Jump to content

Problem z botem na Idzikowicach - kierowanie na nieodpowiedni tor


Recommended Posts

Posted (edited)

Jak wyżej. Na serwerze PL2 jest problem z botem na Idzikowicach (nie mam pojęcia, jak na innych stacjach). Mianowicie, jadąc jednego dnia pociągiem oznaczonym MPE (opóźnionym prawie godzinę) i drugiego dnia, pociągiem oznaczonym jako EIE (o czasie), wjeżdżając na Idzikowice (w kierunku Warszawy), bot kierował mnie (dwa razy) na tor główny dodatkowy, przez co musiałem zwolnić do 40 kilometrów na godzinę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że tor główny zasadniczy był puściutki (nikogo nie przepuszczaliśmy itd.). Gdy kończyły się Idzikowice, bez problemu wjeżdżałem na tor główny zasadniczy (a raczej jego końcówkę) i potem normalnie już szlakowym. 

Edited by KOlorowy
Link to comment
Share on other sites

  • SIMRAIL Team
Thank you for reporting this issue. A similar problem has already been reported by other users.
Dziękujemy za zgłoszenie tego problemu. Podobny problem był już zgłaszany przez innych użytkowników.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie jest to czasem podyktowane zwiększeniem odległości od poprzedzającego pociągu?
Także i mnie spotkała taka sytuacja, ale to właśnie chodziło o zwiększenie odległości od poprzedzającego pociągu na szlaku.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Podlaski Maniek napisał(a):

Nie jest to czasem podyktowane zwiększeniem odległości od poprzedzającego pociągu?
Także i mnie spotkała taka sytuacja, ale to właśnie chodziło o zwiększenie odległości od poprzedzającego pociągu na szlaku.

Z tego co pamiętam, nikomu po piętach nie deptałem, a semafory SBL też nie wskazywały na to, ażeby coś przede mną jechało.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Czasem zwiększa dystans, czasem puszcza bokiem mimo pustego szlaku. A jeszcze innym razem np. Idzikowice zatrzymują pociągi o niższym priorytecie na zasadniczym, a EIP puszczają bocznym. Nie szukałbym tu jakiegoś konkretnego celu w takich przebiegach, po prostu AI nie działa tak jak powinno.

Edited by Bazinga
Link to comment
Share on other sites

To jest akurat w miarę proste, w momencie jak BOT podawał wjazd tor główny był zajęty przez szybszy pociąg. W czasie kiedy Ty dojeżdżałeś do stacji szybszy pociąg już zwolnił odstęp, więc od razu miałeś podany wyjazd. Temat istnieje od początku SR, niestety "nie da się" tak zaprogramować AI, żeby poczekała chwilę z wpuszczaniem na stację, jeśli będzie za chwilę wolny przelot po torze zasadniczym, AI musi wpuścić pociąg gdziekolwiek natychmiast.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy