Jump to content

Propozycja dla zaawansowanych dyżurnych.


Recommended Posts

Rozmyślając i czytając wiele wpisów, są osoby które narzekają a właściwie zwracają uwagę na nie ogarniętych dyżurnych. Ale tak jak już gdzieś pisałem możemy piłeczkę odbić w stronę nieogarniętych mechaników prowadzących składy. Dodajmy do tego jeszcze gdzie nie gdzie pojawiające się błędy AI. Czy też nagłe utraty połączenia z serwerem tuż przed przyjęciem pociągów na posterunek. Miejmy też na uwadze to że jest to wczesny dostęp i taka gra będzie jeszcze miała choroby wieku dziecięcego a tak naprawdę dopiero teraz przechodzi można powiedzieć swego rodzaju testy "bojowe" Masa ludzi która się loguje, chcąc rozegrać kilka chwil w danej roli. Poziom zaawansowania bardzo różny. Ogarnięcie też na różnym poziomie. Wiedza na temat przepisów kolejowych, tak samo.

A zatem może warto gdzieś w przestrzeni owego forum, choćby i tutaj nagrać jak obsługiwać poszczególne posterunki. Na czym polega przyjęcie pociągu z kierunku odgałęźnego. Jak poprawnie przygotować drogę na kierunek odgałęźny. (Psary) i nie tylko. Jak można sobie pomóc na wzajem na szlaku między posterunkami. Zmiana kierunku SBL po torach szlakowych.
Bo przyjęcie pociągu to nie tylko podanie zgody że "Droga dla pociągu xxxx po torze 1 jest wolna" należy coś jeszcze zrobić 🙂
 

Są w śród nas osoby które robią stream z rozgrywki. Wiesz jak coś robić robisz materiał, dodaj go tutaj nie każdy śledzi YT. Opisz posterunek, dodaj kilka zdań od siebie. I zapodaj link do materiału. To myślę że pomoże i powinniśmy się od siebie uczyć. 
Od taka moja propozycja.

Dodam jeszcze że ja nie bawię się w stream, nie mam na to możliwości. Ale jak co będzie potrzeba by nagrać materiał jak powinna wyglądać współpraca na sąsiednich posterunkach a ja będę miał chwilę to myślę że możemy pokazać kilka wariantów i opcji jak rozwiązywać niektóre sytuacje 🙂 Wszystko do dogadania.
Ale też przecież gracie sami nagrywacie swoje rozgrywki macie różne sytuacje. To myślę że warto usiąść nagrać komentarz do podstawowych czynności jakie robimy i zapodać tutaj.

Chyba że uważacie iż każdy we własnym zakresie winien zdobywać swoją wiedzę 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, PrykStary napisał(a):

Chyba że uważacie iż każdy we własnym zakresie winien zdobywać swoją wiedzę 🙂

Strasznie te dyżurki są demonizowane. Pierwszy raz z dyżurką miałem styczność właśnie w SimRail. Dowiedziałem się z SimRail że dyżurowanie jest prostsze niż uruchomienie EU07. Do tych co ciągle płaczą, że nie ma dyżurek w single player a boją się psuć grę - zobaczcie na serwery UA, CN i inne - tam często żywej duszy nie ma - ani jednego gracza. Można się uczyć klikać dwa przyciski na krzyż dowoli.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Owszem można i tak do tego podejść, jednak płaczą często ludzie którzy grają jako mechanicy. Na to że ktoś ponoć nie ogar jest, albo że bałagan robi. 
Otóż jak będziesz na obcym serwerze to się nie dowiesz czy dobrze robisz czy źle robisz zwłaszcza pustym gdzie boty śmigają. 
A chodzi o to by pokazać jak robić poprawnie i co można robić. By było sprawnie, i jak najbardziej w zgodzie z przepisami.
Aby też osoby które narzekają na pracę dyżurnych mieli też możliwość doradzenia. 
Ten temat nie powstał tutaj by mówić że można na innych serwerach szukać możliwości klikania.

Dodam że sam zacząłem z dyżurowaniem właśnie w tej grze SIMRail, ale nie będę ukrywał że kolej to moja pasja. Może nie do tego stopnia żebym mógł powiedzieć że umiem wszystko i znam wszystkie przepisy czy też wszystkie znaki. Ale jakąś tam wiedzę posiadam. Znajomość jak co nastawić też jest na jakimś poziomie.
Mi chodzi o to by zrobić tutaj zbiór kilku filmów które będą dość przejrzyste jeśli chodzi o sprawy związane z nastawianiem przebiegów i tak dalej.
Nawet nie chodzi o to by robić do każdej nastawni. No chyba że komuś się chce. 
Chodzi o to by osoby chcące zacząć zabawę miały jakieś podstawy jak do tego podejść, a nie uczyły się przykładowo błędnego działania, bo bot na loko mimo błędnej decyzji pojechał. 🙂

Tak wiem sposobów jest wiele by pozyskiwać wiedzę i czegoś się uczyć. Tu też chodzi o coś innego. Wątek jest swego rodzaju podchwytliwym tematem. Bo mam pewne teorie i kto wie może reakcja na ten wątek tą teorię potwierdzi albo też obali. 
Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście dyżurka nie interesuje i gram tylko jako mechanik. Jednakże rozumiem że inni gracze chcą wcielić się w tą rolę.

Więc aby dobrze poznać na czym to polega, jest taka stara archaiczna gra, w którą grałem lata temu pod nazwą ISDR. W plikach gry jest bardzo fajny dokument tekstowy który szczegółowo opisuje zasadę działania, obsługi urządzeń oraz komunikację między posterunkami.

Szczerze, też mnie wielokrotnie irytują co niektórzy dyżurni ale zaraz sobie tłumaczę, że jest to wciąż wczesny dostęp oraz jak przedmówca powiedział, pomagajmy sobie nawzajem a przyjemność z grania będzie nieoceniona.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chciałem nagrać filmy z dyżurowania na posterunku ale stwierdziłem że nie bardzo się da 🙂 to ogarnąć niestety nie potrafię ja tego ogarną i nie chodzi tutaj o włączenie OBS żeby przechwytywać to co się należy tylko o to żeby było to z sensem 🙂

ale jakoś nie potrafię, co nagram materiał i następnie oglądam ten materiał to dochodzę do wniosku ze się absolutnie nie nadaje do publikacji 🙂

Zatem chyba się poddam i nie nagram żadnego filmiku. No chyba że zacznę streamować to wtedy może dam dać namiar na kanał na YT jak by ktoś był zainteresowany.
Albo generalnie jeśli zbierze się jakieś grono zainteresowanych to można by się umówić na stream 🙂
Inaczej nie podejdę do tego by robić materiał. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
W dniu 31.01.2023 o 19:06, PrykStary napisał(a):

Chciałem nagrać filmy z dyżurowania na posterunku ale stwierdziłem że nie bardzo się da 🙂 to ogarnąć niestety nie potrafię ja tego ogarną i nie chodzi tutaj o włączenie OBS żeby przechwytywać to co się należy tylko o to żeby było to z sensem 🙂

ale jakoś nie potrafię, co nagram materiał i następnie oglądam ten materiał to dochodzę do wniosku ze się absolutnie nie nadaje do publikacji 🙂

Zatem chyba się poddam i nie nagram żadnego filmiku. No chyba że zacznę streamować to wtedy może dam dać namiar na kanał na YT jak by ktoś był zainteresowany.
Albo generalnie jeśli zbierze się jakieś grono zainteresowanych to można by się umówić na stream 🙂
Inaczej nie podejdę do tego by robić materiał. 🙂

Jak dla mnie super pomysł - nawet jak wg Ciebie to bez sensu. Zawsze można coś podglądnąć.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 21.02.2023 o 12:51, Ronnon78 napisał(a):

Jak dla mnie super pomysł - nawet jak wg Ciebie to bez sensu. Zawsze można coś podglądnąć.

Miałem nadzieję że takie filmy by tworzyły osoby które mają pojęcie co i jak w kwestiach obsługi i sytuacji jakie mogą się przytrafić, ja natomiast mam małą wiedzę na temat prowadzenia ruchu kolejowego i nie chcę swoimi filmami wprowadzać w błąd innych graczy. Bo pewności nie mam czy nie popełniam błędu.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, PrykStary napisał(a):

Miałem nadzieję że takie filmy by tworzyły osoby które mają pojęcie co i jak w kwestiach obsługi i sytuacji jakie mogą się przytrafić, ja natomiast mam małą wiedzę na temat prowadzenia ruchu kolejowego i nie chcę swoimi filmami wprowadzać w błąd innych graczy. Bo pewności nie mam czy nie popełniam błędu.

Nie umniejszaj sobie 🙂 każdy film nawet gdy pokazuje sytuacje kryzysowe to nauka 🙂

Pozdrawiam

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Szczepan napisał(a):

 Gdzieś na forum naciąłem sie na filmik z DGW to robił gość z simraila i wyjaśnił fajnie kilka spraw np. jak cofnąć ciapąg jak źle podamy przebieg na inny tor 

Ale prowokacje, czy faktycznie dobrze to przedstawiłem tego nie wiem o ile chodzi o ten film.

 

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze małe sprostowanie aby wszystko było w jednym miejscu. Myślę że się przyda a użytkownik, wiele spraw moim zdaniem wyjaśnił więc niech i tu będzie przynajmniej link do jego treści. Tyczy się on nastawni tu dzież stacji Dąbrowa Górnicza Wschodnia. Warto poczytać
 

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, PrykStary napisał(a):

Jak by kogoś interesowało to najnudniejszy posterunek Pilichowice 🙂

13 godzin temu, PrykStary napisał(a):

No i Olszamowice 🙂 tak żeby było do kompletu 🙂

Może i najnudniejsze, ale... Ilu graczy, tak z ręką na sercu może powiedzieć "Nie popełniam na tych posterunkach żadnych błędów"? 😛

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 83 / 86
          • Percentage filling 97%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 8 / 83
          • Percentage filling 10%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 17 / 81
          • Percentage filling 21%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 1 / 82
          • Percentage filling 1%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 38 / 79
          • Percentage filling 48%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 1 / 46
          • Percentage filling 2%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 83
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 33 / 81
          • Percentage filling 41%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 4 / 81
          • Percentage filling 5%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 3 / 94
          • Percentage filling 3%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 28 / 82
          • Percentage filling 34%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 1 / 82
          • Percentage filling 1%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 74
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 11 / 79
          • Percentage filling 14%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 4 / 89
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 30 / 34
          • Percentage filling 88%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 16 / 34
          • Percentage filling 47%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 25 / 34
          • Percentage filling 74%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 15 / 34
          • Percentage filling 44%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 369 / 1712 Total players
    • 22% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy