR, to jeździć dla Was będą same boty? Ja grywam tylko nocą i ostatnio wybieram serwery, gdzie jest dzień w grze, bo nie lubię tak po ciemku. Zazwyczaj mam spory wybór posterunków do objęcia i niekoniecznie zaraz muszę celować w ten "ulubiony". Tylko jedno jest ważne, aby ten, który siedzi godzinami np. na tym SG, miał go rzeczywiście opanowany i sprawnie zarządzał ruchem. Jeśli tak będzie, to nie widzę problemu. Jak będę chciał się koniecznie wbić na to oblegane Sg czy inne, to skorzystam np. z PL8 i będę boty odprawiał, nawet mniej problemów z nimi, bo nie dobijają się upierdliwie o wjazd czy wyjazd 😛 Nie generujmy więc nieistniejących problemów. Tyle ode mnie ;)

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

A Ja jak najbardziej rozumiem założenie tematu, otóż dlaczego?. Można się pogodzić z tym, że nie posiedzisz na nastawni, której chcesz, ponieważ jest zajęta. Ok, ale jak jest zajęta codziennie, przez tych samych graczy, to może być trochę frustrujące. Spróbujmy postawić się, na miejscu wszystkich graczy, a nie wybiórczo. Przykład, sam pracuję od poniedziałku do piątku, o godzinie 16:00 wracam do domu, zjeść coś, ogarnąć się, godzina 18. Chce sobie usiąść na nastawnię inną niż Plichowice, czy Knapówka. Nie da się bo wiecznie zajęte. I teraz co do argumentu powyżej. Owszem można wejść na PL8, czy inne serwery, oprócz PL2, ale nie oszukujmy się, kiedy serwer PL2 zostaje aktywowany po 16, to przenoszą się gracze na Niego z PL1 i sami powiedzcie co to jest za frajda wyprawiać Boty? W grze wieloosobowej, właśnie fajnie jest komunikować się z Graczami, rozmawiać itp itd. Nie sztuką jest, siadać do komputera o godz 16:05, odświeżać serwer aż się pojawi i szybko szybko muszę kliknąć np. w SG, bo jak mi się nie uda to będzie wolny o godz. 7:00 następnego dnia. Jakieś rozwiązanie powinno zostać wprowadzone, aby umożliwić innym graczom wejście na jakąś nastawnię, na serwerze gdzie jest dużo graczy a nie same Boty. Jak? Nad tym powinni zastanowić się developerzy.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, キャプテン翼 napisał(a):

Nie sztuką jest, siadać do komputera o godz 16:05, odświeżać serwer aż się pojawi i szybko szybko muszę kliknąć np. w SG

Jest jeszcze szybsza metoda na zajęcie stacji przed innymi, ale nie wiem czy to jestw rodzaju błędu czy coś, a nie wiem, do którego z devów prywatnie z czymś takim się zgłosić, więc na razie pozostanie to tajemnicą 😅

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, キャプテン翼 napisał(a):

Owszem można wejść na PL8, czy inne serwery, oprócz PL2, ale nie oszukujmy się, kiedy serwer PL2 zostaje aktywowany po 16, to przenoszą się gracze na Niego z PL1 i sami powiedzcie co to jest za frajda wyprawiać Boty?

Nie wiem co za czar ma w sobie ten PL2, że tak wszystkich do niego ciągnie 😜Tak, wiem, ten czar to interakcja z graczami. Posterunków przybywa, ale nawet gdyby było ich 100, problem pozostanie, gdyż wyłonicie sobie z nich TOP10 i o tą złotą dziesiątkę ciągle będziecie płakać, bo pozostałe 90 pewnie nie będzie warte uwagi prawdziwego gracza. Ja też znalazłbym co najmniej jedną nastawnię, na której najchętniej bym podyżurował na PL2, ale wiem już, że marne mam na nią szanse, bo nie mam tyle wolnego czasu, aby na nią pół dnia polować. Pozostaje mi się pogodzić z tym, lub frustrować. Wybieram to pierwsze. Uważam, że jeśli już ktoś pisze o takim problemie, to zamiast żali powinien przedstawić przemyślaną koncepcję rozwiązania problemu, takie studium przypadku, jeśli wiecie o co mi chodzi. Luźne rzucenie "a nie powinno tak być" nie zbliża ani trochę do rozwiązania.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

W dniu 7.04.2023 o 01:23, 0x8000ffff napisał(a):

Problem znany już z tedeka, ten odgrzewany kotlet jednak musiał się siłą rzeczy pojawić i tutaj 😛 Osobiście to nie potrafię zrozumieć tego parcia na siedzenie na jednej nastawni przez wiele godzin. W ogóle siedzenie przez kilka godzin na jakiejkolwiek nastawni jest dla mnie trudne do pojęcia. To już ludzie życia poza grą nie mają? 😛 No ale ok, ja mam tak, ktoś ma inaczej. Jednakże, kolego @Matyjasek_v3 ja również nie jestem za wejściówkami na nastawnie. Zastanawiam się jak to jest, że nikt nie chce jeszcze rezerwacji określonych składów. Wszyscy chcą być DR, to jeździć dla Was będą same boty? Ja grywam tylko nocą i ostatnio wybieram serwery, gdzie jest dzień w grze, bo nie lubię tak po ciemku. Zazwyczaj mam spory wybór posterunków do objęcia i niekoniecznie zaraz muszę celować w ten "ulubiony". Tylko jedno jest ważne, aby ten, który siedzi godzinami np. na tym SG, miał go rzeczywiście opanowany i sprawnie zarządzał ruchem. Jeśli tak będzie, to nie widzę problemu. Jak będę chciał się koniecznie wbić na to oblegane Sg czy inne, to skorzystam np. z PL8 i będę boty odprawiał, nawet mniej problemów z nimi, bo nie dobijają się upierdliwie o wjazd czy wyjazd 😛 Nie generujmy więc nieistniejących problemów. Tyle ode mnie 😉

Odnosnie TD2 to siedze czasami po 12 h na stacjacb, i mam wlasne zycie mam dobra prace i mam czas na wszystko, mam ochote i czas to siedze kilka stacji mam ulubionych gdzie jest mi znany uklad torowy. Tutaj jest to samo w SR tez sa ulubione stacje i tez mozna na nich siedziec po kilka h

  • Like 2
  • Haha 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 8.04.2023 o 07:49, plu96 napisał(a):

Odnosnie TD2 to siedze czasami po 12 h na stacjacb, i mam wlasne zycie mam dobra prace i mam czas na wszystko, mam ochote i czas to siedze kilka stacji mam ulubionych gdzie jest mi znany uklad torowy. Tutaj jest to samo w SR tez sa ulubione stacje i tez mozna na nich siedziec po kilka h

Bardzo się cieszę, że powodzi Ci się w życiu, ale nie o tym tu rozmawiamy, tylko o problemie, który w takim samym stopniu dotyka oba symulatory. Z Twojego tekstu zrozumiałem dwie rzeczy: że nie patrzysz dalej niż sięga czubek Twojego nosa i że jeśli będziesz mógł siedzieć na nastawni po 12 godzin, to taki symulator jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że niepotrzebnie wdajesz się w dyskusję @0x8000ffff - on nie ma dobrej pracy, nie ma w ogóle ŻADNEJ pracy - jest najwyżej sfrustrowanym uczniakiem z technikum lub nawet podstawówki - ma wybujałe EGO, które nie pozwoli mu podjąć żadnej pracy, a jak już jakąś podejmie, to go wyrzucą po tygodniu z takim podejściem do otoczenia.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja się również zgadzam z autorem, po powrocie z pracy praktycznie nie ma szansy znaleźć serwer gdzie byliby "żywi" maszyniści i dostępne ciekawe posterunki. Co do wspomnianego tricku na zajęcie nastawni osobiście go nie znam, ale byłem pewien, że coś takiego musi być, bo nawet po restarcie nie ma szansy, żeby wbić choćby na wspomnianą SG. Po 2 miesiącach takiej zabawy, a może coś się uda itd, generalnie powoli przesiadam się na inne gry po prostu. Oczywiście to nie rozwiązanie problemu, ale podobnie jak autor nie mam pomysły już na osoby siedzące godzinami na tej samej pozycji. Myślę, że z czasem sam biznes pokaże kto miał rację.

Link to comment
Share on other sites

Ilość nastawni będzie rosnąć - docelowo wszystkie posterunki ruchu będą dostępne do obsadzenia żywymi graczami, także tacy jak ten tam sporo wyżej razem z kolegami nie strollują całego symulatora, bo nastawni, w tym dużych i skomplikowanych, będzie jeszcze sporo.

Edited by Nieciej
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 8 / 78
          • Percentage filling 10%
          • Most players 102
      • PL3
      • pl3
      • 1 / 80
          • Percentage filling 1%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 36
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 1 / 74
          • Percentage filling 1%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 77
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 56
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 4 / 76
          • Percentage filling 5%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 77
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 0 / 74
          • Percentage filling 0%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 72
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 72
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 73
          • Percentage filling 0%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 0 / 72
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 31 / 1583 Total players
    • 2% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy