Jump to content

Kasowanie wpisów przez administratorów forum


Recommended Posts

Dzień dobry. Pytania do moderatorów gry i tego forum. 

1. Dlaczego moja prośba o informację dlaczego dostałem bana w grze na 4 dni została skasowana? Czyli co? Ban był i nikt nie wie za co? Za co dostałem bana? Może on był bezpodstawny? Co panowie moderatorzy? Ktoś się wypowie? 

2. Dlaczego mój wpis zgłaszający błąd na pulpicie w Łb został skasowany z działu zgłoszeń błędów? 

3. Dlaczego moje zgłoszenie na temat błędu pulpit Kozłów zostało skasowane? Przypomnę. Widziałem to ja i dyżurny z tunelu bo mi o tym pisał na czacie od razu. Bez mojej i jego ingerencji blokada kierunku zmieniła swoje położenie. Tym samym wyglądało to tak jakbym Ja puścił pociąg "pod prąd" 

Panowie z Simrail. Nie zachowujcie się jak dzieci. Ktoś coś zgłasza, daje zrzuty ekranu na dowód a Wy bezczelnie po raz kolejny mnie kasujecie. 

Mam uznać że co? Że mój ban to jakieś Wasze widzimisie?  Pokażcie dowód że jestem winny albo bierzcie na klatę Wasz błąd i napiszcie że niesłusznie go dostałem. A nie zagrywki jak dzieci z przedszkola.  Jak coś po linii Waszej polityki skomentuje to od razu Pan  UETAM daje lajka. A jak coś nie po myśli to do kosza. 

 

  • I agree 12
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Halo Moderatorzy!

Mnie spotkała podobna sytuacja przed chwilą w Tunelu puściłem pociąg na zastępczy do Charsznicy i po jakichś 10 minutach dostałem bana na Dyżurnego.... W Charsznicy niemiłosierny korek i wysłałem pociąg na prawidłowy tor ale zajęty przez inny pociąg, żęby nie robić korka po czym uzgodniłem z dyżurnym z Kozłowa żeby nie wysyłał do mnie pociągów które jadą do Charsznicy i nagle po jakimś czasie dostałem bana. Nie wiem za co. Jak, gdzie moża się od tego odwołać? Ew. ile czasu trwa ban?

  • Haha 1
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Mackownik napisał(a):

wysłałem pociąg na prawidłowy tor ale zajęty przez inny pociąg, 

Chyba dlatego.

BTW. Jeżeli serwer był pustawy to ban nie powinien mieć miejsca. Ale skoro był gracz na Kozłowie...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
Godzinę temu, Mackownik napisał(a):

Nie wiem za co. Jak, gdzie moża się od tego odwołać? Ew. ile czasu trwa ban?

1. Za wszystko możesz dostać bana bo nic i nikt tego nie reguluje

2. Nigdzie nie można się odwołać bo takiej procedury nikt nie przewidział. To jest samodzielna decyzja kogoś podparta jedynie jego samopoczuciem w danym dniu i ewentualnie uprzedzeniem wobec Twojej osoby np poprzez krytykę gry na tym forum. Pochwalisz twórców gry to Pan UETAM da ci lajka w ciągu kilku godzin. Napiszesz do niego na forum coś niemiłego dla niego raz, dwa, trzy i zlewa tygodniami.. Napiszesz priva i czekasz od marca na odpowiedz. Tak to działa. Tylko wygodne pytania i pochwały są mile widziane.  

3. Masz podane jak uruchomisz grę. 

 

32 minuty temu, PL_Andrev napisał(a):

Chyba dlatego.

A puścił na kolizję czy jeden za drugim? Bo wg mnie to nie wynika jasno z tej wypowiedzi. 

 

---------------------------------------------------

 

Kupować DLC, pisać każdemu i zawsze że lepiej poczekać dłużej i dostać bardziej dopracowany produkt, nigdy nie pytać o 2 część aktualizacji z listopada 2023 i 4 wagon z DLC CARGO. I będzie wtedy miło i przyjemnie. 

 

 

 

 

Edited by misiekczołgista
  • Like 1
  • I disagree 1
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, misiekczołgista napisał(a):

A puścił na kolizję czy jeden za drugim? Bo wg mnie to nie wynika jasno z tej wypowiedzi. 

Skoro puścił skład na sygnał zastępczy...

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Mackownik napisał(a):

Halo Moderatorzy!

Mnie spotkała podobna sytuacja przed chwilą w Tunelu puściłem pociąg na zastępczy do Charsznicy i po jakichś 10 minutach dostałem bana na Dyżurnego.... W Charsznicy niemiłosierny korek i wysłałem pociąg na prawidłowy tor ale zajęty przez inny pociąg, żęby nie robić korka po czym uzgodniłem z dyżurnym z Kozłowa żeby nie wysyłał do mnie pociągów które jadą do Charsznicy i nagle po jakimś czasie dostałem bana. Nie wiem za co. Jak, gdzie moża się od tego odwołać? Ew. ile czasu trwa ban?

No i dobrze że dostałeś bo spowodowałeś zagrożenie katastrofy kolejowej. Jak tor jest zajęty to się nie puszcza i koniec. 

  • I disagree 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, misiekczołgista napisał(a):

Nigdzie nie można się odwołać bo takiej procedury nikt nie przewidział. To jest samodzielna decyzja kogoś podparta jedynie jego samopoczuciem w danym dniu i ewentualnie uprzedzeniem wobec Twojej osoby np poprzez krytykę gry na tym forum. Pochwalisz twórców gry to Pan UETAM da ci lajka w ciągu kilku godzin. Napiszesz do niego na forum coś niemiłego dla niego raz, dwa, trzy i zlewa tygodniami.. Napiszesz priva i czekasz od marca na odpowiedz. Tak to działa. Tylko wygodne pytania i pochwały są mile widziane. 

Nie odnoszę się do tego konkretnego forum i tej konkretnej sytuacji ale to niestety norma. Nie ma w Polsce i chyba w całej UE żadnych uregulowań dotyczących możliwości odwołania się po banie na forum. Prawdopodobnie przyjmuje się, że świadomie uczestniczymy w czyimś biznesie i akceptując warunki (regulamin) musimy zgodzić się na wszystko. W prawie każdym forum nie ma odwołania i w każdym prawie właściwie wszystko można podciągnąć pod "spam". Nie tak dawno dostałem bana na zupełnie innym forum drugi raz od tej samej osoby co najwyraźniej mnie nie lubi, a co ciekawe jak inne osoby spamowały 5xgorzej i wyzywały to było bez żadnych konsekwencji. Po prostu zasada "twój cyrk, twoje małpy".. a każdy moderator jest jednoosobowym prokuratorem i sędzią w jednej osobie.

W przypadku jednak SimRail sprawa wydaje się trochę poważniejsza bo to już nie banowanie  z forum tylko ograniczanie klientom korzystanie z funkcji gry, którą kupili więc można podciągnąć pod cywilistyczny termin: "utrudnianie władania ruchomością" lub coś podobnego - jak jest jakiś inny prawnik niech mnie poprawi bo ja od 15 lat poza zawodem, a i studia dawno skończone 🙂 

Jeszcze raz napiszę, że nie znam nawet regulaminu używania multi w grze bo korzystam sporadycznie na pustych serwerach i nie znam tej sytuacji, ale jakaś forma wyjaśnienia czy odwołania powinna chyba być choć to dodatkowa praca dla zespołu SimRail, ale jak chcieliśta dać ludziom multi to się męczcie 🙂 

Edited by adamets2
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Mackownik napisał(a):

Halo Moderatorzy!

Mnie spotkała podobna sytuacja przed chwilą w Tunelu puściłem pociąg na zastępczy do Charsznicy i po jakichś 10 minutach dostałem bana na Dyżurnego.... W Charsznicy niemiłosierny korek i wysłałem pociąg na prawidłowy tor ale zajęty przez inny pociąg, żęby nie robić korka po czym uzgodniłem z dyżurnym z Kozłowa żeby nie wysyłał do mnie pociągów które jadą do Charsznicy i nagle po jakimś czasie dostałem bana. Nie wiem za co. Jak, gdzie moża się od tego odwołać? Ew. ile czasu trwa ban?

Wysyłanie pociągów na sygnał zastępczy na tory zajęty przez inny pociąg nie jest dobrym pomysłem z tego względu, że mogą się zderzyć. Nie ważne czy korek jest na 3 czy 15 pociągów, takich rzeczy nie można robić. 

Powód oraz czas zakończenia bana wyświetlany jest w momencie włączania trybu wieloosobowego.

  • I agree 6
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Marcion napisał(a):

Wysyłanie pociągów na sygnał zastępczy na tory zajęty przez inny pociąg nie jest dobrym pomysłem z tego względu, że mogą się zderzyć. Nie ważne czy korek jest na 3 czy 15 pociągów, takich rzeczy nie można robić. 

Jak ktoś niekumaty nie skasuje zajętości toru Ko np Juliusz to co Dorocie zostaje? Sz na tor pusty który świeci jako zajęty. I nigdy za to bana nie było. Grało się tak rok.  Może być sytuacja że jest awaria urządzeń i puszcza się na Sz.  Błędne wyświetlanie zajętości toru. Więc skoro nie ma zasad to ja mogę sobie na dyżurce wymyślić że jest taka sytuacja i puszczać na Sz. Coś co nie jest zabronione jest dozwolone. A tutaj nie jest zabronione. 

25 minut temu, adamets2 napisał(a):

ale jak chcieliśta dać ludziom multi to się męczcie

Mają głowę nasi deweloperzy do symulatorów, prowadzą firmę ileś tam lat i się to kręci.  Szacun za to. Ale na kontaktach z klientami to polegli. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, misiekczołgista napisał(a):

Jak ktoś niekumaty nie skasuje zajętości toru Ko np Juliusz to co Dorocie zostaje? Sz na tor pusty który świeci jako zajęty. I nigdy za to bana nie było. Grało się tak rok.  Może być sytuacja że jest awaria urządzeń i puszcza się na Sz.  Błędne wyświetlanie zajętości toru. Więc skoro nie ma zasad to ja mogę sobie na dyżurce wymyślić że jest taka sytuacja i puszczać na Sz. Coś co nie jest zabronione jest dozwolone. A tutaj nie jest zabronione. 

Ja mówię o krzaku, a Ty o drzewie. Osobnik ze świadomością wysłał pociąg na tor zajęty, a mówisz o osobach, które nie ogarniają. Szczególnie, że w Charsznicy siedzi bot, a blokady nie zrzucisz kiedy jest zajętość na szlaku (w przypadku SR nawet jeśli pulpit nie posiada izolacji na szlaku to i tak widać to wirtualnie).

Link to comment
Share on other sites

Ehh Panowie coraz więcej amatorów pcha się do zabawy hehe, mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i kierować ruchem w simrailu będzie można wyłącznie po zdaniu państwowego egzaminu z pełnej instrukcji Ir-1 bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład wypuszczą jednego bota na spotkanie z drugim botem na pustym w serwerze w grze, o której już twórcy prawie zapomnieli

Edited by Bazinga
  • Like 2
  • Haha 3
  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Po prostu widać rozmijające się oczekiwania różnych graczy i potrzebę wprowadzenia serwera profesjonalnego.

Część chciałaby, żeby symulacja była jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości i zasada z Ir-1, a część chciałaby czegoś innego (cokolwiek to znaczy 😉 )

Niestety sami gracze bez udziału administracji serwerów tego konfliktu nie rozwiążą.

 

Edited by zbynak
  • I agree 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Bazinga napisał(a):

Ehh Panowie coraz więcej amatorów pcha się do zabawy hehe, mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i kierować ruchem w simrailu będzie można wyłącznie po zdaniu państwowego egzaminu z pełnej instrukcji Ir-1 bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład wypuszczą jednego bota na spotkanie z drugim botem na pustym w serwerze w grze, o której już twórcy prawie zapomnieli

"hehe pamiętacie użytkownika "dyspozytor2137",  jak byliśmy w '99 na zlocie kolei wąskotorowej w Siedlcach? XD Co tam się działo to głowa mała!!! Całe życie z wariatami XDDD KTO MA WIEDZIEĆ TEN WIE XD"

(dla zbyt przewrażliwionych i niepoinformowanych, post ma charakter humorystyczny)

Edited by KOlorowy
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Michał_Wx napisał(a):

No i dobrze że dostałeś bo spowodowałeś zagrożenie katastrofy kolejowej. Jak tor jest zajęty to się nie puszcza i koniec. 

Z drugiej strony to nawet nie symulator a gra. A nawet w symulatorze "można" wykoleić skład, byle by to nie wpływało na zabawę dla innych graczy. 

Ale są tutaj gracze mało doświadczeni (aczkolwiek jak zaczynałem naukę od pustych serwerów), albo ciekawi "co się stanie jak" - czy ktokolwiek z was próbował np. rozpruć rozjazd, wjechać na tor bez trakcji? Zjechać z trasy (da się)? Dlatego mam za złe devsom że nie można przejechać S1, bo ni wiem co się może dziać dalej. Dlatego za każdym razem postuluję utworzenia serwera multi z zerową aktywnością adminów i zdjęciem jakichkolwiek blokad: czy do testów, czy właśnie do zabawy*.

* Oczywiście aby walczyć z patologią, jak zwykle proponuję: -5'000 pkt za przejechanie S1, przy stanie konta -10'000 ban na 7 dni. 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 30.08.2024 o 16:48, misiekczołgista napisał(a):

2. Nigdzie nie można się odwołać bo takiej procedury nikt nie przewidział. To jest samodzielna decyzja kogoś podparta jedynie jego samopoczuciem w danym dniu i ewentualnie uprzedzeniem wobec Twojej osoby np poprzez krytykę gry na tym forum. Pochwalisz twórców gry to Pan UETAM da ci lajka w ciągu kilku godzin. Napiszesz do niego na forum coś niemiłego dla niego raz, dwa, trzy i zlewa tygodniami.. Napiszesz priva i czekasz od marca na odpowiedz. Tak to działa. Tylko wygodne pytania i pochwały są mile widziane. 

Nie mogę się z tym zgodzić dostałem odpowiedź na PW.

 

W dniu 30.08.2024 o 16:48, misiekczołgista napisał(a):

A puścił na kolizję czy jeden za drugim? Bo wg mnie to nie wynika jasno z tej wypowiedzi. 

 Puściłem "jeden za drugim"

Dla zobrazowania sytuacji zalogowałem sie na Dyżurkę Tunel i tam już miałem pociąg który blokował stację od stacji Kozłów. Przejazd zaknięty i pociąg na środku przejazdu (BTW. taką samą sytuację miałem 3 dni temu w rzeczywistości 😉 ). Pierwszy pociąg do Charsznicy już był pod wjazdowym do Ch. Więc aby nie blokwać stacji, szlaku.... Wysłałem wtedy drugi który blokował mi stacje i przejazd na zastępczy do Ch. Po czym ustaliłem z dyżurnym ze stacji Kozłów, żeby nie wysyłał mi pociągów które jadą do Charsznicy, on ma większe możliwości jeśli chodzi o tory boczne. Wszystko powoli zaczęło wracać do normy wg. mnie i nagle dostałem bana i tyle.

W dniu 30.08.2024 o 20:43, Michał_Wx napisał(a):

No i dobrze że dostałeś bo spowodowałeś zagrożenie katastrofy kolejowej. Jak tor jest zajęty to się nie puszcza i koniec. 

No tutaj bym polemizował, bo różnie to bywa, np. częsta sytuacja na dojeźdznie do Pruszkowa z tego co pamiętam. Mamy samoczynną blokadę i po dojechaniu do s1 można dalej jechać z prędkościa do 20 km/h

W dniu 30.08.2024 o 21:27, adamets2 napisał(a):

Jeszcze raz napiszę, że nie znam nawet regulaminu używania multi w grze bo korzystam sporadycznie na pustych serwerach i nie znam tej sytuacji, ale jakaś forma wyjaśnienia czy odwołania powinna chyba być choć to dodatkowa praca dla zespołu SimRail, ale jak chcieliśta dać ludziom multi to się męczcie 🙂

No ja w grę gram chyba od pojawienia się na steam i w sumie sam nie pamiętam żeby był jakiś konkretny rekulamin napisany jeśli chodzi o Multi. Oczywiście są jakieś zasady do których się stotsuje tak jak większość.

Oczywiście ja sam podchodzę do tego jako Gra, jeśli chciałbym czegoś więcej to bym się zatrudnił w PKP i wtedy można mówić o przepisach.
Fajnym rozwiązaniem byłby ten jeden serwer "profesjonalny" i tam mógłby być moderowany bardziej pod jakieś konkretne zasady jak instrukcje PKP.

Cieszę się, że taka dyskusja tutaj rozgorzała i możemy porozmawiać o różnych sytuacjach.  Pozdrawiam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Mackownik napisał(a):

No tutaj bym polemizował, bo różnie to bywa, np. częsta sytuacja na dojeźdznie do Pruszkowa z tego co pamiętam. Mamy samoczynną blokadę i po dojechaniu do s1 można dalej jechać z prędkościa do 20 km/h

Ale tu są kompletnie inne zasady. Na SBL jest jazda na widoczność 20 km/h do kolejnego semafora a na PBL 40 km/h do granicy stacji a potem vmax.

  • I agree 3
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Mackownik napisał(a):

Nie mogę się z tym zgodzić dostałem odpowiedź na PW

Ooooo:))) a jednak odpisują:)))) Teraz to już mi to lotto:))) Jednego przyszłego klienta DLC mniej. Postawili na swoim:)))) Wygraliście:))))   

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Michał_Wx napisał(a):

Ale tu są kompletnie inne zasady. Na SBL jest jazda na widoczność 20 km/h do kolejnego semafora a na PBL 40 km/h do granicy stacji a potem vmax.

Wg. instrukcji Ir-1 można wyprawić pociąg na tor częściowo zajęty. Widuje się czasem 2 pasażery na tym samym torze przy jednym peronie. W takich wypadkach obowiązuje 20km/h wraz z innymi obostrzeniami.

  • I disagree 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, qbahn napisał(a):

Wg. instrukcji Ir-1 można wyprawić pociąg na tor częściowo zajęty. Widuje się czasem 2 pasażery na tym samym torze przy jednym peronie. W takich wypadkach obowiązuje 20km/h wraz z innymi obostrzeniami.

Co ma pchanie pociągów na tor stacyjny do wyprawiania pociągów na zajęty szlak z PBL gdzie nie ma 20km/h do następnego semafora?

Edited by ChaosKorbius
  • Haha 1
  • I agree 4
Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy