Jump to content

Jakie trasy chcielibyście zobaczyć w Simrail?


FkolW32

Recommended Posts

3 godziny temu, s238 napisał(a):

Na razie zagranicznych tras nie będzie 

Raczej połowy tras wspomnianych w tym wątku nie będzie nawet jako mody społeczności przynajmniej w najbliższych latach 

 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, FanKoleiWaw napisał(a):

Raczej połowy tras wspomnianych w tym wątku nie będzie nawet jako mody społeczności przynajmniej w najbliższych latach 

Jako mody mogą być. Z tego co wiem (ale nie wiem ile w tym prawdy) mają być trasy robione jako dodatki. Jednak na razie twórcy skupiają się na poprawkach błędów. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chciał trasę do Krakowa, ale z takim tempem prac to rok potrwa, bardzo powolnie to wszystko idzie.

Jakbym tak pracował tam gdzie pracuje a też jestem programistą to dawno bym został zwolniony.

Od czasu wydania EA nic konkretnego nie doszło, a nie pracuje tu kilka osób tylko kilkanaście, i z postępu prac jestem rozczarowany. Rapid Development w tych czasach to podstawa. 

Ale to tylko moje zdanie.

Edited by bobikrk
  • I disagree 9
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
8 godzin temu, bobikrk napisał(a):

z takim tempem prac to rok potrwa

Rok? Na odwzorowanie 51km realnego terenu i linii kolejowej zgodnie z jej profilem, modelowanie każdej budki dróżnika, nastawni, powstawianie odpowiednich rodzajów semaforów, odwzorowanie urządzeń srk na każdej stacji, powieszenie sieci trakcyjnej? Rok to zdecydowanie za mało na takie przedsięwzięcie.

9 godzin temu, bobikrk napisał(a):

nic konkretnego nie doszło

Nie doszło, ale zaczęło działać to co było, ale działało źle. I jeszcze trochę takich napraw przed nami.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • I agree 14
Link to comment
Share on other sites

I tak trzymać panowie. najpierw dopracować, doszlifować a dopiero patrzeć na dalszy rozwój tras.  Widzimy wiele zmian na lepsze, a poprawek nie było mało, więc jest coraz lepiej i lepiej i o to chodzi. Dzięki 

Link to comment
Share on other sites

Też jestem za E-30 Wrocław - Zgorzelec (plus dalej do Niemiec, do Drezna?) + odnoga od E-30 w Węglińcu - Węgliniec - Żary LK282. Trasa do Żar mogłaby być bardzo ciekawa ze względu na (czynne!) bocznice szlakowe do zakładów w żarskich Kunicach czy Iłowej.

Link to comment
Share on other sites

Na początek najchętniej zobaczyłbym połączenie Katowice - Kraków i Tunel - Kraków, cała aglomeracja śląska. Stworzy to sporo możliwości do urozmaicenia rozgrywki przez zagęszczenie sieci zarówno dzięki połączeniom osobowym jak i towarowym.

Tworzenie nowych, prostych, długich szlaków typu Warszawa-Gdynia lub Katowice-Wrocław nie da satysfakcji na dłuższą metę. Według mnie bez żadnych szlaków pobocznych takie połączenia będą po tygodniu, dwóch nudne. 

  • Like 1
  • I agree 9
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, magav napisał(a):

Na początek najchętniej zobaczyłbym połączenie Katowice - Kraków i Tunel - Kraków, cała aglomeracja śląska. Stworzy to sporo możliwości do urozmaicenia rozgrywki przez zagęszczenie sieci zarówno dzięki połączeniom osobowym jak i towarowym.

Tworzenie nowych, prostych, długich szlaków typu Warszawa-Gdynia lub Katowice-Wrocław nie da satysfakcji na dłuższą metę. Według mnie bez żadnych szlaków pobocznych takie połączenia będą po tygodniu, dwóch nudne. 

Pozwolę sobie nie zgodzić się. Długie, proste trasy też mają sens, pod jednym warunkiem - że będą jakieś znaczące węzły po drodze. Tak, żeby coś się mogło "zmotać" na trasie. 🙂

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

W dniu 10.12.2022 o 15:56, Revilius napisał(a):

Wrocław Główny - Kudowa Zdr. - jedna z najbardziej malowniczych tras na południu. 

Jeśli te rejony to bardzo piękna i malownicza z wysokimi mostami jest trasa Kudowa Zdrój - Wałbrzych. Chętnie zobaczyłbym tę trasę 

Link to comment
Share on other sites

Cóż dla mnie w sumie takim kręgosłupem wręcz doskonałym pod rozwój jest właśnie Katowice - Trójmiasto przez Warszawę. 3 duże aglomeracje plus potencjał na dodatkowe trasy właśnie aglomeracyjne, towary, które często latają właśnie ze śląska na pomorze. Od tego łatwo już robić trasy zupełnie obok CMK albo takie, które się łączą z nią, jak okolice Krakowa, Wrocławia, Poznania aż do Niemiec itd.

Przy tych trasach jest właśnie potencjał spory na Koleje Śląskie, SKM Warszawa i WKD, SKM Trójmiasto, rozwinięcie tego to samo w sobie już kilkanaście dodatkowych scenariuszy.

Edited by FartingZombie
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

 

Glowne trasy powinny byc dostepne w podstawowej grze, a trasy dodatkowe moga sie pojawic jako dodatki platne. Jak dla mnie to SimRail powinien sie skoncentrowac na glownych trasach aby polaczyc wszystko w jedno. Np, widze to tak:

  • Warszawa-Gdynia (+ DLC na Hel) (najbardziej logiczna opcja z racji tego ze kazdy sie o ta trase tutaj dobija, no i dostalibysmy relacje zachód-poludnie praktycznie w calosci, pomijajac o wiele dluzszy odcinek do Kolobrzegu)
  • Warszawa-Kraków
  • Katowice-Bohumin/Ostrava (pierwsza miedzynarodówka? do Pragi albo Berlina narazie nie ma co, pare lat zajela pewnie by budowa takich odcinków)

Jezeli chodzi o trasy przemyslowe to jestem za tym:

On 12/13/2022 at 12:07 AM, Dipper said:

Zdecydowanie "śląski kocioł". Od Katowic przedłużka do Gliwic, stamtąd 2 odgałęzienia:

- jedno na północ przez Zabrze Biskupice, Bytom, Siemianowice Śląskie do Mysłowic (do posterunków Szabelnia i Stawiska),
- drugie na południe przez ZMK, Rudę Bielszowice i Kochłowice, aż do Mysłowic oraz od ZMK do Knurowa.

Całość włącznie z kopalniami Budryk, Halemba, Śląsk oraz Koksownią Jadwiga w Biskupicach oraz Koksownią Bytom na Bobrku. Ot takie kółeczko 😄

 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.02.2023 o 09:55, GoppelPL napisał(a):

Nie doszło, ale zaczęło działać to co było, ale działało źle. I jeszcze trochę takich napraw przed nami.

Pracujcie nad doszlifowaniem tego co jest. Kawał szlaku do dyspozycji będzie po dopieszczeniu.

Co niektórzy nieco odfrunęli ze swoimi "wizjami" co by chcieli. To nie MSFS z wczytywanymi mapami tylko ręczna koronkowa robota i na pewno te setki kilometrów z listy życzeń są nie do zrealizowania na "już teraz"... "wkrótce mogłoby" a nawet "w rok może by ogarnęli". Poza tym czas jeszcze na kolejny tabor do tego co jest, scenariusze itp. Trzeba spojrzeć realniej. Przedłużki tego co jest czyli Gliwice, Kraków, Skierniewice są bardziej w zasięgu (a może nawet już powstały i pojawią się już jako DLC). Sam pisałem o E20 do Poznania ale po kilku dniach od napisania tego stwierdziłem, że na początek wolę aby maksymalnie dopracowali to co jest.

  • Like 3
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 16.02.2023 o 00:01, 77 napisał(a):

Pracujcie nad doszlifowaniem tego co jest. Kawał szlaku do dyspozycji będzie po dopieszczeniu.

Co niektórzy nieco odfrunęli ze swoimi "wizjami" co by chcieli. To nie MSFS z wczytywanymi mapami tylko ręczna koronkowa robota i na pewno te setki kilometrów z listy życzeń są nie do zrealizowania na "już teraz"... "wkrótce mogłoby" a nawet "w rok może by ogarnęli". Poza tym czas jeszcze na kolejny tabor do tego co jest, scenariusze itp. Trzeba spojrzeć realniej. Przedłużki tego co jest czyli Gliwice, Kraków, Skierniewice są bardziej w zasięgu (a może nawet już powstały i pojawią się już jako DLC). Sam pisałem o E20 do Poznania ale po kilku dniach od napisania tego stwierdziłem, że na początek wolę aby maksymalnie dopracowali to co jest.

To nie MSFS, ale sam zespół pochwalił się, że implementuje procedurę generowania tras podobną do MSFS. Więc chyba można liczyć, że będzie wychodzić coś więcej niż jedna trasa na pół roku?

Edited by MALECKI
  • Like 2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Indie, Pakistan - rozbudowana sieć kolejowa. Piękne wielkie dworce i pociągi. Piękne widoki. Oczywiście takie coś trzeba by zrobić od podstaw bo nawet ubiory pasażerów odbiegają od tych w Europie i USA. Więc pomysł mega ambitny. Ale kto jak nie Polacy mogą mieć odwagę coś takiego zrobić ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, adamets2 napisał(a):

Indie, Pakistan - rozbudowana sieć kolejowa. Piękne wielkie dworce i pociągi. Piękne widoki. Oczywiście takie coś trzeba by zrobić od podstaw bo nawet ubiory pasażerów odbiegają od tych w Europie i USA. Więc pomysł mega ambitny. Ale kto jak nie Polacy mogą mieć odwagę coś takiego zrobić ?

Z całym szacunkiem, ale oni od miesiąca próbują ogarnąć wsiadanie do pociągu zwykłego europejczyka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, MALECKI napisał(a):

Z całym szacunkiem, ale oni od miesiąca próbują ogarnąć wsiadanie do pociągu zwykłego europejczyka.

Nie próbują ogarnąć, ale z tego co czytałem robią od nowa, więc w miesiąc nie da się tego zrobić

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, MALECKI napisał(a):

Z całym szacunkiem, ale oni od miesiąca próbują ogarnąć wsiadanie do pociągu zwykłego europejczyka.

Ale to jest lista naszych marzeń, a nie, że ma być już... 🙂 Jak za mojego życia by powstała trasa w Indiach w SimRail to bym był szczęśliwy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 91 / 95
          • Percentage filling 96%
          • Most players 102
      • PL3
      • pl3
      • 4 / 85
          • Percentage filling 5%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 26 / 86
          • Percentage filling 30%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 6 / 79
          • Percentage filling 8%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 34 / 79
          • Percentage filling 43%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 4 / 83
          • Percentage filling 5%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 1 / 81
          • Percentage filling 1%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 60 / 83
          • Percentage filling 72%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 2 / 77
          • Percentage filling 3%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 2 / 77
          • Percentage filling 3%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 23 / 84
          • Percentage filling 27%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 77
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 35
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 10 / 79
          • Percentage filling 13%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 3 / 80
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 29 / 34
          • Percentage filling 85%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 32
      • PL8
      • pl8
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 25 / 34
          • Percentage filling 74%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 29 / 34
          • Percentage filling 85%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 5 / 34
          • Percentage filling 15%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 12 / 34
          • Percentage filling 35%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 6 / 34
          • Percentage filling 18%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 395 / 1690 Total players
    • 23% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy