Jump to content

Zwiększenie imersji w rozgrywce stosunkowo małym nakładem pracy developerów?


Recommended Posts

Cześć,

wiem, że programiści obecnie pracują nad wieloma wspaniałymi funkcjami i kontentem i pewnie backlog jest całkiem dobrze wypełniony, stąd chciałbym zaproponować pomysły, które wydaje mi się (sam jestem developerem, niestety nie dla Simrail 😞 ) że można zrealizować w stosunkowo niewielkim nakładem czasu:

- odstawione składy, wagony na bocznicach, zajezdniach. Znamy z prawdziwego życia, przed wjazdem na dworzec w każdym większym mieście stoi multum składów, wagonów. Również na stacjach rozrządowych zazwyczaj jakieś odstawione wagony towarowe się znajdą. Fajnie by było takie zobaczyć w rozgrywce. Można by np. wyznaczyć miejsca, w których spawnują się zestawy. Dla urozmaicenia przy resecie serwera za każdym razem na nowo losowo się spawnują skłądy.

- stare malowanie wagonów w pociągach TLK. Te malowanie z lat 80, 90 w co drugim pociągu TLK wydaje mi się nie realne zważając na to że symulowana jest gra na żywo.

- Pociągi POLREGIO z EU07 i wagonami w odpowiednim malowaniu 😉

  • Like 1
  • I agree 13
Link to comment
Share on other sites

Co do wagonów na grupach odstawczych to oczywiście fajna rzecz dla zwiększenia immersji, natomiast patrząc na to jak ta gra działa obecne z pustymi grupami wydaje mi się, że takie coś nie będzie wprowadzone. Bez poprawy optymalizacji, ze stojącymi wagonami na takich Łazach Ła, mielibyśmy pokaz slajdów, dosłownie 😆

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Ja nadal czekam na możliwość rozpoczęcia trasy na bocznicy, odpalenie lokomotywy ''na zimno'' i zgodnie z rozkładem jazdy wjechanie z bocznicy na peron, gdzie czeka kilkudziesięciu pasażerów na mój skład. Marzenia ściętej głowy 😛

  • I agree 8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przy oddaniu kiedyś węzła krakowskiego warto wziąć pod uwagę, że kursują od lat pociągi osobowe EZT relacji Kraków Główny - Sędziszów jako SKA2 obsługiwane w 2018 roku przez KMŁ i PR. Bez konieczności robienia manewrów można zaprogramować bota do zmiany kabiny i kursowania sobie przez cały dzień. To samo rzecz jasna będzie robił gracz po przejęciu pociagu. Ponadto do rozwiązania zostanie problem numeru pociągu który rzecz jasna się zmienia wraz z kabiną. Dołączam link do rozkładu jako przykład

https://kolejemalopolskie.com.pl/images/rozklady-jazdy/21-10-2018/SKA2_ZRJ_21.X-8.XII.2018.pdf

  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy