Jump to content

Limit prędkości na sygnale zastępczym


glinek

Recommended Posts

Zauważyłem pewną sytuację. Jadąc po CMK dojechałem do S1 na SBL (ostatni semafor blokady samoczynnej na odcinku między posterunkami). Po podaniu RP1 kontynuowałem jazdę z prędkością 20 km/h aż do semafora wjazdowego, pod którym stał skład oczekujący na wolną drogę. Ów skład dostał S2 i ruszył, a ja w międzyczasie dotoczyłem się do wjazdowego, na którym DR podał sygnał zastępczy i W24 z wyjazdem na tor lewy. Niestety po minięciu semafora wjazdowego limit prędkości w grze nadal był na 20 km/h i tak musiałem się ciągnąć aż do kolejnego semafora blokady samoczynnej. Czy to błąd? Chyba tak. Czy powinienem stać pod ostatnim semaforem SBL i czekać na wolną drogę zamiast jechać do wjazdowego - tego nie wiem, wydaje mi się, że postąpiłem zgodnie z przepisami ruszając.

Niestety działo się to jakoś czas temu i bym musiał przeszukać loga, jeżeli będzie on niezbędny to go poszukam ( gram na kilku maszynach)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.10.2023 o 09:45, glinek napisał(a):

ja w międzyczasie dotoczyłem się do wjazdowego, na którym DR podał sygnał zastępczy i W24 z wyjazdem na tor lewy. Niestety po minięciu semafora wjazdowego limit prędkości w grze nadal był na 20 km/h i tak musiałem się ciągnąć aż do kolejnego semafora blokady samoczynnej. Czy to błąd? Chyba tak.

Jeżeli dostałeś Sz na wjazdowym, to powinna obowiązywać Cię prędkość do 40km/h do następnego semafora półsamoczynnego na całej drodze przebiegu. Natomiast piszesz, że po minięciu wjazdowego musiałeś jechać 20km/h do następnego semafora samoczynnego. I teraz pytanie. Czy miałeś na myśli semafor WYJAZDOWY z W24, tylko zrobiłeś literówkę? Bo jeżeli tak, to skrypt zadziałał prawidłowo i na Sz do następnego samoczynnego powinieneś jechać do 20km/h.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Corrazone napisał(a):

Jeżeli dostałeś Sz na wjazdowym, to powinna obowiązywać Cię prędkość do 40km/h do następnego semafora półsamoczynnego na całej drodze przebiegu. Natomiast piszesz, że po minięciu wjazdowego musiałeś jechać 20km/h do następnego semafora samoczynnego. I teraz pytanie. Czy miałeś na myśli semafor WYJAZDOWY z W24, tylko zrobiłeś literówkę? Bo jeżeli tak, to skrypt zadziałał prawidłowo i na Sz do następnego samoczynnego powinieneś jechać do 20km/h.

Tak literówka. Bo napisałem, iż dostałem SZ z W24 z wyjazdem na tor lewy. Odpowiadając na post hedzio13 to był podg. Zabrakło mojej wiedzy odnośnie przepisów. Byłem przekonany, że sygnał zastępczy na semaforze półsamoczynnym podnosi limit do 40 km/h. Wychodzi na to, że nie i dalej obowiązuje 20 km/h. Można zamknąć - dziękuję 

 

Edit.

Już doczytałem w Ie-1

„Wyjazd pociągu na szlak z blokadą samoczynną na podstawie sygnału zastępczego, rozkazu pisemnego doręczonego drużynie pociągowej lub przekazanego za pomocą urządzeń łączności powinien odbywać się ze szczególną ostrożnością, tak aby maszynista mógł w każdej chwili zatrzymać pociąg w razie nagłego zauważenia przeszkody, przy tym prędkość jazdy nie może przekraczać 20 km/h; jazda pociągu z ostrożnością obowiązuje do czasu minięcia przez czoło pociągu semafora wskazującego sygnał zezwalający na jazdę, o ile maszynista nie otrzymał rozkazu pisemnego z informacją, że samoczynne semafory odstępowe są nieważne.”

Edited by glinek
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy