Jump to content

Prowadzenie ruchu jednotorowego dwukierunkowego


blazej870

Recommended Posts

Dziś spróbowałem prowadzić ruch jednotorowy dwukierunkowy między K.Zawodzie a Katowicami torem nr 2. Wszystko fajnie blokada w stronę Katowic się obraca, natomiast kiedy Ai chce wyprawić poc. w ogólnie nie informuje o której godzinie poc z Zawodzia przyjechał, ani czy droga dla poc z Katowic jest wolna (tak wynika z przepisów), tylko od razu bez jakiegokolwiek uprzedzenia zmienia kierunek blokady. Oczywiście ja ten kierunek muszę zatwierdzić. Też drugim małym problemem jest to że Katowice w ogólnie nie informują jak od nich coś wyjeżdża po torze drugim. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 2.01.2023 o 18:00, blazej870 napisał(a):

Dziś spróbowałem prowadzić ruch jednotorowy dwukierunkowy między K.Zawodzie a Katowicami torem nr 2. Wszystko fajnie blokada w stronę Katowic się obraca, natomiast kiedy Ai chce wyprawić poc. w ogólnie nie informuje o której godzinie poc z Zawodzia przyjechał, ani czy droga dla poc z Katowic jest wolna (tak wynika z przepisów), tylko od razu bez jakiegokolwiek uprzedzenia zmienia kierunek blokady. Oczywiście ja ten kierunek muszę zatwierdzić. Też drugim małym problemem jest to że Katowice w ogólnie nie informują jak od nich coś wyjeżdża po torze drugim. 

Wprowadziłeś TZP (Telefoniczne Zapowiadanie Pociągów)?? (Nie pamiętam czy jest taka możliwość w czacie Ai) :)

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie wysyłając pociągi do Katowic po niewłaściwym powinno się podawać rozkaz pisemny N, według rozkładów ten tor jest nieprzystosowany do prowadzenia ruchu w kierunku niewłaściwym (jako ciekawostka 😄) Nie wiem jak w SimRailu bo nie mamy udostępnionych rozkładów dla maszynistów. 

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy