Jump to content

Czy wolisz aby Twórcy częściej wydawali DLC z trasami czy DLC z pociągami?


Czy wolisz aby Twórcy częściej wydawali DLC z trasami czy DLC z pociągami?  

52 members have voted

  1. 1. Czy wolisz aby Twórcy SimRail częściej wydawali DLC z trasami czy DLC z pociągami?

    • TRASY
      37
    • POCIĄGI
      10

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 05/21/24 at 04:35 PM

Recommended Posts

Posted (edited)

@KOlorowy no żeby poznać oczekiwania społeczności. A skłoniła mnie też do tego ostatnia decyzja producenta aby wydać jako pierwsze w historii DLC z pociągiem.

Edited by adamets2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w ankiecie.

78,72% głosów jest za TRASAMI

21,28% jest za POCIĄGAMI

Osobiście głosowałem jak większość za trasami. Przyszłość pokaże czy SimKol będzie się tym w jakikolwiek sposób sugerował.

Link to comment
Share on other sites

@adisuper najczęściej życie to sztuka wyboru. Jak wiemy producenci mają bardzo ograniczone możliwości czasowe. Każdy by wolał i to i to. No prawie każdy. Dlatego pytanie w ankiecie było: co częściej, a nie co w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

drodzy programiści simrail bardzo bym chciał żeby było bardzo dużo nowych tras na przykład katowice- kraków. katowice-zwardon

gliwice - częstochowa sosnowiec-tyuch lodowisko kraków-szczesiń katowice-poznań katowice-wisła katowice-zakpoane

oraz czy jest tako możliwość żeby takie trasy były?pozdrawiam damian10146

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, damian10146 napisał(a):

czy jest tako możliwość żeby takie trasy były

 

W oryginalnym utworze Dantego Aligheriego:  

„Przeze mnie droga w miasto utrapienia, Przeze mnie droga w wiekuiste męki, Przeze mnie droga w naród zatracenia. Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki. Wzniosła mię z gruntu Potęga wszechwłodna, Mądrość najwyższa, Miłość pierworodna, Starsze ode mnie twory nie istnieją, Chyba wieczyste – a jam niepożyta!

 

W skrócie za Różewiczem:

„porzućcie wszelką nadzieję/którzy tu wchodzicie”

 

 

  • Haha 3
  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 6.05.2024 o 20:44, adamets2 napisał(a):

A skłoniła mnie też do tego ostatnia decyzja producenta aby wydać jako pierwsze w historii DLC z pociągiem.

Było gotowe jako pierwsze to wypuścili jako pierwsze. Mieli trzymać gotowy produkt tylko po to żeby wcześniej wypuścić dlc z trasą?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, jumps napisał(a):

Mieli trzymać gotowy produkt

Nie taki gotowy, bo do teraz wagonów serii sggnss nie widzę w symulatorze, a tym bardziej fizyki plynów w beczkach, o ile takowa jest

  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
14 godzin temu, jumps napisał(a):

 Mieli trzymać gotowy produkt tylko po to żeby wcześniej wypuścić dlc z trasą?

Moim zdaniem TAK. Dla zachowania wizerunku i nie narażenia się na falę złych opinii czasami warto... Jakoś SCS potrafi(ło) zamrozić projekt wart miliony, na który włożono 2 lata pracy czyli Serce Rosji. Wiadomo zupełnie inne przyczyny, ale nie zawsze pazerność popłaca.

Pisałem przed wydaniem tego DLC do SimRail, pisałem, że wyszli by z twarzą wydając jako bezpłatne. Większość osób mnie mocno zminusowała. No to jest za 80zł JEDEN pociąg,  a tak naprawdę to jest tak mało scenariuszy w samej grze, że część osób kupi dla samego nowego scenariusza co budzi we mnie (i nie tylko we mnie) ogromny wewnętrzny sprzeciw bo takich praktyk nie robi(ło) nawet Dovetail...

Tymczasem... Mijają kolejne miesiące, a ja nie mogę pograć w grę w którą bardzo chcę pograć bo nie ma od początku czegoś tak oczywistego jak save... Może gdyby mi się tak bardzo nie podobała byłoby łatwiej... ale nie chcę sobie po prostu psuć tej gry, że muszę kończyć w środku trasy. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać...

Producenci nie powinni tej fali krytyki przyjmować jako coś złego bo ja i wielu innych grach dlatego krytykuje bo naprawdę lubi SimRail. Jakbyśmy mieli wywalone to nawet nikt by się nie produkował tu albo na steam...

SimKol jeszcze nie ogarnął, że obecnie gracze głównie oczekują miłej rozrywki i nowych tras w symulatorach, a nie jakiś utrudnień, lokomotyw i Bóg wie czego... Polityka cenowa Dovetail jest oczywiście zła, ale oni wiedzą jak zarabiać hajs... Nie, nie poprawiają samej gry, a ciągle od 2 lat wypuszczają jedno za drugim DLC mapowe... Żaden pociąg... Same trasy... I zarabiają na TSW4 niezłe pieniądze. A ci śleńczą nad manewrami, jakimiś pierdołami, a oczywistych rzeczy nie robią....

Edited by adamets2
  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, pan kura napisał(a):

Nie taki gotowy, bo do teraz wagonów serii sggnss nie widzę w symulatorze, a tym bardziej fizyki plynów w beczkach, o ile takowa jest

Wagony mają być jako aktualizacja dlc

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, misiekczołgista napisał(a):

Twe męki będą wynagrodzone. Zmieniłem scenariusze @RWag64 podzielone na odcinki na opcję bez DLC.  Są już wrzucone, czekają na zgodę moderatora. 

Wiesz bardzo doceniam Twoją pracę tylko nie tędy droga, żeby wyręczać producentów gry... Po za tym scanariusze na krótkie odstępy to jakieś rozwiązanie, ale wciąż bardzo połowiczne... Jak siadam do ETS2/ATS czy Fernbusa to zazwyczaj przejadę całą trasę, ale od czasu do czasu zrobię save bo nigdy nie wiadomo na ile starczy sił i zapału... Przykładowo w SimRail chcę przejechać z Warszawy do Katowic. Po 2 godzinach mogę mieć dość i zrobić sobie save i wrócić do gry następnego dnia. W przypadku krókich scenariuszy jestem skazany na to co już jest.

Generalnie to nie rozumiem kompletnie dlaczego od samego początku nie ma jakiegoś trybu rozkładu jazdy. Ok - nie wiem jak często kursują pociągi z Warszawy do Katowic, ale to nie można dodać więcej połączeń w grze? Być może będzie to tak samo nierealistyczne jak trasa kibelkiem (dawno już wycofanym) na tym odcinku. Ale w grze chodzi o fajną rozrywkę.

Być może problem leży w tym, że producenci nie są w stanie ogarnąć ruchu Ai pociągów, ale chwileczkę.... 🙂 Przecież my nie mamy ruchu Ai pociągów (przynajmniej w podstawce)... Taki był wielki kłopot poświęcić 2 dni i zrobić ze 40 połączeń na różne pory roku i dnia? Tym prostym zabiegiem gra by miała drugie życie i nie mówimy o wszystkim co ma być DOPIERO wprowadzone... Mówimy o tym co można od razu zrobić...

Nie mam pojęcia kto jest szefem w tym całym przedsięwzięciu, ale jak już wielokrotnie pisałem - mam wrażenie, że tam siedzą wyłącznie osoby z Maszyny... Ok to bardzo dobrze, ze siedzą bo mają WIELKIE umiejętności o doświadczenie, ale gorzej, że żądzą... Bo co innego umieć zrobić fajną grę, a co innego wiedzieć co w jakiej kolejności wypuszczać. Jakie położyć akcenty, żeby produkt się dobrze sprzedawał... Obecnie mam wrażenie, że we władzach tego projektu panuje anarchia i chaos... Każdy ciągnie w swoją stronę koncepcji... Nie ma JEDNEGO właściciela, szefa, którego by słuchano i który by wyłącznie patrzył na to, aby na końcu był duży dochód...

Sorry za spam we własnym temacie 🙂 To powinno być na temat road mapy...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, adamets2 napisał(a):

Wiesz bardzo doceniam Twoją pracę tylko nie tędy droga, żeby wyręczać producentów gry

Tak de facto to jedyne co zrobiłem to podmieniłem jeden plik z mojego scenariusza.  Control+C , Control + V i masz gotowe. Bardzo prosta sprawa jak już zatrybiłem jak to działa.  Mówię teraz o scenariuszu Pana RWag64. Czyli masz obraz sytuacji jak bardzo się chce niektórym w Katowicach zrobić coś dla graczy. 5 minut pracy i możesz bez DLC grać. Ale lepiej budować otoczkę że MUSISZ mieć DLC CARGO żeby manewry działały. Tak samo nie powinno być sytuacji że kupuję grę i mam 30 składów do wyboru które potem są kasowane przez składy z DLC. Składy powinny być DODAWANE a nie ZAMIENIANE.  Bo obawiam się że dojdzie do chorej sytuacji że kupujesz grę i tylko przewijasz listę składów i patrzysz w co nie możesz zagrać. Nie na to umawialiśmy się przy zakupie gry Panowie decyzyjni. Nie na to. Nikt nie mówił że za 2,3 lata nie będę mógł w niektóre trasy pograć. 

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

@misiekczołgista właśnie o tym pisałem, że kompletnie nie można zrozumieć dlaczego oni od początku nie dali kilkadziesiąt różnych scenariuszy o różnych porach dnia i roku na single. Bo to jest 2 dni pracy. A nawet jak pokazuje najnowszy Byczek można już zrobić z ruchem Ai pociągów...

No mówi się trudno... Na całe szczęście ja (przynajmniej) mam naprawdę w co grać... 🙂 Ale trochę szkoda, bo chciałem sobie od czasu do czasu pograć w SimRail a tak to muszę w TSW4. Szkoda. Może na gwiazdkę ogarną ten save i Łódź-Warszawa i Tunel - Kraków...

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, adamets2 napisał(a):

Przecież my nie mamy ruchu Ai pociągów (przynajmniej w podstawce)...

A mamy, nawet w podstawce. Chociażby scenariusz z IR na EU07.

23 minuty temu, adamets2 napisał(a):

Taki był wielki kłopot poświęcić 2 dni i zrobić ze 40 połączeń na różne pory roku i dnia?

A no widać, ile scenariuszy pojawiło się przez ponad miesiąc po premierze tego nowego patcha. Chodzą mi po głowie... cztery. I to jeszcze nie nowe, tylko przerobione na nowy mechanizm scenariusze wydane dawno temu. Czyli to chyba jest wielki kłopot... Albo po prostu LUA niewiele jednak ułatwia, albo ma bardzo słabą dokumentację albo...

26 minut temu, adamets2 napisał(a):

mam wrażenie, że tam siedzą wyłącznie osoby z Maszyny...

Jakby tam siedziały wyłącznie osoby z Maszyny, to zapewne kwestia scenariuszy wyglądałaby inaczej. To przecież tylko singleplayer. Do Maszyny powstawały i powstają wciąż fajne scenariusze, niektóre z czymś w rodzaju "trybu rozkładu jazdy". Przed rozpoczęciem scenariusza możesz sobie po prostu wybrać skład z listy kilku, jak już objedziesz dany pociąg do końca to czasem masz okazję przejąć inny skład (chociażby powrotny). Już nawet nie wspomnę, że wiele scenariuszy ma zdarzenia losowe i za każdym odpaleniem jazda wygląda trochę inaczej. A tu rozegrasz dany scenariusz raz i więcej nie ma sensu- każde kolejne uruchomienie wygląda tak samo.

Jak bardzo chcesz rozkładów jazdy, to Diesel Railcar Simulator takie coś zdaje się mieć. W ogóle gra zdaje się bardzo przyjemną, z paroma detalami których nie ma Simrail (trakcja spalinowa, pojazdy z manualną skrzynia biegów, świetnie oddana praca zawieszenia). Nie ma tak niestety polskich pociągów. Chyba się skusze, angielskich kolei nie lubię ale to bujanie na łączeniach torów i rozjazdach...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
4 godziny temu, adamets2 napisał(a):

dlaczego oni od początku nie dali kilkadziesiąt różnych scenariuszy

Bo na początku system scenariuszy był inny, i teraz trzeba by wszystkich kilkadziesiąt ręcznie przepisywać na LUA. Do tego pojawiło się trochę nowej zawartości, więc scenariusze wypuszczone w grudniu 2022 nie miałyby EN57 ani ET22, choćby w ruchu AI. To nie jest gotowy produkt, a obecny singleplayer miał, i nadal ma, jedynie pokazać, jak wygląda gra w tym trybie, i zaprezentować jego możliwości, z których nasi gracze skrzętnie korzystają i sami dostarczają wiele ciekawych scenariuszy.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego Producenci nie mogą dostarczyć sami nowych scenariuszy? Dlaczego od początku nie było na LUA? Jak się projektowało grę to nie można od razu było tak zrobić? Ale ok - nastąpiła zmiana decyzji. To dlaczego teraz na LUA nie ma od producentów? Może i lepiej, że to robią ludzie, ale dlaczego oni mają poświęcać na to czas? No i jednak od scenariusza napisanego przez społeczność nigdy nie będę wymagać, żeby był perfekcyjny, a od producenta owszem mogę...

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, adamets2 napisał(a):

A dlaczego Producenci nie mogą dostarczyć sami nowych scenariuszy? Dlaczego od początku nie było na LUA? Jak się projektowało grę to nie można od razu było tak zrobić? Ale ok - nastąpiła zmiana decyzji. To dlaczego teraz na LUA nie ma od producentów? Może i lepiej, że to robią ludzie, ale dlaczego oni mają poświęcać na to czas? No i jednak od scenariusza napisanego przez społeczność nigdy nie będę wymagać, żeby był perfekcyjny, a od producenta owszem mogę...

Żeby to był gotowy produkt to dodałbym między innymi   chodzenie do dyspozytora po rozkład, klucz rozrządu przypadku starszego taboru czy też  wypisywanie książki pokładowej a w trybie pasażera możliwość korzystania z warsu ale to w przyszłości. To tylko wierzchołek góry.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy