Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Sosnowiec Dańdówka BOTowa nastawnia


kolejaros

Recommended Posts

Nastawnia w Sosnowcu Dańdówce działa nielogicznie, źle, extremalnie wolno, puszcza pociągi bez ładu i składu! Tam od wielu dni robią się straszne korki! Nie da się ich rozładować! BOT nie radzi sobie w tych korkach! Osobowe stoją w peronach po kilka godzin!!! Ja wszedłem do składu, który miał być na Sosnowcu Południowym o 21:39, a o 23:23 nawet z Dańdówki nie wyjechałem! Kiedy wreszcie będzie oddana nastawnia Dańdówka do gry? Przecież cały kierunek na Sędziszów jest blokowany! I to przez tą jedną nastawnię! W załączeniu fotka z tej stacji z teraz!

Proszę naprawić działanie tej nastawni i wreszcie dać ją do gry!!!

2023-04-23 (15).png

Edited by kolejaros
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Myślę jednak, że to nie do końca wina bota z Dańdówki. Wszystkie pociągi w stronę Dąbrowy wschodniej i południowej jadą przez Juliusza i Dorotę i moim zdaniem tu leży problem. A dokładnie rzecz biorąc w tym, że cała odległość między posterunkami Juliusz- Dorota jest odstępem. Nie da się wcześniej puścić pociągu póki poprzedni nie zjedzie do Doroty. Szlakowa na tym odcinku to 50 km, a od Doroty do Juliusza 30km/h. Zajmuje to wieki. Dopóki w Juliuszu nie odblokujesz odcinka to bot z Dańdówki nie może nic wysłać. Nowi gracze często zapominają o zwalnianiu bloków, albo wysyłają na zastępczy i potem nie umieją tego odwrócić i robi się bajzel. Myślę, że rozwiązań jest kilka:

1. Udostępnić graczom nastawnie w Dandówce w następnej aktualizacji (moim zdaniem nie rozwiąże to problemu, a przynajmniej nie w całości)
2. Zwiększyć szlakową między Juliuszem, a Dorotą. Wtedy zwiększy się też przepustowość.
3. Ustawić SBL z powiedzmy dwoma semaforami i podzielić szlak Juliusz - Dorota na kilka odstępów.
4 Zamienić pulpit w Juliuszu na komputerowy ( w domyśle prostszy)

Tyle w tym temacie ode mnie. Pozdrawiam

Edited by Japaw
  • I disagree 4
Link to comment
Share on other sites

Juliusz i Dorota są trudniejszymi nastawniami i dzięki temu jest na nich ciekawiej. Moją ambicją jest zawsze aby wypuszczać pociągi bez opóźnienia wiedząc że mają bardzo długi odcinek pustego toru. Można wysyłać pociągi wcześniej stosując SZ i odpowiednio zamykając bloki końcowe i początkowe.
Sztuczne ułatwianie zwłaszcza w sposób niezgodny ze stanem faktycznym  (tj stanem na 2018!) tylko spowoduje że nastawnie te stracą na atrakcyjności

Jeśli ktoś szuka prostszych nastawni to znajdzie je na CMK

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, krzysk napisał(a):

Juliusz i Dorota są trudniejszymi nastawniami i dzięki temu jest na nich ciekawiej. Moją ambicją jest zawsze aby wypuszczać pociągi bez opóźnienia wiedząc że mają bardzo długi odcinek pustego toru. Można wysyłać pociągi wcześniej stosując SZ i odpowiednio zamykając bloki końcowe i początkowe.
Sztuczne ułatwianie zwłaszcza w sposób niezgodny ze stanem faktycznym  (tj stanem na 2018!) tylko spowoduje że nastawnie te stracą na atrakcyjności

Jeśli ktoś szuka prostszych nastawni to znajdzie je na CMK

Ja to wiem. Ty to też wiesz. I ja wolę jak jest teraz .Natomiast cała masa nieogarów siada na Juliuszu i Dorocie i wystarczy jeden taki i jest po zabawie. Zaczyna blokowac potem nie umie odblokować i stacje takie jak Dańdówka się blokują.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, choć sam często złoszczę się na nieogarniętych, to jednak jest to para w gwizdek. Nie ma serwera dla starych wyjadaczy, ergo symulator jest także dla nieogarniętych. Za skutki, o których wspominacie niekoniecznie odpowiada jakikolwiek gracz.

Czy dobrze zrozumiałem, że wysyłacie pociągi na Sz na zajęty tor szlakowy? Powiedzcie, że to nieprawda!

  • Like 1
  • Haha 1
  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, 0x8000ffff napisał(a):

Panowie, choć sam często złoszczę się na nieogarniętych, to jednak jest to para w gwizdek. Nie ma serwera dla starych wyjadaczy, ergo symulator jest także dla nieogarniętych. Za skutki, o których wspominacie niekoniecznie odpowiada jakikolwiek gracz.

Czy dobrze zrozumiałem, że wysyłacie pociągi na Sz na zajęty tor szlakowy? Powiedzcie, że to nieprawda!

To niech ci "ogarnięci" dogadają się, i wchodzą np. na pl8. Można się dogadać i nie ma z tym problemów. Zostawmy pl2, gdzie gra sporo dzieciarni.

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, 0x8000ffff napisał(a):

Panowie, choć sam często złoszczę się na nieogarniętych, to jednak jest to para w gwizdek. Nie ma serwera dla starych wyjadaczy, ergo symulator jest także dla nieogarniętych. Za skutki, o których wspominacie niekoniecznie odpowiada jakikolwiek gracz.

Czy dobrze zrozumiałem, że wysyłacie pociągi na Sz na zajęty tor szlakowy? Powiedzcie, że to nieprawda!

Oczywiście nie jest to prawidłowe ale spróbuj grać na Juliuszu jak na Dorocie siedzi nieogar. Ty mu mówisz, żeby zwolnił blok a on Ci pisze: "Cos wcisnąłem i nie mogę odblokować. hehe", a Ty na Dańdówce masz 4 czy pięciu wkurzających się mechaników na kierunek Juliusz->Dorota. Ja też staram się nie złościć na takich ale czasami się nie da.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy