Jump to content

przestawianie czasu


Recommended Posts

Z uwagi na wprowadzenie manewrów i możliwość kierowania pociągów gdzie będą dłuższe postoje na stacjach po kilkadziesiąt min. mam taką sugestię aby jak w innych grach można było przesunąć czas do przodu żeby nie siedzieć przed monitorem lub telewizorem godzinę czasu i patrzeć w sufit.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Właśnie przyszedłem dodać tę samą sugestię, żeby dało się pominąć czas postoju na stacji w singlu, np. powiadomienie że tak można i klawisz który pomija czas aż do powiedzmy 20 sekund przed odjazdem (lub zakończeniem wsiadania pasażerów w przypadku spóźnienia).

Są takie misje na singlu, że ledwo się zacznie i wjedzie w pierwszą stację i od razu na dzień dobry się kwitnie 8 minut na przykład. Bardzo to zniechęcające jest, często takie misje ludzie będą po prostu wyłączać, zwłaszcza że to dopiero początek i nic nie ugrane jeszcze.

JR East robi to automatycznie (krótki fade out + fade in i wyskakuje komunikat że czas został pominięty ze względu na długi czas oczekiwania). Bardzo fajna funkcja, alternatywna do "collectibles" z TSW żeby nie zdechnąć z nudów na peronie. Dzisiejsze dzieciaki nie są w stanie skupić uwagi na dłużej niż 30 sekund a Wy im z miejsca każecie 9 minut kwitnąć i patrzeć w ekran nie mając NIC do roboty... 😛

  • Like 1
  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście nikt nikomu nie każe tego naciskać, jeśli lubi kwitnąć. Opcjonalna funkcjonalność nie boli, bo nie jest przymusowa, za to niektórych boli jej brak.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, PeVoo napisał(a):

Są takie misje na singlu, że ledwo się zacznie i wjedzie w pierwszą stację i od razu na dzień dobry się kwitnie 8 minut na przykład

Na takiej Warszawie Wschodniej nie zrobisz raczej postoju na 20s i potem dzida dalej. Na stacji początkowej gracz potrzebuje czasu na uruchomienie składu i nie są to dwie minuty 🙂 . Są sposoby na urozmaicenie tego czekania, typu przejazd przez stację, na której stoimy jakiegoś składu w ciekawym zestawieniu albo chociażby dorzucenie jakiejś manewrującej lokomotywy w tle. Inaczej mówiąc, sprawienie wrażenia, że coś się na miejscu postoju dzieje i że czekający gracz może sobie na tym zawiesić oko. W jednym ze scenariuszy społeczności (Zawiercie - Katowice na EN57 z AI) masz właśnie taki patent- krótki postój urozmaica przejazd i zatrzymanie w obrębie stacji jakiegoś ciężkiego towara. Już nawet nie wspominam, że przez te 8 minut można po prostu isć do rzeczywistego WC albo przejrzeć internet.

10 godzin temu, PeVoo napisał(a):

Bardzo to zniechęcające jest, często takie misje ludzie będą po prostu wyłączać, zwłaszcza że to dopiero początek i nic nie ugrane jeszcze.

Szczerze? Mnie to wcale nie zniechęca. Myślę, że każdy kto chociaż raz w życiu jechał prawdziwym pociągiem zdaje sobie sprawę, że postoje (czy to na stacji czy w szczerym polu) to po prostu stały element kolejowego "życia". A jeżeli dzisiejsze dzieciaki nie potrafią się skoncentrować na czymś przez więcej niż 30s, to są dla nich inne gry, niekoniecznie symulacyjne.

10 godzin temu, PeVoo napisał(a):

JR East robi to automatycznie (krótki fade out + fade in i wyskakuje komunikat że czas został pominięty ze względu na długi czas oczekiwania). Bardzo fajna funkcja,

Bardzo fajna funkcja, o ile robimy grę zręcznościową. SR aspiruje do miana symulatora, moim zdaniem nie ma tutaj miejsca na takie dziwaczne ułatwienia.

Swoją drogą, rozumiem jakby na singlu były takie scenariusze jak w Maszynie, że jakaś połowa czasu scenariusza to czekanie. Tutaj po prostu się jedzie, nawet scenariusz kopalniany z DLC to szybki wjazd na kopalnię, równie szybkie przepięcie lokomotywy na inny skład i odjazd. Nawet, jeżeli robimy to maksymalnie ślamazarnie 🙂

56 minut temu, PeVoo napisał(a):

Opcjonalna funkcjonalność nie boli, bo nie jest przymusowa, za to niektórych boli jej brak

Opcjonalna funkcjonalność wymaga pracy nad jej wprowadzeniem. W jaki sposób będziemy chociażby określać położenie innych pociągów po takim przeskoku w czasie? Prosta interpolacja dotychczasowego ruchu? Liczenie wszystkiego o te 8, 16 albo ileś tam razy szybciej, w zależności od akurat dostępnej mocy obliczeniowej? Coś mi mówi, że takie przewijanie czasu nie jest trywialne do zrobienia tak, aby nic się nie posypało. A grałem już w takie symulatory, w których przyspieszanie czasu psuło np. fizykę.

Lepiej chyba ten czas poświęcić na rozwiązywanie dotychczas znalezionych błędów albo dodawanie funkcjonalności naprawdę przydatnych w symulacji.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Kiedy pisałem 17 stycznia o tej funkcjonalności to jeszcze nie byłem świadomy polityki SimKol 🙂 W związku z zapowiedziami jawiły mi się przed oczami długie trasy z Łodzi do Krakowa z długimi postojami... Wiemy jak jest 🙂 W singlu najdłuższy postój to chyba jakieś 30 min w jednym ze scenariuszy gdzie najczęściej mam 15 min bo mam opóźnienie. Postój 15-30 min myślę, że można znieść... Jak zaczną być 60min.+ to wtedy, po braku save gracze, (nie mam na myśli hardcorów) dostaną k....cy patrząc w sufit przez godzinę czasu...

Oczywiście jak pisze @mluczak.kutno jak zaczynamy z bocznicy to mnie osobiście nawet nie starcza ten zapas co jest obecnie...

Generalnie zaczynam dostrzegać pewien problem: to co w XXIw w gamingu jest już oczywistością jak przestawianie czasu, save (to nawet już było oczywistością w XXw 🤣 ), bogata sceneria, dynamiczna pogoda dla producentów SimRail jest nie lada wyzwaniem... 🤣 Energię wkładają w parowóz i automatycznego palacza czy kabinę EN22 🤣 a takie rzeczy co wyżej piszę to już poza ich zasięgiem... Więc w obawie, żeby nie mieli za dużo pracy - TAK przestawienie czasu można na razie odpuścić...

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, adamets2 napisał(a):

Więc w obawie, żeby nie mieli za dużo pracy - TAK przestawienie czasu można na razie odpuścić...

Mój błąd. Zapomniałem przewałkować rzeczy oczywistej (myślałem, że nie muszę):

NIE, nie żądałem dodania tego tu i teraz - to była jedynie sugestia (dodana w dziale "Sugestie usprawnień"), która może sobie poczekać w backlogu na lepsze czasy. Mam nadzieję, że nie ma tutaj zakazu zgłaszania sugestii nie-pilnych. Jak dodaję sugestię teraz, to nie oznacza to, że ma być zrobiona teraz przed wszystkim innym ważniejszym co już mają na głowie. Dodaję ją tu po to, żeby nie zginęła, tylko została rozpatrzona i uwzględniona w planowaniu przyszłych zadań, bo potem takie rzeczy giną i są zapominane, albo nigdy nie ma na nie czasu już w chaosie codziennych pożarów.

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy