Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Osiągniecie na punktualność


Dez

Recommended Posts

  • SIMRAIL Team

Problemem może być brak sekundnika w podsumowaniu. Można przyjeżdżać przed czasem, pewnie kombinując z momentem otwarcia drzwi robicie sobie opóźnienie i dlatego nie zalicza. Chociaż powinna być tolerancja 10 sekund.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdza się to, do co napisałem wcześniej - wbicie osiągnięcia zależy w dużej mierze od szczęścia i przypadku.

Ja na razie daję sobie z nim spokój. Im bardziej człowiekowi na czymś zależy, tym trudniej to osiągnąć.

Liczę że przez przypadek samo wpadnie. 😁

A jak nie, to znów spróbuję na dalszym etapie rozwoju gry.

Edited by ArcadioSF
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

co innego pokazuje rozkład jazdy jak przyjedziesz na stację, a co innego podsumowanie na końcu scenariusza. Jak jechałem z Kato do Wa-wy pendolino to otwierałem drzwi w czasie od -30s do +30s od rozkładu jazdy i pokazywało że jestem w czasie. Przeważnie byłem na stacji przed czasem, albo w czasie i co -  i nic klapa w podsumowaniu wyszło że byłem przed czasem. A to już była któraś kolejna próba. W końcu olałem na razie ten trofek.  Niech dalej nie będzie opcji zapisu i informacji o skończonych trasach to coraz więcej ludzi będzie się zniechęcać do grania. Ja też czekam na jakiś upgrade. Gra ma potencjał ale wymaga poprawek i urozmaicenia.

 

Link to comment
Share on other sites

W prologu było bezproblemowo zrobić to osiągnięcie a tu widzę że jest z tym mały problem. Czytam wszystkie dyskusje, przeglądam fotki i dzisiaj postanowiłem przejechać tą misje i zobaczyć co z tego wyniknie. Wynik taki sam, za każdym razem przejazd perfekcyjny a osiągnięcia jak nie było tak niema. Zacząłem analizować moje fotki, wyglądały tak samo ale zwróciło moją uwagę brak czasu przyjazdu do Dąbrowy Ząbkowice gdzie zaczynamy całą tą przygodę. W rubryce "Planowany przyjazd" mamy planową godzinę a w rubryce "Twój przyjazd" widzimy jej brak tylko kreseczka i zaczyna to nabierać sensu. Dlaczego miało by zaliczać trasę jak brakuje nam jednego czasu pomimo że gra uznaje zakończenie scenariusza z sukcesem, troche dziwne ale wygląda że brakuje tego jednego parametru do szczęścia. W mojej ocenie ale tylko mojej, mamy inne kryteria do ukończenia scenariusza a inne do zaliczenia tego osiągnięcia na Steamie.

20230128155806_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja w prologu miałem tak, że któryś przystanek przyjeżdżało się za wcześnie (taki czas przelotu) i trzeba było poczekać z otwarciem drzwi. Uważam, że powinno się liczyć tylko czas odjazdów i dać jakąś 30 sekundowa tolerancje plus/minus bo inaczej jest bardzo ciężko zdobyć osiągnięcie.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ArcadioSF said:

To niech mi teraz ktoś wyjaśni, jak ma się to:

image.png.79b11a8c8873e06a614c2e5fa5875bfb.png

do tego:

image.thumb.png.7aa56e1fedd96e59582f6c0e318a8799.png

Sorry Pablox11, ale pozwoliłem sobie użyczyć Twojego zrzutu.

Teraz mam to, piszę guide na samouczek 😄

Wyjeżdżamy z Ząbkowice o 12:03, najlepiej na stacji otwierać drzwi jak pisali wyżej za 20 sekund, ale z tego co zauważyłem ważne jest to żeby timer na stacji był co najmniej 55s (najlepiej 1min+). Tempomat po DG Pogoria warto stawic OPT=80%. Na DG wjeżdżamy spokojnie na Sz. Wyjeżdżamy olewając ograniczenie 40kmh, tempo odrazu na 100 kmh (inaczej nie zdążymy do Ksawera). A dalej standardowo do Będzina (przed Będzinem nie zapomnijcie o ZEW 3). Wlatamy w przystanki na 80-90 kmh z hamowaniem -100%. Zatrymanie odbędzie się za około 50-100m przed końcem prystanku.

  • Haha 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Hej! Tak jak co niektórzy tutaj pisali - żeby zdobyć to osiągnięcie, potrzeba niesamowitego przypadku... Spójrzcie na moje screeny - wszystko o czasie a także przestrzegając wszystkich przepisów (zero przekroczeń prędkości oraz sygnały baczność we wszystkich wymaganych miejscach), a osiągnięcia nie mam po przejechaniu tutorialu z Ząbkowic do Będzina 😞 Czy ktoś może ma jakieś info co na to Steam vs. SimRail dev? Dzięki! 😉 

1.jpg

2.jpg

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 29.01.2023 o 00:21, Dez napisał(a):

Teraz mam to, piszę guide na samouczek 😄

Wyjeżdżamy z Ząbkowice o 12:03, najlepiej na stacji otwierać drzwi jak pisali wyżej za 20 sekund, ale z tego co zauważyłem ważne jest to żeby timer na stacji był co najmniej 55s (najlepiej 1min+). Tempomat po DG Pogoria warto stawic OPT=80%. Na DG wjeżdżamy spokojnie na Sz. Wyjeżdżamy olewając ograniczenie 40kmh, tempo odrazu na 100 kmh (inaczej nie zdążymy do Ksawera). A dalej standardowo do Będzina (przed Będzinem nie zapomnijcie o ZEW 3). Wlatamy w przystanki na 80-90 kmh z hamowaniem -100%. Zatrymanie odbędzie się za około 50-100m przed końcem prystanku.

Zrobione za pierwszym razem. Dziękuje! 😄

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.01.2023 o 00:21, Dez napisał(a):

Teraz mam to, piszę guide na samouczek 😄

Wyjeżdżamy z Ząbkowice o 12:03, najlepiej na stacji otwierać drzwi jak pisali wyżej za 20 sekund, ale z tego co zauważyłem ważne jest to żeby timer na stacji był co najmniej 55s (najlepiej 1min+). Tempomat po DG Pogoria warto stawic OPT=80%. Na DG wjeżdżamy spokojnie na Sz. Wyjeżdżamy olewając ograniczenie 40kmh, tempo odrazu na 100 kmh (inaczej nie zdążymy do Ksawera). A dalej standardowo do Będzina (przed Będzinem nie zapomnijcie o ZEW 3). Wlatamy w przystanki na 80-90 kmh z hamowaniem -100%. Zatrymanie odbędzie się za około 50-100m przed końcem prystanku.

I to nie jest właściwe, co to za jakieś olewanie ograniczenia 40 km/h? To nie są polskie drogi gdzie nikt nie przestrzega ograniczeń prędkości . Fakt że jest to tylko gra ale potrzeba poprawy tego aby zadanie było wykonane poprawnie.

  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
W dniu 23.04.2024 o 21:36, darth-gregorius napisał(a):

Dzisiaj grając na samouczku ETCS L1 odblokowałem to osiągniecie 😀

Dokładnie ta sama historia... ku wielkiemu zaskoczeniu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 23.04.2024 o 20:36, darth-gregorius napisał(a):

Dzisiaj grając na samouczku ETCS L1 odblokowałem to osiągniecie 😀

W dniu 30.04.2024 o 23:48, marmur87 napisał(a):

Dokładnie ta sama historia... ku wielkiemu zaskoczeniu. 

Ja też zostałem zaskoczony kiedy ostatnio spojrzałem na Steam i miałem to osiągnięte - i też ostatnio testowałem ETCS właśnie. W dodatku na multi, żadnej planszy na singlu nie przeszedłem od bardzo dawna ze względu na brak sejwów oczywiście i ich czas trwania. Dlatego podejrzewam, że to może być jakiś nowy błąd gry, bo ciężko mi uwierzyć, żeby można to było dostać za dowolny losowy fragment dowolnej gry na multiplayer, w jaki akurat wpadniesz, można by było oszukiwać wtedy. W dodatku śmiem wątpić żebym miał wszystkie stacje o czasie, bo z tym ETCS to wiecznie mnie spowalniało bo musiałem hamować do prawie zera przy każdym żółtym na level 1, jakieś ewentualne hamowanko awaryjne albo zbyt mocne hamowanie, nawet aż do zatrzymania żeby tylko uniknąć hamowania karnego z ETCS, a po każdym zatrzymaniu ta wredna lokomotywa nie chce mi ruszyć przez długi czas nawet jak już na wyświetlaczu zgaśnie ciśnienie na hamulcu. Pamiętam, że po czasie zbierałem po kilka minut opóźnienia za takie rzeczy.

PS: Może ktoś wie dlaczego to ustrojstwo nie chce ruszyć jeszcze długo po zgaśnięciu hamulca na wyświetlaczu i jak to odblokować szybciej?

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, PeVoo napisał(a):

Może ktoś wie dlaczego to ustrojstwo nie chce ruszyć jeszcze długo po zgaśnięciu hamulca na wyświetlaczu i jak to odblokować szybciej?

Nic z tym nie zrobisz. To jest błąd w Pendolino. Środkowe wagony się blokują i bardzo długo luzują. Włącz na prawym monitorze podgląd hamowania, to zobaczysz. Już kilka osób to zgłaszało.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, PeVoo napisał(a):

PS: Może ktoś wie dlaczego to ustrojstwo nie chce ruszyć jeszcze długo po zgaśnięciu hamulca na wyświetlaczu i jak to odblokować szybciej?

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.08.2023 o 22:53, gregb86 napisał(a):

Hej! Tak jak co niektórzy tutaj pisali - żeby zdobyć to osiągnięcie, potrzeba niesamowitego przypadku... Spójrzcie na moje screeny - wszystko o czasie a także przestrzegając wszystkich przepisów (zero przekroczeń prędkości oraz sygnały baczność we wszystkich wymaganych miejscach), a osiągnięcia nie mam po przejechaniu tutorialu z Ząbkowic do Będzina 😞 Czy ktoś może ma jakieś info co na to Steam vs. SimRail dev? Dzięki! 😉 

1.jpg

2.jpg

EDIT: po najnowszej kwietniowej aktualizacji udało się wbić to osiągnięcie 🙂

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

image.png.fcdf658c3934a8134ea1dedd2021a6db.png

 

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Ciekawe czy osiągnięcie działa tylko na oficjalnych scenariuszach - np. osiągnięcie jazdy w nocy zaliczyłem na customowym

Edited by Adamecki
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy