Jump to content

Olkusz wyprawianie TLK


Recommended Posts

Wczoraj grając na serwerze PL4 doszło do sytuacji gdzie towarowy 244xxx wjechał w tor nr1 stojąc pod wyjazdowym w stronę Bukowno. Tuż za nim był TLK 24xxx który miał PH na tym torze w peronie 1 (jeśli dobrze pamiętam). Wyglądało na to że AI w Olkuszu chciało za wszelką cenę wyprawić TLK przed towarem co ma poniekąd sens. Jedyny problem jaki się pojawił dla AI, że nie potrafiło przypisać alternatywnego peronu dla TLK jak tylko tego, który jest przypisany w rozkładzie jazdy.

Razem z kolegami którzy obstawiali dyżurki jak również maszynistę, próbowaliśmy obejść w jakikolwiek sposób, łącznie z kolizją towara z TLK jednakże semafor wyjazdowy na tyle uniemożliwiał kolizji. Koniec końcem cała linia w stronę Bukowno została zablokowana, ponieważ pociąg 244xxx nie mógł zostać usunięty z lini.

Jak dla mnie jest kilka możliwych scenariuszy do rozwiązania tego problemu

  1. Wprowadzenie algorytmu który pozwalałby AI wjazd w alternatywny peron
  2. Dodanie obsługi takich stacji jak Olkusz, Wolbrom
  3. Wprowadzenie systemu VoteKICK w celu usunięcia wybranego pociągu. Ta opcja jest dość kontrowersyjna ponieważ mogłaby być nadużywana mówiąc delikatnie i dyplomatycznie, przez niezbyt przyjaznych graczy. Jednakże mogłoby to się odbywać coś na zasadzie: dyżurny najbliższego posterunku wysyłałby VoteKICK do systemu za potwierdzeniem maszynisty którego problem dotyczy. Dodatkowo z krótkim opisem czym było to spowodowane aby można było potem przeanalizować błąd.
Link to comment
Share on other sites

1442xx z byczkiem ten sam problem miałem wczoraj. Ma tyle wagonów że nie zmieścił się również na tym samym krótkim torze pomiędzy semaforami. I blokuje wtedy dwa tory na Bukowno Na tej samej trasie lata siódemka z takimi samymi wagonami z DLC ale ma ich mniej. I ona mieści się idealnie od semafora do semafora. Specjalnie tam jeździłem innymi składami i sprawdzałem. Jedyne wyjście to w kierunku Bukowna, Olkusz musi ten długi towar brać na lewą stronę. Bo jak weźmie na prawo to blokuje dwa tory. I BOT głupieje.

 Rozwiązanie? Ktoś powinien czuwać nad tym wszystkim. Zrobić jakiegoś dyżurnego co poda towarowi Sz i po sprawie.  Na razie pisanie pod klawiszem TAB i zgłaszanie problemów to działa raczej tylko na papierze;) 

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, olo101 napisał(a):

Dodanie obsługi takich stacji jak Olkusz, Wolbrom

Na chwilę obecną raczej to nie nastąpi, ponieważ twórcy nie mogą oddać dwóch przyległych dyżurek z blokadami jednokierunkowymi. To jest zapewne powód dlaczego nie ma dyżurki w Dańdówce. W skrócie polega to na tym, że nie można wysłać pociągu po lewym bez rozkazu pisemnego. No chyba, że twórcy w jakiś sposób skryptowo zablokują wszelkie możliwości wysyłania pociągów po lewym na tych dyżurkach.

Link to comment
Share on other sites

Powodem braku grywalnych nastawni w Dańdówce jak i Olkuszu jest raczej fakt że są to nastawnie mechaniczne. Taki rodzaj urządzeń srk nie jest jeszcze zaimplementowany.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, misiekczołgista napisał(a):

1442xx z byczkiem ten sam problem miałem wczoraj. Ma tyle wagonów że nie zmieścił się również na tym samym krótkim torze pomiędzy semaforami. I blokuje wtedy dwa tory na Bukowno Na tej samej trasie lata siódemka z takimi samymi wagonami z DLC ale ma ich mniej. I ona mieści się idealnie od semafora do semafora. Specjalnie tam jeździłem innymi składami i sprawdzałem. Jedyne wyjście to w kierunku Bukowna, Olkusz musi ten długi towar brać na lewą stronę. Bo jak weźmie na prawo to blokuje dwa tory. I BOT głupieje.

 Rozwiązanie? Ktoś powinien czuwać nad tym wszystkim. Zrobić jakiegoś dyżurnego co poda towarowi Sz i po sprawie.  Na razie pisanie pod klawiszem TAB i zgłaszanie problemów to działa raczej tylko na papierze;) 

Też mi to przyszło do głowy, że być może sam skład właśnie blokuje rozjazdy przez co nie można puścić na drugi tor kolejnego pociągu za nim.

O czym nie napisałem a co wszyscy zauważyliśmy, to że będąc na dyżurce w Bukowno, prosząc Bota o pozwolenie na przejazd torem nr1 w stronę Olkusza, ten konsekwentnie odmawiał, mówiąc że ma do wyprawienia pociąg o wyższym priorytecie po tymże torze. Domyślam się, że właśnie mu chodziło o ten TLK który stał za towarem, który to znowu stał przy peronie, który TLK miał w rozkładzie jako PH.

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, olo101 napisał(a):

który to znowu stał przy peronie, który TLK miał w rozkładzie jako PH.

Tak dokładnie to byczek stał na torze najbliżej dworca, i zajmował swój tor i tor przeznaczony dla TLK. Dwa tory zajął. Siódemka z tymi samymi wagonami zajmuje jeden tor bo ma mniej wagonów i nie wystaje poza semafor z tyłu. Wystarczy obciąć ilość wagonów i w jeden dzień to na szybko naprawić. 

  • I agree 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj grając na serwerze PL2 po raz kolejny ta sama sytuacja

412038 stoi w peronie na który chce wjechać 24187. AI nie za wszelką cenę chce wyprawić TLK przed towarem ale ten zajmuje mu peron który ma w rozkładzie.

Przechwytywanie.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy