Jump to content

Wyświetlanie zmian sterowania w HUD


PeVoo

Recommended Posts

Bardzo brakuje mi prostej do zrobienia funkcji wyświetlania na ekranie napisów za każdym razem gdy zmianie ulegnie pozycja dowolnej dźwigni, przełącznika lub przycisku. Wystarczą proste napisy pojawiające się gdzieś najlepiej po prawej pod nadchodzącymi ograniczeniami. Coś takiego jest zaimplementowane w TSW2. Na chwilę obecną jeśli nie najedzie się myszą przykładowo na dźwignię hamulca, to po naciśnięciu Num3 lub Num9 nie widać na jaką pozycję wskoczyła dźwignia. Jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza w takich lokomotywach, które mają te pozycje tymczasowe, które wracają po puszczeniu. Potrzebuję wiedzieć gdzie jestem, żeby wiedzieć czy naciskać dalej i nie mogę tego zrobić bez najechania myszą na wajchę przed wciskaniem klawiszy (a często po zmianie pozycji mysz przestaje być nad dźwignią i podpowiedź znika). Jeśli chcę grać klawiaturą, to powinno to być mi umożliwione, a bez podpowiedzi nazwy pozycji (co najmniej tej na której znajduje się wajcha) sobie zwyczajnie nie radzę. Gdyby zamiast napisu, po naciśnięciu klawisza +/- czy Num3/Num9 pokazał się na chwilę tooltip od myszy danego drążka, to też bym był bardzo zadowolony (nawet chyba bardziej niż z napisów). Poza tym czasem człowiek coś wciśnie na klawiaturze i nie wie do czego był ten klawisz przypisany, więc taki napis informujący co zostało właśnie wciśnięte/przełączone bardzo pomaga się odnaleźć i naprawić nieumyślny błąd.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy