Jump to content

Królik Uszasty

SIMRAIL Team
  • Posts

    229
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Other groups

Early Access Playtests

Królik Uszasty last won the day on November 18

Królik Uszasty had the most liked content!

Reputation

606 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Przeceniasz znacząco skalę wyzwania, bo automatyka podstacji może samoczynnie przełączać zaczepy transformatorów i włączać/wyłączać dodatkowe zespoły prostownikowe zależnie od obciążenia i temperatury.
  2. Na wartość napięcia w pojeździe możemy mają wpływ trzy składowe: 1) wartość napięcia jałowego podstacji (tj. bez obciążenia, np. obecnie w Polsce ok. 3,4-3,5 kV), 2) spadek napięcia na podstacji wynikający z całkowitego obciążenia podstacji i jej oporu wewnętrznego - przy pełnym obciążeniu prostowników chcemy uzyskać ok. 3,3 kV), 3) spadek napięcia na sieci trakcyjnej wynikający z obciążenia pojazdu i oporu sieci - nominalnie przyjmuje się, że te straty wynoszą ok. 10%. Do gry już teraz są (tzn. będą w paczu na wyjście z EA) zaimplementowane wszystkie trzy mechanizmy, przy czym: 1) w single player w misji LUA będzie można zmieniać sobie to napięciem dla podstacji; w multiplayer ta funkcja jest zablokowana, bo w sumie nie ma kto tego używać - nie mamy dyspozytora zasilania, 2) mamy gotowy uproszczony* mechanizm rozdziału prądu pobieranego przez pociąg na najbliższe podstacje oraz potem pomiędzy podstacjami; na chwilę obecną wstrzymane są prace związane z obciążaniem podstacji przez boty (w obu trybach) i innych graczy (w multiplayer) oraz fizyką działania podstacji i ich zabezpieczeń, 3) to działa w obu trybach i widać znaczne wahania napięcia na woltomierzu zależnie od pobieranego prądu, zwłaszcza przy trakcji wielokrotnej. Ta funkcjonalność została przygotowana w takim kształcie, bo była potrzebna w symulacji do realizacji czegoś innego i taki niepełny zakres wystarcza. Słowo wyjaśnienia do *, to chwilowo nie mamy potrzeby przygotowywać pełnej i dokładnej symulacji sieci trakcyjnej, w szczególności że część rzeczy jest z naszego poziomu nieweryfikowalna (np. napięcie w sieci trakcyjnej linii 062 w kilometrze 50,219 przy obciążeniu sieci trakcyjnej w torze numer 1 prądem o natężeniu 100 A i 900 A). Jest to liczone w trochę oszukany i uproszczony, ale mimo wszystko sensowny sposób. Istotne jest przede wszystkim uzyskane urealnienie zakresu wahań napięcia na pantografie (osiągających kilkaset V), co ma wpływ na fizykę jazdy i pracy napędu. Natomiast przygotowany zakres symulacji daje wyniki w rozsądnym zakresie zbieżne z rozważaniami teoretycznymi dotyczącymi wpływu podstacji i rozdziału obciążeń pomiędzy nimi na odcinku zasilania - przede wszystkim nie będzie u nas tak, że tylko jedna podstacja będzie musiała udźwignąć ruszające ze stacji składy.
  3. Yes, I did. I just made a small shortcut with "pantographs down" and "pantographs up" as I was writing without checking the cabin... and I'm sure I always switch "lower both pantographs" as it is near individual pantographs switches, but for someone new it is not obvious.
  4. I've added info about setting the direction back to neutral in cab A.
  5. You need to switch off: compressor, converter, brake with main pneumatical brake (it may be with full service or emergency brake), then set brake lever to cut-off/disabled position, set sanding switch off, open main switch, pantographs down and "lower both pantographs" switch downwards, radio manipulator off, direction to neutral, deactivate cabin, set radio to the second cabin (from A to B at upper part of back wall of the cabin A), then you go to the second cabin and switch everything on: activate cabin, driving direction to front, acknowledge SHP, "lower both pantographs upwards" and pantograph up, close main switch, converter, compressor, sanding switch on, fill brake pipe with setting brake lever to the riding position (use releaser if necessary to fill brake pipe when pressure was below 3,4 bar), switch radio on. And avoid switching shutters in engine room's ceiling as it disables possibility to drive. And do not use local brake as this locomotive has two independent local brake valves scripted, so you need both of them in the driving position (0%). Image from
  6. No, ET22 has no random failures implemented. Everything is deterministic.
  7. Tak, pojawiła i myślę, że będzie lepiej pod tym kątem po następnym patchu.
  8. Z radiem może być błąd gry - logika łączenia składów ze sobą była od kwietnia br. trochę poprawiana, bo tam nawet inne wyniki czasem wychodziły, po kliknięciu na sprzęg lokomotywy i sprzęg wagonu.
  9. Przejechałem. Po aktualizacji będzie można uzupełnić scenariusz, dając wyciemnienie np. przy przejmowaniu składów. Zachęcam też pobierających do zapoznania się z treścią raportu w celu poznania szczegółów i wystrzegania się popełnionych wtedy błędów.
  10. Ad. 1. Widać, że masz zaciągniętą rączkę hamulca pomocniczego. Ad. 2. Masz za niskie ciśnienie w przewodzie zasilającym do podniesienie pantografów. Musisz zastosować procedurę z samouczka (tj. odciąć pantografy od zbiornika głównego, napompować małą sprężarką ciśnienie, uruchomić pojazd i po napełnieniu zbiornika głównego przywrócić połączenie zbiornika głównego z pantografami). W przypadku problemów z pojazdem możesz dodatkowo skopiować zawartość zakładki Vehicle I/O (z menu pod F8) i wklejać na forum albo do pliku tekstowego.
  11. Okej, słuszny kierunek z tym dummym. Po updacie będzie zrobione zabezpieczenie, że w razie czego pojazdy podłączane będą tryb dummy przełączać przy łączeniu pojazdów. No i będzie poprawione znacząco łączenie (w tym zniknie ten błąd z SingleNavLink). No i parametr dummy będzie też dodatkowo określać możliwość wejścia lub nie do lokomotywy czy innego pojazdu.
  12. @vardazedCzy wagony są spawnowane w pociągu z parametrem "dummy: true"? Nie jestem w stanie tego tak szybko rozczytać.
  13. Tak, do tej pory nie było to uwzględniane. A to jest generalnie efekt na zasadzie: nie działa X, poprawiono X, to teraz Y jest bez sensu, poprawiono Y, no to teraz figurka jest bez sensu. Naprawiając jedną prostą rzecz, musiałem to pociągnąć dalej. Ale myślę, że niespodzianka się uda 😉
  14. Też tak mi się wydawało, że mogę sterować ruchem. Jednak oni mieli dodatkową możliwość blokowania, bo podczas rozmowy z pomocą techniczną "proszę mi umożliwić ruch do IP:port" problem magicznie zniknął i nawet napisali, że coś "odblokowali".
  15. Wiesz, ja też miałem problem przez ostatnie kilka miesięcy - nie mogłem podłączyć się do serwerów w trybie moderatora. Ostatecznie okazało się, że to mój dostawca internetu (światłowód) zablokował różne porty i musiałem do niego zgłosić problem. Jak już ustaliłem przyczynę, to sprawdziłem na internecie z komórki - od ręki się podłączyło.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy