Jump to content

Warszawa Śródmieście w SimRail (Czy będzie?)


Recommended Posts

Witam czy ktoś ze społeczności SR lub wy twórcy wiecie lub planujecie powstanie Warszawa Śródmieście w grze SimRail? Uważam że ta stacja już powinna być przy samym początku gry i nie wiem czemu twórcy jej nie stworzyli. Czy tak trudno się robi stacje pod ziemią? Warszawa Centralna jest mniejsza a daliście radę odwzorować 🙂 i na pewno by W - Śródmieście dała płynniejszy ruch pasażerski dla pociągów podmiejskich bez pchania ich wszystkich tylko przez Centralną co często powoduje spore opóźnienia aż do restartu serwerów jak i również by dało do użytku przystanki takie jak Warszawa Stadion, Powiśle czy Ochota które stoją puste a nie ukrywam że przynajmniej ja chciałbym na nich się zatrzymywać i jechać od wschodniej do zachodniej torami podmiejskimi. 

  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim, odpowiedzi na pytania graczy na tym forum NIESTETY prawie nigdy nie padają. Poza tym, o czym my mówimy? Grę toczy regres. Dzisiaj na serwerach PL tylko 80 maszynistów, zmieściliby się na jednym serwerze. PL 8 wygaszony. A Wy się pytacie o dorobienie stacji dla fanów...

Edited by MALECKI
  • I agree 10
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Forizoo napisał(a):

Warszawa Stadion, Powiśle czy Ochota które stoją puste a nie ukrywam że przynajmniej ja chciałbym na nich się zatrzymywać i jechać od wschodniej do zachodniej torami podmiejskimi. 

A kto by nie chciał? Prawda jest taka że bym na to nie liczył. A przynajmniej nie w okresie najbliższych kilku lat.

 

49 minut temu, MALECKI napisał(a):

Poza tym, o czym my mówimy? Grę toczy regres. Dzisiaj na serwerach PL tylko 80 maszynistów, zmieściliby się na jednym serwerze. PL 8 wygaszony.

A niemal dokładnie dwa miesiące temu niektórzy użytkownicy pieli z zachwytu że SimRail przebił popularnością TSW4 i że w ogóle to nie długo go wytnie w pień. Kto wie, może gdyby rozwój gry był szybszy, może gdyby patche były częstsze, może gdyby ktoś prowadziłby aktywnie kontakt ze społecznością to udałoby się tą garstkę graczy przyciągnąć na dłużej niż kilka dni. Kto to może wiedzieć.... pewnikiem jest tylko fakt że dwie kolejne gry które również zostaną wydane we wczesnym dostępie na pewno przyciągną graczy którzy będą skłonni zaufać deweloperom w obietnice stabilnego rozwoju tychże gier.

  • I agree 5
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Rafał napisał(a):

pewnikiem jest tylko fakt że dwie kolejne gry które również zostaną wydane we wczesnym dostępie na pewno przyciągną graczy którzy będą skłonni zaufać deweloperom w obietnice stabilnego rozwoju tychże gier

Dwie? Przespałem coś?

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
W dniu 17.06.2024 o 21:50, MALECKI napisał(a):

Przede wszystkim, odpowiedzi na pytania graczy na tym forum NIESTETY prawie nigdy nie padają. Poza tym, o czym my mówimy? Grę toczy regres. Dzisiaj na serwerach PL tylko 80 maszynistów, zmieściliby się na jednym serwerze. PL 8 wygaszony. A Wy się pytacie o dorobienie stacji dla fanów...

A co ma do tego ilość maszynistów XD? Myślisz że zawsze będą wszystkie serwery pełne kiedy w grze rzadko coś nowego się pojawia? Nudzi się z czasem w koło jeżdżenie po tych samych trasach. Wyszło DLC CARGO to ludzie pograli i znów większość odeszła bo się znudziło i cena DLC też miała pewnie wpływ na to ile osób w to zagra bo nie każdy zabuli ci 80zł za kilka wagonów i jedną lokomotywę. Jak by częściej coś nowego oferowali to by wszystkie serwery były oblegane jeżeli chodzi o PL a tak tylko PL2 oblegają czasem PL4 widzę. Mi chodzi o usprawnienie ruchu i danie większego realizmu dodając tą jedną stację tylko aby oddzielić podmiejski od dalekobieżnego większość np EN57 i czasem Elfa dać na śródmieście a resztę Elfików na centralny i na pewno by się nikt nie pogniewał a by była fajniejsza zabawa nie tylko dla mnie ale pewnie i dla wielu innych osób 🙂 którą raczej nie jest ciężko zrobić a pewnie zdaniem wielu powinna być od początku gry. 

Edited by Forizoo
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Forizoo napisał(a):

A co ma do tego ilość maszynistów XD?

To że w grę gra garstka osób i dla tak małej garstki nie ma sensu wychodzić poza zaplanowany schemat prac.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Forizoo napisał(a):

A co ma do tego ilość maszynistów XD?

Ale zobacz jaki oni mają backlog nieskończonych tematów, że wspomnę tylko obsługę wszystkich nastawni. Skoro robią 2-3 co pół roku, to kiedy skończą je robić? No chyba, że porzucą ten pomysł... choć to by było słabe.

1 godzinę temu, Forizoo napisał(a):

Mi chodzi o usprawnienie ruchu i danie większego realizmu

No i trudno się z Tobą nie zgodzić. Może kiedyś dożyjemy tej chwili? Ale do wyjścia z EA to nie łudziłbym się nawet, że będzie. Nikt do tej pory się nawet nie zająknął ntt. ztcw. 😉 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Rafał napisał(a):

MetroSim i SimBus więc chyba faktycznie przespałeś

swoją drogą, w tych grach ludzie są o wiele lepiej zamodelowani: potrafią wejść po schodach normalnie (bez lewitacji), siedzieć w różnych pozach oraz targaja bagaże/plecaki, są bardziej różnorodnie ubrani, jest ich więcej, itp. No chyba, że te rendery był spreparowane pod publikę 😄 

Edited by qbahn
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Forizoo napisał(a):

A co ma do tego ilość maszynistów XD? Myślisz że zawsze będą wszystkie serwery pełne kiedy w grze rzadko coś nowego się pojawia? Nudzi się z czasem w koło jeżdżenie po tych samych trasach. Wyszło DLC CARGO to ludzie pograli i znów większość odeszła bo się znudziło i cena DLC też miała pewnie wpływ na to ile osób w to zagra bo nie każdy zabuli ci 80zł za kilka wagonów i jedną lokomotywę. Jak by częściej coś nowego oferowali to by wszystkie serwery były oblegane jeżeli chodzi o PL a tak tylko PL2 oblegają czasem PL4 widzę.

No więc pośrednio sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Mała ilość maszynistów, czy tez ogólnie graczy oznacza, że nie są dodawane nowe treści. A Ty pytałeś o dodanie nowych treści. Skoro rzeczy dawno zapowiedziane wciąż nie ujrzały światła dziennego, to tym bardziej nowe pomysły graczy są daleko od realizacji.

  • Haha 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, adamets2 napisał(a):

Jak dla mnie to lepiej skupić się na nowych trasach i miastach jak miałbym wybierać coś za coś. A generalnie oczywiście pomysł ok.

Właśnie myślę, że nawet jak to coś za coś, to ma tyle sensu, że dodanie śródmieścia to prawdopodobnie nie jest potwornie dużo pracy: jasne, pewnie trzeba wymodelować dworzec i dorobić układ torowy, ale: układ torowy na Śródmieściu jest, delikatnie mówiąc, raczej nieskomplikowany, a z dodaniem tej jednej nieszczęsnej stacji byłaby możliwość jazdy po całej podmiejskiej średnicy, która może i jest już opatrzona wszystkim z torów dalekobieżnych, ale objeżdżona jednak siłą rzeczy nie. Plus przepustowość średnicy nam znacząco wzrośnie po wywaleniu KM z Centralnego (tzn. tak, są pociągi KM które jeżdżą przez Centralną, ale to mniejszość).

Nie wiem oczywiście ile czasu trwa wymodelowanie podziemi Śródmieścia i brakującego kawałka tunelu średnicowego, ale jestem przekonany, że jest to wielokroć mniej pracy niż, nie wiem, pociągnięcie linii z Miechowa do Krakowa - a byłby to jednak efektywnie nowy kawałek trasy.

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Gwozdziu napisał(a):

Nie wiem oczywiście ile czasu trwa wymodelowanie podziemi Śródmieścia i brakującego kawałka tunelu średnicowego, ale jestem przekonany, że jest to wielokroć mniej pracy niż, nie wiem, pociągnięcie linii z Miechowa do Krakowa - a byłby to jednak efektywnie nowy kawałek trasy.

oczywiście, że mniej, ale też dużo mniej ciekawie - w każdym z tych tuneli podobna sceneria 😉 Swoją drogą, nie wiem czemu ten symulator metra wgl. powstaje, tak ciągle w tunelu i stacja co kilka minut... 😉 

Edited by qbahn
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 godzin temu, MALECKI napisał(a):

No więc pośrednio sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Mała ilość maszynistów, czy tez ogólnie graczy oznacza, że nie są dodawane nowe treści. A Ty pytałeś o dodanie nowych treści. Skoro rzeczy dawno zapowiedziane wciąż nie ujrzały światła dziennego, to tym bardziej nowe pomysły graczy są daleko od realizacji.

Po pierwsze mi chodziło tylko o jeden przystanek który raczej nie jest dla nich problemem stworzyć i który powinien być od samego początku skoro robili trasę między dworcem zachodnim a wschodnim a nie że mają dodawać nie wiadomo co. A to że inni nie wiadomo co oczekują to już nie mój problem bo niektórzy oczekują nie wiadomo jakich długich tras co zajęło by pewnie sporo czasu w porównaniu do jednego przystanku a poza tym nie ma co tu porównywać dodanie jednej stacji nie jest problemem bo trasa już jest a co innego oczekiwać nie wiadomo jakich tras gdzie jeszcze nie ma Łodzi i Krakowa. (Czasami czytałem to co niektórzy sobie życzą to jest przesadą jak na obecną chwilę gdzie jeszcze nie wyszło to co obiecali twórcy i się opóźni) A mała ilość osób będzie bo oni nic nie robią i wiele osób już nudzi w koło jazda po tych samych trasach oczywiście są stali bywalcy których często widzę na PL2 i sam nim tam jestem ale inne serwery będą pustkami i zapełnią się przy dodawaniu nowości które są tak rzadko że szybko się nudzą a serwery za chwile są puste. Ja sam np nie kupowałem dodatku CARGO i wole poczekać na promocję bo dla mnie 80 zł za 1 lokomotywę i parę wagonów to śmiech na sali i uważam że jak by było to za te max 50-60zł więcej osób by kupiło a tak obiecują wiele dają głupie zdjęcia ale żadnego konkretnego INFO o tym kiedy w końcu wyjdą zapowiedziane dodatki albo wyjście gry z EA i szczerze ja obecnie głównie czekam tylko na Kraków bo w realu to moja ulubiona trasa ale te śródmieście też by się przydało 🙂

Edited by Forizoo
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Gwozdziu napisał(a):

Właśnie myślę, że nawet jak to coś za coś, to ma tyle sensu, że dodanie śródmieścia to prawdopodobnie nie jest potwornie dużo pracy: jasne, pewnie trzeba wymodelować dworzec i dorobić układ torowy, ale: układ torowy na Śródmieściu jest, delikatnie mówiąc, raczej nieskomplikowany, a z dodaniem tej jednej nieszczęsnej stacji byłaby możliwość jazdy po całej podmiejskiej średnicy, która może i jest już opatrzona wszystkim z torów dalekobieżnych, ale objeżdżona jednak siłą rzeczy nie. Plus przepustowość średnicy nam znacząco wzrośnie po wywaleniu KM z Centralnego (tzn. tak, są pociągi KM które jeżdżą przez Centralną, ale to mniejszość).

Nie wiem oczywiście ile czasu trwa wymodelowanie podziemi Śródmieścia i brakującego kawałka tunelu średnicowego, ale jestem przekonany, że jest to wielokroć mniej pracy niż, nie wiem, pociągnięcie linii z Miechowa do Krakowa - a byłby to jednak efektywnie nowy kawałek trasy.

Na pewno by dodanie tej stacji dużo dało jak np.

1. Większa przepustowość o której wspomniałeś

2. Mniejsze opóźnienia poprzez czekanie pociągów aż z naprzeciwka wjedzie ci na wschodni lub wyjedzie ze wschodniego i czekasz przed wjazdowym a nie raz były spore korki przez to że jeden pociąg się opóźnił czy dwa i stoisz i z kilka dobrych minut z odjazdem bo musi ci ktoś przyjechać jakimś IC albo innym KM a tak KM sobie poleci przez stadion i powiśle.

A co do samego stworzenia to również uważam że to nie jest sporo roboty tym bardziej że stacja jest mniejsza niż Centralny a jednak dziwi mnie to że nie zrobili jej od razu tylko zostawili dziurę 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
W dniu 19.06.2024 o 15:14, Rafał napisał(a):

To że w grę gra garstka osób i dla tak małej garstki nie ma sensu wychodzić poza zaplanowany schemat prac.

Ale ty chyba wiadomo że mało osób będzie grać bo ta gra już dawno miała swoją premierę i nie będzie ci przyciągać tyle osób ile wtedy z racji że oni nie dodają często żadnego DLC a ludziom już się nudzi w koło jazda po tych samych trasach + większość odeszła bo wkurza ich to że coś obiecują a potem terminów nie dotrzymują. Nie chodzi o to aby wychodzili poza jakiś schemat prac i każda propozycję spełniali co są proponowane przez społeczność SimRaila tylko o to żeby zaczęli albo dotrzymywać terminów jak coś pokażą i obiecają że wtedy i wtedy wyjdzie albo niech w ogóle nic nie pokazują i nie obiecują tylko pokażą dopiero wtedy kiedy będą mieli więcej a potem się dziwicie że każdy przestaje grać jak nic nowego nie ma i się nudzi. Co do tematu który poruszyłem jak coś chodziło mi czy by ludzie chcieli a nie że ma na już teraz być ale uważam że to powinno być już od samej premiery. Twórcy SR powinni sami dążyć do tego aby ludzi więcej przyciągać a nie odganiać a jeżeli mają mało pieniędzy czy ludzi to zawsze kasę można jakoś załatwić wiele legalnych sposobów jest a ludzi dodatkowych można zatrudnić aby wszystko sobie szło płynniej niż obecnie 🙂ale raczej to nie nastąpi i nawet na najmniejsze pierdoły poczekamy sobie kilka lat o ile ten projekt nie upadnie ale wolałbym aby nie bo potencjał jest tylko twórcy coś śpią 🙂 

Edited by Forizoo
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Forizoo napisał(a):

Ale ty chyba zaślepiony jesteś czymś albo coś ale nie rozumiesz jak wiele osób że mało osób będzie grać bo ta gra już dawno miała swoją premierę i nie będzie ci przyciągać tyle osób ile wtedy z racji że oni nie dodają często żadnego DLC a ludziom już się nudzi w koło jazda po tych samych trasach

Prawda nie rozumiem, ale to wina twojej stylistyki a nie moja. Poza tym gra nie miała jeszcze premiery bo jest we wczesnym dostępie.
 

6 minut temu, Forizoo napisał(a):

Nie chodzi o to aby wychodzili poza jakiś schemat prac

7 minut temu, Forizoo napisał(a):

Co do tematu który poruszyłem jak coś chodziło mi czy by ludzie chcieli a nie że ma na już teraz być ale uważam że to powinno być już od samej premiery.

No to się dowiedziałeś że ludzie by chcieli, ale raczej planowane nie jest bo nie zostały takie plany nigdy ujawnione.

 

10 minut temu, Forizoo napisał(a):

jeżeli mają mało pieniędzy czy ludzi to zawsze kasę można jakoś załatwić wiele legalnych sposobów

No i korzystają z tych sposobów, sprzedają niekompletne DLC do gry która jeszcze nie miała premiery.

  • I disagree 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Forizoo napisał(a):

Twórcy SR powinni sami dążyć do tego aby ludzi więcej przyciągać a nie odganiać

15 godzin temu, Forizoo napisał(a):

mi chodziło tylko o jeden przystanek który raczej nie jest dla nich problemem stworzyć i który powinien być od samego początku skoro robili trasę między dworcem zachodnim a wschodnim a nie że mają dodawać nie wiadomo co

Sam widzisz jak to funkcjonuje, a próbujesz to uzasadniać jakąś logiką.

21 minut temu, Forizoo napisał(a):

jeżeli mają mało pieniędzy czy ludzi to zawsze kasę można jakoś załatwić wiele legalnych sposobów jest a ludzi dodatkowych można zatrudnić aby wszystko sobie szło płynniej niż obecnie

Uważasz, że zrobiłbyś to lepiej? Poza tym, skoro tak działają już od kilku lat, to co by się stać musiało, by zmienili swoje podejście? Geneza projektu (z tego co kojarzę) to zrobienie gierki z MP na czas izolacji pandemicznej. Rzeczywistość się zmieniła, to i zapał przygasł. Teraz lecą chyba siłą rozpędu, ale widać opory ruchu znaczne. Widocznie ktoś ręcznego nie odhamował... 😉

Edited by qbahn
  • I disagree 2
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Rafał napisał(a):

No i korzystają z tych sposobów, sprzedają niekompletne DLC do gry która jeszcze nie miała premiery.

No to sam widzisz wybrali trochę słaby sposób 😉 bo raczej nie wiele osób kupiło takie coś za 80 zł

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 minut temu, qbahn napisał(a):

Widocznie ktoś ręcznego nie odhamował... 😉

Jak chcesz sobie odhamować to wiesz są pewne strony lub usługi i wiele innych 😉 ewentualnie odpalenie SR i zabawa kranikiem w EU07 😛

Edited by Forizoo
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Forizoo napisał(a):

Jak chcesz sobie odhamować to wiesz są pewne strony lub usługi i wiele innych

Oczywiście. Niedawno bez zahamowań zakupiłem kolejny symek kolejowy. 😁

Gdyby chodziło tylko o moje wrażenia, to bym podejrzewał u siebie paranoję. Ale nawet Ty sam w podobnym tonie wyrażasz się o pracach nad grą.
😆 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz, qbahn napisał(a):

Oczywiście. Niedawno bez zahamowań zakupiłem kolejny symek kolejowy. 😁

 

Bardzo mnie to cieszy 🙂 na prawdę! 😉

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sensu pytać o to, czy będzie coś nowego, bo widać jak to wszystko odbywa się. To tak, jakbyśmy pytali kogoś, komu zajmuje tydzień czasu wbicie gwoździa, czy wybuduje nam w dwa miesiące dom. 

  • Like 4
  • Haha 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, KOlorowy napisał(a):

Nie ma sensu pytać o to, czy będzie coś nowego, bo widać jak to wszystko odbywa się. To tak, jakbyśmy pytali kogoś, komu zajmuje tydzień czasu wbicie gwoździa, czy wybuduje nam w dwa miesiące dom. 

Ano właśnie. Tymczasem cwaniaczki z Dovetail wypuszczają kolejną grę do dojenia portfeli. Tym razem tramwaje.

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Our servers

    • Drivers | Maszyniści Drivers | Maszyniści
      • PL2
      • pl2
      • 18 / 55
          • Percentage filling 33%
          • Most players 103
      • PL3
      • pl3
      • 3 / 82
          • Percentage filling 4%
          • Most players 78
      • PL4
      • pl4
      • 1 / 46
          • Percentage filling 2%
          • Most players 87
      • PL8
      • pl8
      • 0 / 83
          • Percentage filling 0%
          • Most players 84
      • EN1
      • en1
      • 4 / 70
          • Percentage filling 6%
          • Most players 81
      • EN2
      • en2
      • 0 / 79
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • EN3
      • en3
      • 0 / 81
          • Percentage filling 0%
          • Most players 60
      • DE1
      • de1
      • 4 / 48
          • Percentage filling 8%
          • Most players 87
      • DE3
      • de3
      • 0 / 57
          • Percentage filling 0%
          • Most players 67
      • DE4
      • de4
      • 1 / 82
          • Percentage filling 1%
          • Most players 65
      • FR1
      • fr1
      • 1 / 47
          • Percentage filling 2%
          • Most players 49
      • UA1
      • ua1
      • 1 / 46
          • Percentage filling 2%
          • Most players 27
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 79
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 49
          • Percentage filling 0%
          • Most players 61
      • ES1
      • es1
      • 2 / 51
          • Percentage filling 4%
          • Most players 23
    • Dispatchers | Dyżurni ruchu Dispatchers | Dyżurni ruchu
      • PL2
      • pl2
      • 9 / 34
          • Percentage filling 26%
          • Most players 34
      • PL3
      • pl3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 31
      • PL4
      • pl4
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 34
      • PL8
      • pl8
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 27
      • EN1
      • en1
      • 4 / 34
          • Percentage filling 12%
          • Most players 34
      • EN2
      • en2
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 21
      • EN3
      • en3
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 13
      • DE1
      • de1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 34
      • DE3
      • de3
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • DE4
      • de4
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 29
      • UA1
      • ua1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 17
      • FR1
      • fr1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 23
      • ES1
      • es1
      • 1 / 34
          • Percentage filling 3%
          • Most players 15
      • CZ1
      • cz1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 28
      • CN1
      • cn1
      • 0 / 34
          • Percentage filling 0%
          • Most players 19
    • 30 Total servers
    • 53 / 1465 Total players
    • 4% Filled servers
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy