Jump to content

Zgredd

Member
  • Posts

    23
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Other groups

SimRail

Zgredd last won the day on June 2

Zgredd had the most liked content!

Reputation

20 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Moim skromnym zdaniem wejście na rynek niemiecki i pozyskanie tamtego klienta (a tych w DE niemało z tego co się orientuję) jest- niestety dla nas- słusznym kierunkiem z punktu widzenia devsów. Zapewne z Sieradza pójdzie nitka do Wrocławia przez Oleśnicę i dalej do Zgorzelca. W następnej kolejności, o ile w ogóle coś z polskich tras powstanie, może pójdą drogą Ostrów-Poznań-Frankfurt. Tak że zapomnijcie o Zakopiance, Gdańskiu, EU160, EP09 itd. 🤣
  2. Właśnie przejechałem bez problemu ten odcinek na scenariuszu ze Starzyn do Krakowa.
  3. To jest obecnie możliwe. Ustawiasz w scenariuszu pogodę mglistą, a godzinę w zależności od pory roku. Spróbuj wiosnę, godz. 5 lub 6.
  4. Czy jest szansa na dodanie zapisu pozycji kamery, wywoływanej klawiszem "1" np. w ustawieniach pozycji fotela maszynisty? Czy tylko mnie tego brakuje? Wydaje mi się, że każdy ma swoją ulubioną pozycję kamery, każdy nieco inną w zależności od ustawionego FOV i rozdzielczości monitora. Nie każdy używa trackIRów. Szanowni Deweloperzy- czy można prosić tu o informację, czy jest szansa na to? Albo może ktoś wie jak samemu można edytować jakiś plik z zapisaną pozycją?
      • 3
      • I agree
  5. Na początek przydałby się jakiś roadmap i kontakt ze społecznością.
  6. Oczekiwania z pierwszego postu to raczej zaawansowany silnik pogodowy. Czegoś takiego nawet natywne Flight Simulatory nie miały (nie wiem jak najnowsze 2020/2024), tylko były płatne dodatki w postaci osobnego oprogramowania, które tworzyło skomplikowaną pogodę. Podejrzewam, że to zbyt wygórowane oczekiwania dla symulatora kolei, gdzie pogoda jest bardziej dodatkiem klimatycznym niż tak istotnym jak w lotnictwie. Niemniej, ewidentnie brakuje pogody "zachmurzenie", zwłaszcza, że to Polska i rzeczywiście nieco większej zmienności w trakcie dłuższej jazdy. Może przy wyborze pogody dodać opcję, czy ma być dynamiczna i ulegać zmianom, czy ogólnokrajowa jednolita? Pytanie do deweloperów- czy dałoby się zrobić bardziej intensywny efekt deszczu na szybie, aby używanie wycieraczek było rzeczywiście konieczne?
  7. Oświetlenie pulpitu nawet po maksymalnym ściemnieniu pozostaje bardzo jasne i w warunkach nocnej jazdy męczy. Czy nie dałoby się zejść z minimalną jasnością w dół?
      • 1
      • I agree
  8. Rozruch jak rozruch, ale brzęczyk! Tak czy inaczej, byłoby miło gdyby deweloperzy ustosunkowali się tutaj, czy można liczyć w temacie na coś czy nie.
  9. Przyłączam się do prośby o poprawę syren. Masakra.
  10. Dołączam się do prośby. Dla mnie jest to bardzo irytujące, psuje imersję. Może pozostawić opcję w ustawieniach dźwięku?
  11. Po ostatnim updacie wjazd do Warszawy z Warszawa Wschód zawiesza komputer. Próbowałem różnych rozwiązań, ostatecznie pomogło tylko i wyłącznie obniżenie rozdzielczości tekstur z high na medium. Przedtem działało elegancko. Sprzętowi raczej nie można nic zarzucić - 7800x3d, 32gb DDR5 i RTX5060Ti 16GB Vram.
  12. Przecież to jest w samouczkach. Upewnij się F3.
  13. Szkoda, że przez Wrocław a nie Poznań na Berlin 😛
  14. Każdy najchętniej zobaczyłby pewnie swój region, więc proponuję pociągnąć trasę z Łodzi do Poznania - drugiego/trzeciego dworca z największą przepustowością. Otworzyłoby to dalszą drogę do Berlina i celowanie w niemieckiego konsumenta, a tam cała rzesza miłośników simów.
  15. Hej! Link nie działa. To ciekawe co piszesz. Nie zagłębiałem się aż tak w temat, niemniej FOV wpływa również na zoom i chyba w sumie właśnie o to mi bardziej chodzi. Na monitorze 21:9 i FOV50 świat za oknem lokomotywy przesuwa się dla mnie zbyt szybko i jest zbyt mocno "odzoomowany". To utrudnia obserwowanie znaków drogowych przy szybszej jeździe, a jeżdżę bez HUDa. Ciągle muszę zoomować o 1 stopień myszką. Nie jestem programistą, ale na chłopski rozum wydaje mi się, że możliwość obniżenia skali FOV dla deweloperów to dwa kliknięcia 😉 Z kamerą pewnie trochę więcej roboty, ale ten ficzer zapewne doceniłoby więcej użytkowników.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy