Jump to content

Rozkład społeczności na serwery?


Recommended Posts

 

Cześć,
Niestety mój temat w zakładce "Pozostałe" nie został zatwierdzony, więc napiszę tutaj... 
Trochę znużony aktualnym rozkładem jaki jest na serwerach, postanowiłem zacząć pisać rozkład, który będzie nieco bardziej rozbudowany i nie będzie tak bardzo monotonny, jest podzielony na interwały 00-08, 08-16 oraz 16-00 (według restartów serwera).

To, co mam na obecną chwilę to:

  • Zmniejszona częstotliwość kursowania EIP w godzinach 00-08 - zamiast co 1h wyjeżdżają co 1.5h
  • Dopisałem pociąg towarowy 16250X relacji Warszawa Główna Towarowa - Grodz Maz - Idzikowice - Włoszczowa Płn - Żelisławice w odstępach co 4h, czas jazdy 162501 to ok. 1h 40 min, 162503 to ok. 2h 20min, koniec scenariusza 07:56.
  • Częstotliwość pociągów KM w godzinach 00-05 jest zmiejszona do co 45 minut, od 06:00 pociągi KM jadą co 15 minut, planuję dodać przyspieszone KM pomiędzy nimi
  • Dopisałem pociąg EIC 170X, który kursuje w różnych odstępach, jedzie od Warszawy do Warszawy Włochy, następnie zjazd na LK3 i koniec (czas scenariusza około 25 minut)
  • Napisałem mijanki dla towarów, ale nie wpisałem tego jako /pt/, wpisałem późniejszy przyjazd na stację/posterunek, np. przyjazd do Opoczna o 07:18, bo trzeba puścić dwa EIP 07:11 i 07:16
  • Stacje z peronami mają 3 wiersze: przyjazd, przelot, odjazd - jeśli pociąg ma mieć ph, wpisane są godziny przyj i odj, w przypadku przelotu lub pt wpisuję tylko godzinę przelotu

Ogólnie rzecz biorąc staram się dodać trochę nieregularności, żeby na nastawniach nie było nudno, aby rozkład był trudniejszy do zapamiętania 

Mam wpisane obecnie 34 pociągi w godzinach 00-08 tylko od Warszawy do Katowic i opisałem tylko CMK na trasach:

  • Warszawa-Katowice
  • Warszawa-Żyrardów
  • Warszawa-Żelisławice

W głowie mam szereg różnych dodatkowych połączeń, np.: 

  • Towarowy 1415XX relacji Radzice-Katowice przez Dąbrowę Górniczą Towarową , Strzemieszyce i Kazimierz
  • TLK na całą praktycznie sesję od Katowic przez SPł do Tunelu, następnie na Starzyny i do Warszawy
  • Krótkie relacje pokroju Radzice-Idzikowice-...-Włoszczowa-Żelisławice
  • Luzaki, na przykład Dragon z WGT do Krakowa, czy też podsył EP08 z Myszkowa do Katowic KTC

Celem rozkładu jest zwiększenie dynamiki, utrudnienie zapamiętania cykli rozkładu przez bardzo nieregularne odstępy oraz nieregularne czasy postojów handlowych i technicznych... Przykładowo taki 141XX odjechałby z Warszawy Grochowa raz o 08:05, potem 08:55, potem 09:42, 10:58 i tak dalej

Mam przygotowany wstępny szkielet takiego rozkładu i poniżej umieszczam przykład, jak to widzę:https://scontent.fpoz3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/379970722_980434783249697_7777341083661648050_n.png?stp=dst-png_s2048x2048&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=pUvAUWVUNXIAX9hxcle&_nc_ht=scontent.fpoz3-1.fna&oh=03_AdQMgHOFPXyqQn8Db4iXG7REMgD_iOKJeFl42l7fkk-IKA&oe=654B5BE3

Drobne objaśnienie - do tego rozkładu nie wpisałem postojów technicznych - zamiast tego jest późniejszy przyjazd do danego posterunku - to jest temat na nieco później, dopasuję to pod formatki rozkładów, jeśli Devteam stwierdzi, że mogę się nad tym projektem mocniej pochylić.

I teraz pytania zarówno do Community jak i Devteamu: 
Community - czy chcielibyście taki bardziej złożony rozkład? 
Devteam - czy jest szansa, aby taki rozkład przygotować, przekazać Wam i wrzucicie go na jakiś serwer testowy (np utworzycie EU4 pod to?)

 

  • Like 10
  • I disagree 1
  • I agree 7
Link to comment
Share on other sites

Tak, tak i jeszcze raz TAK! Pomysł i założenie naprawdę podoba mi się. Rzecz jasna, wymaga to jeszcze podszlifowania i dopracowania. Taki próbny serwer i sprawdzenie tego w praktyce, zweryfikowało by sens tego przedsięwzięcia.

3 godziny temu, BrejSki napisał(a):

Częstotliwość pociągów KM w godzinach 00-05 jest zmiejszona do co 45 minut, od 06:00 pociągi KM jadą co 15 minut, planuję dodać przyspieszone KM pomiędzy nimi

I przez ten zapis, od razu pomyślałem o tak zwanych pociągach pasażerskich wojewódzkich i międzywojewódzkich dowożących do pracy w godzinach  5:30 - 8:30 jako drugi stopień pierwszeństwa pociągów (w tychże godzinach).

Edited by KOlorowy
  • Like 1
  • Haha 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Rozkłady eleganckie, chapeu bas za włożoną w to pracę. Niemniej jednak muszę się przyczepić co do Twojej wypowiedzi w kwestii znużenia aktualnym rozkładem. Musimy pamiętać, że sytuacja topograficzna i rozkładowa odzwierciedla Nam rok bodajże 2017 lub 2018 (nie pamiętam dokładnie). Rozumiem zmęczenie monotonią i takie dodatki/modyfikacje rozkładów, to świetne "odchamienie" się od codzienności ("nic mnie tak nie dojeżdża jak codzienność" -polecam posłuchać, fajna nutka). 

Podsumowując - świetna praca kolego, na prawdę. Zastanawia mnie jednak jaki - takie modyfikacje rozkładów - będą miały wpływ na rozgrywkę po wejściu symulatora w pełną wersję. Czy to będzie docelowo jedynie opcja urozmaicenia sobie Single Player`a, czy też będzie miało to wpływ na multi. Racjonalna odpowiedź - to pierwsze, ale jak będzie na prawdę - jeszcze nie wiemy. Nie mniej jednak szacunek dla Ciebie @BrejSki - na prawdę kawał dobrej roboty 😉

 

Tak przy okazji, dodaj jeszcze proszę szacowany czas przejazdu danego scenariusza - ot tak informacyjnie 🙂

Edited by Quentis
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Quentis napisał(a):

Rozkłady eleganckie, chapeu bas za włożoną w to pracę. Niemniej jednak muszę się przyczepić co do Twojej wypowiedzi w kwestii znużenia aktualnym rozkładem. Musimy pamiętać, że sytuacja topograficzna i rozkładowa odzwierciedla Nam rok bodajże 2017 lub 2018 (nie pamiętam dokładnie). Rozumiem zmęczenie monotonią i takie dodatki/modyfikacje rozkładów, to świetne "odchamienie" się od codzienności ("nic mnie tak nie dojeżdża jak codzienność" -polecam posłuchać, fajna nutka). 

Podsumowując - świetna praca kolego, na prawdę. Zastanawia mnie jednak jaki - takie modyfikacje rozkładów - będą miały wpływ na rozgrywkę po wejściu symulatora w pełną wersję. Czy to będzie docelowo jedynie opcja urozmaicenia sobie Single Player`a, czy też będzie miało to wpływ na multi. Racjonalna odpowiedź - to pierwsze, ale jak będzie na prawdę - jeszcze nie wiemy. Nie mniej jednak szacunek dla Ciebie @BrejSki - na prawdę kawał dobrej roboty 😉

Tak przy okazji, dodaj jeszcze proszę szacowany czas przejazdu danego scenariusza - ot tak informacyjnie 🙂

Liczę, że pod coś takiego pojawi się może jakiś serwer społecznościowy, który nie będzie miał wpływu na oficjalne serwery, może coś podobnego z jakimś narzędziem do tworzenia takich rozkładów, cokolwiek. 

Co do czasów przejazdów, czasy przejazdów EIP zostałyby takie same (+/- 10 min), nowe pociągi, jakie obecnie uwzglęniłem mają takie przejazdy

  • 162501: 2h 38 min
  • 162503: 2h 16 min
  • 170X - 29 min
  • Dodatkowe KM mają takie same czasy jak w obecnym rozkładzie, czas przejazdu przyspieszonych KM (np. od Pruszkowa do Grodz Maz po LK1) będzie krótszy o 7-9 minut w porównaniu ze standardowymi
  • Czasy przejazdów MPE 16XXX oraz 61XXX też zostaną raczej takie same. 

Na razie wstrzymałem pracę - dopóki Devteam nie wypowie się w tym temacie, nie ma sensu bym palił na to czas, aby potem to poszło do kosza. 

Czasy przejazdu podam jak rozwinę bardziej cały rozkład, ale jak już wspomniałem - wpierw chciałbym poznać stanowisko devteamu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, GoppelPL napisał(a):

Pracuj pracuj - jeśli rozkład jazdy będzie faktycznie "do objechania" to kiedyś będzie można się pokusić o testowe wrzucenie go na jeden z serwerów. Odezwij się z gotowym rozkładem do @uetam na PW 🙂

Cool, no to działam! Mam nadzieję, że do końca roku go dokończę ^^

  • Like 1
  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, GoppelPL napisał(a):

Pracuj pracuj - jeśli rozkład jazdy będzie faktycznie "do objechania" to kiedyś będzie można się pokusić o testowe wrzucenie go na jeden z serwerów. Odezwij się z gotowym rozkładem do @uetam na PW 🙂

Tylko trzebaby dopasować przesunięcie czasowe, aby szczyt ruchu pociągów w rozkładzie @BrejSki pokrywał się ze szczytem obecności graczy na serwerze.

 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Masterczulki napisał(a):

Tylko trzebaby dopasować przesunięcie czasowe, aby szczyt ruchu pociągów w rozkładzie @BrejSki pokrywał się ze szczytem obecności graczy na serwerze.

W pierwszym poście napisałem, że rozkład będzie podzielony. 
00-08 czasu serwera ruch będzie mniejszy
08-16 oraz 16-00 bardzo wysoki ruch (z ograniczoną do granic możliwości cyklicznością rozkładu) - tu będzie ciężko dograć wszystko tak, aby się nie korkowało, ale do ogarnięcia. 

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 76 / 85
          • Percentage filling 89%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 9 / 87
          • Percentage filling 10%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 13 / 84
          • Percentage filling 15%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 2 / 82
          • Percentage filling 2%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 40 / 80
          • Percentage filling 50%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 38
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 83
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 31 / 78
          • Percentage filling 40%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 6 / 84
          • Percentage filling 7%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 1 / 93
          • Percentage filling 1%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 32 / 82
          • Percentage filling 39%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 2 / 82
          • Percentage filling 2%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 77
          • Percentage filling 1%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 12 / 78
          • Percentage filling 15%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 4 / 89
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 31 / 34
          • Percentage filling 91%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 11 / 34
          • Percentage filling 32%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 18 / 34
          • Percentage filling 53%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 21 / 34
          • Percentage filling 62%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 359 / 1712 Total players
    • 21% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy