Jump to content

Osiągniecie na punktualność


Dez

Recommended Posts

Nie do końca rozumiem jak to się liczy. Z opisu wynika to że liczą się tylko stacji.
image.png.b081ac6526d99ebbdd4fe40d6aacbe83.png
Tóż wziąłem Elfa od Katowic do Zawiercia, na kilku przystankach byłem za jakieś 15-30s wczęsniej, mi to wliczyło jako -1 min. Opóżnień nie było. Przeleciałem tylko checkpoint z Łazy Łc 1 min wcześniej, bo znajduje się akurat za Wiesiółką, ale gra zaliczyła mi 500 punktów czyli na czas. Jak to zrobić? 😄
image.thumb.jpeg.e9b10c24593361bc7688534bcdaa1a91.jpeg

image.thumb.jpeg.fa60a17522e2310f066ee6c10e49ca10.jpeg

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, tomadr said:

Udało mi się kiedyś zdobyć osiągnięcie na prologu i jak dobrze pamiętam to starałem się nie przyjeżdżać zbyt szybko żeby gra nie liczyła mi jako przyjazd przed czasem.

Na prologu elfa?

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cojapacz said:

A nie wystarczy podjechać na stację wcześniej, ale otworzyć drzwi o czasie? 😄

no można spróbować, no ale zostaje przelot Łazy Łc jaki jest 200m od Wiesiółki, a dalej masz się rozpędzić, przejechać 3.5km i stać na Łazach za 2 min

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że nic to nie da, bo czas jest chyba liczony z dokładnością do iluś sekund. 
Też próbuję wbić tego trofika. Wjechałem i otworzyłem drzwi o czasie, ale i tak pokazało mi "1 minuta przed czasem" - stąd moje podejrzenie.

Link to comment
Share on other sites

W prologu tego pilnowałem i się udało zdobyć na scenariuszu z elfem nocnym. Udało się odblokować jazda nocna i o czasie w jednym zadaniu 🙂
Na wyświetlaczu elfa masz godzinę z sekundami więc może pomóc 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też próbowałem zrobić ten acziwnment na Katwoice-Zawiercie. Zawiercie-Katowice nie ma szans, przez Sz.

Wg mnie nie powinna być sprawdzana punktualność jeśli chodzi o przyjazd na stację/przystanek, tylko odjazd o czasie.

Krótszym scenariuszem, na któym można próbować, jest samouczek Elfa, ale tam też miałem dwa zbyt wczesne przyjazdy i mi nie zaliczyło.

Edited by Sector76
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dez said:

Nie do końca rozumiem jak to się liczy. Z opisu wynika to że liczą się tylko stacji.
image.png.b081ac6526d99ebbdd4fe40d6aacbe83.png
Tóż wziąłem Elfa od Katowic do Zawiercia, na kilku przystankach byłem za jakieś 15-30s wczęsniej, mi to wliczyło jako -1 min. Opóżnień nie było. Przeleciałem tylko checkpoint z Łazy Łc 1 min wcześniej, bo znajduje się akurat za Wiesiółką, ale gra zaliczyła mi 500 punktów czyli na czas. Jak to zrobić? 😄
image.thumb.jpeg.e9b10c24593361bc7688534bcdaa1a91.jpeg

image.thumb.jpeg.fa60a17522e2310f066ee6c10e49ca10.jpeg

Musisz być na czas, godzina przyjazdu tez musi się zgadzać.

Ja to kiedyś zrobiłem w prologu na tym nocnym kursie z Ząbkowic do Będzina. Jak przyjedziesz za wcześnie to poczekaj z otwarciem drzwi bo to dopiero wtedy gra zalicza przyjazd. Tyle Ci mogę podpowiedzieć 😉

Edited by FluffyAdmiral
Link to comment
Share on other sites

Od dwóch dni próbuję wbić to osiągnięcie i doszedłem do wniosku, że jego wpadnięcie w dużym stopniu zależy od szczęścia i przypadku.
Wpierw wybrałem trasę W-wa Wschodnia - Jaktorów (lub odwrotnie) bo jedynie na odcinku W-wa Wschodnia - W-wa Włochy jest parę zmian szybkości. Na reszcie trasy jest stałe 120, a na końcu nawet 160 km/h. Niestety, mimo moich wielu prób okazało się, że nie ma możliwości pokonania odcinków Piastów - Pruszków i Parzniew - Pruszków i zmieszczenia się w czasie. W pierwszym przypadku jest do pokonania ok. 3km w czasie 2 minuty (razem z rozpędzaniem i zatrzymaniem), a w drugim ok. 2,5km w 1 minutę (również z rozpędzaniem i zatrzymaniem).

Następne próby podjąłem na trasie Katowice - Sędziszów przejmując składy za Sosnowcem Południowym, by uniknąć problemów, których ten posterunek ostatnio przysparza. Niestety w obu próbach BOT zawiadujący posterunkiem Jaroszowiec Olkuski, mimo możliwości podania S2, trzymał mnie na wyjeździe aż do godziny mojego przyjazdu na następną stację.

Z prób wyciągnąłem następujące wnioski:

  1. opóźnienie w podsumowaniu nie jest tożsame z opóźnieniem prezentowanym w rozkładzie jazdy. Załóżmy że planową godziną przyjazdu jest 7:15. Jeżeli przyjedziesz punktualnie ale wg zegara na wyświetlaczu Elfa, otworzysz drzwi w pierwszej połowie minuty przyjazdu (7:15:01 - 7:15:30), to w podsumowaniu pokaże prawidłowy czas przyjazdu, ale na rozkładzie jazdy pokaże "1 min przed czasem". Jeżeli otworzysz drzwi w drugiej połowie minuty przyjazdu, to w podsumowaniu pokaże prawidłowy czas przyjazdu i na rozkładzie jazdy pokaże "0 min przed czasem".
  2. jeśli godzina odjazdu jest inna niż przyjazdu i nie zdążysz otworzyć drzwi w godzinie przyjazdu ale zdążysz przed godziną odjazdu, to rozkład jazdy pokaże "0 min przed czasem", a w podsumowaniu będzie "+1 min".
  3. postój na stacjach (licznik postoju) zawsze jest liczony do ostatniej sekundy minuty odjazdu z jednym małym wyjątkiem. Jeżeli odjazd jest o 7:16, to odliczanie do zamknięcia drzwi potrwa 7:16:59. To właśnie powoduje problem z Pruszkowem opisany przeze mnie wcześniej - przykładowo wg rozkładu odjazd z Parzniewa jest o 7:16, a przyjazd do Pruszkowa 7:18. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle, a biorąc pod uwagę, że z Parzniewa faktycznie zostaniesz wypuszczony dopiero o 7:17, to na rozpędzenie, przejazd 2,5km i hamowanie pozostaje tylko minuta, bo mimo iż godzina odjazdu jest o minutę późniejsza, to opóźnienia nie policzy tylko do godziny 7:18:00. Parę razy zabrakło mi 3-5 sekund by się zmieścić w czasie. Wyjątkiem w liczniku czasu odjazdu jest to, że minimalny czas otwarcia drzwi to bodajże 20 sekund. Więc jeżeli otworzysz drzwi mniej niż 20 sek. upływem godziny odjazdu (np. 7:18:55 przy godzinie odjazdu wg rozkładu 7:18), to będziesz mógł odjechać o 7:19:15, a nie o 7:18:59.

Mam nadzieję, że nie namotałem za bardzo w opisie i komuś się moje wnioski ułatwią wbicie osiągnięcia.

Edited by ArcadioSF
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ArcadioSF said:

 

  1. opóźnienie w podsumowaniu nie jest tożsame z opóźnieniem prezentowanym w rozkładzie jazdy. Załóżmy że planową godziną przyjazdu jest 7:15. Jeżeli przyjedziesz punktualnie ale wg zegara na wyświetlaczu Elfa, otworzysz drzwi w pierwszej połowie minuty przyjazdu (7:15:01 - 7:15:30), to w podsumowaniu pokaże prawidłowy czas przyjazdu, ale na rozkładzie jazdy pokaże "1 min przed czasem". Jeżeli otworzysz drzwi w drugiej połowie minuty przyjazdu, to w podsumowaniu pokaże prawidłowy czas przyjazdu i na rozkładzie jazdy pokaże "0 min przed czasem".

Ja mam tak, że jak przyjadę np 7:15:01 - 7:15:40 to zalicza punktualnie na 0 min, od ~ 7:15:45-7:15:59 - na bank +1 dodaje. Dziś sprobowałem przejechać elfem odwrotny kierunek czyli Zawircie - Katowice. Na początku było easy w porównaniu do K-Z, a potem puścili mnie na Sz (miałem przejechać 2 km za 2 min xD) więc tu po prostu dałem 100 normalnie żeby być punktualnie, a na Sosnowieć puścili na tor bokowy pod 40 kmh, więc nie dało się zrobić na czas. Niektóre scenariusze tak zrobione że po prostu nie ma szans przejechać. Albo masz opóźnienie i pod koniec naganiasz albo masz jechać niezgodnie z przepisami.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.01.2023 o 23:36, FluffyAdmiral napisał(a):

prologu na tym nocnym kursie z Ząbkowic do Będzina

Wygląda że ten scenariusz single player najbardziej do tego pasował ponieważ mi też się tam udało. Podejrzewam że innym też. Był w miarę krótki co pomagało. 
Może w kolejnej aktualizacji wróci.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Udało mi się odblokować osiągnięcie "Na czas" na samouczku, ale dopiero za którąś próbą. Nie trzeba oczekiwać z otwarciem drzwi po przyjeździe, można to zrobić wcześniej. Przestrzegałem również wszystkich ograniczeń prędkości. Myślę, że tutaj ważna jest precyzja, trzeba wszędzie jechać Vmax i w miarę sprawnie hamować, jakieś 700-600 metrów przed zatrzymaniem zadajnik na -70,%, coś w tym stylu. Ja właśnie w ten sposób prowadziłem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!2089645770_SimrailScreenshot2023_01.24-13_53_59_66.thumb.png.89a2426778daffef28233e4fa2dad47f.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Generalnie problem jest chyba jeszcze inny 😉 Zgłaszałem go tutaj

 

Ale skoro są osoby które to zrobiły.. to pytanie - w jakim stanie otwieracie na końcu scenariusza drzwi? Może trzeba spróbować z wszystkimi możliwymi hamulcami oraz otwartym wyłącznikiem szybkim?

Link to comment
Share on other sites

Jak starałem się zdobyć osiągnięcie w scenariuszu Katowice - Zawiercie to faktycznie po dojechaniu do Zawiercia i otwarciu drzwi miałem na wykresie zaznaczone na czerwono "Odjazd ze stacji przed czasem". Nie pamiętam w jakim stanie był hamulec, ale zawsze najpierw otwieram drzwi, a dopiero później przestawiam zadajnik na 0%. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, motoracer3 said:

Udało mi się odblokować osiągnięcie "Na czas" na samouczku, ale dopiero za którąś próbą. Nie trzeba oczekiwać z otwarciem drzwi po przyjeździe, można to zrobić wcześniej. Przestrzegałem również wszystkich ograniczeń prędkości. Myślę, że tutaj ważna jest precyzja, trzeba wszędzie jechać Vmax i w miarę sprawnie hamować, jakieś 700-600 metrów przed zatrzymaniem zadajnik na -70,%, coś w tym stylu. Ja właśnie w ten sposób prowadziłem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!2089645770_SimrailScreenshot2023_01.24-13_53_59_66.thumb.png.89a2426778daffef28233e4fa2dad47f.png

Przedwczoraj testowałem samouczek. Miałem czasy jeden do jednego. Robiłem zatrymanie akurat w czasie, a nie tylko otwieranie drzwi i nic...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, motoracer3 said:

Jak starałem się zdobyć osiągnięcie w scenariuszu Katowice - Zawiercie to faktycznie po dojechaniu do Zawiercia i otwarciu drzwi miałem na wykresie zaznaczone na czerwono "Odjazd ze stacji przed czasem". Nie pamiętam w jakim stanie był hamulec, ale zawsze najpierw otwieram drzwi, a dopiero później przestawiam zadajnik na 0%. 

Elf automatycznie hamuje tabor po zatrymaniu nawet jeżeli wyzerujesz zadajnik jazdy. Ja otwierałem drzwi przy utrzymaniu mocy -50-80%. Potem dopiero zerowałem. Poza tym na elfie nie da się odjechać od przystanku w momencie blokowania drzwi czyli kiedy zmieniasz na Z i odrazu zadajesz moc jazdy, ruszy dopiero po zamknięciu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector76 said:

Przejechałem po raz kolejny i mi nie zaliczyło. Coś jest zbugowane.

Clipboard01.jpg

Ma być na każdym checkpoincie bez +-, a równo na 0, ale mi w samouczku nie zaliczyło.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, FluffyAdmiral said:

Zawsze możesz spróbować złapać jakiś krótki kurs Regionalny na multi. Podobno za to też można dostać osiągnięcie.

Wskocz na pusty serwer żeby Ci ktoś przypadkiem pod górke nie zrobił i spróbój szczęścia.

Aby bot otwierał wjazdowe na czas, ale dzięki, można też spróbować.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 70 / 89
          • Percentage filling 79%
          • Most players 90
      • PL3
      • pl3
      • 49 / 96
          • Percentage filling 51%
          • Most players 76
      • PL4
      • pl4
      • 34 / 86
          • Percentage filling 40%
          • Most players 84
      • PL8
      • pl8
      • 33 / 91
          • Percentage filling 36%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 41 / 90
          • Percentage filling 46%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 13 / 86
          • Percentage filling 15%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 61 / 88
          • Percentage filling 69%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 7 / 81
          • Percentage filling 9%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 20 / 87
          • Percentage filling 23%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 19 / 84
          • Percentage filling 23%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 12 / 92
          • Percentage filling 13%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 26 / 90
          • Percentage filling 29%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 5 / 85
          • Percentage filling 6%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 27 / 34
          • Percentage filling 79%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 15 / 34
          • Percentage filling 44%
          • Most players 28
      • PL4
      • pl4
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 31
      • PL8
      • pl8
      • 12 / 34
          • Percentage filling 35%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 18 / 34
          • Percentage filling 53%
          • Most players 33
      • EN2
      • en2
      • 13 / 34
          • Percentage filling 38%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 24 / 34
          • Percentage filling 71%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 24
      • UA1
      • ua1
      • 7 / 34
          • Percentage filling 21%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 11 / 34
          • Percentage filling 32%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 14 / 34
          • Percentage filling 41%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 0
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 577 / 1587 Total players
    • 36% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy