Jump to content
Następne podsumowanie tygodnia pojawi się 21.09 | The next summary of the week will be published on 21.09

Osoby obcojęzyczne na serwerach PL.


Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym poruszyć temat osób obcojęzycznych na serwerze. Jak dobrze wiadomo, często sytuacja ruchowa wymaga konsultacji (najlepiej głosowej) pomiędzy maszynistami a dyżurnymi ruchu. O ile osoby spoza Polski potrafią mówić po angielsku to jest to jak najbardziej ok. Uważam że serwery polskie powinny być wyłącznie dla osób mówiących po polsku lub angielsku. Dodam że zdarzyło się dwukrotnie nadużywanie czatu głosowego przez graczy rosyjskojęzycznych, w tym z użyciem słów uchodzących za obraźliwe i wulgarne. Moim zdaniem takie sytuacje są absolutnie niedopuszczalne. Dodajmy, że na nastawniach czasami siedzą Ukraińcy lub Rosjanie którzy nie znają zasad obsługi urządzeń i prowadzenia ruchu. Dodatkowo, poprzez brak znajomości języka, nic nie idzie z tym zrobić (chociażby udzielenie podpowiedzi czy zwrócenie uwagi).

 

Chciałbym dodać że post nie posiada żadnego tła politycznego. Proszę jedynie o merytoryczne wypowiedzi związane z tym wątkiem.

Edited by sebciooo
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Temat już poruszony, i uważam, że wyczerpany:


W skrócie - dopóki brak znajomości języka nie przeszkadza w normalnym prowadzeniu ruchu, to nie jest to żaden problem. Jeśli gracz uparcie nie wychodzi z nastawni, kiedy nie potrafi sobie poradzić i blokuje ruch, to jest traktowany jak każdy inny blokujący ruch.

  • Thanks 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

No właśnie, blokowanie ruchu. Czyli w tym przypadku wychodzi niewystarczający nadzór na serwerach. Brak znajomości języka przeszkadza w prowadzeniu ruchu. Przykład z wczoraj. Stoję pociągiem PWJ z prędkością 160 i obok mnie stoi IC z prędkością 140. Pociąg IC ma wymianę na torze bocznym. Ja zatrzymany na głównym. Wołam do dyżurnego żeby mnie przepuścił bo ucieknę przed IC a dyżurny wypuszcza z boku IC...wiem że ma priorytet ale bez jaj. Czekałem tyle że dawno bym już zwolnił odstęp. Oczywiście na nastawni siedzi rosyjskojęzyczny andrey który ani be ani me po polsku. Zero komunikacji. Temat został wyczerpany a problem istnieje nadal. Należy coś z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale jeśli ktoś chce grać na serwerze PL to niech mówi po polsku. Nie mam żadnego problemu z porozumiewaniem się po angielsku, ale na PL mówię wyłącznie po polsku. Jeśli ktoś bez żadnego problemu prowadzi ruch na nastawni i nic nie mówi po w naszym języku to ok. Nie trzeba nic mówić żeby sprawnie działać. Kiedy jednak zaczyna tyrady w obcym języku, nawet po angielsku to ja do niego wyłącznie w języku, gdzie rz, ż, ó, u, ch, h pogania. Jak jeszcze do tego szopki odwala to zgłaszam i tyle w temacie. Swojego podejścia nie zmienię. Chcą w swoich językach się porozumiewać to dedykowane serwery EN, DE... itp istnieją.

Edited by Grandal74
  • Like 2
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

Dodam tylko, że wszelkie przejawy agresji bądź złośliwości względem gracza np. z Chorwacji grającego na najciekawszym serwerze są rozpatrywane jako agresja bądź złośliwość, bez względu na język którejkolwiek ze stron. Nazwa serwera oznacza jedynie jego fizyczną lokalizację i możliwy ping, nie język na nim obowiązujący.

 

Przepraszam za wprowadzenie w błąd (przekreślone).

  • I disagree 4
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Istnieja odpowienie serwery językowe, po to żeby używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Na angielski serwer nie wchodzimy gadać po polsku, tak na polski serwer nie wchodzimy gadać po angielsku.

  • Like 1
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GoppelPL said:

Dodam tylko, że wszelkie przejawy agresji bądź złośliwości względem gracza np. z Chorwacji grającego na najciekawszym serwerze są rozpatrywane jako agresja bądź złośliwość, bez względu na język którejkolwiek ze stron. Nazwa serwera oznacza jedynie jego fizyczną lokalizację i możliwy ping, nie język na nim obowiązujący.

Dlaczego w takim razie DE1 ma w tytule informacje po niemiecku, a nie ma mozliwosci tlumaczenia?

  • Like 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, GoppelPL napisał(a):

Nazwa serwera oznacza jedynie jego fizyczną lokalizację i możliwy ping, nie język na nim obowiązujący.

Przecież to jest jakiś absurd, ktoś kto na to wpadł to chyba nie miał za dużo do czynienie z grami multiplayer.

Zdecydowanie powinien być wprowadzone obowiązujący język na serwerach, o ile na angielskim można się dogadać, to zarówno Polacy nie chcą osób mówiących po Niemiecku na serwerach PL, jak i Niemcy mówiących po Polsku na DE.

Już nie wspomnę o osobach komunikujących się w alfabetach innych niż łaciński.

 

PS. Serwery europejskie znajdują się w jednej lokalizacji fizycznej, więc ten podział jest tym bardziej bezsensowny.

Edit: Uwaga z Discord: serwer EU3 - international znajduje się na raz we wszystkich krajach w Europie? Czy po co on powstał? Bo brzmi jakby jednak serwery miałby być narodowe, a ten jeden jest wyjątkiem.

Edited by zbynak
  • Like 1
  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, GoppelPL napisał(a):

Dodam tylko, że wszelkie przejawy agresji bądź złośliwości względem gracza np. z Chorwacji grającego na najciekawszym serwerze są rozpatrywane jako agresja bądź złośliwość, bez względu na język którejkolwiek ze stron. Nazwa serwera oznacza jedynie jego fizyczną lokalizację i możliwy ping, nie język na nim obowiązujący.

To gdzie znajdują się serwery międzynarodowe EU? W każdym kraju na świecie? A Polskie serwery nie są przypadkiem w Niemczech? Te durne tłumaczenie się kupy nie trzyma.

  • Haha 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, GoppelPL napisał(a):

Przepraszam za wprowadzenie w błąd (przekreślone).

Przeprosiny przyjęte, ale w takim wypadku proszę o podanie czemu ma służyć podział serwerów, skoro nie jest to ani ich lokalizacja ani język wymagany do grania 🤔

Edited by zbynak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, GoppelPL said:

Dodam tylko, że wszelkie przejawy agresji bądź złośliwości względem gracza np. z Chorwacji grającego na najciekawszym serwerze są rozpatrywane jako agresja bądź złośliwość, bez względu na język którejkolwiek ze stron. Nazwa serwera oznacza jedynie jego fizyczną lokalizację i możliwy ping, nie język na nim obowiązujący.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd (przekreślone).

Poprawiłeś błąd, spoko, ale w takim razie jak mamy teraz interpretować kody krajów? Co powinno to dla nas oznaczać, i czego trzeba sie trzymać?

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, zbynak napisał(a):

Przeprosiny przyjęte, ale w takim wypadku proszę o podanie czemu ma służyć podział serwerów, skoro nie jest to ani ich lokalizacja ani język wymagany do grania 🤔

Podejrzewam, że taki podział ma za zadanie zrzeszać graczy z danego kraju, jednak w wyniku małej ilości graczy (powiedzmy z Włoch), wchodzą oni na serwery, gdzie gra więcej ludzi

Link to comment
Share on other sites

Zerknijmy w takim razie co na ten temat mówi regulamin... hmm xDDD a nie czekaj przecież go nie ma. I dopóki go nie ma to prawda jest taka, że można grać jak się chce i gdzie się chce. Pozdro z fartem wariaty. Jak można cokolwiek egzekwować bez nakreślonego konkretnego regulaminu do którego może się jakkolwiek moderator odwołać? Zbanuje takiego ziomka na jakiej podstawie? Może pora wprowadzić w końcu po takim czasie regulamin, żeby gracze wiedzieli co można a co nie. 

A wchodzą na inne serwery bo na tych gdzie jest mało ludzi nie idzie grać. Skoki botów podczas jazdy są masakryczne. 

Edited by Robbie Louda
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

@Robbie Louda Brak regulaminu to oczywiście patologia, natomiast to działa w dwie strony: obecnie bana można dostać za wszystko, według uznania moderacji. I takie bany są przyznawane, więc idąc tą logiką można też wymagać znajomości języka serwera na którym się gra.

 

@KOlorowy Ja to nawet rozumiem, ale dalej aktualne jest pytanie po co w takim razie jest podział na serwery dla danych krajów.

Link to comment
Share on other sites

@zbynakAle w ŻADNEJ grze, która ma oficjalne serwery należące do wydawcy gry nie powinno coś takiego absolutnie mieć miejsca. Ja rozumiem, że można kogoś banować jak mi się podoba na prywatnych serwerach (chociaż te mają często dużo lepiej doprecyzowane niż oficjalne). Moim zdaniem na ten moment nie ma absolutnie żadnych podstaw żeby banować kogokolwiek kto w sposób faktycznie niezaprzeczalny nie uprzykrza gry drugiej osobie. BO NA JAKIEJ PODSTAWIE? Koledzy tutaj na innych forach jak banują ludzi to zawsze na końcu dopisują podpunkt i dają minusowe punkty. A tu w banie jaki wpisują powód? Bo mnie się tak podoba? Sorry ale z punktu widzenia stricte konsumenckiego coś takiego jest niepoważne. Pamiętajmy, że jest to produkt dla zwykłego Kowalskiego - gra, więc jeśli ma być on karany to na podstawie regulaminu z którym może się zapoznać. Skąd taki Chorwat ma wiedzieć gdzie może grać? Skąd taki Chorwat ma wiedzieć czy ma puścić pierwszego towarowego czy opóźnionego EIP? Na podstawie poradników prowadzenia ruchem? Ale gdzie one wymagają czegoś takiego podczas rozgrywki? 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

To może warto zacząć wchodzić na serwery DE, EN, FR i zacząć tam mówić wyłącznie po polsku? Przedstawiciel firmy sam przyznał, że tak długo jak nie blokujemy ruchu to nie ma żadnego problemu 🙂 

W sumie można się i na CN przerzucić, pingi są tam niższe niż na PL2 popołudniami.

Edited by Bazinga
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

@Robbie Louda Tak jak wpisałem wyżej, zgadzam się, ale to są dwa tematy: 1. Brak regulaminu 2. Osoby bez znajomości danego języka na serwerach. I skoro bany już teraz są, to tak samo można wprowadzić serwery dla danego języka, może nawet nie trzeba banów od razu, tylko kicki czy wiadomości od moderatorów.

@Bazinga Tylko takim rozwiązaniem zrobisz jednie problem graczom, którzy chcą na tych serwerach grać, nikogo z firmy to nie ruszy. Moim zdaniem nie doprowadzi to do żadnego rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zbynak said:

@Bazinga Tylko takim rozwiązaniem zrobisz jednie problem graczom, którzy chcą na tych serwerach grać, nikogo z firmy to nie ruszy. Moim zdaniem nie doprowadzi to do żadnego rozwiązania.

To mogą sobie przyjść na PL2 i rozmawiać po swojemu 😉 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bazinga napisał(a):

To mogą sobie przyjść na PL2 i rozmawiać po swojemu 😉 

To przecież o tym jest ten temat, że przychodzą 😉

Link to comment
Share on other sites

No i to jest coś, co nie do końca rozumiesz sądząc po tym jak odpisałeś na mój pierwotny wpis.

To jest abstrakcja, że kupując grę w polskim regionie steama, płacąc zawyżoną cenę w polskiej walucie (w porównaniu do innych krajów, które mają od 10 do 60% taniej - https://steamdb.info/app/1422130/ ), kupując polską grę, w której jeździmy polskimi pociągami, po polskich regionach, mając ustawioną ją w języku polskim, wchodząc na polski serwer, z oznaczeniem PL mam komunikować się z ludźmi po angielsku. Pod warunkiem, że go znają - bo jak nie, to prawdopodobnie zostanę zwyzywany po rosyjsku czy chińsku. I wtedy wchodzi przedstawiciel SimKol i mówi, że w sumie to problemu nie ma. 

No to skoro problemu nie ma, to zasugerowałem, żeby na losowych serwerach, tak jak to robią obcokrajowcy niemówiący po angielsku, robić podobne zamieszanie jak oni. Nagle okazałoby sie, że szybko sprawa rozwiązała i znalazłaby się chwila na napisanie regulaminu. Stwierdzenie, że nikomu to nie przeszkadza, bo nie utrudnia ruchu pokazuje jedynie tyle, że deweloperzy nie grają we własny produkt.

Edited by Bazinga
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,

dziękuję za Wasze wypowiedzi. Być może administracja pochyli się nad problemem, który istnieje. Wyczerpanie tematu nie jest rozwiązaniem problemu. W trakcie dyskusji rodzą się opinie na podstawie których można wypracować rozwiązanie. Jeżeli serwer jest PL to powinien być wyłącznie dla osób mówiących po polsku. Nie wiem jakie narzędzia są w grze dla adminów ale osoby znajdujące się na niewłaściwym serwerze powinny być usuwane z brakiem możliwości ponownego połączenia z tym serwerem przy jednoczesnej możliwości gry na serwerze z adekwatnym językiem. Nie rozumiem wątku z kolegą z Chorwacji ale zasada dotyczy także jego. Póki rozumie i mówi po polsku to jest mile widziany i tak powinno być z każdym.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, sebciooo napisał(a):

Być może administracja pochyli się nad problemem

Dla mnie to nie jest praktycznie żaden problem

 

1 godzinę temu, sebciooo napisał(a):

Jeżeli serwer jest PL to powinien być wyłącznie dla osób mówiących po polsku. Nie wiem jakie narzędzia są w grze dla adminów ale osoby znajdujące się na niewłaściwym serwerze powinny być usuwane z brakiem możliwości ponownego połączenia z tym serwerem przy jednoczesnej możliwości gry na serwerze z adekwatnym językiem.

To już totalna głupota zabraniać komuś kto nie mówi po Polsku wejścia na serwer PL2 lub 3 albo 4 i inne polskie serwery przecież nikt Ci nie zabronić iść na inny Angielski czy Francuski serwer lub nawet chiński  więc nie rozumiem po co cała ta dyskusja . Wejdziesz sobie na EN 1 lub inny zagraniczny serwer i graj sobie przecież nie musisz się odzywać  proste odpalisz sobie HUD gdzie widzisz jaki sygnał na semaforze dostałeś i jedziesz dalej

  • I disagree 3
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, sebciooo napisał(a):

No właśnie, blokowanie ruchu. Czyli w tym przypadku wychodzi niewystarczający nadzór na serwerach. Brak znajomości języka przeszkadza w prowadzeniu ruchu. Przykład z wczoraj. Stoję pociągiem PWJ z prędkością 160 i obok mnie stoi IC z prędkością 140. Pociąg IC ma wymianę na torze bocznym. Ja zatrzymany na głównym. Wołam do dyżurnego żeby mnie przepuścił bo ucieknę przed IC a dyżurny wypuszcza z boku IC...wiem że ma priorytet ale bez jaj. Czekałem tyle że dawno bym już zwolnił odstęp. Oczywiście na nastawni siedzi rosyjskojęzyczny andrey który ani be ani me po polsku. Zero komunikacji. Temat został wyczerpany a problem istnieje nadal. Należy coś z tym zrobić.

 

No właśnie. Przekonanie że ogon ma merdać psem a nie na odwrót.  Przekonanie że  siedząc w lokomotywie wiem lepiej i chce decydować. Chcesz? Wskakuj na dyżurkę. Chcesz prowadzić PWJ? Stój grzecznie i czekaj na swoją kolej. 

Co do rosyjskich graczy na jakimkolwiek serwerze simrail mam krótki przekaz - WON ZA DON. Nie ma miejsca w cywilizowanym kraju dla tej dziczy. Niestety Simkol woli ruble od tej swołoczy zamiast ich banować. 

 

6 godzin temu, Robbie Louda napisał(a):

Zerknijmy w takim razie co na ten temat mówi regulamin... hmm xDDD a nie czekaj przecież go nie ma. I dopóki go nie ma to prawda jest taka, że można grać jak się chce i gdzie się chce

I z tym się zgadzam w 100%. 

 

6 godzin temu, Robbie Louda napisał(a):

Skąd taki Chorwat ma wiedzieć gdzie może grać? Skąd taki Chorwat ma wiedzieć czy ma puścić pierwszego towarowego czy opóźnionego EIP? Na podstawie poradników prowadzenia ruchem? Ale gdzie one wymagają czegoś takiego podczas rozgrywki?

Chińscy gracze wrzucili pdf po chińsku z instrukcją dla mechanika i dla dyżurnego. Coś co przerasta Simkol od wielu miesięcy. Prosty pdf zrobić dla laika.  Tak jak kiedyś były książeczki z instrukcją do gry jak się gry w pudełku z płytą CD kupowało. Zanim się gra zainstalowała przekartowałeś opis interfejsu, menu i wiadomo było co i jak. 

 

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
  • Haha 1
  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, misiekczołgista napisał(a):

Wskakuj na dyżurkę. Chcesz prowadzić PWJ? Stój grzecznie i czekaj na swoją kolej. 

Byłem na dyżurce i dlatego zabrałem głos bo coś wiem już na ten temat. Zatrzymywanie PWJ ze 160 rozkładowej kiedy można dać przelot (dodam że po torze głównym zasadniczym, po prostej) jest bez sensu i wynika z braku myślenia. Tym bardziej, że jest kupa czasu a zwolnienie odstępu czy dwóch przy 160 trwa krótko. Kolejna sprawa to generowane opóźnienie - PWJ nie jest pociągiem który sobie można bezkarnie zatrzymywać, to są też często składy, które jadą do innej stacji żeby się podstawić i rozpocząć w niej bieg. Sam miałem sytuację że się zagapiłem i chciałem PWJ dać na bok ale maszynista mi podpowiedział że zdąży i rzeczywiście po szybkiej ocenie warto było go puścić bo i tory stacyjne wolne i więcej pociągów na szlaku - wszystko idzie sprawnie. Nie było tutaj "stój grzecznie" tylko całkiem udana współpraca, na tym to polega. Także taki argument że stój grzecznie to takie głupie gadanie i trochę dziecinne.

  • I disagree 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy