Jump to content

Z jakich krajów/kontynentów chcielibyście zobaczyć trasy w SimRail?


Jakie kraje w SimRail?  

58 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closes on 08/01/24 at 10:21 AM

Recommended Posts

Myślę, że bardzo fajna ankieta obrazująca oczekiwania społeczności. Wiadomo, że przy obecnym tempie zmian to pewno są wyłącznie nasze pobożne życzenia, ale kto wie? Może niektórzy z nas dożyją większej ilości tras...

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym rozszerzenie do całej Polski, natomiast uważam, że w pierwszej kolejności powinna być ekspansja do Niemiec i innych bogatych krajów, żeby przyciągnąć portfele większej ilości ludzi i projekt się nie zamknął z braku nowych graczy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Bulbulator pytanie tylko czy rynek niemiecki nie jest już dość przesycony? Oni już mają pełno tras w TSW4 i innych symulatorach. Czy chcą w kółko grać na tych samych, mimo, że ich, a może sięgnąć po coś czego jeszcze nikt nie ma? Moim zdaniem SimRail sobie tak dobrze radzi mimo wielu niedoskonałości bo właśnie ma obszar dotąd nie znany czyli Polskę. Ok - jest Maszyna, ale casualowi gracze albo po prostu osoby, których razi archaiczna grafika tego nie brali. Może być jak piszesz, że Niemcy przyciągną bogatych klientów ale przecież nie tylko Niemcy są bogaci w Europie... Holendrzy, Szwajcarzy, Skandynawowie. Nie istnieje w TSW4 żadna trasa z krajów skandynawskich. Uwierzycie? Można powiedzieć tak: świat symulatorów kolei to w 70% Niemcy, w 30% cała reszta... 🙂 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Bulbulator napisał(a):

ekspansja do Niemiec

Jestem za tym by w  to była gra w przytłaczającej większości po polskich liniach i z polskim taborem lub obcym użytkowanym w PL (skoda, niemieckie lokomotywy, ruskie lokomotywy) 

Myślę że Niemcy i inne bogate kraje jak to napisałeś kupią chętnie coś nowego. Czy w każdej grze musi być trasa po niemczech usa japoni? Nie:) Może być ale jadąc z Drezna do Zgorzelca bym chętnie jechał dalej wrocław, kato, kraków.   Niemcy TAK, ale TYLKO jako przedłużenie polskich linii

 

 

 

 

  • Like 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, adamets2 napisał(a):

w 70% Niemcy

20 lat temu wpadł mi w łapy Badger symulator. Symulator koparki w kopalni odkrywkowej. Komentarz mojego kolegi pamiętam do dziś - tylko niemcy grają w takie symulatory. 

Więc może coś jest na rzeczy że 70% tras po DE. Nie zmienia to mojego zdania że niech uczą się naszego języka i śmigaja po polskich trasach 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nic w przyrodzie nie jest stałe... To, że na wczoraj i dzisiaj głównie Niemcy lubią symulatory nie oznacza, że jutro nie pokocha ich cały świat 🙂 Osobiście jestem przykładem osoby, która do 2020r nie grała w nic. Tzn do 2015 grała w strategie, ale nigdy nie sięgnęła po żaden symulator. Jak miałem 5 lat bawiłem się w "pociągi" z klocków, owszem, ale po zetknięciu z Microsofr Train Simulator, chyba jeszcze w latach 90tych XXw. te kilka brzydkich kresek + trudność odrzuciła mnie całkowicie. Podobnie było z ciężarówkami. A w 2020 "odkryłem" ETS2, a potem ruszyło po kolei na autobusy, samoloty i pociągi...  Obecnie w takie gry nie grają już wyłącznie pasjonaci kolei, samolotów, autobusów tylko też osoby, które chcą poczuć, że gdzieś podróżują, eksplorują świat... Dzisiejsza grafika jest tak dobra, że ja czasami na YT w pierwszej chwili mam trudność zdefiniowania czy to gra czy real. A to wszystko otworzyło pokłady zupełnie innych klientów którzy nie tak bardzo jarają się jako tako pociągami czy ciężarówkami tylko po prostu się przy tych grach świetnie relaksują. I myślę, że symulatory będą z roku na rok zdobywać coraz większą ilość graczy. Będzie to gatunek, który bardzo szybko się rozwinie.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, adamets2 napisał(a):

Myślę, że bardzo fajna ankieta obrazująca oczekiwania społeczności.

Myślę że to bezsensowna ankieta obrazująca co polski gracz chciałby mieć. A do tego nie potrzeba ankiety żeby wiedzieć że większość polskich graczy będzie chciała jak największej ilości polskich scenerii. Zapytaj po angielsku.

  • Like 2
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

A to zrób po angielsku podobną w innym dziale. Dobry pomysł tylko ja jestem za słaby z angielskiego. Tzn dogadać się dogadam, ale nie chcę pisać nieortograficznie żeby nie robić obciachu polskim graczom 🙂 

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, adamets2 napisał(a):

A to zrób po angielsku podobną w innym dziale. Dobry pomysł tylko ja jestem za słaby z angielskiego.

A frytki do tego też chcesz? Użyj sobie google translate. Mnie to tam powiewa jakie scenerie chcą gracze i nie pracuję w agencji badania opinii, niech sobie PlayWay i Simkol bada nastroje.

  • Confused 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Oj Rafałek znów wstał lewą nóżką 🙂 A inne osoby zapraszam do normalnej dyskusji i udziału w ankiecie.

Powoli zarysowują się oczekiwania graczy oczekujących rozszerzenia na całą Polskę. Każdy by tego chciał, ale wiadomo, że to zajęłoby z 30 lat więc myślę, że najlepszym sposobem byłoby pójście drogą TSW4 i zrobienie w Polsce najbardziej atrakcyjnych odcinków, a jednocześnie robienie/zlecanie innych krajów i kontynentów.

Wydaje mi się fajną opcją po zrobieniu Krakowa w następnej kolejności zrobienie odcinka Kraków - Zakopane, a potem zrobienie odcinka Gdańsk, Gdynia, Hel.

Jednocześnie robienie innych tras, ale co już pisaliśmy ja bym te Niemcy, które są wszędzie i wychodzą już nosem zostawił i choć na jednej trasie np. z Indii czy Azji czy choćby Norwegii, która ma bajeczne widoki; zrobił eksperyment jak się sprzeda. Ja liczę, że bardzo dobrze.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 godziny temu, adamets2 napisał(a):

Oj Rafałek znów wstał lewą nóżką

Nie wstałem lewą nogą, po prostu nie jesteś osobą która może pozwolić sobie na wydawanie mi poleceń. Ogólnie taką podstawą kultury osobistej jest proszenie kogoś o przysługi a nie wydawanie poleceń, ale kim ja jestem żeby cię wychowywać? Skoro innym się nie udało to tym bardziej mi się nie uda bo mi to lotto co sobą reprezentujesz.


A co do tras które polscy gracze chcieliby w tej grze zobaczyć to już powstał taki temat, każdy zainteresowany wpisał tam swoje propozycje.

Nawet udzieliłeś się w tym temacie, więc tym bardziej nie rozumiem po co dyskutować o tym co zostało już powiedziane ale w innym miejscu.

Edited by Rafał
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

A to przepraszam. Oczywiście to nie miało brzmieć jak jakieś polecenie tylko sugestia. Ale i ty napisałeś:

W dniu 30.06.2024 o 18:22, Rafał napisał(a):

 Zapytaj po angielsku.

... więc cały twój wpis do mnie o wychowaniu itp możesz odnieść do siebie? Z tym, że ja tego nie odczytałem jako polecenie bo na miłość boską jak można na forum wydawać jakieś polecenia? Ty napisałeś: zapytaj po angielsku to odpisałem: zrób po angielsku... Identyczna składnia zdania 🙂 Więc to trochę dziwne, ze sam to odczuwasz jako polecenie, a do mnie piszesz? No cóż... Niech wnioski wyciągnie każdy sam.

Tak czy inaczej chyba nie ma co ciągnąć kwestii zrozumienia/niezrozumienia intencji piszących a skupić się na temacie.

Podany przez ciebie temat jest oczywiście mi znany, ale jest w off topic i bez ankiety więc dlatego zrobiłem ten.

Edited by adamets2
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 5 / 85
          • Percentage filling 6%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 78
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 81
          • Percentage filling 0%
          • Most players 87
      • PL8
      • pl8
      • 1 / 45
          • Percentage filling 2%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 4 / 78
          • Percentage filling 5%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 76
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 75
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 2 / 81
          • Percentage filling 2%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 1 / 89
          • Percentage filling 1%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 0 / 95
          • Percentage filling 0%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 1 / 88
          • Percentage filling 1%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 78
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 77
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 82
          • Percentage filling 0%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 0 / 88
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 3 / 34
          • Percentage filling 9%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 31
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 34
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 2 / 34
          • Percentage filling 6%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 22 / 1706 Total players
    • 1% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy