Jump to content

Problem przy uruchamianiu gry, niebieski ekran w menu głównym


Recommended Posts

Chyba jeszcze nikt takiego błędu nie zgłosił. Po ostatniej aktualizacji, w grze nie działa mi menu główne. Po uruchomieniu, na ekranie pojawia się niebieski kolor (screen). Jednocześnie dźwięk znany z menu (odgłosy pociągu) są odgrywane. Nie ma żadnej reakcji na kliknięcia ani klawisze, oprócz oczywiście ALT+ F4 🙂  Zweryfikowałem w Steamie spójność plików gry, zaktualizowałem sterownik do karty graficznej- nic to nie zmieniło.
Mój konfig:
Ryzen 5 1600, RTX 3060, 16GB RAM. Gra uruchamiana z HDD.

Zrzut ekranu (17).png

SimRail_log_2023-11-22_17-06-34.txt SimRail_log_2023-11-22_17-10-45.txt

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Bazując na "Thread group size must be above zero" wygląda jakby compute shader się wysypał. Dziwi mnie tylko czemu. Czy na pewno nie są żadne ustawienia nie są nadpisywane z poziomu sterowników Nvidii (jak np. anisotropic filtering, mip mapy itp.)?

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany. W pliku "settings.conf" rozdzielczość po aktualizacji zmieniła się na 0x0 (tak, zero na zero). Ustawiłem rozdzielczość natywną dla swojego monitora i gra działa. Plik znajdziecie w C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\LocalLow\SimKol\SimRail. Zmieniamy linijki Vid_Resolution_Height (wysokość obrazu) oraz Vid_Resolution_Width (szerokość). Zmiany zapisujemy, uruchamiamy grę.

@v199629 I've got a solution for you. Go to C:\Users\<your_user_account_name>\AppData\LocalLow\SimKol\SimRail and open "settings.conf" file with a Notepad. Check lines labeled "Vid_Resolution_Width" and "Vid_Resolution_Height"- if there is 0 (zero) at the end of each line, change it to proper value. For example, if you have FHD display, set width to 1920 and height to 1080. Save the file and enjoy the game 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy