Jump to content

Usprawnienie forum, przejrzystość i informacje


Recommended Posts

Witam
Moja propozycja usprawnień dotyczy:

1. Forum

Chodzi o takie działy jak "Sugestie usprawnień" w trybie jednoosobowym i wieloosobowym. Tematy, które tam tkwią są otwarte, bez odpowiedzi, albo ze znikomą ich ilością i co najważniejsze, bez informacji czy takowe usprawnienie jest przewidywane w grze, czy nie. Proponuję, żeby w każdym takim temacie była informacja, czy możemy liczyć na dane usprawnienie zgłoszone przez gracza, czy nie. Jeśli nie, temat zamykamy i po sprawie. Dałoby to nam pewny obraz tego, czy warto tam cokolwiek zgłaszać, czy autor sugestii może liczyć na to, czy jego pomysł znajdzie się w grze i czego my, jako gracze, możemy spodziewać się w przyszłości (dalekiej, bądź tej bliższej). Nikt się raczej nie obrazi, gdy jego pomysł nie zakwalifikuje się. 

2. Aktualizacje - informacja

Proponuję na przykład na forum, utworzyć zakładkę Aktualizacja. Znalazłyby się tam informacje odnośnie najbliższej aktualizacji, takie jak data, czas i co najważniejsze, dokładna zawartość. No dobrze, ale po co? No na przykład po to, ażeby ukrócić niekończące się pytania, kiedy owa zawartość będzie, i co będzie. Uporządkuje to chaos, który panuje wśród graczy odnośnie tego, co dostaniemy (tutaj takie teorie lecą, że oczy wychodzą z orbit). Jeśli na przykład sami twórcy nie znają dokładnej daty aktualizacji, niech będzie ona chociaż orientacyjna (z odpowiednim dopiskiem).

3. Zgłaszane błędy

Tyczy się to działu "Zgłaszanie błędów" w obydwu trybach. Niekiedy zdarza się tutaj bałagan i głosy, że stare błędy występują nadal w grze, że twórcy tego nie naprawiają (albo że i nic nie naprawiają) i tak dalej i tak dalej. Każde zgłoszenie dostaje numer i jak ktoś kiedyś zauważył, nic (przynajmniej nam) te numery nie mówią, a mogłyby. Tutaj moja propozycja jest taka, żeby została utworzona zakładka, czy jak to tam by wyglądało z numerami zgłoszeń. Po kliknięciu numeru zgłoszenia, przenosi nas do działu z danym zgłoszeniem. Przy każdym numerze widniałaby informacja, czy dany błąd został już naprawiony, czy nie. (Nawet, jeśli oczekujemy na łatkę. Dałoby to obraz tego, że faktycznie coś dzieje się i jest poprawiane.) Dla odmiany, można też takie oznaczenie zastosować w samych tematach, czy dany błąd został naprawiony, czy nie. (Pomijam te tematy w których udzielają się twórcy).

4. Samouczki

Proponuję też przypiąć temat "Samouczki" w widocznym miejscu na forum, gdzie nowemu graczowi (po wejściu na forum) od razu będzie rzucało się to w oczy. W samouczkach, które będą mogły być dostępne do pobrania dla każdego, będą znajdowały się porady odnośnie uruchamiana każdej jednej lokomotywy, sposobu komunikacji na linii maszynista - dyspozytor ( i na odwrót), poradnik prowadzenia ruchu i kolejność wyprawiania pociągów, jak i choćby opis semaforów. Takie samouczki mogą być stworzone przez twórców, a jak jakiegoś brak to i przez graczy (po odpowiednim zatwierdzeniu). (Tutaj chcę stworzyć parę samouczków, więc pomoc mile widziana) 

 

Zapraszam do dyskusji!

  • Like 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy