Jump to content

Pendolino nie rusza.


Recommended Posts

Już od kilku dni się z tym spotykam, że pendolino po dojechaniu na pierwszą stację ( Katowice-Warszawa) nie chce ruszyć z miejsca. U Was też tak jest? Za to kierunek Warszawa-Katowice rusza cacy. W dole screen. Ten jeden km/h to tylko dlatego że mi się stacza z górki.

image.thumb.png.ef0844bf4f83cca9641ade2d4a0471a6.png

Link to comment
Share on other sites

Jeśli hamowałeś a zadajnik jazdy był ustawiony na jakąś moc to powinieneś go wrócić do pozycji "LC" w celu resetu po czym można powtórnie zadawać moc i pociąg rusza. Przed chwilką sprawdziłem ten scenariusz i działa maszyna śmiga normalnie w perony.

 

Edited by 4rtur PL-UK
literówka
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Frank Murphy napisał(a):

Nastawnik jazdy trzeba przestawić na 0, a zacząć przyspieszać można dopiero po tym jak zgaśnie kontrolka hamulca. To jest zmiana wprowadzona hotfixem z 21.02 - podobno jest tak w oryginale.

dziękuję

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ja dziś miałem sytuację że nawet po ustawieniu zadajnika jazdy na 0 po hamowaniu elektrodynamicznym nie mogłem dalej jechać pociąg nie dostawał prądu z sieci trakcyjnej. Nawet gdy aktywowałem bota i go wyłączałem nic się nie zmieniło

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, rafalp163 napisał(a):

Ja dziś miałem sytuację że nawet po ustawieniu zadajnika jazdy na 0 po hamowaniu elektrodynamicznym nie mogłem dalej jechać pociąg nie dostawał prądu z sieci trakcyjnej. Nawet gdy aktywowałem bota i go wyłączałem nic się nie zmieniło

To akurat prawda i mam wrażenie, że jest to jakiś bug. Mi też się kilkukrotnie zdarzyło doświadczyć tego, że pomimo poprawnego odhamowania i poprawnego ustawienia nastawnika pendolino nie ruszał. Ostatnim razem dosłownie z 2 dni temu stało mi się dokładnie to samo tylko tym razem przy okazji jak inny gracz otworzył sobie drzwi do wejścia na korytarz w moim składzie i pomimo, że je zamknąłem to pociąg już nie ruszył. Był w stanie jechać tylko na bocie i po wyłączeniu go dalej nie reagował na polecenia mimo kilku prób włączania i wyłączania bota. Nadmieniam, że byłem w stanie przejechać bez problemów ponad 100 km zanim to się stało wielokrotnie hamując do 0 i ruszając. Także no wykluczam powyższe sugestie błędnego ustawienia nastawnika i włączonego hamulca. 

Edited by FartingZombie
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Hej,

 

Również mam problem z pendolino,

 

Odpalam, ruszam i po chwili pokazuje się coś takiego jak na screenie.

 

I nie jestem w stanie nic z tym zrobić, jakieś sugestie ?

pendolino.png

Link to comment
Share on other sites

Temat jest z 2023 roku, więc sprzed aktualizacji. Obecnie został wprowadzony system ETCS i przed ruszeniem należy wprowadzić do systemu dane, takie jak: ID maszynisty, numer pociągu, rodzaj pociągu itd. Polecam zapoznanie się z samouczkiem systemu ETCS w single player.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, bart_dem napisał(a):

Temat jest z 2023 roku, więc sprzed aktualizacji. Obecnie został wprowadzony system ETCS i przed ruszeniem należy wprowadzić do systemu dane, takie jak: ID maszynisty, numer pociągu, rodzaj pociągu itd. Polecam zapoznanie się z samouczkiem systemu ETCS w single player.

Dodam tylko, że można w ustawieniach wyłączyć ten system co od razu zrobiłem więc nie jest to (na szczęście) obowiązkowe.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, adamets2 napisał(a):

Dodam tylko, że można w ustawieniach wyłączyć ten system co od razu zrobiłem więc nie jest to (na szczęście) obowiązkowe.

I niepotrzebnie bo byś się czegoś nauczył 😉

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy