Jump to content

[Scenario] [ET22] KWK Staszic - Juliusz *random events*


Tuco

Recommended Posts

 

[ENG]
🖐️ Hello everyone!


I come to you with another scenario for our beloved Simrail, now in the cargo version!


🚩 Scenario description:

Your task is to pick up a very heavy freight of coal at the KWK Staszic, and deliver it to the KW Processing plant in Juliusz - where from the coal will be made 'ekogroszek'.


ℹ️ Info:

I rate the scenario as challenging, not only because of the weight - which will be defied by the hills at Staszic, but also by the implemented random events, a time limit for departure, and scripts to check if you maneuver in the wrong cab or with an external camera.

Once you manage to leave on time - your trip will certainly not be made more pleasant by dense fog - keep your eyes wide open!

I have not described everything about the scenario, I will not spoil the fun for you.

PS. You can hide the chat in the lower left corner - it won't be needed.


🤏 Misc:

Time: 03:27
Duration: ~60 min
Language: PL/ENG [radio+text]
CARGO PACK


🖥️ Installation:

Unzip 'Tuco' folder here:

Cytat

steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries

Keep in mind i included my previous scenario in the folder too (ep08).
Modifications and code changes only after my consent



 💪 I hope you will have fun!  💪
 

[20.08.2024] initial freight moved under traction, slightly faster mission end in juliusz
[16.09.2024] added easier version [Tuco_easier.zip] lighter freight if anyone prefers a smaller challenge







 [PL]
🖐️ Witam wszystkich!

Przychodzę do was z kolejnym scenariuszem do naszego ukochanego Simraila, teraz w wersji cargo!


🚩 Opis scenariusza:

Twoim zadaniem jest podjęcie bardzo ciężkiego składu z węglem w KWK Staszic, i dostarczenie go do Zakładu przeróbczego KW w Juliuszu - gdzie z węgla powstanie ekogroszek.


ℹ️ Informacje:

Scenariusz oceniam na wymagający, a to tylko po części ze względu na wagę - której przeciwstawiać się będą górki w Staszicu, ale również przez wprowadzenie zdarzeń losowych, limitu czasowego na wyjazd, skryptów sprawdzających czy nie manewrujecie w złej kabinie lub przy użyciu kamery zewnętrznej.

 

Gdy już uda wam się wyjechać o czasie - waszej podróży nie będzie umilać gęsta mgła - miejcie oczy szeroko otwarte!

Nie opisałem wszystkiego co znajduje się scenariuszu, nie będę wam psuć zabawy.

PS. Możesz ukryć czat w lewym dolnym rogu - nie będzie potrzebny.



🤏 Dane:

Godzina: 03:27
Dł. scenariusza: ~60 min
Języki: PL/ENG [radio+text]
CARGO PACK


🖥️ Instalacja:


Rozpakuj plik i umieść folder 'Tuco' tutaj:

Cytat

steamapps\common\SimRail\SimRail_Data\StreamingAssets\Sceneries

W folderze znajduje się również mój poprzedni scenariusz (ep08).
Modyfikacje i zmiany kodu tylko za moją zgodą.



💪 Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić! 💪

 

[20.08.2024] początkowy skład przesunięty pod trakcje, szybsze zakończenie misji w juliuszu
[16.09.2024] do pobrania wersja łatwiejsza [Tuco_easier.zip] - zmniejszona waga składu, jeżeli ktoś preferuje luźniejsze wyzwanie



⬇️ DOWNLOAD ⬇️

 

Tuco.zip

Tuco_easier.zip

Edited by Tuco
  • Like 17
  • Thanks 2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Super scenariusz z fajnymi eventami.
Jedynie zauważyłem 2 malutkie problemy jednak nie przeszkadzają one ogólnie w zabawie.
Jest też szansa, że te problemy są od strony simraila a nie scenariusza, nie wiem nie znam się.

- Podczas jazdy czasami pojawiały się małe czarne kwadraciki (max na pół sekundy nic wielkiego) wydaje się jakby coś z teksturami się bugowało.
- w jednym momencie na trasie było latające drzewo. (kompletnie nie przeszkadzało ale może psuć imersje.)

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, M3dyk napisał(a):

Super scenariusz z fajnymi eventami.
Jedynie zauważyłem 2 malutkie problemy jednak nie przeszkadzają one ogólnie w zabawie.
Jest też szansa, że te problemy są od strony simraila a nie scenariusza, nie wiem nie znam się.

- Podczas jazdy czasami pojawiały się małe czarne kwadraciki (max na pół sekundy nic wielkiego) wydaje się jakby coś z teksturami się bugowało.
- w jednym momencie na trasie było latające drzewo. (kompletnie nie przeszkadzało ale może psuć imersje.)

Dzięki za feedback!

Co to tych problemów to zapewne simrail, a dokładnie to renderowanie podczas mgły - ja miałem przeskakujące słońce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ogólnie scenariusz bardzo fajny, ale przydała by się delikatna podpowiedź co w którym momencie należało by zrobić by nie przerwało scenariusza. Tak jak na przykład przy pierwszym wydarzeniu, stałem jak baran.

Edited by mateuszek9916
Prośba twórcy
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 godzinę temu, mateuszek9916 napisał(a):

Ogólnie scenariusz bardzo fajny, ale przydała by się delikatna podpowiedź co w którym momencie należało by zrobić by nie przerwało scenariusza. 

Hej , wszystko jest objaśnione na radiu, jeśli chodzi o to zdarzenie to powinno samo się „rozwiązać” jak się zatrzymałeś. Dodatkowo prosiłbym o edycję posta i nie spoilowania zdarzeń i tym samym psucia zabawy innym 😁

Edited by Tuco
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Tuco napisał(a):

Hej , wszystko jest objaśnione na radiu, jeśli chodzi o to zdarzenie to powinno samo się „rozwiązać” jak się przed nim zatrzymałeś. Dodatkowo prosiłbym o edycję posta i nie spoilowania zdarzeń i tym samym psucia zabawy innym 😁

Wybacz, ale to już 6 raz jak probuje i non stop coś 

20240814_174028.jpg

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 godziny temu, mateuszek9916 napisał(a):

Wybacz, ale to już 6 raz jak probuje i non stop coś 

Prawdopodobnie wybija godzina graniczna wyjazdu a Ty jeszcze kisisz na staszicu - dlatego Ci wywala scenariusz, jest o tym informacja na rozkładzie i od dyspozytorki.

2 godziny temu, sfh0525 napisał(a):

ET22 often can not enabled circuit breaker for no reasons. Only first few times it worked, later just completely dead.

I guess it's your fault? or its et22 bug that wasn't reported yet., can you describe more?
I noted in first post its kinda hard scenario, you should know ET22 well before trying to finish it, don't take it personal bro but my scenario can't do nothing with your problem.

Edited by Tuco
Link to comment
Share on other sites

@Tucomiałem iść spać.... nooooo.... ale nie odpuszcze spróbowania twojego kolejnego dzieła, po pierwszym które mnie wciągło, jak metro powietrze, nie odpuszcze jak nie spróbuje. PROSIMY o Wincej i wincej.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sugerował bym przesunięcie wagonów na Staszicu trochę do przodu, gdy pod nie cofniemy nie ma już sieci trakcyjnej. Niektórym innym pociągom na trasie też "brakuje prądu"😉 Ale końcowo scenariusz PETARDA. Potrzeba więcej takich😁

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tuco said:

Prawdopodobnie wybija godzina graniczna wyjazdu a Ty jeszcze kisisz na staszicu - dlatego Ci wywala scenariusz, jest o tym informacja na rozkładzie i od dyspozytorki.

I guess it's your fault? or its et22 bug that wasn't reported yet., can you describe more?
I noted in first post its kinda hard scenario, you should know ET22 well before trying to finish it, don't take it personal bro but my scenario can't do nothing with your problem.

Im 100% sure Im not doing wrong. And I was able to set up and rolled ET22 for 3 times (and later I hit some deers/bears). And until now, game still prevent me from switch on the main breaker.

ET22 should able to close main breaker after raised pantograph and get line voltage, which I did get them.

 

Also for your EP08 mission. I am not even able to reach the seat. Im stucked at the door. Unable to move.

image.thumb.png.d1f960c65476a4c088e45a9507a38000.png

Link to comment
Share on other sites

Update, after some weird tweaks in ET22 electric cabin. I forced turned on the main switch.

Though the end is really... wild. I almost thought it was also an event and EB'ed. ZEW3 nothing. And keep going and complete the task.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, sfh0525 napisał(a):

Im 100% sure Im not doing wrong. And I was able to set up and rolled ET22 for 3 times (and later I hit some deers/bears). And until now, game still prevent me from switch on the main breaker.

ET22 should able to close main breaker after raised pantograph and get line voltage, which I did get them.

Also for your EP08 mission. I am not even able to reach the seat. Im stucked at the door. Unable to move.

image.thumb.png.d1f960c65476a4c088e45a9507a38000.png

when You go in to the locomotive, don`t press any button ( WSAD) and you will be placed in correct place and you can move inside the cab. otherwise you will be spawn in the place between seat and door

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nathaniel said:

when You go in to the locomotive, don`t press any button ( WSAD) and you will be placed in correct place and you can move inside the cab. otherwise you will be spawn in the place between seat and door

thanks. I see. (that's why the more I tried the more deep i stucked 😞

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Wielkie dzięki za Twoja prace! 

Jednak po.zmianie kabiny w ET22 nie mogę zamknąć wyłącznika szybkiego,  robię wszystko zgodnie z instrukcja i nic.

Zaś w 2 scenariuszu,  nie mogę odhamowac lokomotywy (EP08) a również robię wszystko zgodnie ze sztuką 😞

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Avarenus napisał(a):

Witam.

Wielkie dzięki za Twoja prace! 

Jednak po.zmianie kabiny w ET22 nie mogę zamknąć wyłącznika szybkiego,  robię wszystko zgodnie z instrukcja i nic.

Zaś w 2 scenariuszu,  nie mogę odhamowac lokomotywy (EP08) a również robię wszystko zgodnie ze sztuką 😞

Hej, dzięki.

Jesli chodzi o Twoje problemy to mój scenariusz niczego nie zmienia w loko, więc raczej nie robisz zgodnie ze sztuką, pewnie próbujesz odhamować na nastawniku kierunku neutralnym.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Chciałbym podzielić się moimi odczuciami dotyczącymi scenariusza

Na chwilę obecną próbowałem przejść scenariusz chyba z 20 razy i nie udało się dojechać do p.odgł Staszic.

Jak uda zatrzymać przed zwierzakami to brakuje czasu żeby zdążyć przed upływem czasu.

Jeśli o dalszą część scenariusza nie wypowiem się.

20240815185528_1.jpg

20240815171346_1.jpg

 

 

Edited by Sebek
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sebek napisał(a):

No nie wiem może robię coś źle.

Ale za każdym razem albo nie dojeżdżam bo brakuje czasu lub nie zdążę wyhamować przed zwierzyną

Scenariusz ma 4/5 w skali trudności podczas jego wybierania, tak samo w pierwszym poście nazwałem go trudnym, trzeba ogarniać przynajmniej tą jedną loko - to na spokojnie jest do zrobienia grubo przed czasem i bez przekraczania vmax, jak się wie co robi.

Dodatkowo prosiłbym o usunięcie spoilerów z twoich postów.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sebek napisał(a):

No nie wiem może robię coś źle.

Ale za każdym razem albo nie dojeżdżam bo brakuje czasu lub nie zdążę wyhamować przed zwierzyną

ooo... to nie tylko ja mam ten "problem" @Tucodaj nam trochę więcej czsu na wyjazd, bo ja już nawet na hamulcu ręcznym pod wagony się podstawiam, żeby nie nabijać powietrza w przewód, w momencie bicia powietrza sprężarką pomocniczą, latam po składzie i odpalam wszystko co potrzebnem i jak mam czas aby wyjechać, to mi satrnka i ntorach stoją i nie mogę wyhamować

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

W celu wyjaśnienia, scenariusz jest opisany jako wymagający, i jego poziom trudności przy wyborze w grze to 4/5, traktujcie go jako wyzwanie a nie kolejną sielską przejażdżkę, oczywiście realne wyzwanie bo czasu np. na wyjazd jest aż nadto.
Dlatego też prosiłbym o posty związane ze scenariuszem, a nie np. uruchomieniem lokomotywy czy jej podzespołów, poniżej moje nagranie, można na spokojnie wyjechać przed 3:36.

 

To clarify, the scenario is described as demanding, and its difficulty level when selected in the game is 4/5, treat it as a challenge and not another idyllic ride, of course a real challenge because the time for example to leave is all too much.
Therefore, I would ask for posts related to the scenario and not, for example, starting the locomotive or its components, below is my recording, you can take it easy to leave before 3:36.


Do moderacji prośba o ile to możliwe usunięcie spoilerów z postów innych użytkowników.
 



 

Edited by Tuco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, no więc po 14 próbach (liczyłem!), związanych stricte z nieumięjetnością obsługi ET22, dojechałem do końca scenariusza. WOW! No przyznam się, bez bicia, trudność 4/5 jest dobrze wyliczona. Dwie rzeczy "kłują w oczy" - brak trackji w KWK Staszic, skąd pobieramy skład, a także brak trackji na torze stacji końcowej POdg Juliusz. Eventy losowe, są naprawdę losowe! 🙂 Nie ma wątpliwości, rośnie nam tu naprawdę dobry scenarzysta. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy przy tworzeniu następnych ciekawych scenariuszy! 🙂 

Edited by Tomcik_Dublin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 14.08.2024 o 22:23, Tuco napisał(a):

Prawdopodobnie wybija godzina graniczna wyjazdu a Ty jeszcze kisisz na staszicu - dlatego Ci wywala scenariusz, jest o tym informacja na rozkładzie i od dyspozytorki.

I guess it's your fault? or its et22 bug that wasn't reported yet., can you describe more?
I noted in first post its kinda hard scenario, you should know ET22 well before trying to finish it, don't take it personal bro but my scenario can't do nothing with your problem.

Właśnie nie, wyjeżdżam ze Staszica najpóźniej o 3:38 więc nie przesadzajmy że się kisze na Staszicu. Nie da się rozbujać składu po pierwszym zdarzeniu, nie mówiąc już o drugim.

Parę razy przytrafił mi się błąd polegający na wywaleniu postaci w środek lasu z nie działającym 'teleportem' do loko.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy