Jump to content

Podlaski

Member
  • Posts

    16
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Podlaski

  1. Trochę to tak tajemniczo brzmi. I że niby zadziała na bota? A tych akurat to jest coraz więcej, jak wynika z moich obserwacji. Jeśli gracz nie informuje o odjeździe - nawet bota, niech ten bombarduje go do skutku pytaniami: Co odjechało? 😄
  2. Znalezione literówki w opisach nastawni. Może to nic niezwykłego, ale warto by to poprawić 🙂
  3. Bezprądówka przy semaforze Co zatem powiesz na to? Jak mechanik ma ruszyć spod semafora na bezprądówce? Swoją drogą, brawa dla takich inżynierów, którzy akurat w tym miejscu zaprojektowali takie rozwiązanie...
  4. Powinien, ale nie jest to wymogiem koniecznym, albo nawet nakazującym. Koniec tematu.
  5. Polowanie na nastawnie? Albo na pociągi? To i ja Ci odpowiem - są do wyboru też inne serwery, gdzie absolutnie nie musisz na nic polować. Ale nie, chciałbyś zapewne, aby Twoja ulubiona nastawnia albo pociąg czekały na Ciebie w nieskończoność, aż raczysz Waść Pan wejść i zagrać. Usiądź spokojnie i poczekaj, aż ktoś ustąpi miejsca, to nie takie trudne. Co do "skrzeczących małolatów" - zupełnie nie rozumiem, w czym Ci to przeszkadza. W przestrzeni publicznej też masz z tym problem? Bo na to wygląda... Na koniec - nie wiem, skąd masz informacje, że twórcy spoczywają na laurach. Może masz jakieś tajemne dojścia do tego, co robią? Bo z informacji ogólnodostępnych wynika zupełnie coś innego. No ale może się mylę...
  6. AI z Łodzi Fabrycznej wysyła pytania o wolną drogę po torze nr 2 pomimo wysyłania pociągów po torze właściwym nr 1. Brak reakcji na pytanie skutkuje wyrzuceniem z nastawni (serwer INT9).
  7. Wejdź na dyżurkę, na której jest tradycyjny radiotelefon, podnieś słuchawkę i wstukaj numer, który masz podany powyżej.
  8. Dotychczas nigdzie nie spotkałem się z możliwością sprawdzenia takich danych. Co do drugiej części tematu - usiądźmy któregoś razu na sąsiednich posterunkach, w ten sposób najłatwiej będzie wytłumaczyć, co, jak i na co zwracać uwagę 🙂
  9. Zapewne jakiś inżynier budownictwa kolejowego. Zobacz sobie przykładowe zdjęcie Psar w Ogólnopolskiej Bazie Kolejowej. Doskonałe zobrazowanie Twojego pytania. I do kogo możesz mieć teraz pretensje? 🙃
  10. Nie jest to czasem podyktowane zwiększeniem odległości od poprzedzającego pociągu? Także i mnie spotkała taka sytuacja, ale to właśnie chodziło o zwiększenie odległości od poprzedzającego pociągu na szlaku.
  11. Dodam od siebie również parę słów na temat eventu. Tak jak mój poprzednik, i ja jestem zadowolony z eventu. Miło i przyjemnie było brać w nim udział, za co serdeczne podziękowania organizatorom 👍 Zgodzę się z użytkownikiem @Marcion co do dnia eventu. Sobota byłaby o wiele lepszym wyborem ze względu na czas, jaki uczestnik może przeznaczyć na udział w grze. Co do informowania, na którym serwerze odbędzie się event, według mnie złym pomysłem byłoby wcześniejsze informowanie o wyborze serwera. Gracze mogliby specjalnie wbijać się i blokować posterunki, tym samym uniemożliwiając zaplanowany event. Jadąc z Katowic do Warszawy, między Sosnowcem a Zawierciem, było zbyt dużo nakładających się rozmów głosowych na siebie. Czasem nie sposób było wychwycić wywoływany numer pociągu, tym samym nie wiadomo było, kto i kogo wywołuje. Lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzanie wiadomości w okienku czatu na co drugim posterunku. To samo tyczy się wywoływania pociągów 31xx i 41xx jadących jeden za drugim. W wiadomościach głosowych wywoływanie podobnie brzmiących numerów 31 czy 41 brzmi praktycznie tak samo, co prowadziło do małego zamieszania (tak było w moim przypadku, odzywał się drugi mechanik 🙃) Tu też można wprowadzić wywoływanie w okienku czatu. Nie jest to z mojej strony jakakolwiek krytyka fajnego wydarzenia, a jedynie podzielenie się spostrzeżeniami wynikłymi podczas udziału w grze. Mimo wszystko uważam event za fajną odskocznię od codziennych zabaw w grze 😉
  12. Tak, testowałem na tablecie z Androidem.
  13. Dotknij i przytrzymaj dłużej - to zadziała jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy.
  14. Przeglądarka na komputerze i na tablecie powinna być podłączona pod jedne konto. Na posterunku wybierasz opcję: Wyświetl rozkład jazdy w przeglądarce. Następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na kartę z wyświetlonym rozkładem w przeglądarce i wybierasz z menu opcję: Wyślij kartę na swoje urządzenia (tu na przykładzie przeglądarki Edge). Na tablecie potwierdzasz chęć otworzenia linku z komputera.
  15. O, a myślałem, że to u mnie coś nie halo z tym hamulcem. Dokładnie tak samo działa. Lekkie naciśnięcie, czy nawet jednokrotne naciśnięcie nie przynosi efektu. Dopiero przytrzymanie rozpoczyna hamowanie z siłą dużo większą niż potrzebna.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy