Jump to content

Ekran diagnostyczny lokomotywa TRAXX


Igx

Recommended Posts

Obecnie na ekranie diagnostycznym w lokomotywie Traxx jest wyświetlane wskazanie amperomierza i voltomierza , ciekawą opcją było by dodanie możliwości wyświetlania wskazań mocy zadanej na poszczególne silniki trakcyjne taka możliwość jest w rzeczywistośći możliwa w lokomotywach Traxx. Dodanie w/w opcji pozwoliła by łatwiej obrazować ślizganie się kół.

  • Thanks 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A jak już jesteśmy przy temacie ekranu Traxxa, to może zrobilibyście opis funkcji, które są dostępne na lewym ekranie w zakładce "obsługa"? Co do czego służy i jaki ma wpływ na zachowanie pojazdu w grze. Bo o ile ustawienie nastawy hamulca czy wybór pantografów są zrozumiałe, to już "tryb pracy hamulca EP --> UIC MHA ep; UIC ep; UIP proste" czy "ASJ" "WW1" "WW2" już nie...

Link to comment
Share on other sites

@Rafał jak chciał pograć w symulator lotu to przeczytał 700 stronicową instrukcję to i Ty możesz @broniewskijarek ogarnąć te EP --> UIC MHA ep; UIC ep; UIP proste" czy "ASJ" "WW1" "WW2"  😂

Wg części osób z tego forum najlepiej jakby zabawa z tą grą była egzaminem państwowym na maszynistę 🙂 Szkoda tylko, że by nikt nie zapłacił 🙂

 

 

Edited by adamets2
  • I disagree 5
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Gdyby była dostępna w sieci, to bym przeczytał. Ale nie ma. Są instrukcje obsługi Traxxa z PIKO. 😁 

To jest symulator. I jest adresowany do konkretnej grupy odbiorców. I może jakby faktycznie wejście do symulatora było "egzaminem państwowym", to wielu takich, którym się myli SimRail z NeedForSpeed by odpadło - bo nie byliby w stanie uruchomić pojazdu. Tu masz się zaznajomić z fizyką jazdy lokomotywą czy EZT. Piszę to z pozycji maszynisty - Twoim zadaniem jest przeprowadzenie składu z punktu A do punktu B według sygnałów i rozkładu jazdy, stosownie do warunków pogodowych i oświetleniowych. Od podziwiania widoczków czy obserwowania zwierząt 🙂 są inne symulatory. Zgodzę się natomiast z Tobą, że w SimRailu powinno być więcej samouczków i powinny być bardziej rozbudowane. Dodatkowo przydałyby się np. PDFy z dokładnym opisem wszystkich funkcji w pojeździe, które DOSTĘPNE SĄ W GRZE. Po coś w końcu twórcy SimRail zaprogramowali te funkcje, przyciski, pozycje w menu.

I znowu wracając do Traxxa - jeździsz nim? Jechałeś na trasie, oprócz samouczka? Osobowym, towarowym? Jeśli tak, to czy zaglądałeś w ogóle w ten ekran, w menu? Jeśli nie i mimo to jechałeś, to nie jest Ci w ogóle ta wiedza potrzebna. Mnie akurat ta świadomość istnienia takich opcji uwiera. Bo podejrzewam, że mógłbym lepiej dostosować pojazd do warunków jazdy, do typu pociągu. 

  • Like 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że wraz z nową aktualizacją lub ewentualnym DLC, czy też może nadejściem pełnej wersji, obsługa ekranów pokładowych w Traxxach i Dragonachh zostanie wdrożona. Spekulowałbym, że wspólnie z wdrożeniem systemu ETCS do symulatora.

 

2 godziny temu, adamets2 napisał(a):

 

Wg części osób z tego forum najlepiej jakby zabawa z tą grą była egzaminem państwowym na maszynistę 🙂 Szkoda tylko, że by nikt nie zapłacił 🙂

 Panie kolego, słabo Ci wychodzi sarkastyczne, tudzież miejscami ironiczne zachowanie względem innych użytkowników. Jeśli nie pasuje...no cóż powiedziałbym po "jebzdzidowemu kropka pe el". Niemniej jednak zachowam nieco kultury i poproszę o zaznajomienie się z definicją "gra", oraz "symulator". I pomyśl proszę kilka razy zanim napiszesz coś, na czym sam się potykasz.

  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, adamets2 napisał(a):

jak chciał pograć w symulator lotu to przeczytał 700 stronicową instrukcję

Nie wiem co w tym zabawnego, fakt że potrafię czytać czy to że chcę czytać? Nie każdy musi pragnąć zostać analfabetą wtórnym któremu problem sprawiają więcej niż dwa zdania złożone przeczytane w okresie krótszym niż miesiąc. I nie wołaj mnie więcej do tych swoich bredni bo nie mam czasu na głupoty.

  • Like 6
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

O Pan @Rafał znów tupnął nóżką i mi rozkazuje żebym nie wołał? 😂 Nikt Cię chłopie nie woła... Chciałeś to odpisujesz... Jakie brednie? 100% - prawdy, że czytałeś 700 str. instrukcję do gry...  Zdecydowanie WIELKIE Ego ma nasz Pan Rafałek 😂

A ja osobiście to wolę czytać Remarque czy Olgę Tokarczuk, niż 700str. instrukcji do gry wydanej w XXIw. 😂 gdzie wszystko powinno być w samouczkach i podpowiedziach. Instrukcje do gier owszem czytałem w XXw np. do Cywilizacji gdzie było ze 100 str. i zakres skomplikowania tej gry oraz to kiedy była wydana jak najbardziej był wtedy zrozumiały, ale nie do jazdy pociągiem czy autobusem 🙂

Niech SimRail każe/karze graczom czytać instrukcje, wprowadzi obowiązkowe EP --> UIC MHA ep; UIC ep; UIP proste" czy "ASJ" "WW1" "WW2" i zrobi grę na zasadzie egzaminów to kupować będzie Rafałek z kolegami no i Ci polscy pracownicy PKP, którzy tak kochają swoją pracę, że w wolnej chwili po pracy... znów... pracują... 😂 Niestety w takiej sytuacji nie przewiduję milionowych zysków dla projektu bo większość graczy się odbije. Na całe szczęście to nie Pan Rafałek z kolegami tworzy tą grę... 😂

Na rynku jest sporo symulatorów pociągów: TSW4, JRE, Zusi, TD2 i wiele więcej. Do każdego wychodzą DLC i jeśli SimRail chce walczyć na tym rynku absolutnie nie może sobie pozwolić na błąd w postaci zniechęcenia graczy, którzy oczekują rozrywki, a nie męczarni. Bo po prostu kupią DLC do czegoś innego, a producenci stają na głowie, żeby zawalczyć o portfele klientów. Np. zauważyłem, że kolejne DLC do TSW4 są coraz łatwiejsze jeśli chodzi o obsługę pociągów. To pociągi do TSW i TSW2 są o wiele trudniejsze do odpalenia i manewrowania. Do TSW4 jest coraz łatwiej. Mam na myśli tryb rozkłady i pociągi wstępnie ustawione do jazdy bo w scenariuszach jest i tak cały system podpowiedzi. Tak więc trend jest taki, żeby było łatwiej. Dlaczego? To oczywiste - gracze mają do wyboru setki różnych aktywności do spędzenia miło wolnego czasu - wiele platform streamingowych z filmami, setki gier, a czasu jest bardzo mało. Zamknięta grupka hardcorowych graczy (często na co dzień pracująca zawodowo w zawodzie) nie zapewni grze sukcesu bo po prostu jest zbyt mała.

Nie miałem zamiaru jakoś szczególnie się rozpisywać w tym temacie bo pisałem o tym w innych tematach, ale zareagowałem na rzeczywiste obrażanie mnie przez @Rafał jakoby to piszę brednie i to jeśli już bardziej nadaje się na zgłoszenie bo ja o nikim nie wypowiadam się, że pisze głupoty zachęcając do czytania 700 str. instrukcji do gry, a nawet napisałem mu, że podziwiam go za to.

Edited by adamets2
  • I disagree 5
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, adamets2 napisał(a):

O Pan @Rafał znów tupnął nóżką i mi rozkazuje żebym nie wołał?

 

34 minuty temu, adamets2 napisał(a):

Zdecydowanie WIELKIE Ego ma nasz Pan Rafałek

Poświęciłem trochę swojego czasu, żeby twoje jawne próby trollowania i wywołania kolejnej forumowej wojny "ty vs reszta" zgłosić. Mam nadzieję, że administratorzy dadzą nam od ciebie i twoich pomysłów odpocząć.

A wracając do tematu. Im więcej funkcji (nie tylko na ekranach!), tym lepiej. Proszę się nie przejmować lamentem pewnego jednego użytkownika, tu się w końcu robi symulator a nie gra na telefon do obsługi dwoma przyciskami.

  • Like 3
  • Confused 1
  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

No jak będą już banować za poglądy Panie sygnalisto, a nie tylko za niewłaściwą jazdę to by było bardzo coś nie tak...

Zgodnie z definicją Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. To nie ja piszę o innych, że piszą brednie tylko raczej na odwrót. I nikogo w niczym nie wyzwałem ani nie obraziłem!

Macie tak samo prawo do swojego spojrzenia na rozwój tej gry jak i ja! Jak jestem (narazie) w mniejszości to co oznacza? że nie mam prawa do własnego zdania?

 

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, adamets2 napisał(a):

Nikt Cię chłopie nie woła..

Ty mnie zawołałeś. Używając znaku @ w połączeniu z nickiem wołasz użytkownika o podanym nicku. A reszty tych bredni nawet nie czytałem bo szkoda mi czasu na te twoje bezwartościowe wywody.

  • Like 4
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

No chyba musiałem użyć znaku "@" żeby było wiadomo, że chodzi o kogoś z tego forum, a nie mojego sąsiada z dołu o imieniu Rafał 🙂

Forumowicz skarżył się, że nie może ogarnąć EP --> UIC MHA ep; UIC ep; UIP proste" czy "ASJ" "WW1" "WW2" więc napisałem, ze inny forumowicz czytał instrukcję jak chciał ogarnąć sterowanie samolotem. Kompletnie ciebie nie wywoływałem, a ty jednak się udzieliłeś. A wiesz dlaczego? Bo masz przerośnięte ego. Twoje musi być zawsze na wierzchu i do ciebie musi należeć ostatnie zdanie, a to jakoby post na tym forum i twoja w nim aktywność wymusiła ogłoszenie road map i udzielanie na discordzie przez SimRail, świadczy o postawie macho z wielkim ego 🙂 Nie tolerujesz i nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś może mieć inne zdanie niż ty, łącznie z Twórcami gry.

Nieważne, że było to już od dawna planowane, nieważne, że Twórcy dwoją się i troją nad tą grą, ale ciągłe pretensje, że nie skaczą nad toksyczną częścią społeczności. Pretensje o rzadkie update. Cieszcie się, że są jakiekolwiek bo znam przykłady paru gier jak np. Omsi 2 gdzie nie ma od lat żadnych update, a jedynie wyciąganie (dużych) pieniędzy za DLC.

Edited by adamets2
  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, adamets2 napisał(a):

Kompletnie ciebie nie wywoływałem, a ty jednak się udzieliłeś. A wiesz dlaczego?

Bo dostałem powiadomienie.

I niech ci będzie. Moje ego jest tak duże, że ty na jego tle nie istniejesz i totalnie mnie twoje posty nie interesują a gdyby nie to powiadomienie to bym nie zabrał w tym temacie głosu bo nie mam w zwyczaju spamowania w tematach w których nie mam nic sensownego do powiedzenia. Robisz spam. Daj mi spokój.

  • Haha 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

No wiesz - rozumiem, że twoje musi być zawsze na końcu, ale teraz to sam robisz spam mi tu odpisując... 🙂 Tym razem nie wywołany bo znaczka nie użyłem... 🙂

Ja pisząc mój pierwszy post w tym temacie odpowiedziałem na post innej osoby, która prosiła o opis funkcji, że można i przeczytać 700 str. instrukcję jak się chce grać. Musiałem tu powołać się na ciebie. Cały mój post był na temat. Natomiast twoja odp. była zupełnie niepotrzebna, była już spamem, a do tego miała ton, który mnie obrażał: sugerując, że piszę brednie i sugerując, że nie lubię czytać. Nigdy na tym forum nie użyłem w stosunku do nikogo słów, że pisze brednie bo ja szanuję każdą opinię choć mogę się z nią nie zgadzać!

19 godzin temu, Rafał napisał(a):

Nie każdy musi pragnąć zostać analfabetą wtórnym któremu problem sprawiają więcej niż dwa zdania złożone przeczytane w okresie krótszym niż miesiąc. I nie wołaj mnie więcej do tych swoich bredni bo nie mam czasu na głupoty.

 

Edited by adamets2
  • I disagree 3
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

@adamets2@Rafał Dalszą wymianę uprzejmości proszę prowadzić sobie na PW, czy gdzie tam uważacie.

Dokładniejsza dokumentacja odnośnie obsługi pojazdów powinna pojawić się w późniejszym terminie, kiedy pojazdy (i cała gra) będą dopięte na ostatni guzik.

Tryby hamulca ep dotyczą sygnałów podawanych przez przewód UIC na podłączone i kompatybilne wagony z hamulcem ep - w SimRail niewykorzystywane, pociągi hamujemy hamulcem pneumatycznym.

  • Like 2
  • Thanks 3
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, GoppelPL napisał(a):

Dokładniejsza dokumentacja odnośnie obsługi pojazdów powinna pojawić się w późniejszym terminie, kiedy pojazdy (i cała gra) będą dopięte na ostatni guzik.

I to jest świetna wiadomość, dziękuję.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 35 / 78
          • Percentage filling 45%
          • Most players 93
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 73
          • Percentage filling 0%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 5 / 77
          • Percentage filling 6%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 2 / 31
          • Percentage filling 6%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 16 / 80
          • Percentage filling 20%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 79
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 2 / 35
          • Percentage filling 6%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 16 / 80
          • Percentage filling 20%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 5 / 79
          • Percentage filling 6%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 71
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 1 / 79
          • Percentage filling 1%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 1 / 77
          • Percentage filling 1%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 76
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 6 / 82
          • Percentage filling 7%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 17 / 34
          • Percentage filling 50%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 17 / 34
          • Percentage filling 50%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 13 / 34
          • Percentage filling 38%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 148 / 1585 Total players
    • 9% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy