Jump to content

Start the scenario, load the train route


Recommended Posts

Pytanie o start scenariusza. 

 

Mam scenariusz własny. Manewry po Katowicach. Uruchamia się, siedzę w lokomotywie i uruchamiam ją. Jest ok. Tylko że musi minąć kilka minut, około 4, żeby można było grać. Tzn po około 4 minutach dopiero jak podjadę pod semafor ustawi się przebieg dalej. Lokomotywę mogę włączyć, jeździć przód tył ale trigger nie wczyta się.  Jeżeli przed upływem tych 4 minut podjadę pod semafor do przodu żadnej akcji nie będzie. Nic się nie będzie działo. Dodatkowo jak wejdę w tryb pod przyciskiem F8 to on też przez te kilka minut jest ograniczony. Zakładka co się przebieg ustawia, zapomniałem nazwy, zielona:))) Tam jest przycisk ROUTE.  Jak klikam route też nie ma żadnych opcji przebiegu. Pusty ekran. Minie te 4,5 minut i nagle przebiegi można ustawiać. I wtedy mogę podjeżdżać lokomotywą pod semafor i mi się przebieg ustawi. 

Dlaczego mam taką zwłokę? Gdzieś to się steruje? 

Przy okazji.  

 

ScenarioStep = 0

 

Co to jest ScenarioStep?  Bo widziałem w różnych scenariuszach że zaczyna się od 0 albo 1 albo minus 1. Nigdzie nie mogę w google znaleźć info co to za komenda/polecenie  w LUA i za co odpowiada. 

Proszę o pomoc jeżeli jest taka możliwość:) 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team

ScenarioStep to zmienna globalna zdefiniowana przez developera scenariusza - nie odpowiada za nic, chyba, że autor scenariusza sam sobie obsługę zdefiniuje np. w PerformUpdate jako określenie, który przypadek obsłużyć.

Polecam dopisać funkcję:

function OnVirtualDispatcherReady()
    Log("Ready!")
end

By wiedzieć kiedy VD jest gotowy to obsłużenia przebiegów, bo może po prostu tyle czasu się ładuje (nie powinien, ale możliwe).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.06.2024 o 22:56, Sui napisał(a):

By wiedzieć kiedy VD jest gotowy to obsłużenia przebiegów, bo może po prostu tyle czasu się ładuje (nie powinien, ale możliwe).

A właśnie miałem o to już wcześniej zapytać.... Czy nie lepiej ukryć ładowanie VD pod ekranem ładowania gry tak aby po wejściu w scenariusz już wszystko było gotowe do gry? Wiem, pozornie wydłuży to czas ładowania gry ale o ile mniej będzie kłopotów ze scenariuszami?

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy