-
Posts
23 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Other groups
SimRail
Zgredd last won the day on June 2
Zgredd had the most liked content!
Reputation
20 ExcellentRecent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Warszawa Śródmieście w SimRail (Czy będzie?)
Zgredd replied to Forizoo's topic in Dyskusja [Tryb wieloosobowy]
Moim skromnym zdaniem wejście na rynek niemiecki i pozyskanie tamtego klienta (a tych w DE niemało z tego co się orientuję) jest- niestety dla nas- słusznym kierunkiem z punktu widzenia devsów. Zapewne z Sieradza pójdzie nitka do Wrocławia przez Oleśnicę i dalej do Zgorzelca. W następnej kolejności, o ile w ogóle coś z polskich tras powstanie, może pójdą drogą Ostrów-Poznań-Frankfurt. Tak że zapomnijcie o Zakopiance, Gdańskiu, EU160, EP09 itd. 🤣 -
Właśnie przejechałem bez problemu ten odcinek na scenariuszu ze Starzyn do Krakowa.
-
Dodanie wariantów pogodowych do opcji scenariusza
Zgredd replied to Pm37's topic in Sugestie usprawnień [Tryb jednoosobowy]
To jest obecnie możliwe. Ustawiasz w scenariuszu pogodę mglistą, a godzinę w zależności od pory roku. Spróbuj wiosnę, godz. 5 lub 6. -
Zgredd started following Zapis kamery 1
-
Czy jest szansa na dodanie zapisu pozycji kamery, wywoływanej klawiszem "1" np. w ustawieniach pozycji fotela maszynisty? Czy tylko mnie tego brakuje? Wydaje mi się, że każdy ma swoją ulubioną pozycję kamery, każdy nieco inną w zależności od ustawionego FOV i rozdzielczości monitora. Nie każdy używa trackIRów. Szanowni Deweloperzy- czy można prosić tu o informację, czy jest szansa na to? Albo może ktoś wie jak samemu można edytować jakiś plik z zapisaną pozycją?
-
- 3
-
-
Warszawa Śródmieście w SimRail (Czy będzie?)
Zgredd replied to Forizoo's topic in Dyskusja [Tryb wieloosobowy]
Na początek przydałby się jakiś roadmap i kontakt ze społecznością. -
Oczekiwania z pierwszego postu to raczej zaawansowany silnik pogodowy. Czegoś takiego nawet natywne Flight Simulatory nie miały (nie wiem jak najnowsze 2020/2024), tylko były płatne dodatki w postaci osobnego oprogramowania, które tworzyło skomplikowaną pogodę. Podejrzewam, że to zbyt wygórowane oczekiwania dla symulatora kolei, gdzie pogoda jest bardziej dodatkiem klimatycznym niż tak istotnym jak w lotnictwie. Niemniej, ewidentnie brakuje pogody "zachmurzenie", zwłaszcza, że to Polska i rzeczywiście nieco większej zmienności w trakcie dłuższej jazdy. Może przy wyborze pogody dodać opcję, czy ma być dynamiczna i ulegać zmianom, czy ogólnokrajowa jednolita? Pytanie do deweloperów- czy dałoby się zrobić bardziej intensywny efekt deszczu na szybie, aby używanie wycieraczek było rzeczywiście konieczne?
-
Oświetlenie pulpitu nawet po maksymalnym ściemnieniu pozostaje bardzo jasne i w warunkach nocnej jazdy męczy. Czy nie dałoby się zejść z minimalną jasnością w dół?
-
- 1
-
-
Proszę dodać opcję wyciszenia podczas komunikatów radiowych
Zgredd replied to benek's topic in Dyskusja [Tryb jednoosobowy]
Rozruch jak rozruch, ale brzęczyk! Tak czy inaczej, byłoby miło gdyby deweloperzy ustosunkowali się tutaj, czy można liczyć w temacie na coś czy nie. -
Przyłączam się do prośby o poprawę syren. Masakra.
-
Proszę dodać opcję wyciszenia podczas komunikatów radiowych
Zgredd replied to benek's topic in Dyskusja [Tryb jednoosobowy]
Dołączam się do prośby. Dla mnie jest to bardzo irytujące, psuje imersję. Może pozostawić opcję w ustawieniach dźwięku? -
Po ostatnim updacie wjazd do Warszawy z Warszawa Wschód zawiesza komputer. Próbowałem różnych rozwiązań, ostatecznie pomogło tylko i wyłącznie obniżenie rozdzielczości tekstur z high na medium. Przedtem działało elegancko. Sprzętowi raczej nie można nic zarzucić - 7800x3d, 32gb DDR5 i RTX5060Ti 16GB Vram.
-
Podpowiedzi tekstowe uruchamiania pociągów
Zgredd replied to Kaelos's topic in Dyskusja [Tryb jednoosobowy]
Przecież to jest w samouczkach. Upewnij się F3. -
Szkoda, że przez Wrocław a nie Poznań na Berlin 😛
-
Każdy najchętniej zobaczyłby pewnie swój region, więc proponuję pociągnąć trasę z Łodzi do Poznania - drugiego/trzeciego dworca z największą przepustowością. Otworzyłoby to dalszą drogę do Berlina i celowanie w niemieckiego konsumenta, a tam cała rzesza miłośników simów.
-
Hej! Link nie działa. To ciekawe co piszesz. Nie zagłębiałem się aż tak w temat, niemniej FOV wpływa również na zoom i chyba w sumie właśnie o to mi bardziej chodzi. Na monitorze 21:9 i FOV50 świat za oknem lokomotywy przesuwa się dla mnie zbyt szybko i jest zbyt mocno "odzoomowany". To utrudnia obserwowanie znaków drogowych przy szybszej jeździe, a jeżdżę bez HUDa. Ciągle muszę zoomować o 1 stopień myszką. Nie jestem programistą, ale na chłopski rozum wydaje mi się, że możliwość obniżenia skali FOV dla deweloperów to dwa kliknięcia 😉 Z kamerą pewnie trochę więcej roboty, ale ten ficzer zapewne doceniłoby więcej użytkowników.